Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2011., 12:08   #41
Samo pozzz...
vodoravna...

vrti, čupa, boli...
baš neće da me ostavi...
budite mi dobro..
zaaaag
Ljines is offline  
Old 04.05.2011., 13:52   #42
Dobar vam dan drage moje !
Draga Luna i Ivo, hvala vam na podrsci, valjda ce biti bolje ? Dobila sam i ja naknadno i Spirivu 30 pa dace neke rezultate.
Ljiljana 21 to valjda tako mora, par dana cupa, kida, boli pa onda preko noci se stanje smiri. Izdrzi, doci ce i bolje vreme. Znam da je lako reci a tesko izdrzati ali bukvalno iz sopstvene koze nemamo kud.

Sve vas lepo pozdravljam i zelim sve najbolje !
Viktoria 51 is offline  
Old 04.05.2011., 16:53   #43
hellou...
evo samo najkraće..
taman sjela a već me izbaciše..
javljam da je bolje..
pozzz
Ljines is offline  
Old 04.05.2011., 17:55   #44
leeloo lijepo je kad ti se ispuni želja čestitam.
Ja sam brusila 7 zuba i još me boli cijela vilica al proći će i to što se mora mora se.
Ziza odmara pa i vi drugi odmarate kad se ne javljate.
Neka malo odmora ne škodi.
Panda za sve.
goga52 is offline  
Old 04.05.2011., 18:00   #45
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
hellou...
evo samo najkraće..
taman sjela a već me izbaciše..
javljam da je bolje..
pozzz
To me raduje


Goga , odmaraj . Nemoj da navučeš kakvu upalu sada . Kloni se hladnoće i promaje.
__________________
:)
luna mn is offline  
Old 04.05.2011., 19:45   #46
Draga Viktoria,
samo napred, i HOBP se da kontrolisati. Jao, ja u pocetku, nisam dobro slusala/procitala uputstvo pa spiriva otisla za 15 dana-a lepo pise za 1 mesec(naravno, glupsonka uzimala uvece i ujutro-uzgred, nista bolje kad se uzima vise ).

Draga Ljines, nek si ti nama bolje,hvala Bogu,a ko te izbacio, nema veze, dali ti bar da napises tvoju haiku

Draga Goga, ja malo gore u nekom postu pitala za zubice, znaci, golgota jos nije prosla, sead ides sa siljcima, dok ne dodju "pravi" .Bices nam "ko upisana" .
Sad jos da poslusas savete nase Lune.

Joj, Ziza nam nedostaje, nadam se da u svom sanatorijumu uziva onako kako joj mi zelimo. Rekla bih da je na pravom mestu, verovatno ce tu sresti jos neke bolesnike od autoimuni bolesti, jer je pomenula da ima dosta mladjih.

Nikad nisam , dok sam radila, dobila preporuku za neku banju (toliko o nasem zdravstv. sistemu i socijalnom osiguranju, verovatno je svuda slicno), a kad sam jednom platila i otisla u Igalo (Crna Gora), bilo je bas dosta starih ljudi, koji su to dobili preko socijalnog. Dakle, moras prvo da ostaris, da bi ti to dali . Nemam nista protiv, i zasluzili su ljudi, posle toliko godina odvajanja od plate u te fondove.

