Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2013., 23:56   #101
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Mi smo obavili operaciju sve 3 mandule prošli mjesec u Vinogradskoj kod tog dr.
Kao prvo, dijete ostaviš ujutro (nekih pola sata si s njim dok ga presvučeš u piđamu i izmjeriš temp i sl.) i onda ga vidiš tek popodne. ja sam bila u apartmanu i tek oko 3 ti dovedu dijete. oni koji nisu u apartmanu tek za vrijeme posjeta vide dijete (u 4:30). i to je fakat grozno. moja je meni dovedena u bolovima i plačući i jecajući, pa mogu zamisliti kako je bilo drugoj djeci koja nisu mogla biti s roditeljima.
ne razumijem zašto se roditelji tretiraju kao smetalo a ne netko tko će pomoći smiriti i maziti dijete. automatski će djeca manje plakati i manje natezati rane... mene je to jako razočaralo i jako sam se iznenadila kad sam skužila da pola dana neću vidjeti dijete, iako sam ju čekala u apartmanu. kažu da toga nije bilo prije par godina nego su odmah dovezli dijete. znam da je tako sada u klaićevoj (ako imaš apartman) i da sam to znala prije ne bi išla u vinogradsku.
ali čula sam da se djeca poslije operacije samo trećeg krajnika oporave u roku par sati.
Znam da se netko žalio na higijenu, ja nemam ništa prigovoriti, sve je bilo čisto i uredno.
Odnos glavne sestre je bezobrazan i dignutog nosa, ostale sestre jedva i vidiš, al one su ljubazne i ok.
Ako je sve u redu, onda sutra ujutro nakon vizite ideš doma.
Jedino što ti kažu (i to sestra) je da je operacija prošla dobro i za x sati ćete vidjeti dijete.
i to je to. ostalo sam moraš vrebati doktore i zapitkivati, a i tada nećeš puno bolje proći, osobito jer ti dođe drugi doktor koji je tada dežuran i koji naravno nezna ništa osim što piše na papiru (a tamo samo piše koji je zahvat bio i to je to). i taj odnos me razočarao. da nitko od dr. neće doći roditelju i reći šta je bilo i kako je bilo... (nama je na pregledima bila priča da će možda trebati cjevčice, al će se vidjeti stanje na samoj operaciji, pa me je naravno zanimalo dal je bilo šta od toga, i trebalo mi je pola dana da dođem do informacija (sutra), i to šturih zato jer poslije je bio drugi dr. koji nije znao).
tamo je bilo 5-6 djece taj dan za operaciju, i to po 2 djeteta kod svakog dr.
Kontrole poslije operacije su gotove za 10 sekundi, i to je isto kod onog tko je tada u ambulanti. kod nas je barem tako bilo.
srećom sve je bilo ok, pa je samo takva kontrola bila dovoljna.
i to je najbitnije, da je sve s mojim djetetom prošlo dobro, pa se ovi detalji brzo zaborave.

Jedni roditelji su imali sreću da se baš taj dan oslobodio apartman pa su upali (mi smo rezerviralo daaavno). tako da uvijek ima nade za apartman.

oporavak (kod nas): 4 dana temperature (treći dan najviše, pola dana, visoka temp. 38.7, ostatak vremena 37.5); 4-5 dana sirupa (i paracetamol i ibuprofen) više zbog bolova nego temp., tjedan dana nije ništa jela (čak ni čokolino možda dec na dan, i male količine sladoleda) jer ju je boljelo grlo, samo je pila dosta tekućine. nakon toga odjednom počela jesti prva 2 dana mixano (al odpočetka sam joj nudila mixane juhice i sl, mixanu vodenastu hranu) pa onda normalno komadiće. nekih 10 dana potpuni oporavak. prije toga se često budila po noći da ju boli grlo i plakala... moja je malo osjetljivija i više mazni tip, pa možda kod drugih to ide kraće.

raspisala sam se
Super da si se raspisala, svaka info mi je dragocjena.
I moja je ful mazna i vezana uz mene, a ja trenutno trudna 6 mj. pa već vidim da će biti suza ( nisam sigurna koja će više plakati )
Pokušat ću opet pitati za apartman i nadat se da će biti slobodan.
Moja inače ne jede čokolino pa se nadam da će htjeti sladoled ili monte/dukatino i sl ili pire krumpir jer to voli.
Možeš li napisati gdje ste radili pretrage prije operacije i koliko ranije?
Nas pedica šalje na Knežiju u labos, pa u Petrovu na transfuzijsku a za ekg vinogradska. Nije mi jasno da ne mogu dobiti uputnicu za jedno mjesto i sve tamo obaviti.

