Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2014., 22:53   #81
Quote:
david1 kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje. Uvijek sam imao benzince i ovo ce mi biti prvi dizel u zivotu. Imao sam predrasude prema dizelima (visa cijena, predgijavanje, tromiji, skuplji servisi itd) Dizel sada trosi pola od benzinca, a cijena goriva je ista. Benzinac 1,6 je bio malo preslab za ovaj auto pa sam ga moram stalno gaziti po autocesti, a dizel mi se pokazao dosta zivahan na probnoj voznji. Vidit cemo, iskreno mislim da ce biti pun pogodak. Do sada mi svi hvale ovaj motor 1,6 dci.
Dobro pitanje, ali bojim se los odgovor. Znatiželja moze biti jedini razlog, dizel ne troši pola od benzinca starog atmosferca, a kamoli novog turbobenzinca. Ove navedene predrasude imaju sad i jedan dodatak zvani DPF. I ja sam nakon 7 benzinaca okusio dizelaša , sad ćeš i ti. Želim ti puno sreće i zadovoljstva, ja ga nisam imao.
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:14   #82
Provozao sam novi 1,2 DIG i oduševio me elastičnošću, a što se tiče potrošnje, ako je vjerovati službenim podacimna, doista treba raditi jaaaako puno kilometara da se diesel isplati. Izračun na 20.000 km godišnjeg prosjeka je 6,5 godina. Znam da će biti onih koji će apriori sumnjati u ovaj motor, ali utisci su vrlo pozitivni.
compay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:55   #83
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Ne obaziri se na ove komentare. Postoje ovdje forumaši koji imaju pregršt postova i mudrih komentara, puno znaju o svemu, a pitajboga sta voze i na cemu temelje svoje iskustvo. Imaš malo postova, ali si iznio SVOJ STAV i brzo realizirao kupnju proizašlu iz njega.
Čestitke na prinovi, očekujemo ostale potankosti o isporuci i , naravno, slije, a potom konačni dojmovi.
Haha, ma sve OK, samo su mi neobični malo takvi napadi, a čude me i potpuno promašene usporedbe; pa svima je jasno da netko tko hoće sportski auto neće kupovati Qasqaija :-).

Isto tako, svjestan sam da qashqai sigurno nije savršen u svakom pogledu - prateći strana dva foruma i doživljaje ekipe kojoj su auti već isporučeni, svatko će uvijek naći nešto što može malo bolje, ali će naći i nešto čime je ugodno iznenađen. Kažem, kod mene su u igri bili različiti auti unutar klase, ali konačni kriterij je bio omjer dobivenog i uloženog. Kod QQ-a sam bio jako ugodno iznenađen različitim detaljima i generalno kvalitetom izrade i ponašanjem na cesti (ponavljam, uspoređujem unutar iste klase :-D).

U međuvremenu pak je auto već stigao kod dealera i nadam se da ćemo rješiti papirologiju i dostavu početkom sljedećeg tjedna. Tako da - još malo pa će i slike :-).

LP!
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 23:41   #84
Lightbulb

Skupio auto jučer navečer, evo i slika kako sam obećao :-).

Boja je Magnetic Red, motor 1.5, oprema tekna.

LP!

augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 08:51   #85
Ja sam vozio 1.6 dci Teknu. Što se tiče kvalitete auto je stvarno super, bez obzira na velike felge udobnost vožnje je isto OK.. Zanimljiva unutrašnjost, puno stvari s kojima se možete igrati.. Koliko dugo će to biti zanimljivo? Mislim da neće brzo dosaditi. Motor dobar, lijepo ide, niska potrošnja.. Samo što imam problem jer mi je trenutni auto 205 ks pa mi sve izgleda sporo iako nije..
PRKYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 09:56   #86
Je, nakon 205 KS sve izgleda sporo, ali vjerujem da i račun za gorivo izgleda puno manji :-). Jest da ima puno igračaka, ali u konačnici, jednom kad se sve namjesti kako želiš, izgleda da i nema suviše nepotrebnog prtljanja po tome pa vjerujem da ne bi trebalo ni dosaditi prebrzo :-). Impresivna je količina senzora i informacija koje auto daje o događajima na cesti (lane departure, mrtvi kut, prikaz ograničenja brzine) i meni se čini nekako dosta prirodno od prvog trenutka, bez nekog posebnog navikavanja, iako do sad nisam baš vozio tako opremljen auto.

Udobnost je stvarno na nivou, iako, vidi se i na slici, ja sam ipak uzeo manje felge (17'' umjesto ponuđenih 19'') iz praktičnih razloga (promjena guma, zimske gume koje praktički ni ne postoje za 19'') i jer vjerujem da je vožnja ipak vjerojatno malo "tvrđa" na 19''.