Ipak verujem i da bi mladjim bolesnicima bila i te kako delotvorno sve sto se tamo i u drugim banjama/toplicama radi, jer znam da ima dobrih dr-a i fizikalne terapije svuda.
Doduse, ovaj komfor koji nasa Ziza ima(pisace nam sigurno), svako svoju sobu, ucenje o polozajima tela i ostalo, ne verujem da kod nas postoji.
Ima li ko kakvo iskustvo?
Sve vas pozdravljam, drago drustvance
iva64 is offline  
Old 04.05.2011., 21:53   #47
Luna i Iva ne hodam ja sa šiljcima dobila sam neke privremene zube ,a 15.3. ću dobiti porculanske.Ovi su neki čudni konjski pitam ja zubara pa neće valjda takvi biti pravi,a on kaže da neće ja sam imala donje male zubiće ,a ovi neki ma konjski neću se ni smijati do 15. za 900 Eura moraju nekako i izgledati.
Sve vas pozdravljam.
goga52 is offline  
Old 04.05.2011., 22:25   #48
Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Luna i Iva ne hodam ja sa šiljcima dobila sam neke privremene zube ,a 15.3. ću dobiti porculanske.Ovi su neki čudni konjski pitam ja zubara pa neće valjda takvi biti pravi,a on kaže da neće ja sam imala donje male zubiće ,a ovi neki ma konjski neću se ni smijati do 15. za 900 Eura moraju nekako i izgledati.
Sve vas pozdravljam.
Ma,izdrzaces ti, nama , nasa Goga do 15.3. i sa tim privremenim(secam se, bas su bili bzv), a posle----ta-na-na-na
iva64 is offline  
Old 04.05.2011., 22:56   #49
Draga Iva,
bice valjda dobro. Malo sam se nasmejala sto si pumpicu spirila za 15 dana a sta se moze kada kod ovih sistemskih bolesti opada koncentracija. I sama sam dekoncentrisana, malo, malo pa nesto zaboravim....

Draga Goga,
znamo u glavnom svi kako to izgleda sa obrusenim siljcima (pu, pu) ali kada stavis prave... bice super. Zbog lepote ( normalno i potrebe) sto-sta se pretrpi.

Iva draga, ti pitas da li neko ima iskustva sa banjskom rehabilitacijom. E nazalost ja sam ih bas sita. Od 1993.godine sam u banji Kanjiza - osoblje predivno, lekari cestiti a dosadi... Prolece, jesen aj u banju ! No, bila sam i u Igalu i mogu ti reci da mi je bas prijalo. Boravila sam kod hotela Tamaris - odlazila na rehabilitaciju i jos pre 5 god. sam bila crvena u licu od Sunca ali nisam tome pridavala znacaj - nista me nije bolelo i uvece kada se istusiramo aj put pod noge, Topla, Herceg Novi pa nazad.... Bas nosim lepe uspomene iz Igala. Upoznala sam jednu prof.knjizevnosti i sa njom delila sobu, predivna zena . No, sledece godine, odmah u prolece dogovorimo se nas dve da ponovo letujemo zajedno. Ima zena 3 predivne dece, sve sam ih upoznala, imale smo tako lepe trenutke da mi je sada zao sto nemozemo da se uklopimo. No, i dalje smo u kontaktu.... E lepo Igalo !

Da, setila sam se, na tim rehabilitacijama najvise su mi prijale biserne kupke, podvodne masaze, pa onda kompl.rucna - joj uzivanja..... Po podne kupanje u bazenu a on cist, kristalno cist..

Da, u malo da zaboravim, poceli problemi sa povisenim pritiskom a polako se odvikavam od banjske rehabilitacije. Ne idu ta dva zajedno !

Tih, devedesetih se rado setim. Najvise me je odusevljavalo uvek sveze ubrano cvece u sobama.... ma nesto ekstra.
E dosadi vam sa ovim mojim rehabilitacijama....

Lepo mi komuniciramo - kao matore a nismo ! Necemo se predavati, sutra da zakrecim kosu, niktice sam sredila ( i gore i dole) pa malo masazica pa setnja.... E jos da dodje lepo vreme pa ko ce sa nama.... ?

E drage moje toliko za veceras . Sve vam lepo pozdravljam, lepo mi sanjajte.....
Viktoria 51 is offline  
Old 05.05.2011., 09:03   #50
Dobro jutro, drage moje.

Vidim da ste mi se raspisale. BAš sam htjela pitati Gogu koliko je platila zube i sad vidim da je jedan zub izađe 100 eura. Meni su rekli da bi si trebala staviti porculanske jer mi se zbog Sjogrena jako kvare zubi i ovi koji su popravljeni se kvare okolo plombe i ako se tako nastavi uništit će mi se svi zubi. Samo ne znam odakle ću nakupiti novaca da prevučem većinu zubi jer zdravstveno ne pokriva nama Sjogrenovcima ovakve stvari (fala ti Milinoviću :2up.

