Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 21:36   #21
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Passat je teži i ima stariju verziju 1.8 TSI... Stoga očekujem da Octavia troši još i manje.
Znači 500 km po punjenju.
Muljuzator is offline  
Old 19.11.2012., 21:52   #22
uhh mislim da ce karavan bi vrhunski prema onoj slicici...iako i do sad mi je bio puno ljepši od hatcha..
 
Old 19.11.2012., 21:52   #23
opet drobite o potrošnji i vučete poveznice s drugim modelima iz veče klase.
Mislim da je bezpredmetno raspravljati o benzincu s 160 i iber ks kolko on trosi i kolki mu je domet.Svatko ko se odluči za takvog..bitnije su mu performanse a ne kolko kn popije po km.
A 500-700km prođe bez beda i s 50l...makar to još nije nigdje službeno objavljeno..osim u prvom postu.
hakkler is offline  
Old 19.11.2012., 22:06   #24
Ako se ne varam, a3, leon i golf već imaju tih 50litara, a i u prijašnjim generacijama su imali iste zapremnine spremnika Spremnik od 50l se spominje u linkanom članku. I mislim da sam zaboravio spomenuti u prvom postu, spominje se 590 litara prtljažnika
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 19.11.2012., 22:51   #25
ok..ali su prijašnje generacije Octavie 1 i 2 i FL2 imale 55l.
S tim da si na jedinici se mogao zaigrati s "ozračnikom" i natočiti i cca 63l
Dok na dvojci to više nije bilo moguče.
hakkler is offline  
Old 20.11.2012., 07:36   #26
Meni je izgledom nova octavia isti audi a6 prošle generacije. Meni se sviđa.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 20.11.2012., 08:29   #27
Vidim, najveće rasprave vode se oko spremnika goriva.

Kao da je bitno kod benzinca hoćeš li točiti 50 km prije ili kasnije, upravo toliko u kilometraži iznosi razlika od 5 litara goriva, ako govorimo o benzincu.

Dizel će ionako na otvorenoj cesti proći 1.000 km sa spremnikom.

Ako su potrošnju smanjili za 10%, u duhu downsizinga je da za toliko smanje i spremnik, zar ne???

Inače, pohvalno je da auto izgleda daleko bolje nego na onim "zamaskiranim" slikama, a sa dužinom od skoro 4.7 m bojim se da to više nije kompaktna klasa i da će cijena biti povelika, a dosadašnji ljubitelji Octavije sa osrednjim primanjima da će se morati zadovoljiti polovičnim riješenjem - Rapidom.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 20.11.2012., 14:52   #28
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Vidim, najveće rasprave vode se oko spremnika goriva.

Kao da je bitno kod benzinca hoćeš li točiti 50 km prije ili kasnije, upravo toliko u kilometraži iznosi razlika od 5 litara goriva, ako govorimo o benzincu.

Dizel će ionako na otvorenoj cesti proći 1.000 km sa spremnikom.

Ako su potrošnju smanjili za 10%, u duhu downsizinga je da za toliko smanje i spremnik, zar ne???

Inače, pohvalno je da auto izgleda daleko bolje nego na onim "zamaskiranim" slikama, a sa dužinom od skoro 4.7 m bojim se da to više nije kompaktna klasa i da će cijena biti povelika, a dosadašnji ljubitelji Octavije sa osrednjim primanjima da će se morati zadovoljiti polovičnim riješenjem - Rapidom.
To je simptomatično, godinama traje trend rasta vozila, a i dužina od 4.7 je sve samo ne malo. Uostalom, sadašnja Octavia je duža od Passata iz 96-e, i ostalih vozila te klase.

