Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2013., 19:14   #2681
Već četvrtu godinu zaredom, održava se Antalya televizijski festival pod sponozrstvom TV 8.

Podsjetimo se, prošlo je godine Meral Okay posthumno dobila nagradu za najbolji scenarij, a Meryem Uzerli nagradu za najbolju glumicu.

Veličanstveno stoljeće je i ove godine nominirano...
TV8 možete pratiti uživo, a u 19h (po našem vremenu) kreće program: http://www.tv8.com.tr/iyitelevizyon-webtv
apek11 is offline  
Old 28.04.2013., 02:06   #2682
serija se okitila sa 3 kipića. čestitam

Najbolji redatelj: Yagmur Taylan-Durul Taylan (Muhtesem Yuzyil)

Najbolja dramska glumica: Meyrem Uzerli (Mutesem Yuzyil)

Najbolja serija: Muhtesem Yuzyil
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 28.04.2013., 02:16   #2683
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Nemoj molim te spominjati brak koji je iz čiste ljubavi i bez interesa, kad svi dobro znamo kojim se lukavstvom Hurka poslužila da se uda . Svaka njoj čast na ideji, ali je glupo tvrditi da je to bila neka velika Suljina ljubav obzirom da je on nikad ne bi oženio da ona nije to tako odigrala. I u toj palači bi vjerovatno ostala da nije bila napadnuta u šumi. Isto kao što bi se iz ove posljednje situacije teško izvukla da nije bilo kuge. Znam da ne mogu drugačije raditi zbog povijesti, ali nije interesantno gledati kad se ona uvijek nekim sretnim spletom okolnosti uspije izvuć iz svega... A i ti i ja znamo da Hurka ima jaaaako puno interesa u ljubavi koji osjeća prema Sulji
Gle, kao što rekoh, mogao je Suljo jubi u toj šumi ostavit, opće ne ići p nju i tražit ju...pa zaboga on je Sultan, ne i kaj uostalom nije mu dala i mogao ju je kaošto rekoh obezglavit ili ostavit da tam trune, da ju ubiju, ko je šiša, ali bog,e nije...zateleban je u nju do bola, jednostavno nemre bez nje, oni imaju neku međusobnu posebnu kemiju, kuže se, ona zna kaj on hoće, ona je potpuna suprotnost od Mahi koja mu je bila ono dobra dok nije zagledao nekaj bolje, vatrenije, pametnije......ak se prisjećaš one 63.epke i Hurinog monologa kad ide prema haremu nakon kaj je postala vladarica harema....da, rekla je upravo sama da kad je došla da se htjela osvetiti za smrt svoje obitelji, ovaj, onaj i da je htjela da razruši ovu palaču svima na glavu, nekaj u tom smislu, sad me nemoj za riječ, moram gledat to sve još bar jednom , ali je i rekla je da se ipak zaljubila u Sultana i da je tu našla svoju ljubav i svoj novi dom unatoč svemu što je proživjela.....
Ne znam ja sam to drugačije vidjela (možda imam svoje pink glasses on )i svaki puta kad je Suljo odlazio u pohod ona je izgarala, pisala pisma, ovaj onaj, a kad se vratio ja sam vidjela ljubav i strast i s njegove strane i s njene, a ne glumu radi interesa.....svakako ne glumu....mislim da ga je iz onog početnog interesa za osvetom ipak zavoljela, a nakon toga spojilo se ugodno s korisnim te ona njena ambicija da će ona postati njegova miljenica, pa sultana, pa jedina, pa žena pa majka ne jednog princa nego i više njih i postaviti jednog od SVOJIH sinova na tron ( a koja majka to ne bi)

Da i s jedne strane je sve to poduzimala da se zaštiti jer je bila sama, i da se svima tamo osveti koji su ju maltretirali, i da baš za inat izrodi toliku djecu, ali opet i iz ljubavi prema Sulji, jer ne bi ona tako s djecom da ih nije volila.....ipak je u seriji prikazano a ona maestralno odglumila da ima majčinske osjećaje za tu djecu, da ih voli i odgaja (jest da se Bayazit i Selim oteli kontroli ) i da zna koji je njihov zadatak.
Sve je to zapravo ispremiješano, jer takva su bila vremena, a Hurrem jest bila ambiciozna, no na svu sreću ipak joj se dogodila ljubav...
I ono s napadom, kočijama i šumom, te s kuom, ma došao bi Suljo po nju ovak i onak jer ju je strastveno volio,a ovi događaji su to samonubrzali.....pa vidjelo se da razmijšlja o njoj, ali on je Ultan. Ne bi to smio pokazati, a s druge strane zateleban u nju do bola.....ona je i njegova ljubav i njegov soul mate.....eto...

