Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 18:50   #41
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
Recimo benzinac puno lakše podnosi naglije promjene brzine iz više u manju ali i daleko slabije koći motorom nego dizel.
Meni se isto tako činilo, ali zapravo benzinac više koči motorom. Baci pogled na kazaljku, nemoj se voditi osjećajem.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:02   #42
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Bolje da nisi napisao ništa nego ovoliku hrpu sranja!
Isto kao i onaj koji priča lovačke priče o ubacivanju u prvu kod 4 banke! Zakrćit hoće ali ga da mu je bog brat ubacit neće a pogotovo ne početnik! To su SF priče za google fruteke!

send from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk2
Koji dio ti se ne sviđa?
Infernus180SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:22   #43
bila jednom jedna gospođa kojoj sam u dvije godine tri puta promjenio set kvačila, nakon 3. zamjene me pitala da joj pokažem kako se vozi, odnosno da vidim u čemu griješi. prvo sam mislio da kreće sa 4-5k rpm, ali nije, možda malo pretjera, ali vječito drži nogu na kvačilu, samo je stvar u tome da ona uopće nije znala da može pustit kvačilo ako je auto u leru, ona je mislila da će se auto ugasit
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:29   #44
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Meni se isto tako činilo, ali zapravo benzinac više koči motorom. Baci pogled na kazaljku, nemoj se voditi osjećajem.
Gledo smanjivanje okretaja, gledo brzinu, vodio se osjećajem, benzinac koći sporije nego dizel i amen

benzinca kad ubaciš u ćetvrtu i pustiš se nizbrdo sa 60 na kraju će ić 75 ili 80 ovisi jel kakav je nagib
dizela kad pustiš niz istu nizbrdicu na kraju će ić 60 ili 65

benzinca kad ubacim u nižu njemu skoče okretaji i ide i ide i ide
dizela kad ubacim u nižu on usporava mnogo brže
naravno ovo sve govorim na način da nakon šaltanja pustim gas

pa nije to neka znanstvena fantastika, dovoljno da doma imam i dizela i benzinca pa vidim
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:39   #45
Imam i ja. Ovisi i o samom motoru, ali nisi u pravu. Čitati: http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_braking Osnovna razlika je u tome što benzinac ima zaklopku zbog koje se stvara vakum kad je gas pušten, a dizel toga nema.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:50   #46
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Imam i ja. Ovisi i o samom motoru, ali nisi u pravu. Čitati: http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_braking Osnovna razlika je u tome što benzinac ima zaklopku zbog koje se stvara vakum kad je gas pušten, a dizel toga nema.
ok nisam, bravo za tebe

Ja ću samo reč ovo
"Due to higher compression the Diesel Engine will have higher engine braking. The other factors are

1. Final Gear Ratios. These may be less for Diesels, which will reduce breaking
2. Larger Capacity of Diesel Engine for similar power increases breaking
3. The ECU has a major influence on braking, as in some cases the ECU may cut off the fuel when the foot is off the accelerator pedal, in other cases ECU may allow enough fuel for the engine to idle, or the ECU may reduce the fuel at high speed, while allowing enough fuel to crawl at lower speeds. All this affects the braking effect."


Simple as that
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:58   #47
Iz daljnjeg tijeka rasprave vidljivo je da ljudi sve bukvalno shvaćaju, pa, ne treba se sve crtati.
Ako se napiše "stisnuto kvačilo u zavoju", ZNA SE koliko je otprilike potrebno i koliko traje promjena brzine ... forumsko napuhavanje od muhe slona su tvrdnje o "prolasku u leru".
Zvuk ne laže ...
Ovo sa izlijetanjima ... ljudi ne znaju upravljati volanom ... to je problem.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 20:35   #48
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
ok nisam, bravo za tebe

Ja ću samo reč ovo
"Due to higher compression the Diesel Engine will have higher engine braking. The other factors are

1. Final Gear Ratios. These may be less for Diesels, which will reduce breaking
2. Larger Capacity of Diesel Engine for similar power increases breaking
3. The ECU has a major influence on braking, as in some cases the ECU may cut off the fuel when the foot is off the accelerator pedal, in other cases ECU may allow enough fuel for the engine to idle, or the ECU may reduce the fuel at high speed, while allowing enough fuel to crawl at lower speeds. All this affects the braking effect."


Simple as that
Glupost. Otkud god da si kopirao originalni tekst on je najobičnija gluspost - oš dokaz?
Isključivanje cilindara. Kolika god kompresija bila u idućem taktu se pretvori u ekspanziju. Pa imaš efekat opruge - možda je kod diesela ta "opruga" tvrđa za sabit - ali u idućem taktu ta sabijena opruga (komprimirani zrak) vrati nazad svu energiju koju si iskoristio za njano sabijanje (komprimiranje) - i zato motori sa isključivanjem cilindara troše MANJE - jer gubitaka u isključenim cilindrima skoro pa nema.

