Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 23:36   #1
Pelenski osip ili gljivice?

nešto nam se pojavilo ispod pelene...bilo je par crvenih točkica a onda su se za dva dana malo proširile i grozdičasto formirale...
mazali i sa sudocremom i sa pavlovićem,hippom....ali ništa
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 00:27   #2
i mi imamo isto na trbuhu gdje bude pelena, al pedica rekla da je to od iritacije...mazali Bepanten plus kremom i povuklo se sve....sudocrem ni Rojazol (za gljivice) nisu pomogli..

al pitaj pedicu nek ona pogleda, za svaki slučaj.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 01:12   #3
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nešto nam se pojavilo ispod pelene...bilo je par crvenih točkica a onda su se za dva dana malo proširile i grozdičasto formirale...
mazali i sa sudocremom i sa pavlovićem,hippom....ali ništa
promjeni pelene, mislim drugi proizvod.
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 08:14   #4
nama isto i mazali isto bepanten+ i prošlo
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 09:56   #5
Quote:
cuca kaže: Pogledaj post
promjeni pelene, mislim drugi proizvod.
promijenila sam pelene, ali se ovo ne povlači...pedica mi sms-ala da mažemo plymicolom,ali se za vikend čak mrvicu pojačalo...morat ćemo joj otići danas
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 10:48   #6
Moja mala je imala takav osip i bile su gljivice.Mazali smo Imazol krempastom i prošlo je za par dana.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:10   #7
Quote:
Maxica kaže: Pogledaj post
Moja mala je imala takav osip i bile su gljivice.Mazali smo Imazol krempastom i prošlo je za par dana.
koliko ste dugo mazali?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:24   #8
I mene zanima što od kemije pomaže. Nama se nedavno pojavilo crvenilo na prsima, kružnog oblika, koža je crvena i onako suha, mislim da je neka vrsta gljivica?
Mazala sam bepanthen+ kremom, ali izgleda da ću morati zvrcnuti pedijatricu i pitati je čime da mažem. Inače, ja namažem, on istog trena to razmaže i obriše
Imam doma i plymicol kremu, možda je ona učinkovitija?
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:25   #9
i mi mjenjali pelene i ništa, mazali rojazolom 2 tedna i ništa, od bepantena se povuklo nakon 3 dana..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:27   #10
ako je gljivica pomaže plimicol, tj. kod mojih klinaca je pomoglo.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:04   #11
mažemo već 3 dan plymicolom i evo malo prije sam primjetila da se smanjuje nadam se da će do sutra još biti manje...a i od jučer popodne smo promjenili pelene..očito je i u njima kvaka
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:39   #12
mi danas bili kod pedice i dala nam Tobrex (mast za oči) da mažemo po guzi, jer su joj se te crvene točkice zagnojile. pa ćemo vidjeti.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 20:28   #13
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
I mene zanima što od kemije pomaže. Nama se nedavno pojavilo crvenilo na prsima, kružnog oblika, koža je crvena i onako suha, mislim da je neka vrsta gljivica?
Mazala sam bepanthen+ kremom, ali izgleda da ću morati zvrcnuti pedijatricu i pitati je čime da mažem. Inače, ja namažem, on istog trena to razmaže i obriše
Imam doma i plymicol kremu, možda je ona učinkovitija?
Tinkili, mozda je atopijski dermatitis- prati hoce li mu se jos negdje pojaviti crvena-suha koza, a ovo mazi neutralnom kremom sto cesce da se odrzava vlaznost.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 21:05   #14
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Tinkili, mozda je atopijski dermatitis- prati hoce li mu se jos negdje pojaviti crvena-suha koza, a ovo mazi neutralnom kremom sto cesce da se odrzava vlaznost.
Hm, zvala sam pedijatricu, ona se puno ne brine, kaže da može biti i reakcija na odjeću ili slično. Vani je jaka bura i suh zrak već preko tjedan dana, pa možda i to dodatno isušuje kožu.

Sad sam se zabrinula s ovim dermatitisom , hm idem googlat.