Inače ja sam vam danas otečena kod usnice, mama mi jučer išla dodavati daljinski i ja ga nisam uspjela dohvatiti i špic daljinskog me tresnuo ravno iznad usnice. SVa sreća da nije malo niže jer bi mi zubi nastradali. I sad vam ja danas moram hodati po gradu natečena ko da me netko ispizdio. Još će ljudi pomisliti da me dragi tuče.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 05.05.2011., 10:26   #51
Dobro jutro i od mene, drago drustvance

Draga Viktoria, ti si nas sinoc lepo ususkala(umesto nase Zize) i fino pricala i podsetila na banje, a posebno na Igalo iz kojeg i ja nosim prelepa iskustva.

Pisala sam vec da sam prosle god. bila sa kcerkom nekoliko dana (oko 1. maja) i to bez banjskog tretmana, odmah se bolje osecala, setala po rivi (1600 koraka u cugu i tako svaki dan po 2 puta, a bez aparata-znam jer imam pedometar u telefonu, pa on brojao ).

Za Kanjizu sam cula da je odlicna, ali sto kazes-dosadno-eeee, nije na moru, a meni je dovoljno, samo da vidim more, vec se "nesto desava".
Ne znam da li ce Pero,Pjetra, Ljines i Goga to shvatiti ( i drugi koji su sa mora), oni su na to navikli, ali mi , kontinentalci...

Draga nasa Leeloo, joj, bas bzv, sto kazes da si imala tu nezgodu sa usnom, bas mi je zao. Sto kazes, sta ce jos narod pomisliti, a bas kao za inat, onda kad to najmanje zelimo, sretnemo neke koje bi u tom trenutku rado izbegli.
I kod nas je cena za porculance ista .

Poljubac za dobro jutro svima i naravno, pandin zagrljaj
iva64 is offline  
Old 05.05.2011., 11:44   #52
Ivice moja, ma nije tako strašno, izgleda ko da mi je zub natekao. Jučer kako je to počelo oticati mislila sam da će biti hematom al ajd na svu sreću samo je oteklina. Zajebavam mamu stalno da ako me netko pita da ću reći da me tuče.

Iva sjetila sam te se nedavno u jednom razgovoru, a sad si me sa ovim da ti je dobro u zadnjih par dana podsjetila da sam ti htjela nešto napisati.. Jesi ti išla ikada u one slane sobe?
U zadnje vrijeme sam od nekoliko ljudi čula da je to super stvar kod različitih stanja (čak i da pomaže kod psorijaze ) i baš nedavno mi jedna cura rekla kako je maloga vodila tamo (mali je malo-malo išao u bolnicu i na inhalacije a bome i na hitnu po injekcije kad bi ga uhvatilo gušenje). Mali ima astmu i bronhitis i muku su mučili, već je više ona izludila jer su na tjednoj bazi bili u bolnici i odvela ga na par tretmana u tu slanu sobu i kaže da mu je sad super, čak kaže da i manje mora koristiti pumpice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 05.05.2011., 12:31   #53
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, drage moje.

Vidim da ste mi se raspisale. BAš sam htjela pitati Gogu koliko je platila zube i sad vidim da je jedan zub izađe 100 eura. Meni su rekli da bi si trebala staviti porculanske jer mi se zbog Sjogrena jako kvare zubi i ovi koji su popravljeni se kvare okolo plombe i ako se tako nastavi uništit će mi se svi zubi. Samo ne znam odakle ću nakupiti novaca da prevučem većinu zubi jer zdravstveno ne pokriva nama Sjogrenovcima ovakve stvari (fala ti Milinoviću :2up.

hellou...
e leeloo, leeloo...
uslikat ću ti moje zube... u čikari... socijalne...
toliko su otišli, jednostavno nestali da više ne znam šta ću...
tiba mi ona šuškava proteza, gor i dol..
kakav porculan.. ja neman ni šiljke...
sve otišlo...
sad hodam, srećom samo po kući krezuba- matora...
a izađem ja tako i vani....

ono ka rade se zubi ...
je, je, malo sutra..
ako se i dovučem do zubara, a to sad nemoguća misija... ko će tamo izdržat zjakat dok on čačka, vadi ,bode...bljak..