Dokaz 2 - jake brake. Jel znaš što je to? Koristi se na velikim dieselima, na kraju takta kompresije poseban ventil ispusti kompresiju direktno u auspuh - ti motori ponekad imaju TRI bregaste u glavi (za usisne, ispušne i odteretne ventile) - dakle imaš takt kompresije, treba potrošit snagu na komprimiranje zraka a kad bi taj zrak trebao vratit energiju klipu (takt ekspanzije) ti ga ispustiš u auspuh.

Dokaz 3 - kolega Vukodlak Aleksa je radi određenih problema skinuo swirl flaps sa svog 3.0 dizlo. To su zaklopke koje zatvore po jedan usisni ventil na svakom cilindru. I koja je JEDINA posljedica? Auto slabije koči motorom. Nije ni čudo jer zrak lakše struji u cilindar kroz oba kanala nego samo kroz jedan.

Dakle bottomline - kompresija nema apsolutno nikakve veze sa kočenjem motora (osim ako nemaš jake brake) - zaklopka ima.

P.S. Ti znaš što je Franci po struci? Samo ti napominjem za buduće rasprave.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 20:43   #49
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post

P.S. Ti znaš što je Franci po struci? Samo ti napominjem za buduće rasprave.
neznam, prosvjetli me

i molim te prosvjetli me zašto s dizelom kada ga ubacim prije zavoja u nižu uspijem usporit da nemoram ni pipat koćnicu a s benzincem to ne uspijem?
evo ako mi objasniš zašto je to tako, i zašto dizel drži na nizbrdici brzinu dok ju benzin povećava?
to mi objasni i smatrat ću te Bogom
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:25   #50
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
neznam, prosvjetli me

i molim te prosvjetli me zašto s dizelom kada ga ubacim prije zavoja u nižu uspijem usporit da nemoram ni pipat koćnicu a s benzincem to ne uspijem?
evo ako mi objasniš zašto je to tako, i zašto dizel drži na nizbrdici brzinu dok ju benzin povećava?
to mi objasni i smatrat ću te Bogom
Možda se s benzincem ganjaš brže nego s dizelom?
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:47   #51
Koja je snaga jednog, koja drugog? Može i to biti faktor, i prijenosi, gubici u prijenosu, masa, gume, konstrukcija vozila.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:47   #52
Moje iskustvo:
Vectra B 1.6 16v težina cca 1400 kg, 101 KS nizbrdica pušten gas ubrzava u bilo kojoj brzini.

W210 220 D težina tu negdje koja kila +, oko 95 KS, nizbrdica pušten gas, na koliko sam pustio, toliko je držao do kraja spusta.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 22:02   #53
Meriva, 90 ks, benz.
Ubrzava kad ju se spušta u brzini, al ne nešto puno.
Pa nije ona Tomovinković
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 05:14   #54
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
neznam, prosvjetli me

i molim te prosvjetli me zašto s dizelom kada ga ubacim prije zavoja u nižu uspijem usporit da nemoram ni pipat koćnicu a s benzincem to ne uspijem?
evo ako mi objasniš zašto je to tako, i zašto dizel drži na nizbrdici brzinu dok ju benzin povećava?
to mi objasni i smatrat ću te Bogom
To je tvoj subjektivni dojam, evo moj je upravo suprotan npr. i kaj smo sad?

S tim da imaj na umu da ja imam benzinca i dizela u dva auta prilično sličnih masa i klasa i spuštam ih redovno niz isto zavojito brdo...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 06:28   #55
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo:
Vectra B 1.6 16v težina cca 1400 kg, 101 KS nizbrdica pušten gas ubrzava u bilo kojoj brzini.

W210 220 D težina tu negdje koja kila +, oko 95 KS, nizbrdica pušten gas, na koliko sam pustio, toliko je držao do kraja spusta.
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Meriva, 90 ks, benz.
Ubrzava kad ju se spušta u brzini, al ne nešto puno.
Pa nije ona Tomovinković
My point exactly. Pa nije da laprdam bezveze, pa svi koje poznajem oduvjek govore istu stvar. I na taj naćin se vozi dizelski auto, da se koristi snaga motora i ljepo prolaziš kroz zavoje i nizbrdice, a benzincu moraš pipat kočnicu. I sad če meni neki samoprozvani forumski doktor svemira reć ne to nije tak.
kanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 07:53   #56
Zanimljiva tema!

Mislim da vozim nepravilno jer previše koristim spojku u nekim zavojima. Zanima me kako biste vi u ovoj situciji postupili:
http://i.minus.com/iG43TYBffIcva.jpg

Zavoji su označeni crvenim točkama, smjer vožnje je nizbrdo.