Sorry for my pink glasses


Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post

Mia, ja nekako i dalje tvrdim da je Hurka sa Suljom prvenstveno iz osvete i koristoljublja, dok ju Suljo bezvremenski voli
Evo gore sam napisala svoje mišljenje
Mia007 is offline  
Old 28.04.2013., 08:01   #2684
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
Rustem je pedofil, vidljivo iz daleka ...on je sav presretan što će ju oženit

jel Ajaz umro i povijesno od kuge jer je samo dvije godine bio veliki vezir?
Ma daj!
Kakav pedofil!
Mihrimah je odrasla žena,kako po izgledu,tako i po starosti za ono vrijeme i običaje.
Rustempaša je zaljubljen u nju,ali ujedno i precizno zna što mu brak s jedinom sultanovom kčeri donosi.
U stvari nakon što se uvjerila da joj Balibeg ne uzvrača ljubav,konačno je odrasla i shvatila da joj je bolje udati se za čovjeka koji je voli,a usto je i pouzdan.U kuhinji u kojoj za njenu stranu obitelji previše neprijatelja bez ikakvih skrupula kuha protiv njih,treba imati pametnog saveznika.
Nadam se da će jednom zavezati gubicu,onoj glupoj šahinoj kćeri,jer koliko se da naslutiti,ni ona se neće udati za Balibega.
Nadam se da će konačno maknuti lik Nigar,jer je gledajući s početnog stanja,taj lik postao gnjusan.
Idealno bi bilo, da je sada dohvati kuga...
Zanimljivo da Luftikus ipak još ne odaje Šahici sve što mu je Hurem rekla.
A Šahica je ipak dovoljno glupa da ne uočava opasnost koju donosi ljubomora.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 28.04.2013. at 08:08.
amary is offline  
Old 28.04.2013., 12:03   #2685
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ma daj!
Kakav pedofil!
Mihrimah je odrasla žena,kako po izgledu,tako i po starosti za ono vrijeme i običaje.
Rustempaša je zaljubljen u nju,ali ujedno i precizno zna što mu brak s jedinom sultanovom kčeri donosi.
U stvari nakon što se uvjerila da joj Balibeg ne uzvrača ljubav,konačno je odrasla i shvatila da joj je bolje udati se za čovjeka koji je voli,a usto je i pouzdan.U kuhinji u kojoj za njenu stranu obitelji previše neprijatelja bez ikakvih skrupula kuha protiv njih,treba imati pametnog saveznika.
Nadam se da će jednom zavezati gubicu,onoj glupoj šahinoj kćeri,jer koliko se da naslutiti,ni ona se neće udati za Balibega.
Nadam se da će konačno maknuti lik Nigar,jer je gledajući s početnog stanja,taj lik postao gnjusan.
Idealno bi bilo, da je sada dohvati kuga...
Zanimljivo da Luftikus ipak još ne odaje Šahici sve što mu je Hurem rekla.
A Šahica je ipak dovoljno glupa da ne uočava opasnost koju donosi ljubomora.
ak je Bali beg rekao da je ona za njega još uvijek dijete, ne vidim razloga zašto i za Rustema ne bi bila
ja ne bih ubila Nigar nego bi ju vratila tamo kod svog djeteta jer ta žena očito više ne mari ni 5% za dijete, isto ko i Hatidže...ko da nemaju djecu
e to ne znam šta je Hurka govorila Rustemu jer sam zapela na 92. epizodi, a sve su epizode zbrislai, pa ako itko zna gdje mogu gledat a da je pouzdano, može u PM link
pattie_boyd is offline  
Old 28.04.2013., 19:38   #2686
Jel postoje neki bloopersi za ovu seriju?
BozWon is offline  
Old 28.04.2013., 21:04   #2687
Quote:
DrBoz39 kaže: Pogledaj post
Jel postoje neki bloopersi za ovu seriju?
Nisam našla tako nešto, ali mislim da su bloopersi karakteristični za SAD. Tamo se svi na snimanju "ludo zabavljaju". Nisam još vidjela ni jedan američki intervju u kojem nisu rekli da je snimanje bilo ludo zabavno. Mislim da većinu tih scena naprave namjerno kako bi tako promovirali seriju.
Nikada nisam vidjela blooperse za europske filmove, barem se to nije davalo na youtube. Američka specijalnost.
iskra01 is offline  
Old 28.04.2013., 21:11   #2688
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Nisam našla tako nešto, ali mislim da su bloopersi karakteristični za SAD. Tamo se svi na snimanju "ludo zabavljaju". Nisam još vidjela ni jedan američki intervju u kojem nisu rekli da je snimanje bilo ludo zabavno. Mislim da većinu tih scena naprave namjerno kako bi tako promovirali seriju.
Nikada nisam vidjela blooperse za europske filmove, barem se to nije davalo na youtube. Američka specijalnost.
Što su bloopersi? To je kao 'iza kamere'?? Ja sam od turskih serija videla to za Binbir Gece, Aski-memnu i za par Berenih filmova a i za seriju Elveda Rumeli.. kad snimaju glumce kako se pripremaju, pa kakve greške rade, neke interne fore i tako... Za MY nema toga još...
dr_md is offline  
Old 28.04.2013., 21:14   #2689
pozdrav svima!