ne znam jesam li vam rekla da je jedno traumatično vađenje bilo okidač za lupus...
45 minuta, drndanja, potezanja, čupanja...
a kad ga je izvadio 15 dana antibiotika,
pa
opet kod oralnog kirurga da popravi nastalu štetu na vilici...
a oće to mene...
ide mi u životu ide mi....

ajte bog..
odoh pohati bilo meso, tikvice.. juhu sam već napravila, a šta ću za prilog ...
samo salatu od pomidora i kukumara( paradajz i krastavci)

zaaaaaaaaaaaaaaaaaaag
Ljines is offline  
Old 05.05.2011., 12:47   #54
Leeloo, moj savjet , ko pita za povredu reci da je "on" prošao gore od tebe (nema usne).
Dešavaju se pehovi, moja mama je imala nezgodu za pohvalu. Popela se na nižu stolicu da očisti prozore. Ispade joj krpa i ona se spusti da je podigne. Glava joj je bila između stolice i prozora. U jednom trenu udara čelom o stolicu , instiktivno diže glavu i udara u prozor i onda dolazi do serije udaraca stolica -prozor. Kada se jadnica izvukla nije znala gdje joj je glava. Čvoruga na čelu , čvoruga na potiljku. Od smijeha je nismo mogli pitati da li boli.

Ljiljana -dušo pa ja sam prosto luda za tvojim postovima.

Iva - za tebe
http://www.youtube.com/watch?v=fOW_w...51&playnext=45
__________________
:)
luna mn is offline  
Old 05.05.2011., 14:46   #55
Ooooo, pa prvo moram da se zahvalim na poklonu, draga moja Luna, ovo je za mene nesto novo-pomalo me je podsetilo na ERU, ako se secas te grupe koja je koristila Gregorijanske korale u obradama.
A onda sam se udubila(bookmarkovala, naravno) nasla razne obrade, evo dok ovo pisem ovo, slusam njihovu verziju Sweet child of mine od GrR.

Uzgred, super anegdota sa mamom, joj, razumem kako vam je bilo, zao vam, a komicno, stvarno.Samo njoj bio nejasan momenat komike, nije verovatno znala gde je od serije-gore-dole!

Draga moja Leeloo, ne staj mi na muku! Od kad sam rekla da cu ici i sve me nesto mrzi, a znam koliko mi slan vazduh prija (more i tamo odmah bolje). Lenja i pomalo zakocena zbog cene koaj je , verujem, kao i kod vas, nekih 200 eura za 10 tretmana(ako sam se dobro raspitala) Mada, ako bi mi znacilo, naslo bi se valjda, nego, eto, moja neodlucnost.Hvala ti sto si se setila i zaista cu poraditi na tome, da nagovorim muza da me nagovori

Draga nasa Ljines,
kod tebe opet gozba i to prava. Jos se mucis sa pohanjem, svaka cast.
Mi dans onaj obican, corbast pasulj sa suvim rebrima i salatama, a sutra-jedna fina kombinacija-proprzena piletina(belo meso na tanke tracice), proprzena slaninica, izdinstani sampinjoni, pa sve zajedno se spoji i doda pavlaka/mileram. Pre toga i domaca pil. juhica. malo carski, malo-narodno

Ovo za zub, lepo juce pomenu Luna Gogi, treba se sad cuvati prehlada, a Bogami i kod intervencija, verujem da sve sto je invanzivno otvara vrata infekcijama, pa si i ti tako zavrsila. A za zubara, sto kazes, ko ce sad jos i tu da dugo drzi ovorena usta i sve ono njihovo "mucenje", ja sam isto bila pomalo uplasena, kad sam ovo radila, ali, srecom, to je bilo pre ovih muka, kad stalno nesto kasljem. tako da sam izdrzala. Ma i ti bi, samo da prodju ovi glavni bolovi, a dace Bog , proci ce.
iva64 is offline  
Old 05.05.2011., 17:54   #56
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Drago moje društvance, stara tema se zaključava jer je prešla limit od 10000 postova. Tema se može i dalje čitati na ovom linku: Sistemski lupus ali se tamo više ne može pisati.

Nadam se da ćemo se i na ovoj temi ugodno družiti kao i tamo.