Dakle, spuštate se niz brdo, cesta je uska i ako vam u zavoju dođe auto iz suprotnog smjera, ne smijete niti milimetar zagaziti na crtu. Da bi se zavoj kvalitetno proša, brzina mora bit nekih 15ak km/h. Ako prije skretanja pribacim u 2. brzinu, auto zbog nizbrdice ubrzaje i moram poprilično kočiti da bih održa tu željenu brzinu i to mi izgleda kao loše rješenje. Bi li bilo bolje u trenutku kad je auto najsporije pritisnuti spojku (i držati kočnicu) i onda je otpuštati kad se izađe iz zavoja i davati gas?

Kad samo kočim u 2. brzini, bez stiskanja spojke, imam osjećaj da auto pruža veći otpor (ubrzava). Auto je benzinac.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 09:34   #57
Quote:
P.S. Ti znaš što je Franci po struci? Samo ti napominjem za buduće rasprave.
Ja ne znam.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 10:53   #58
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Zanimljiva tema!

Mislim da vozim nepravilno jer previše koristim spojku u nekim zavojima. Zanima me kako biste vi u ovoj situciji postupili:
http://i.minus.com/iG43TYBffIcva.jpg

Zavoji su označeni crvenim točkama, smjer vožnje je nizbrdo.
Gdje je tu problem? Najobičnija "serpentina" u drugoj se odvozi bez problema, bez gasa. Auto može bez problema 15km/h u 2. brzini! Ako to netko ne može svladat bez kvačila i kočenja onda neka baci vozačku u kantu za smeće i ostavi se vožnje!
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Dakle, spuštate se niz brdo, cesta je uska i ako vam u zavoju dođe auto iz suprotnog smjera, ne smijete niti milimetar zagaziti na crtu. Da bi se zavoj kvalitetno proša, brzina mora bit nekih 15ak km/h. Ako prije skretanja pribacim u 2. brzinu, auto zbog nizbrdice ubrzaje
Onda PRIJE ZAVOJA NIJE DOVOLJNO SMANJENA BRZINA!
[QUOTE=VAUTRIN;44362831]
i moram poprilično kočiti da bih održa tu željenu brzinu i to mi izgleda kao loše rješenje. Bi li bilo bolje u trenutku kad je auto najsporije pritisnuti spojku (i držati kočnicu) i onda je otpuštati kad se izađe iz zavoja i davati gas?

To bi bilo NAJLOŠIJE RJEŠENJE!
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Kad samo kočim u 2. brzini, bez stiskanja spojke, imam osjećaj da auto pruža veći otpor (ubrzava). Auto je benzinac.
U ZAVOJU SE NE KOČI, koči se PRIJE ZAVOJA, kočnicom i motorom, uspori se, i onda se prolazi laganini zavoj ....obožavam one koji usred svakog zavoja nagaze na žlajfu!!!!!!

Da bi auto ubrzavao onda je otpor manji..da je veći otpor onda bi usporavao!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 11:21   #59
Quote:
kanta kaže: Pogledaj post
neznam, prosvjetli me

i molim te prosvjetli me zašto s dizelom kada ga ubacim prije zavoja u nižu uspijem usporit da nemoram ni pipat koćnicu a s benzincem to ne uspijem?
evo ako mi objasniš zašto je to tako, i zašto dizel drži na nizbrdici brzinu dok ju benzin povećava?
to mi objasni i smatrat ću te Bogom
Dobro jebemti općinu - dam ti tri DOKAZA da nije tako kao što pričaš, objasnim ti ZAŠTO nije tako kako tvrdiš, dam teoretsku podlogu svemu skupa - pa što još hoćeš? Jel imaš intelektualnih teškoća razumjet napisano - nije problem, samo reci, nacrtat ću ako treba.

Ukratko jebe mi se što ti OSJEĆAŠ - uzmi 2.0 dizlo sa 150 ks i 2.0 benzinca sa 150 ks pa isprobavaj. Ako treba ja ću donjeti akcelerometar pa da IZMJERIMO.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 12:21   #60
Što se tiče ovog lika što bi prolazio zavoje sa stisnutim kvačilom, jednom sam valjda prešaltao u zavoju na mjestu gdje inače ne šaltam(govorim sad o jednom konkretnom zavoju), i dok sam šaltao, imao sam osjećaj da mi se kotač okreće po svim osima, i da mi malo fali do izlijetanja.


Naravno, ti voziš puno sporije od te razine, pa to možda ne bi osjetio, ali nemaš razloga stiskati kvačilo u zavojima, naročito na nizbrdici. I bolje ti je na nizbrdici kočiti u brzini
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.