Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2013., 19:23   #81
Quote:
jerx1 kaže: Pogledaj post
Evo ja s 1.4 benzincem od 1200 kg i 96 konja u drugoj se spuštam bez gasa i auto lagano ubrzava, a dizel (TD) 2.0 od 1500 kg i 90 ks na istoj nizbrdici u drugoj brzini usporavam...
ovisi o kompresiji svakog motora osobno
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:42   #82
kolko sranja na 5 stranica

kaj uopce ove teme tu rade?
(pa nece covjek ucit vozit prek foruma...niti ce ista shvatit)
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:27   #83
Quote:
aboriđin kaže: Pogledaj post
ovisi o kompresiji svakog motora osobno
Ti nisi baš pratio? Kompresija je nebitna.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 01:43   #84
Ja sam još u autoškoli,imala sam jednog instruktora u početku koji je morao otići jer je bio na zamjeni. I sad sam dobila drugog. Prvi je govorio da prije kočenja ili kratkog zaustavljanja,prvo stisnem kvačilo pa onda kočnicu, i da dok vozim uvijek maknem nogu s kvačila. I da kada krećem, istodobno puštam kvačilo i dodajem gas.
Drugi mi govori da nikad prije kočenja ne stiskam kvačilo, i da ga ne koristim ni za što osim mjenjanja brzina, i polaska smjesta, ali da skroz lagano držim nogu stalno na njemu dok vozim, ono skroz lagano naslonim gornji vrh tabana na kvačlo i da mi tako uvijek stoji noga. I da kada krećem prvo puštam kvačilo na pola i tek onda dodajem gas.

Tko je tu lud???

Zadnje uređivanje adurey.hepburn : 22.10.2014. at 02:04.
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 02:15   #85
Obojica te krivo uče. Promijeni i autoškolu ako treba, tko zna kakvu glupost će te još naučit.

Kočenje:
Ako kočiš motorom (a trebala bi kad god je moguće), tijekom usporavanja prebacuješ iz više brzine u nižu...a dok je mjenjač u brzini kvačilo je pušteno. A kočnicu upotrebljavaš po potrebi, da se lijepo i mekano zaustaviš. Na kojim okretajima to raditi? Ovisi od auta do auta, ali više-manje prebacuješ u nižu pri brzini približno istoj kao da prebacuješ u višu (dakle ako iz 2 u 3 ideš pri 40, idi i 3-->2 pri 40). I kad kočiš motorom, nikad ne ideš 2-->1 i kad ti u drugoj okretaji padnu na kakvih 1500, stisneš kvačilo i potpuno zaustaviš auto kočnicom.
Ako imaš naglo kočenje (što ti je i dio ispita na poligonu), onda je preporuka kočnica pa kvačilo, a mjenjač ne diraš jer ne stigneš. Sa stanovišta puta kočenja je skoro isto, ali nije isto vrijeme reakcije: ako mozak prvo mora objasnit lijevoj nozi da stisne kvačilo pa onda desnoj nozi da nagazi na kočnicu, više vremena i dulji put pređeš skoro bez usporavanja!

Noga se NIKAD ne drži naslonjena na kvačilo jer se ono time uništava. Nemaju bezveze auti plastično ili gumeno odmorište za lijevu nogu.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 02:29   #86
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Obojica te krivo uče. Promijeni i autoškolu ako treba, tko zna kakvu glupost će te još naučit.

Kočenje:
Ako kočiš motorom (a trebala bi kad god je moguće), tijekom usporavanja prebacuješ iz više brzine u nižu...a dok je mjenjač u brzini kvačilo je pušteno. A kočnicu upotrebljavaš po potrebi, da se lijepo i mekano zaustaviš. Na kojim okretajima to raditi? Ovisi od auta do auta, ali više-manje prebacuješ u nižu pri brzini približno istoj kao da prebacuješ u višu (dakle ako iz 2 u 3 ideš pri 40, idi i 3-->2 pri 40). I kad kočiš motorom, nikad ne ideš 2-->1 i kad ti u drugoj okretaji padnu na kakvih 1500, stisneš kvačilo i potpuno zaustaviš auto kočnicom.
Ako imaš naglo kočenje (što ti je i dio ispita na poligonu), onda je preporuka kočnica pa kvačilo, a mjenjač ne diraš jer ne stigneš. Sa stanovišta puta kočenja je skoro isto, ali nije isto vrijeme reakcije: ako mozak prvo mora objasnit lijevoj nozi da stisne kvačilo pa onda desnoj nozi da nagazi na kočnicu, više vremena i dulji put pređeš skoro bez usporavanja!