Hvala ti
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 12:53   #102
Ima li netko da mu je dijete operiralo adenoidne vegetacije (treći krajnik) u Splitu? Zanima me vaše iskustvo, čeka nas operacija za 3 mjeseca...
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 13:30   #103
strumfeta moj djecak je operiran krajem 8.mj. na firulama.
sta te zanima?
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 16:52   #104
Fairy Wings, molim te, opiši svoje iskustvo da se mogu psihički pripremit Stoji li se zbilja samo jedan dan u bolnici? Kakva je procedura, može li roditelj ikako biti s djetetom, kako teče oporavak... Ukratko, što možemo očekivati? Kako da je pripremim na to, ima samo 3 godine... Htjela bih se što bolje pripremiti jer mislim da će i ona lakše prihvatit boravak u bolnici ako ja budem sabrana i smirena
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 17:13   #105
3. krajnik ide vec popodne kuci tako da ne brigaj
mozes biti s njom dok je ne odvedu na operaciju i ponovno te puste kad se sva dica probude. poslije popodnevne vizite idete kuci (5-6 popodne). mi smo ostali jer je nas djecak sva 3 operira.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 11:00   #106
Hvala ti na odgovoru
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 11:29   #107
ako te jos sta zanima slobodno pitaj, moze i na pp
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:30   #108
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Super da si se raspisala, svaka info mi je dragocjena.
I moja je ful mazna i vezana uz mene, a ja trenutno trudna 6 mj. pa već vidim da će biti suza ( nisam sigurna koja će više plakati )
Pokušat ću opet pitati za apartman i nadat se da će biti slobodan.
Moja inače ne jede čokolino pa se nadam da će htjeti sladoled ili monte/dukatino i sl ili pire krumpir jer to voli.
Možeš li napisati gdje ste radili pretrage prije operacije i koliko ranije?
Nas pedica šalje na Knežiju u labos, pa u Petrovu na transfuzijsku a za ekg vinogradska. Nije mi jasno da ne mogu dobiti uputnicu za jedno mjesto i sve tamo obaviti.

Hvala ti
Mi smo isto vadili krv i u Petrovoj (nalaz isti dan), i na Knežiji (nalaz sutradan), EKG u Klaićevoj (nalaz sutradan-što je bezveze jer odmah naravno imaš ispis al to onda netko kao analazira pa se zato čeka 1 dan nalaz). to sam odrađivala tjedan dana prije operacije. Svaki dan po jedno i onda skupljanje nalaza samo sat vremena u danu...
Anesteziolog je u Vinogradskoj, nazovi što prije i kažeš kad je operacija pa ti daju termin dan prije ili tjedan prije (nama je bio dan prije).
E da, njemu moraš donijet sve nalaze pa onda ovisno o njemu počni vadit krav i ostalo.

Sutradan ujutro u bolnici dobiju samo čokolino, prvi dan ništa za jesti. Tako da ako to ne jede, nema alternative za doručak. Naravno dok ne dođe doma...
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 18:20   #109
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Mi smo isto vadili krv i u Petrovoj (nalaz isti dan), i na Knežiji (nalaz sutradan), EKG u Klaićevoj (nalaz sutradan-što je bezveze jer odmah naravno imaš ispis al to onda netko kao analazira pa se zato čeka 1 dan nalaz). to sam odrađivala tjedan dana prije operacije. Svaki dan po jedno i onda skupljanje nalaza samo sat vremena u danu...
Anesteziolog je u Vinogradskoj, nazovi što prije i kažeš kad je operacija pa ti daju termin dan prije ili tjedan prije (nama je bio dan prije).
E da, njemu moraš donijet sve nalaze pa onda ovisno o njemu počni vadit krav i ostalo.

Sutradan ujutro u bolnici dobiju samo čokolino, prvi dan ništa za jesti. Tako da ako to ne jede, nema alternative za doručak. Naravno dok ne dođe doma...
Evo i nasa malena se vec drugi tjedan oporavlja od operacije.
Krv smo na kraju vadili samo na Kneziji, platili im 20kn za epruvete i oni od jednom izvadili i za Petrovu, a tamo samo odnijeli. Anesteziologa i ekg odradili u Vinogradskoj, a cak su nam i ekg odmah ocitali jer smo je vodili tada kad smo imali i anesteziologa, nismo znali da im treba jedan dan za ocitanje.
To je sve proslo ok, pa i sama operacija i oporavak, ali za roditelje je grozan ovaj dio kad vas puste na 1 h k njima taj dan kad su operirani
Ovi koji su skidali samo treci su bili pusteni taj isti dan, ovi koji vade sva tri su ostali do sutra ujutro. Moja je bila toliko gladna da je pojela pun tanjur cokolina u bolnici. Doma smo joj dali mozda jos dva puta ibuprofen. Temp nije dobila. Sutradan je zicala tjesteninu i umak ali smo se zadrzali na pire krumpiru i juhi. Jos uvijek cudno prica i ima te bijelo-sive naslage gdje su prije bili krajnici, ali sve u svemu ok je proslo
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:36   #110
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Jos uvijek cudno prica i ima te bijelo-sive naslage gdje su prije bili krajnici, ali sve u svemu ok je proslo
Zvuči puno bolji oporavak nego kod moje, tj. brži. Super. Te naslage su sasvim normalne, treba im duže vremena da nestanu.
Hehe, što se pričanja tiče, nama je ostao taj "visoki glasić"
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 22:35   #111
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Zvuči puno bolji oporavak nego kod moje, tj. brži. Super. Te naslage su sasvim normalne, treba im duže vremena da nestanu.
Hehe, što se pričanja tiče, nama je ostao taj "visoki glasić"
Joj da, pitala sam Dr na kontroli i rekao je da će proći još 3-4 tjedna dok se glas ne unormali. Simpatično je to, ali imam osjećaj da se dosta napreže kad tako govori.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 00:24   #112
Obavili pregled, treci krajnik uvecan za 75% a termin u bolnici tek za 6 mj..ajme ��
Ima li netko da je to obavija privatno? Jel se isto puno ceka? Znan da je oko 1000 € al dalje nista ne znan
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 19:23   #113
Odlučeno je... L će krajem veljače navršiti tri godine i 3.3. sve mandule idu van. operirat će ga dr Parazajder. Zanima me sve u vezi operacije, koliko dugo traje sama operacija a koliko oporavak, da li dijete odmah ujutro ide na operaciju s obzirom da je natašte a mali je još, smještaj da li mogu biti s njim (kaže dr da mogu ) i da li dobijem stolicu ili kako to već ide, šta ako jako jako plače da ga se ne može smirit (a plače na pregledu a kamoli nakon operacije), koliko traje oporavak doma i nakon koliko vremena se može vratiti u vrtić.... što moram ponijeti za njega, osim piđamice?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 14:56   #114
Molim preporuke gdje bi bilo najbolje otići u Zg na pregled krajnika i eventualnu operaciju ako će trebati?