stala sam s gledanjem negdje na 94. mislim. a malo sam nestrpljiva i zanimaju me spoileri u vezi hatiđe. koliko sam razumjela, povijesno, ona nije baš potrajala iza ibrahima. u kojoj fazi je njen lik, i kako je uopće ona završila?

nadam se da postavljam pitanje na dobrom mjestu
curly bee is offline  
Old 28.04.2013., 22:00   #2690
Mustafa,Mustafa...
Čini mi se da Mahica nije bez razloga zabrinuta.
Što to tjera šehzadu da tvrdoglavo sve čini po vlastitom nahođenju?
Više nisam sigurna da to nije nesvjesna želja da zasjeni oca,pa si tako bez ičije tuđe pomoći kopa grob....neprijatelji će ga samo malo gurnuti da upadne...
A u haremu mu se upravo formira nova hurem...mala je opasna..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 28.04.2013., 23:00   #2691
Znam da su Okanu pripremili blooperse iz MY sa njim za oproštajnu zabavu, ali to nikada nije izašlo u javnost... I prave oni te stvari, zašto da ne, ovaj iz mog potpisa je iz jedne Okanove starije serije
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 28.04.2013., 23:01   #2692
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Mustafa,Mustafa...
Čini mi se da Mahica nije bez razloga zabrinuta.
Što to tjera šehzadu da tvrdoglavo sve čini po vlastitom nahođenju?
Više nisam sigurna da to nije nesvjesna želja da zasjeni oca,pa si tako bez ičije tuđe pomoći kopa grob....neprijatelji će ga samo malo gurnuti da upadne...
A u haremu mu se upravo formira nova hurem...mala je opasna..
Da, prave paralelu između Sulje i Hurke i Mustafe i Rumeyse. A Mahica u ovom slučaju utišava Ajšu, nek sad ona pati kao što je nekad ona zbog Hurke.
A što se tiče Mustafe, mislim da nam ga žele prikazati kao izuzetnog, uskače svuda gdje treba pomoći i po cijenu ukora od Sulje. Koja smiješna scena na gusarskom brodu, Mustafa i Tašli sami protiv cijele posade i stigli živi i zdravi natrag. Ma Superman Mustafa
iskra01 is offline  
Old 29.04.2013., 22:51   #2693
Uspjeh pogledat sve trenutne epizode(96 ) i moram rec da serija nije toliko zanimliva od kad nema Ibrahima,barem meni
Ima nekad zanimljvih scena,ali nije to isto ko sa Ibrom

Nego jel netko zna hoce li 3 sezona stvarno zavrsit Mustafinom smrcu??
Koliko ja znam 3 sezona zavrsava negdje polovicom 6 mj. kao prva i druga to znaci jos max 6-7 epizoda do kraja sezone
U najavi za 3 sezonu su stavili i onu scenu gdje mustafa ulazi u sator i gdje ga pocinju ubijat,sad mi nije jasno,jel oni stvarno zele u 6-7 epizoda prikazat 14 godina,jer sad je u seriji 1539,a 1553. je Mustafa pogubljen

Prije toga bi trebali pokazat:3 pohoda,smrt Mehmeda,dolazak na mjesto velikog vezira prvo Sulejman pase,pa Rustema,batine Sah od Luftija,majstorije Sinana,smrt barbarose,pojavljivanje novih likova koji bi trebali bit bitni u 4 sezoni itd.