Noga se NIKAD ne drži naslonjena na kvačilo jer se ono time uništava. Nemaju bezveze auti plastično ili gumeno odmorište za lijevu nogu.
I šta sad da mu rečem, ja kad sam pitala zašto tako, on je rekao, da ćemo ovako u autoškoli, a da kasnije ja razvijem neki svoj stil
Glupo mi je suprostavljat se, jer sam tek počela voziti
par sati i totalni sam početnik, možda sam vozila auto svega nekoliko školskih sati u životu, ispast će da pametujem a ne znam ni voziti po gradu.
A ovako kao što ste mi opisali, čini se lakše i logičnije.

Šta da radim?
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 02:45   #87
Njegov je posao da ti nešto naučiš. Ne samo izvoditi radnje ispravno, nego i da naučiš ZAŠTO je bolje ovako a ne onako. A po odgovoru "sad ćemo onako kako ja kažem a poslije ti sama kako hoćeš" ja mislim da od njega nećeš dobiti ni argumente ni odgovore na pitanja na koja ti je dužan odgovoriti. 35 sati obuke će za koju godinu biti minoran komad tvog vozačkog iskustva, ali ovo su tvoji prvi vozački koraci i tu učiš radnje koje kasnije idu potpuno mehanički i bez razmišljanja (kočenje, ubrzavanje, mijenjanje brzina, skretanje...) i puuuuuuuuuno ćeš si olakšati ako od samog početka budeš učila kako spada.

Sve u svemu - mijenjaj instruktora i/ili autoškolu.

I da, ovdje na forumu smo svi na ti

Zadnje uređivanje Lyman : 22.10.2014. at 02:59.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 03:01   #88
Hvala na savjetu,ali za sada nisam sigurna da ću to učiniti.
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 07:44   #89
I sranje je ako naviknes voziti s nogom na kvacilu...losa navika skroz...em stalno napeta jer noga nije pravilno
U polozaju...em steti kvacilu.....
Zato kvacilo samo za mijenjanje brzina koristiti i onda maknuti s njega
Prvo kociti pa onda kvacilo stiskati
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:13   #90
Gledaj ovako. Nogu držati na kvačilu nje dobro ali je nećeš strogo micat svaki put, ako voziš u koloni kreni stani naravno da će ti noga bit na kvačilu. što se tiče kočenja, ako se misliš zaustaviti skroz prvo češ stisnut kvačilo pa kočnicu, ako misliš malo usporiti onda samo kočnicu ako je potrebno.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:04   #91
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Gledaj ovako. Nogu držati na kvačilu nje dobro ali je nećeš strogo micat svaki put, ako voziš u koloni kreni stani naravno da će ti noga bit na kvačilu. što se tiče kočenja, ako se misliš zaustaviti skroz prvo češ stisnut kvačilo pa kočnicu, ako misliš malo usporiti onda samo kočnicu ako je potrebno.
Dobro, neće ju micat na odmorište stalno (pogotovo u stani-kreni vožnji i dok ubrzava u prvoj), ali neće ni držat nogu naslonjenu na pedalu cijelo vrijeme nego može držati stopalo nad pedalom.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:20   #92
Kolega Lyman je vrlo razumno argumentirao ZAŠTO treba mjenjati takvog instruktora i/ili školu. Jer kako naš narod kaže "navika jedna - odvika sto". Ili kad se krivo nauči postaje muka to spravit.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:55   #93
Žalosno je što kandidati moraju na forumu pitati kako pravilno voziti jer su instruktori takve budale..

Ja koji se donekle razumijem u mehaniku, imao sam svaďu s instruktorom kojemu je auto sa 60tkm bio unisten do temelja.
Kvacilo odvaja na vrhu, korpa u raspadu, kocnica propada, nosaci motora ubijeni, i kaze onda je to normalno, i da je auto skroz ispravan, i sto je najgore, kocnice su blokirale nakon jaceg kocenja. :banghead:

Kada sam vidio kuda to ide promjenio sam auto i instruktora, ovaj put auto full ispravan, ali novi problem je: jedan laprda svoje, drugi vec ima svoja pravila, na kraju krajeva oba dva su budale.