Što se tiče rezervoara, više je bolje, u svakom slučaju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 20.11.2012., 15:38   #29
Samo će cijena biti bitna, ...ostalo već viđeno i provjereno (u pozitivnom smislu) kod Škode...!!!
supervox is offline  
Old 20.11.2012., 15:51   #30
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Samo će cijena biti bitna, ...ostalo već viđeno i provjereno (u pozitivnom smislu) kod Škode...!!!
Nažalost, nisam optimist. Ide ona bliže prema Passatu, i po klasi i po cijeni.
SCHNITZER is offline  
Old 20.11.2012., 16:42   #31
Ma ide u vražju mater... biti će kao i do sada. U startu malo više, kasnije malo manje... kome je skupo, ima izbora kod konkurencije


Veličina rezervara... isto ko i golf, nova platforma, malo lakši auto, malo štedljiviji motori pa i malo manji rezervar
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 21.11.2012., 10:33   #32
Octavia je ionak i ovak sada i službeno otišla u srednju klasu,a Rapid ju je nadomjestio (Rapit ima nešto malo manje od 4.5m znači kao Octavia prije). Auto izgleda OK,koliko se da vidjeti po slikama,osim zadnjeg kraja,gdje mi se čini da će karavanka ljepše izgledati.

Rezervar je sirotinjski s obzirom na srednju klasu,ali što je tu je.
DrVelečasni is offline  
Old 21.11.2012., 11:10   #33
@stinger, za cijenu, vjerovatno si u pravu. Za spremnik goriva, vjerujem da će doseg biti veći nego sa dosadašnjim benzincima.

@velečasni, dužinom bi se moglo reći da je tu, ali bitniji je osovinski razmak, koji je na razini kompakta iz prethodne generacije(megane II sedan je imao čak i veći), i to ga "vuče" dolje. Pa auti "bez gepeka" su samo kojih 15ak cm kraći(mazda 3, focus 3, astra)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 25.11.2012., 22:58   #34
alu felge na novoj O3..od 16" na više



i fora autić na sredini nasuprot starog maxi dota





btw. vidim da je radila "gumica" i dosta je pobrisano..fala bogu..na vrijeme

Zadnje uređivanje hakkler : 25.11.2012. at 23:00. Reason: još koja slika...
hakkler is offline  
Old 25.11.2012., 23:23   #35
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
@stinger, za cijenu, vjerovatno si u pravu. Za spremnik goriva, vjerujem da će doseg biti veći nego sa dosadašnjim benzincima.

@velečasni, dužinom bi se moglo reći da je tu, ali bitniji je osovinski razmak, koji je na razini kompakta iz prethodne generacije(megane II sedan je imao čak i veći), i to ga "vuče" dolje. Pa auti "bez gepeka" su samo kojih 15ak cm kraći(mazda 3, focus 3, astra)
Pa to je sasvim ok, oko 3 cm je kraća, a malo šira i većeg međuosovinskog razmaka od Mazde 6 (2002-2007 model). Neka cijena bude i nešto viša od sadašnjeg modela - to će biti sasvim ok. Onda postaje prava međuklasa...
z_k is offline  
Old 26.11.2012., 14:38   #36
neznam,meni se ne svida. nisam pobornik novog VW dizajna.auti iz cjelog koncerna slice ko jaje jajetu. sadasnja octavia mi je daleko ljepsa i agresivnije dizajnirana.
jedino je nova nesto unutra ljepsa.
uglavnom,kao i za golf 7,razocaravajuce
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Old 26.11.2012., 15:00   #37
meni izgleda sasvim ok bas ljepo slozen autic i imat ce svojih kupaca kao i octavia 2 pa ima ih stvarno puno po nasim cestama. jedina stvar koja mi se ne svida je volan nadam se da e biti i neki trokraki koji bi ljepse izgledao. a o spremniku o 50 litara neznam sto da kazem serete samo da serete ipak je to forum hr. vecina ljudi kolko vidim po bengama toci od 50-200kn ali uglavnom se sipa za 100kn pa neznam cemu drama.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Old 26.11.2012., 20:29   #38
odlicno je da ima MFA Premium.

Trokratni volan samo uz dodatnu opremu, sigurno ne u najjeftinijoj verziji. Ne svidja se svima trokraki volan.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 29.11.2012., 00:08   #39
dobar karavan


Teron 18"
hakkler is offline  
Old 29.11.2012., 00:32   #40
Ružan je od iza. Fale mu svjetla u prtljažnim vratima. Izgleda prazno i skoro svi današnji auti imaju 4 zadnja svjetla.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.