Inače imamo običaj nakon kupanja namazati se hipp baby losionom, ali poslušat ću savjet pedice i ksenije, i malo češće to mazati bephanten kremom.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:03   #15
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Hm, zvala sam pedijatricu, ona se puno ne brine, kaže da može biti i reakcija na odjeću ili slično. Vani je jaka bura i suh zrak već preko tjedan dana, pa možda i to dodatno isušuje kožu.

Sad sam se zabrinula s ovim dermatitisom , hm idem googlat.

Inače imamo običaj nakon kupanja namazati se hipp baby losionom, ali poslušat ću savjet pedice i ksenije, i malo češće to mazati bephanten kremom.

Nisam te htjela uspanicariti. Ne brini. Ako koristis omeksivac, nemoj vise da vidis hoce li se povuci, ili ako si nedavno promijenila prasak za rublje, uzmi radije onaj koji si prije koristila. Ali mazi cesto.

Atopijski dermatitis ima moj bebonja, i hrpa drugih bebica, dosta je cest danas. Nije prestrasno, ali normalno da bismo radije da ga nema. Imas o njemu topic i na forumu, a za info mozes pogledati i ovdje.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 22:47   #16
Hvala na informacijama, već sam štreberski odradila domaću zadaću i malo se informirala. Izgleda da je AD bolest modernog vremena i današnje čistoće i gotovo sterilnih uvjeta u kojima živimo.

Sad si me podsjetila da sam nešto eksperimentirala sa prašcima za rublje (inače koristim uvijek isti DM-ov). Omekšivač nikad ne koristim na rublju i dječjoj odjeći, ali ima nekoliko da sam prestala s običajem da dva ili čak i po tri puta vrtim program ispiranja na perilici.

Isto tako (kao što piše za AD) nakon kupanja u toploj vodi njemu se to područje gdje sam primjetila kružiće, jako zacrveni.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 00:35   #17
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nešto nam se pojavilo ispod pelene...bilo je par crvenih točkica a onda su se za dva dana malo proširile i grozdičasto formirale...
mazali i sa sudocremom i sa pavlovićem,hippom....ali ništa
e to smo identicno i mi imali od Violete , bebacu sam luftala guzu kod svakog presvlacenja cca bar 5 minuta i mazala djecjom masti JGL i proslo za par dana.... to ti je najvjerojstnije od prevelike vlaznosti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:15   #18
I moja malena ima crvenu guzu pa sam zvala pedijatra i med. sestra rekla da ne brinemo nego kupimo krepastu Imazol. I sad od jučer time mažem ali još mi se ne čini da se išta događa. Naravno, promjenili smo i pelene i sad ćekam da se stvari smire.
Jel itko ima iskustva s ovom kremom? Koliko ste je često nanosile i jeste je stavljale u debelom sloju ili tanko? Ja je stavljam prilikom svakog presvlačenja i u debljem sloju.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:38   #19
gore je netko naveo da je mazao imazolom...
pretpostavljam da je to isto za gljivice....
mi počeli mazat plymicolom kako nam je pedica rekla ali dva dana nije bilo pomaka...a onda mi je wedding bacila bubu u uho vratila sam se na stare pelene, nakon mijenjanja pelena pranja guze u vodi, izbacila sam i maramice koje smo počeli koristiti tek prije mjesec dva... vratili se na vatu i vodu..par puta dnevno bi ju špricnula s octeniseptom( za dezinfekciju, a negdje sam čitala da pomaže i kod gljivica)i 3 puta dnevno mažem plymicolom, ne previše a ni premalo...onako srednji sloj...
danas super izgleda...još samo malo i nestat će
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 21:47   #20
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Jel itko ima iskustva s ovom kremom? Koliko ste je često nanosile i jeste je stavljale u debelom sloju ili tanko? Ja je stavljam prilikom svakog presvlačenja i u debljem sloju.
Kreme se uvijek nanose u tankom sloju - tako da ih koža upije, nema koristi od debelih naslaga - u njima se onda opet mogu razvti glijivice.
Protiv gljivica je Plymikol. Ponekad se osip javi i kao reakcija na vlažne maramice.
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.