LP!
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 12:23   #87
jesu u Nissanu šta poboljšali taj dci kao što je Mazda napravila?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 13:43   #88
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
jesu u Nissanu šta poboljšali taj dci kao što je Mazda napravila?
Nemoj počet opet srat, kao prvo Mazda uopće ne koristi niti je ikad koristila renault motore, kao drugo nema se šta poboljšavati na tom motoru.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:20   #89
Nissan koristi Renolove dizele, Mazda PSA dizele... S njima nema puno brige.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:34   #90
De nabaci još par slika pogotovo unutrašnjosti

kako ti se unutrašnjost čini zasada? misliš da bi mogla potrajati bez raznih cvrčaka i ostalog
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:27   #91
Quote:
augenblick kaže: Pogledaj post
Je, nakon 205 KS sve izgleda sporo, ali vjerujem da i račun za gorivo izgleda puno manji :-). Jest da ima puno igračaka, ali u konačnici, jednom kad se sve namjesti kako želiš, izgleda da i nema suviše nepotrebnog prtljanja po tome pa vjerujem da ne bi trebalo ni dosaditi prebrzo :-). Impresivna je količina senzora i informacija koje auto daje o događajima na cesti (lane departure, mrtvi kut, prikaz ograničenja brzine) i meni se čini nekako dosta prirodno od prvog trenutka, bez nekog posebnog navikavanja, iako do sad nisam baš vozio tako opremljen auto.

Udobnost je stvarno na nivou, iako, vidi se i na slici, ja sam ipak uzeo manje felge (17'' umjesto ponuđenih 19'') iz praktičnih razloga (promjena guma, zimske gume koje praktički ni ne postoje za 19'') i jer vjerujem da je vožnja ipak vjerojatno malo "tvrđa" na 19''.

LP!
Može se uzeti tekna s manjim felgama? Koliko ti to priznaju na cijeni?
PRKYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:45   #92
Neznam kako je u Nissanu, ali kada postoji opcija za manjim felgama nego što su u paketu - obično se ne dobije nikakav popust na taj račun. Jedino se u slučaju većih plaća extra.
Na kraju nije loša opcija niti prodat serijske veće felge sa novim gumama, pa ostane i više nego dovoljno za novi manji set po izboru
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 10:45   #93
Quote:
Melior kaže: Pogledaj post
De nabaci još par slika pogotovo unutrašnjosti

kako ti se unutrašnjost čini zasada? misliš da bi mogla potrajati bez raznih cvrčaka i ostalog
Pokušat ću danas još koju fotku napraviti pa pošaljem. (OT: gdje vi obično hostate slike za objavljivanje na forumu? Ovu sam linkao s drugog foruma koji ima vlastiti kapacitet za upload slika).

Unutrašnjost djeluje jako kvalitetno, materijali su jako fini na dodir i baš djeluje jako skockano. Također, ima puno prostora za odlaganje stvari.

Quote:
PRKYS kaže: Pogledaj post
Može se uzeti tekna s manjim felgama? Koliko ti to priznaju na cijeni?
Može se uzeti, ali ništa ne priznaju za to u cijeni. Možeš, naravno, kako wasx veli, uvijek uzeti "Tekna" felge pa ih prodati ili mijenjati s nekim tko vozi Accentu ili Visiu za manje uz njihovu nadoplatu, ali meni se nije dalo zezati s tim...

Također, čuo sam od jednog tipa na britanskom forumu koji je naručivao neke custom felge da je njegov dealer otkupio od njega ove "Tekna" za neku svotu, tako da, možda se isplati pregovarati u tom smjeru.

LP!
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 11:24   #94
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Nissan koristi Renolove dizele, Mazda PSA dizele... S njima nema puno brige.
istina, nadam se da su provjereni i da mogu odvaliti 200-250.000km bez ijednog kvara.

jer čuje se turbina da radi nonstop na svim okretajima, radi bez predaha.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 11:36   #95
Quote:
augenblick kaže: Pogledaj post
Pokušat ću danas još koju fotku napraviti pa pošaljem. (OT: gdje vi obično hostate slike za objavljivanje na forumu? Ovu sam linkao s drugog foruma koji ima vlastiti kapacitet za upload slika).
http://tinypic.com/

uploadaš sliku, dobiješ link za forum (ispred sebe ima tag [IMG]) i samo ga lupiš ovdje
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 22:12   #96
@augenblick

Kako je s prostorom za koljena i glavu straga? Može li zbog panoramskog krova osoba od 185cm normalno sjediti ili dira glavom krov?
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 22:13   #97
Quote:
marlan kaže: Pogledaj post
@augenblick

Kako je s prostorom za koljena i glavu straga? Može li zbog panoramskog krova osoba od 185cm normalno sjediti ili dira glavom krov?
Da, to mi je smetalo kod starog modela! Naravno pored užasnog interijera.
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:07   #98
Quote:
Melior kaže: Pogledaj post
De nabaci još par slika pogotovo unutrašnjosti
Oprostite na malom čekanju, nikako da stignem uploadati te slike - ali, evo, konačno :-)

(Hvala Melior za upute!)



augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:09   #99
Quote:
marlan kaže: Pogledaj post
@augenblick
Kako je s prostorom za koljena i glavu straga? Može li zbog panoramskog krova osoba od 185cm normalno sjediti ili dira glavom krov?
Što se tiče mjesta za koljena, na jednoj od slika može se vidjeti koliko mjesta ostaje za putnike na stražnjoj klupi s prednjim sjedalima povučenima maksimalno otraga. Također, što se tiče mjesta za glavu, ja sam 189cm i kad sjednem otraga, mogu osjetiti lagano kako mi se samo kosa dira o strop, dakle, po mojoj ocjeni, ima dovoljno mjesta.

LP svima!
augenblick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 16:15   #100
Krasno! Čestitam. Ako nije tajna jeli cijena po konfiguratoru ili daju kakav popust?
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.