Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 12:29   #1
Psihofarmaci: Seroxat

Plizz molim one koji su na ovome lijeku da mi kazu jel normalno da se osjecam kad popim ujutro jednu tabletu od 20 mg kao da sam na nekom losem speedu?
Zjenice su mi cijeli dan rasirene, malo sam hiperaktivna, malo mi je zlo, povracam, ne mogu pusiti jer mi se okrene zeludac (a ne mogu ni bez cigarete), ne mogu jesti jer mi je isto tako..uzas uglavnom
Jel to nestane kroz par dana? Pocela sam jucer s tom novom terapijom (ujutro jedan Seroxat od 20 mg i navecer jedan Xanax s postupnim otpustanjem..btw uopce me ne uspava kak su rekli da bi trebalo jer inace sam pila 20mg Sanvala da mogu zaspati), moram sutra na posao i moram biti normalna, a ne u ovakvom stanju...
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:38   #2
Ja nisam na Seroxatu, ali mozes pogledati na ovom forumu http://www.depresija.org/forum/index.php?

Tamo dosta ljudi koristi taj AD. 20 mg mi se cini malo puno za pocetak, obicno se krene sa 5 ili 10 mg pa se postupno povecava. Nuspojave su ti normalne za prvih tjedan, dva, ali ako budu nepodnosljive obrati se svom lijecniku, znaci da je to AD koji ti ne odgovara.
Sto se pusenja tice, u Americi se prakticira uzimanje AD-a kao pomoci odvikavanju od pusenja. Meni je moj lijecnik rekao da cu sigurno lako prestati pusiti od Cipralexa, ali nista, ja jos vise pusim.

Nuspojave ne traju dugo, a Xanax bi trebalo da te smiri.
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:51   #3
Ja sam bila na Seroxatu pola godine i meni taj lijek nije uopće odgovarao al me nisu htjeli skinut s njega. Bila sa hiperaktivna i prva dva tjedna sam spavala po 2-3 sata na noć. ak bi popila kavu (tursku) srce bi mi lupalo, tlak mi je bio nizak 90/70, smetalo mi je ao bi više ljudi pričalo oko mene ao glasnoj glazbi da ne govorim, seksualna disfunkcija - nisam pomislila na sex 2-3 mjeseca a onda sam shvatila da neš fali , vid mi se pokvario... nemrem se više ni svega sjetiti.. uglavnom mi je više štetio neg koristio, al smršavila sam 10 kg u mjesec dana pa
Rekli s mi kako bi nuspojave trebale nestati nakon mjesec dana, meni se to nije dogodilo
ardita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:02   #4
ako tako reagirate na seroxat od 20 mg onda vam nije NIŠTA, tj. "zdravi ste" (relativno) i trebali bi uzimali nešto puno lakše.
inače, seroxata nema od 5 mg.

sve antidepresive je preporučljivo uzimati POSLIJE jela, a ne na tašte.

i xanax se uz seroxat SMIJE uzimati samo 20 dana, dok seroxat ne počne djelovati.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:17   #5
Popila jedan i odustala na svoju ruku, pa nisam luda patit se sa bijesnim nuspojavama kad mogu uzimati Xanax, Helex, Misar i sl.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:27   #6
ja pijem prozac više od 15 dana i nikakvih baš nuspojava nemam osim euforije što mi odgovara jer sam u ovim danima,vremenima malo očajna..bolje da sam i u euforiji pa makar nerealnoj nego da se mučim ko životinja...eto..triput hura za prozac
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:14   #7
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ako tako reagirate na seroxat od 20 mg onda vam nije NIŠTA, tj. "zdravi ste" (relativno) i trebali bi uzimali nešto puno lakše.
inače, seroxata nema od 5 mg.

sve antidepresive je preporučljivo uzimati POSLIJE jela, a ne na tašte.