Voli vas sve vaša leeloo27
hello cure cestitam svima praznik a nasih 1000 postova radila sam pretrage krvi i sve je ok cak i bolje nego prosli put sutra kontrola al mi je muka jer cu uskoro morati na kolonoskopiju a to je bljak pregled al moram jer sam imala mozda ulcerozni kolitis a dr kaze da ga vjerovatno nemam kao ni cirozu jetre sto su mi pogresno rekli u Zagrebu 2005 god pa tamo hvala dragome Bogu nista pozdrav svima i poljupci a posebno nasoj novoj Bas me strah al draga nemoj da te strah nije ovo tako strasno ima i gorih bolescurina samo budi jaka i vjeruj u Boga i sve ce biti dobro
angel777 is offline  
Old 05.05.2011., 20:51   #57
Dobar dan,
Vrijeme je da se i ja malo javim.
Važne stvari prve: Sarajka čestitam na prinovi!
Što mirnije noći želim.
Lelloo čestitam na edukaciji, a biti će toga još podosta.
Vidim da smo se prebacili nakon 10k postova, ali mi fali neki znakić ispred teme što je prije bilo. Lakše uočim. Možda kakav sretniji, a ne neki tužni. Lelloo možeš li to srediti?

Eha sada malo dogovora, što sam primjetio na ove 3 stranice:
Quote:
Elerrina 88 kaže: Pogledaj post
...moja dijagnoza do sada je bila lupus in obs, kao nije zahvatio još ništa, tek se rađa (zadnjih 5 god). Imam povišene temperature svakodnevno, boli u mišićima i zglobovima,modrice i bolno "pucanje" kapilara, vrtoglavice i padanje u nesvijest kada je puno ljudi oko mene... sva antitijela su negativna i sve krvne pretrage su skoro savršene. Sumnjanju na lupus jer su mi radili hla tipizaciju i našli neke gene za lupus.

Međutim,radila sam EMNG nedavno i našli su mi artfrofiju mišića ruku i nogu uz kronične i akutne upale i lezije u stopalima,listu i potkoljenici.
Zanima me,je li ijednoj od vas lupus napao mišiće i znate li uopće za takav slučaj? znam da može napasti bilo koji dio tijela. neurolog koji mi je radio pretragu vjeruje da je uzrok autoimuni,jer ne vidi neurološki uzrok. Idem za koji dan kod svog novog divnog imunologa,on će sigurno znat što i kako dalje,ali eto ja radoznala...
Na početku knjige u kojoj žena opisuje svoje simptome lupusa je napad panike u skupini ljudi, nedostatak zraka, ubrzani rad srca i padanje u nesvjest...
Po ovome što čitam velika količina stresa, koju još uvijek držiš pod nadzorom svojim svakodnevnim ritualima. Ako ne možeš dobro spavati, ako si napeta i možda imaš još problema s želucem imam jedan savjet. Ono što bi trebala to je istezanje mišića, na način da klekneš i pokušaš se što više spustiti na leđa, s tim da i glavu lagano saviješ prema natrag. Ali uvijek je glavno: ne forsirati. Na taj načim ćeš dobro istegnuti sve prednje mišiće, opustiti se i malo bolje (dublje) početi spavati.
Quote:
mika123 kaže: Pogledaj post
da li mi moze netko reci da li je SLE nasljedan, tj. da li ste ga vi dobili od nekog iz svoje obitelji? sto su vam doktori rekli?
Postoji i nasljedni SLE, ali je rijedak. Možda je i moj takav jer imam kandidata u porodci, ali mislim da je to više stil života i razmišljanja.
Biti prvi ima svoju težinu.
Ljiljana, nadam se da ćemo se srest u dogledno vrijeme. Smjernice imam, pa ako sam u blizini navratiti ću.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 05.05.2011. at 20:56.
Pero Gmaz is offline  
Old 05.05.2011., 21:46   #58
Iva ja ti nisam s mora to je od mog muža tata s Brača pa tako imamo maslinik i svoju kampicu, ali imamo gdje biti on ima puno familije to je jedno malo mjesto Mirca blizu Supetra oko 5 km.
Da mi je bliže ja bih češće otišla ,ali je predaleko i ne isplati se ići na par dana.
Inače često idemo u Bosnu jedno mjesto pored Banja Luke moji su tamo i sahranjeni evo sutra krećemo i vraćamo se za 5 dana imamo kućicu, voćke, svjež zrak i uživamo treba nam samo 2 sata vožnje.Već se veselim i maca putuje s nama ima putovnicu i uživa,a kad se vrati u Zagreb tuguje jer je u stanu i fali joj sloboda pentranje po drveću trčanje po travi ma vidi se kad je tamo da uživa ,a i mi s njom.
Javim se kad se vratim i svima zag.
goga52 is offline  
Old 05.05.2011., 22:43   #59
Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Iva ja ti nisam s mora to je od mog muža tata s Brača pa tako imamo maslinik i svoju kampicu, ali imamo gdje biti on ima puno familije to je jedno malo mjesto Mirca blizu Supetra oko 5 km.
Da mi je bliže ja bih češće otišla ,ali je predaleko i ne isplati se ići na par dana.
Inače često idemo u Bosnu jedno mjesto pored Banja Luke moji su tamo i sahranjeni evo sutra krećemo i vraćamo se za 5 dana imamo kućicu, voćke, svjež zrak i uživamo treba nam samo 2 sata vožnje.Već se veselim i maca putuje s nama ima putovnicu i uživa,a kad se vrati u Zagreb tuguje jer je u stanu i fali joj sloboda pentranje po drveću trčanje po travi ma vidi se kad je tamo da uživa ,a i mi s njom.
Javim se kad se vratim i svima zag.
Draga Goga, dakle , potpuno sam sve pobrkala, nesto mi je u glavi bio Split, da si tu zivela,a posle se preselila sa muzicem u ZG. Izvini.
Svejedno, imate gde da odete na divni Brac.
A za put sutra, u , verujem, takodje prelepo mesto, zelim da ti pozelim srecan put i da nam se oporavljena i lepo vratis (ovo za macu je pis zivi-pazi , ima i svoj pasos, mijau, kao mace iz visokog drustva).