A i ovo zadnje sa smcru Ajaza,a Hatidze ziva,je
Iako je povjesno prije odapela hatidze nego ajaz
Udali je za Husreva,iako se povjesno vjerovatno nekad nisu ni vidjeli
Scenarist lud ko struja...tesko da cu uspjet pogledat 4 sezonu do kraja,iako je kraj odlican,smrt Sulje,a pojavljivanje hrabrog Nikole Zrinjskog
Luđak iz hrv is offline  
Old 29.04.2013., 23:17   #2694
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
sad mi nije jasno,jel oni stvarno zele u 6-7 epizoda prikazat 14 godina,jer sad je u seriji 1539,a 1553. je Mustafa pogubljen

Prije toga bi trebali pokazat:3 pohoda,smrt Mehmeda,dolazak na mjesto velikog vezira prvo Sulejman pase,pa Rustema,batine Sah od Luftija,majstorije Sinana,smrt barbarose,pojavljivanje novih likova koji bi trebali bit bitni u 4 sezoni itd.
Joooj tebe, naravno da se sve nabrojano može strpati u 6-7 epizoda . Mnogo je važnije bilo potraćiti 5-6 epizoda na crnu magiju i debilnu priču oko zlata, borbu oko Balibegovića da ne spominjem . Hebo pohode i majstorije Sinana
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 29.04.2013., 23:36   #2695
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Joooj tebe, naravno da se sve nabrojano može strpati u 6-7 epizoda . Mnogo je važnije bilo potraćiti 5-6 epizoda na crnu magiju i debilnu priču oko zlata, borbu oko Balibegovića da ne spominjem . Hebo pohode i majstorije Sinana
Ako stvarno,tako napravi ne znam koji smisao gledat uopce 4 sezonu?
Iako i sad velik dio nema smisla,al ajde jos uvijek je kolko-tolko gledljivo
Luđak iz hrv is offline  
Old 30.04.2013., 09:47   #2696
Em pa ni do sada se nisu držali svih povjesnih činjenica zašto bi se od sada?? I ako ubiju i Hatice nestaće svi glavni likovi iz serije osim Sulejmana i Hurrem.
dr_md is offline  
Old 30.04.2013., 10:38   #2697
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Ako stvarno,tako napravi ne znam koji smisao gledat uopce 4 sezonu?
Iako i sad velik dio nema smisla,al ajde jos uvijek je kolko-tolko gledljivo
slažem se da je bez paše prepusto, al ajde, Šahica drži kolko- tolko radnju, iako sam čula da i ona ubrzo treba otić ...pa još Hatidže...mislim, pa šta ćemo onda gledati stvarno? natezanje Hurke i Sulje koje se većini popelo iznad glave?
btw di si pogledao te sve epizode jer su makli sve
pattie_boyd is offline  
Old 30.04.2013., 22:43   #2698
napokon odgledah i 95-u i 96-u bem ti kad se samo sjetim koliko se pljuvalo po Hurki zbog vjenčanja Mihrimah s Rustišom, a ona uopce nije kriva ali nam je zato šahica pokazala koliko je kvarna i na što je sve spremna sve kao zbog dinastije Nigar....jbt bolje da ju uklone nego što su njen lik toliko srozali.
Amona M is offline  
Old 30.04.2013., 22:50   #2699
Quote:
mona_mona kaže: Pogledaj post
napokon odgledah i 95-u i 96-u bem ti kad se samo sjetim koliko se pljuvalo po Hurki zbog vjenčanja Mihrimah s Rustišom, a ona uopce nije kriva .
Pa ko je onda kriv? Ne pitam ironično, nego nisam gledala a zanima me kako je ta priča išla
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Old 30.04.2013., 23:13   #2700
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Pa ko je onda kriv? Ne pitam ironično, nego nisam gledala a zanima me kako je ta priča išla
Šahica namjestila Hurki zamku i Suljo ju poslao u izgnanstvo, dok se ona odmarala, Šahica bila vrijedna između ostalog sredila da u krevetu Ajaz paše osvane od kuge mrtva djevojka kako bi se i on zarazio, a dragi mužic postao veliki vezir, te pokušala nagovoriti Rustišu za određene privilegije da ubije Hurku, on na svoju ruku rekao Ajaz paši da je Hurem poručila da treba reci Sulji kao veliki vezir kako bi Rustiša bio dobar zet i onda otišao Rustiša Hurki da joj kaže da ima dvije mogucnosti jedna da ju ubije, a druga da joj postane zet, na što je ona poludjela.
Amona M is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.