Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2009., 03:15   #21
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
svi smo mi s neke planete došli hehehehhe samo glumimo da smo zemljani
Daj posjećuj češće malo ovo tamno mjesto.
braveheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:37   #22
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Krscanstvo naucava da je Bog stvorio sve, pa je tako stvorio i zlo, odnosno jing-jang stanje stvari. A mi smo dobili slobodu izbora. Svemoguci Bog nije bez razloga ucinio tako. Mogao je stvoriti svijet mira i ljubavi, bez ikakvog zla, ali ocito mu to nije bila ideja vodilja. Mozda je na nama taj dio. Cudni su putevi Gospodnji.
Ovo mi baš interesantno pa sam napravila cp
dobro i blagostanje je blizina Bogu, Njegovim nacelima, i dobrim djelima!
zlo je daljina otudenost i okretanje od Boga i Njegovih nacela, te neznanje o Njegovim ucenjima..
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:44   #23
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Dakle ne... nije stvorio i zlo i Jin-Yang....jer Jin-Yang ne govori da je nešto dobro a nešto loše po sebi...

neznaš ni kako se piše đing đang
Rugala se sova sjenici…

Imaš Yin 阴 i Yang 阳, a izgovaraju se [jin] i [jaŋ].
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:18   #24
Razdvajanje dobra od zla, prijatelja od neprijatelja, bez mogučnosti za nešto treče je zamka. Zamka u koju je čovječanstvo palo... i ispisalo krvave stranice povijesti.

Božanstva (bez obzira na ime), u svakom slučaju moraju podržati ideju harmonije, savršenog balansa (simbol o kojemu se priča).
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:31   #25
postoje logos i kaos- logos je ono što mi nazivamo dobrim, a kaos zlim, pa recimo da dobro i zlo zapravo ne postoje, postoje samo red i kaos. bez kaosa ne bi postojalo reda, da bi se red održao i opstao, mora postojati i kaos.

kao i to da mi nikada za svjetlost ne bismo znali da je svjetlost, da ne postoji tama. i svjetlost bez tame ne postoji kao ni tama bez svjetlosti.
u svemu, cijelom svemiru, fizičkom, mentalnom, emocionalnom, radi ravnoteže MORAJU postojati dvije suprotnosti da bi postojala i sredina- ono poželjno.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:43   #26
ravnoteža? u svemiru? Buahahaha
zlo je koncept u vašem umu, koji povezujete sa svim kaj vam se ne sviđa u datom momentu.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:46   #27
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ravnoteža? u svemiru? Buahahaha
zlo je koncept u vašem umu, koji povezujete sa svim kaj vam se ne sviđa u datom momentu.
pojasni
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 10:57   #28
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
pojasni
razmisli
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 11:00   #29
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
razmisli
ne nego ti malo razmisli
i potkrijepi svoje, s visoka, ismijavanje. ako uopće imaš s čim
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 11:02   #30
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
postoje logos i kaos- logos je ono što mi nazivamo dobrim, a kaos zlim, pa recimo da dobro i zlo zapravo ne postoje, postoje samo red i kaos. bez kaosa ne bi postojalo reda, da bi se red održao i opstao, mora postojati i kaos.

kao i to da mi nikada za svjetlost ne bismo znali da je svjetlost, da ne postoji tama. i svjetlost bez tame ne postoji kao ni tama bez svjetlosti.
u svemu, cijelom svemiru, fizičkom, mentalnom, emocionalnom, radi ravnoteže MORAJU postojati dvije suprotnosti da bi postojala i sredina- ono poželjno.