i xanax se uz seroxat SMIJE uzimati samo 20 dana, dok seroxat ne počne djelovati.
Ups, ja sam mislila da svi AD-i pocinju od 5 mg, posto sam vidjela da Cipralex ima najmanju dozu od 5.
Normall, da te upitam nesto, posto vidim da dosta znas o farmacima.
Ja sam sada vec 5 mjeseci na Cipralexu 20 mg. Osjecam se skoro skroz normalno, osim jakog znojenja tokom cijelog dana i povremene nervoze. Mislim da mi ta doza odgovara, ali ipak mi se na neki nacin cini puno, npr. vrlo sam nervozna kada se nadjem u situaciji da nemam ali bas nista raditi, tj. strasim se takvih trenutaka. Vrlo sam aktivna tokom cijelog dana, a preko noci odspavam lijepo nekih 8-9 sati. Osjecam strasnu potrebu za komunikacijom, ali s druge strane nista me posebno ne interesira, npr. jako sam voljela citati, a sada se ne mogu prisiliti da uzmem knjigu.
Jos uvijek ne osjecam nikakvu potrebu za seksom, iako sam vec duze vrijeme na AD-u, mislila sam da ce me to drzati samo prvih par mjeseci.
Znam da ovo sve zvuci smijesno naspram mojih prijasnjih simptoma, ali nisam sigurna na koji nacin provjeriti da li mi je ova doza optimalna ili bih ipak trebala malo smanjiti. Inace mi je psihijatar preporucio da ostanem na cipiju do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.
Sorry na offtopic...
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:41   #8
Mene je nova psihijatrica nakon psiho testa prebacila na ovu terapiju prije sam bila na tri coaxila od 12,5mg i tri normabela od 10 mg. Xanax me uopce ne smiruje, nit me uspava,a bome me niti preko dana ne smiri. evo danas nisam otisla na posao jer ne mogu povracam cijelo vrijeme od kad sam popila to sranje od seroxata i mucila sam se da ga popijem jer mi je ta nova psihijatrica rekla da ne dolazim vise ako ne promjenim terapiju jer se coaxil daje ovisnicima a ja kao vise nisam ovisnik jer se drzim terapije od ne znam sad vise 11 mj. mislim. I nest je pricala da bi ovu terapiju trebala piti bar dve godine ako sam se unazad vise od 5 godina drogirala i pila tablete na svoju ruku u nenormalnim kolicinama.
Uglavnom to sto Normall kaze i meni je prvo proslo kroz glavu da mi je lijek ocito prejak jer sam na coaxilu za koji sam cula da je jedan od slabijih AD-a puno bolje funkcionirala. Uopce niti ne znam zasto mi je dala sada tako jaki antidepresiv kada idem psihijatru s ciljem da se skroz skinem s tableta a ne da pijem sve jace. I treba mi prokleti jaci sedativ a ne antidepresiv jer nisam depresivna nego imam problema s kontrolom ponasanja..odnosno agresiva me pere i ne mogu spavati!
A sto se kila tice sad vec treci dan ne jedem, ono sta pojedem ode van, coaxil me spustio na 43 kile i mislim da ako izgubim jos koju kilu nece biti dobro.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:10   #9
Quote:
ciganka kaže: Pogledaj post
Ups, ja sam mislila da svi AD-i pocinju od 5 mg, posto sam vidjela da Cipralex ima najmanju dozu od 5.
Normall, da te upitam nesto, posto vidim da dosta znas o farmacima.
Ja sam sada vec 5 mjeseci na Cipralexu 20 mg. Osjecam se skoro skroz normalno, osim jakog znojenja tokom cijelog dana i povremene nervoze. Mislim da mi ta doza odgovara, ali ipak mi se na neki nacin cini puno, npr. vrlo sam nervozna kada se nadjem u situaciji da nemam ali bas nista raditi, tj. strasim se takvih trenutaka. Vrlo sam aktivna tokom cijelog dana, a preko noci odspavam lijepo nekih 8-9 sati. Osjecam strasnu potrebu za komunikacijom, ali s druge strane nista me posebno ne interesira, npr. jako sam voljela citati, a sada se ne mogu prisiliti da uzmem knjigu.
Jos uvijek ne osjecam nikakvu potrebu za seksom, iako sam vec duze vrijeme na AD-u, mislila sam da ce me to drzati samo prvih par mjeseci.
Znam da ovo sve zvuci smijesno naspram mojih prijasnjih simptoma, ali nisam sigurna na koji nacin provjeriti da li mi je ova doza optimalna ili bih ipak trebala malo smanjiti. Inace mi je psihijatar preporucio da ostanem na cipiju do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.
Sorry na offtopic...
a, čuj nema savršenog lijeka, kao što ni mi nismo savršeni.
to što ti se ne čitaju knjige, što nemaš interesa za ništa ne mora biti uvjetovano uzimanjem antidepresiva, jednostavno si trenutno u takvome raspoloženju.
dobra psihoterapija je i - ne razmišljanje o cipralexu.

možda bi bilo dobro zaboraviti da ga uzimaš i prestaneš misliti o sebi i svojoj bolesti.
a, samo kljukanje antidepresivima bez psihoterapije mi je besmisleno, antidepresivi i ostali psihofarmaci bi te načelno trebali dovesti u stanje "mirovanja" dok traje psihoterapija, jer ako ne riješiš unutrašnje konflikte kroz godinu dana, nastaviti ćeš s antidepresivima i tako u beskraj.

što se tiče "doziranja", poslušaj svoga psihijatra, jer godina brzo prođe, pa ga onda ščepaj za gušu ako ti ne bude bolje
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 00:27   #10
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
ako tako reagirate na seroxat od 20 mg onda vam nije NIŠTA, tj. "zdravi ste" (relativno) i trebali bi uzimali nešto puno lakše.
inače, seroxata nema od 5 mg.
normall:

ja zapravo ne kužim ovo što ti pišeš, možeš malo pojasniti?

ako čovjek ima nuspojave od AD-a, tipa nervoza i sl. ovdje navedeno (prije tvog posta), to po tvome znači da mu mu je ta doza prejaka?

kako uopće odrediti tu miligramažu koliko se treba uzimati, jer mi se čini da nema nekog pravila za to i da psihići to određuju onako od oka!?

i kako se zna kad treba podignuti, a kad smanjiti dozu? po čemu?

normall?