Zao mi je tih kandidata koji misle da su naucili voziti kada izadu iz takvog auta
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 00:52   #94
Hvala svima na odgovorima! Netko je ovdje gore spomenuo da ako želim zaustaviti auto,stisnem prvo kvačilo pa kočnicu.
Ali meni je instruktor rekao da se to ne radi uvijek, već ovisno o situaciji, da to nekada nije dobro, već prvo stisnuti kočnicu pa neposredno pred zaustavljanje kvačilo, ali to nakon što sam mu postavila desetak pitanja oko toga.Na kraju mi je rekao, da ne može on meni dati jedno pravilo, kako se npr. zaustavlja auto, već da ja to moram sama procjeniti ovisno u datoj situaciji. ali kako kad ne znam što trebam zapravo raditi i zbog čega?!
Ako sam dobro shvatila, stiskam kvačilo onda kada je auto u prvoj i vozi jako sporo, a ja moram stati, pa stisnem kvačilo da se ne ugasi i onda kočnicu, a ako npr. vozim brzo u trećoj, prebacim u drugu i kočim, pa tek onda kvačilo, i tako držim obe papučice npr. na znaku stop dok prolaze ovi sa glavne ceste, na pješačkom?!
Molim vas odgovor, jesam li dobro shvatila, ili sam rekla tešku glupost?!

Mene buni to kratko zaustavljanje na cesti, tipa semafor, stop,pješački isl.
Jel normalno da ovo ne znam nakon sedmog sata vožnje? S obzirom da sam samo 2 sata odvozila u gradu.
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 02:04   #95
Quote:
adurey.hepburn kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, stiskam kvačilo onda kada je auto u prvoj i vozi jako sporo, a ja moram stati, pa stisnem kvačilo da se ne ugasi i onda kočnicu
može proći da, recimo kad se voziš mic po mic u koloni ili jednostavno stišćeš obje papučice odjednom, znači stisneš spojku i istovremeno lagano kočiš do zaustavljanja.
Quote:
adurey.hepburn kaže: Pogledaj post
a ako npr. vozim brzo u trećoj, prebacim u drugu i kočim, pa tek onda kvačilo, i tako držim obe papučice
isto je u redu, s tim da bi ovo boldano bilo kočenje motorom, možeš recimo ak se voziš u 3. brzini i trebaš sa zaustaviti na semaforu samo kočiti i pred zaustavljanje stisneš spojku... u autoškoli stojiš u prvoj brzini, kad položiš stajati ćeš u leru, znači moći ćeš se dokotrljati do semafora i kočiti u leru bez da držiš spojku.
Quote:
adurey.hepburn kaže: Pogledaj post
Jel normalno da ovo ne znam nakon sedmog sata vožnje? S obzirom da sam samo 2 sata odvozila u gradu.
sve je ok, normalno da hrpu toga ne kužiš prvih 10-15 sati, poslije će ti sjesti.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 02:20   #96
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kolega Lyman je vrlo razumno argumentirao ZAŠTO treba mjenjati takvog instruktora i/ili školu. Jer kako naš narod kaže "navika jedna - odvika sto". Ili kad se krivo nauči postaje muka to spravit.
da muka .... najveće sranje je šta u gradskoj vožnji uče da moraju bit obje ruke na volanu ... i još pri tom "pomažu" s kočenjem. Ja bih čak rekao da je to opasno za novog vozača-icu i ako je "desnoruki tip" za volanom to je gotovo nemoguče poslije ispravit. Osim ako ne preseli u Englesku
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 02:37   #97
Ljudi puno vam hvala,shvatila sam,sad samo trebam automatizirati radnje.Koga god da sam pitala ovo pitanje iz okoline nitko nije razumio sto pitam,pa ni instruktor, a vi mi tako jednostavno objasnili.Mislim da cu navracati jos tu a sto se tice promjene autoskole mislim da su sve one tu negdje, hvala i pozz
adurey.hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:23   #98
Tehnika voznje je nikakva u svakoj AS, vise manje.
Lijepo polozi i kada sjednes u svoj auto onda vidi kako mu najbolje odgovara.
Zamoli nekoga tko vozi duze vremena da ti pokaze ako ti nije jasno


Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:34   #99
Moja žena je frendicu išla učit vožnji.
Nakon što je ova završila autoškolu.
Kalvarija.

Samo mali detalj - cura nikad u AŠ nije probala što znači kad ABS radi ..... kad joj je pedala prvi put počela vibrarat jasno što je napravila.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:45   #100
Nisam nikad veci strah osjetio kao kad sam dao frendici koja je polagala djir kao da joj pomognem malo. Bila je pala prvi ispit iz voznje i htjela je da joj dam koji savjet i da napravi jos koji kilometar prije novog ispita.
Ne znam tko je nju ucio voziti u toj AS ali stajali smo na pola ceste i prema nama ide bus a njoj se auto valjda 10 puta ugasio.
Problem je sto je ona sljedeci put polozila ali pojma o voznji nema. Ni pravila u prometu ni osjecaja za vozilo. Parkiranje da ne spominjem.
Stvarno bi se trebali kandidati malo bolje osposobiti kad je cijena vec oko 9000 kn.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.