Položaj životne esencije rezonira između reda i nereda, materije i duha.
Po dualnom principu, po tankoj liniji života i smrti, srednjega puta, spiralne zlatne sredine...
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 11:10   #31
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ravnoteža? u svemiru? Buahahaha
zlo je koncept u vašem umu, koji povezujete sa svim kaj vam se ne sviđa u datom momentu.
Da nije, ti bi bio mrtav. Odnosno ne bi se niti rodio.
Ili bi kometi odovno razorili Zemlju. Svaka sila ima protusilu.
Da nije tako umro bi od uboda pčele. Ali harmonija se pobrinula pa postoji nešto u tebi što se zove imunitet. Da nije tako iskrvario bi na smrt kada se porežeš. Ali tu su krvna zrnca koja zatvore posjekotinu.
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 11:15   #32
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Da nije, ti bi bio mrtav. Odnosno ne bi se niti rodio.
Ili bi kometi odovno razorili Zemlju. Svaka sila ima protusilu.
Da nije tako umro bi od uboda pčele. Ali harmonija se pobrinula pa postoji nešto u tebi što se zove imunitet. Da nije tako iskrvario bi na smrt kada se porežeš. Ali tu su krvna zrnca koja zatvore posjekotinu.
molim te kakve to ima veze sa ravnotežom? Kometi?! Sile?(koje točno, ajd daj mi molim te reci kakve su to protusile kad govorimo o 4 (2) osnovne sile univerzuma?) Kakva to molim te harmonija se brine za imunitet? muzička?
jao kako smiješno
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 11:59   #33
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
molim te kakve to ima veze sa ravnotežom? Kometi?! Sile?(koje točno, ajd daj mi molim te reci kakve su to protusile kad govorimo o 4 (2) osnovne sile univerzuma?) Kakva to molim te harmonija se brine za imunitet? muzička?
jao kako smiješno

Harmonija se odnosi na stabilnost u makro-mikro kozmosu.
Sile koje spominješ su reakcija na unutarnju akciju. Odnosno sam si odgovoran za svoju interpretaciju stvarnosti.
Ako materiju i stvarnost opisuješ kroz sile univerzuma ostaješ bez prostora.
Osim toga ovo je religija i tu se ne bavimo "tehničkim shemama" magnetizma, gravitacije...
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:04   #34
Opiši barem jedan prirodni proces koji nije stabilan, samoobnavljajuči.
Od genetske primopredaje, imjene godišnjih doba, do smrti i rađanja nebeskih tijela...
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:12   #35
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Opiši barem jedan prirodni proces koji nije stabilan, samoobnavljajuči.
Od genetske primopredaje, imjene godišnjih doba, do smrti i rađanja nebeskih tijela...
Entropija.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:15   #36
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Harmonija se odnosi na stabilnost u makro-mikro kozmosu.
stabilnost čega? uostalom, ako se ondosi na stabilnost, zašto ju onda ne zoveš stabilnost a ne harmonija? to su dvije različite riječi sa posve različitim značenjem.

Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Sile koje spominješ su reakcija na unutarnju akciju. Odnosno sam si odgovoran za svoju interpretaciju stvarnosti.
sile koje spominjem su fizikalna stvarnost. Sile o kojima ti govoriš postoje samo unutar tvojeg uma, a čini se da ih nemožeš niti opisati dovoljno koherentno da bi ikome drugome išta značile.

Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Ako materiju i stvarnost opisuješ kroz sile univerzuma ostaješ bez prostora.
Osim toga ovo je religija i tu se ne bavimo "tehničkim shemama" magnetizma, gravitacije...
Ako govorimo o postanku zla, a spominju se univerzalne sile ravnoteže, onda tu nisam ja onaj koji miješa lončiće.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:19   #37
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
Entropija.
Entropija nije proces
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:34   #38
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
Entropija nije proces
isto toliko je proces koliko je to i "harmonija" te "ravnoteža"
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:57   #39
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
isto toliko je proces koliko je to i "harmonija" te "ravnoteža"
entropija je mjera (konkretno, logaritam), tj pojava, koja isto tako ima i protutežu koja se naziva ektropija = što nas opet dovodi do ravnoteže
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 13:25   #40
Odnosno reakcije na akciju.
Stvarnost je prisutnija u samome procesu promjene negoli u objektu promatranja.
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.