Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 10.01.2014., 13:37   #11
Quote:
monito kaže: Pogledaj post
I ja sam također razmišljala isto kao g.Guzić, tako mi je logično, no ne slažem se s tobom da je lakše platiti doprinose prije neta, nije, jer se stvara problem, doprinosi isto moraju biti vezani za broj jppd-a, a on mora biti sa datumom isplate NETO plaće, jer je vezan za primitke radnicima a ne za doprinose, doprinosi se samo tada usput zadužuju.
Mi smo mala firma i isplaćujem par plaća. Kod isplate neta ne pišem u pozivu na broj joppd-a kako nisam do sad ni broj rsm-a. Tu idu bankini brojevi. Broj joppd-a pišem uz poreze i doprinose.
Nije li onda logičnije da se joppd radi s datumom isplate doprinosa iako si neto prije platio a da se izbjegnu te kamate zbog zaduženja?


Quote:
Mislim da nije prekršaj ako se doprinosi isplate do kraja mjeseca, samo idu kamate ali nema kazne ako se sve plati 30 dana po isteku mjeseca...
Gdje si ti našla da je prekršaj, pouči me da i ja nađem?
Imaš pravo, nije ako nisi dužnik.
Ma to me knjigovođa straši stalno.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.