Poljubac i pandin zagrljaj!
iva64 is offline  
Old 06.05.2011., 10:20   #60
Dobro jutro , uspavali ste se danas.
Nebo iznad mog grada ponovo divno-plavo. Dan božanstven. Nisam meteopata i uživam u svim vremenskim promjenama ali me sunčan dan posebno raduje.
Danas bez obzira što je radni dan , dajem sebi za pravo da pobjegnem od posla (zaslužila sam toliko) i uživaću vani. Danas neću zidove , neću ljude oko sebe, neću priču koja mi oduzima energiju , idem (bolje rečeno bježim) prema moru. Uvijek sam se pitala zbog čega me privlači i šta mi nudi. Miris ? Sigurnost ? Samoću ?... mogla bih nabrajati do sjutra mada mislim da ću poslijednje navesti ono što mi u stvari najviše godi -to je tišina koju narušavaju zvuci talasa. Ništa agresivno , onako , milo , nježno .
Ovako raspoložena ne mogu da se ne sjetim divne pjesme , dragog mi pjesnika.

Podne
Nad ostrvom punim čempresa i bora,
Mlado, krupno sunce prži, puno plama;
I trepti nad šumom i nad obalama
Slan i modar miris proletnjega mora.
Ljubičaste gore, granitne, do svoda,
Zrcale se u dnu; mirno i bez pene,
Površina šušti i celiva stene;
Svod se svetli topal, staklen, iznad voda.
Prah sunčani trepti nad ispranim peskom,
I srebrni galeb ponekad se vidi,
Svetluca nad vodom. I mirisu hridi
Mirisom od riba i modrijem vreskom.
Sve je tako tiho. I u mojoj duši
Produženo vidim ovo mirno more:
Šume oleandra, ljubičaste gore,
I bled obzor što se proteže i puši.
Nemo stoje u njoj srebrnaste, rodne
Obale i vrti; i svetli i pali
Mlado, krupno sunce; i ne šušte vali,-
Galeb jos svetluca. Mir. Svuda je podne.

J. Dučić
__________________
:)
luna mn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.