5,5 godina je sinek
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:47   #115
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Molim preporuke gdje bi bilo najbolje otići u Zg na pregled krajnika i eventualnu operaciju ako će trebati?

5,5 godina je sinek
mi idemo na sv duh.... prekrasan doktor, dr parazajder, morate se naručiti , u ordinaciji ne čekamo duže od 15 minuta, brz je, strpljiv, i detaljan, predivan sa klincima. mom će operirati mandule u ožujku, kad navrši 3 godine. ja sam izabrala sv duh jer je to jedina bolnica gdje će vam dozvoliti da budete sa djetetom i dan i noć... i ne morate uzimati apartman.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 15:31   #116
Evo mi izvadili treći krajnik u Splitu kod dr Roje-privatno i prezadovoljni smo..On ima 5 g, plašljiv je..jeedva smo izvadili krv koliko ga je bilo strah
Uglavnom nismo mogli čekat 7 mj termin za bolnicu, ovde smo dobili za par dana termin, došli ujutro, ja mu na lice stavila maskicu da zaspe, popila kavu i za 35 min su me zvali da dođem, ležao je već budan, malo povratio..tu smo bili još sat i kad su vidili da je ok pustili su nas doma. vadili su mu treći krajnik, zarezali ispod jezika te zarezali bubnjiće koji su bili ok pa nisu trebale cjevčice. Taj dan ga ništa nije bolilo, samo je povraćao par puta..ujutro sutra dan kontrola, nakon tj dana opet i nakon mj dana opet pregled..pregledi nakon operacije se ne plaćaju. Vađenje trećeg krajnika je 700€, sa cjevčicama 800 a sva tri 1000€. doktorica mi je stalno putem vibera slala poruke i pitala kako je..
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 22:53   #117
Možete li mi napisati simptome koji su vam bili prije vađenja trećeg krajnika? Učestale upale uha, začepljen nos, uz popratnu visoku temp.? Jel to?? Ili kojiput ne mora bit temperatura? Ima li netko slučaj da je samo teško disanje bilo problem?
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 09:30   #118
kod nas je disanje i gutanje bio problem, nikakve upale grla/usiju, dapace, malac ima dobar imunitet i jako rijetko je bolestan.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 00:11   #119
mogu li stalna poluotvorena usta biti također povezana s krajnicima? imao je i dvije upale uha do sada (ima tri godine) te bakterijsku upaku oka (celulitis, liječen u bolnici prije godinu dana)?
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 00:44   #120
moja kćer je izvadila treći krajnik prije 2 mjeseca kod dr.Poje na Rebru.....stara je 5,5 g....problem je bio spavanje s poluotovrenim ustima i jako hrkanje......od kada smo ga izvadili ne hrče uopće,a i usta su zastvorena...bio je povećan 70%.
i bila sam cijeli dan s njom i mama može ostati na Rebru spavati s djetetom u istoj sobi i to se plaća 200 kn,a apartman 500 kn...
mi smo išle doma isti dan oko 18 sati.....kad ju je dr.pregledao i dao zeleno svijetlo za doma...i za tjedan dana je bila kontrola.....sve prošlo savršeno....
umirala je od gladi pa sam joj ja na povratku doma kupila monte,a doma je navečer pojela čoklino....iako su nam rekli taj dan ništa,al ona je plakala od gladi pa sam popustila....i sve bilo ok...u jutro,drugi dan je tukla po kruhu i pašteti,a za ručak špagete.....nije ništa pila protiv bolova drugi dam,a što su joj oni dali nako operacije nemam pojma
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.