*osobno pijem cipralex, a ne seroxat, ali nema veze.
__________________
Stop and smell the roses
Jenna X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:37   #11
Quote:
Jenna X kaže: Pogledaj post
normall:

ako čovjek ima nuspojave od AD-a, tipa nervoza i sl. ovdje navedeno (prije tvog posta), to po tvome znači da mu mu je ta doza prejaka?
to sam rekao zato što je osoba kojoj sam se obratio napisala da je inače "pere"
agresiva, tako da su za nju prozac i seroxat promašena terapija.

tko zna bolje neka kaže il nek zauvijek šuti

Quote:
kako uopće odrediti tu miligramažu koliko se treba uzimati, jer mi se čini da nema nekog pravila za to i da psihići to određuju onako od oka!?
pa, nema hematološke pretrage koja će odrediti koliko imaš serotonina u glavici
tako da metoda kojom psihijatri određuju tip antidepresiva izgleda "odokativna", no nije. u igri su godine školovanja, usavršavanja znanja.

Quote:
i kako se zna kad treba podignuti, a kad smanjiti dozu? po čemu?
po tome kako se osjećaš

__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________
mozak je najkompleksniji organ, a pogotovo je kompleksno liječenje "psihe", (npr. depresije) tako da i psihijatri imaju jako težak posao određivanja famakoterapije. često je to metoda pokušaja-pogreški, kombinacija anksiolitika, SSRI-a, tricikličkih AD, anksiolitika, da bi se postigla zadovoljavajuća terapija.

nema straha od lijekova ljudi koji godinama uzimaju AD i ostale psihofarmake žive potpuno normalno, moderni lijekovi ne "razaraju organizam"
kako sam nedavno negdje pročitao, već i nakon 40-togodišnjeg uzimanja psihofarmaka dožive i 90 godina.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:25   #12
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.
ras-na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 01:04   #13
Quote:
ras-na kaže: Pogledaj post
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.
Meni rekla doktorica prije propisivanja seroxata da ću se zdebljat i da je dobro da se puno krečem.Poslušo sam je i sve je u redu. Uopće ne kužimm pitanje, seroxat pomaže u liječenju bulimije??
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 15:46   #14
Quote:
ras-na kaže: Pogledaj post
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.
seroxat moze izazvati anoreksiju....lijepo pise u uputstvima....
__________________
Smeta li vas buka u mojoj glavi???
eSeF is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 08:35   #15
ma ne lijeci osnovni problem,al bi kao trebao pomoci u reguliranju potrebe za riganjem i apetita.te podizanjem samopouzdanja.a ovo kaj si mi napiso bas mi i ne zvuci nekak pozitivno.debljanje? hm...to nikak neide uz moje stanje.no uglavnom ti se nisi zdebljo?
jos jedno pitanje.seroxat i alkohol? ne mislim sad na neke ogromne kolicine ili svakodnevno,al rodjendan ce mi uskoro...
znam da ova moja pitanja zvuce glupo,al bolje pitat neg skitat
ras-na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 10:14   #16
Bila sam šest mjeseci na seroxatu. Ti si počela prenaglo, njega treba prvih 8-10 dana uzimati pola tablete, aonda cijelu. isto tako sa skidanjem, osam do deset dana pola, onda isto toliko svaki drugi dan pola. Onda nema tih jakih nuspojava.
Ja sam se u početku jače znojila, i imala tako žestoku seksualnu disfunkciju da sam i u samostan mogla. Ali sve u svemu, bil sam dosta jača, nisam toliko plakala, imala sam više snage se nositi sa problemima koji su me tištili. Pri kraju me je počeo smetati, nisam mogla spavati pa sam se skinula sa njega iako je dr. rekao da ne još. Sad mi fali ta snaga koju mi je davao, ali pokušavam sa heleksom ( o,25 po potrebi- ne svaki dan) umiriti tjeskobu i guram nekako.
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:33   #17
imao sam iste simptome iz prvoga posta,"loši speed",ništa drugo,sada mi je jasno zašto je psihič rekao strogo ujutro piti,jer ekscitira,podizač je,ma fuuj od lijeka,više ga ne pijem na svoju ruku.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:57   #18
evo ja dobio seroxat da uzimam svako jutro, e sad me zanima jel tu bitna satnica, znaci ako uzmem prvi u 8 da li svaki sljedeci moram uzimat u 8 ujutro ili je bitno samo da je ujutro?
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 17:40   #19
Ako ti ne odgovara seroxat, promijeni ga za neki drugi lijek. Ako ti ne odgovara liječnik, promijeni ga.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 17:42   #20
Quote:
ishvara kaže: Pogledaj post
Ako ti ne odgovara seroxat, promijeni ga za neki drugi lijek. Ako ti ne odgovara liječnik, promijeni ga.

Sori, odgovorila sam krivoj osobi.
ishvara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.