Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2005., 10:48   #41
Quote:
kemik kaže:
Isto tako, postoje ljudi koji svaki dan poslije kave imaju , bog ih blagoslovio, blago njima.
e da, i to
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 10:59   #42
Quote:
kemik kaže:
mene inace fascinira potreba da se ljude u svemu izjednacava. Pa se naprimjer kaze da SVI trebaju ici jednom dnevno prazniti crijeva. ili da SVE zene terbaju imati ciklus 28 dana. Gimme a break, pa nemamo svi ni isti broj noge, zasto bismo svi imali jednako reguliranu probavu?




a jednako je fascinantna opsjednutost nekih osoba svojom utrobom, probavom, govnima...


svakotoliko moram uredno odslushati neke osobe koje mi do u detalja opisuju chvrstocu, boju, miris, okus svoga izmeta, osjecaje koje dozhivljavaju dok im govna putuju kroz crijeva, osjecaj neopisibe blagodati kad izlaze....

naglashavam - shvacam da je strashno kad netko uistinu ima problema s tim donjim postrojem, stvarno shvacam.


al neke su osobe stvarno svoja govna podigle na razinu bozhanstva.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:02   #43
Quote:
magic kaže:
svakotoliko moram uredno odslushati neke osobe koje mi do u detalja opisuju chvrstocu, boju, miris, okus svoga izmeta, osjecaje koje dozhivljavaju dok im govna putuju kroz crijeva, osjecaj neopisibe blagodati kad izlaze
pa sa kakvim se ti to cudnim ljudima druzis?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:05   #44
Quote:
magic kaže:



a jednako je fascinantna opsjednutost nekih osoba svojom utrobom, probavom, govnima...


svakotoliko moram uredno odslushati neke osobe koje mi do u detalja opisuju chvrstocu, boju, miris, okus svoga izmeta, osjecaje koje dozhivljavaju dok im govna putuju kroz crijeva, osjecaj neopisibe blagodati kad izlaze....

naglashavam - shvacam da je strashno kad netko uistinu ima problema s tim donjim postrojem, stvarno shvacam.


al neke su osobe stvarno svoja govna podigle na razinu bozhanstva.
Takva je moja svekrva.
Nazove unuke i onda udri priču o,... jelte, tome gornjem.
Jedino je one još nisu poslale u pizdu materinu zasranu, ali nebuju još dugo zdržale.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:07   #45
pa jedan od takvih bio je (davno, srecom) neki od shefova.

izlazio bi zelen iz vecea i onda nam natashte opisivao puteshestvije svojih fekalija. i josh je uzimao nekakve biljne kapljice koje su mu govna chinile tako smrdljivima da su nam u veceju otpadale plochice sa zidova nakon njegove nuzhde.


a sve to zato shto mu je netko napunio glavu kako MORA srat bar dvaput dnevno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:11   #46
Quote:
kemik kaže:
pa sa kakvim se ti to cudnim ljudima druzis?

prochitaj pollyn post
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:12   #47
Quote:
magic kaže:
prochitaj pollyn post
sve mi je jasno...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:13   #48
Quote:
polly kaže:
Takva je moja svekrva.
Nazove unuke i onda udri priču o,... jelte, tome gornjem.
Jedino je one još nisu poslale u pizdu materinu zasranu, ali nebuju još dugo zdržale.





i moja je bivsha bila takva.


jednom je zavrshila u bolnici jer su mislili da je dobila zapletaj crijeva kakve je grcheve i bolove imala.


a ona je samo - da mu pojacha djelovanje - chaj za chishcenje ostavila da se kiseli cijeli dan mjesto desetak minuta. i onda ga takvog popila. pa josh i malo sene i lanenog sjemena, jelte, da ne prifali. doktor je rekao da bi ju najradije ispljuskao.


da ne ispadne da se rugam jadnoj bolesnoj zheni - inache je imala najnormalniju urednu probavu jednom dnevno. al je negdje chula da se preporucha cheshce
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:15   #49
Quote:
magic kaže:
chaj za chishcenje ostavila da se kiseli cijeli dan mjesto desetak minuta. i onda ga takvog popila. pa josh i malo sene i lanenog sjemena, jelte, da ne prifali. doktor je rekao da bi ju najradije ispljuskao.
isusbok, kakvih sve ludjaka ima...

i to joj je vjerojatno rekla susjeda cija kcer je najbolja frendica od medicinske sestre kod nekog lijecnika?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:18   #50
magic
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 11:25   #51


imam ja i prichu o nekoj kineskoj gljivi koja joj je izazvala rektalno krvarenje jer ju je 'hranila' duplom dozom chaja i shecera od preporuchene


edit: iuzimala u neogranichenim kolichinama, naravno.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 09:11   #52
Ja neznam šta da više radim. Ozbiljna bolest mi nije pronađena a imam nekakvu tegobu svaki dan. Možda su čak i živci u pitanju.
1ragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 03:34   #53
Quote:
1ragan kaže:
Ja neznam šta da više radim. Ozbiljna bolest mi nije pronađena a imam nekakvu tegobu svaki dan. Možda su čak i živci u pitanju.
Pojasni?
Kakvu tegobu svaki dan?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 01:53   #54
Quote:
magic kaže:
...

i to je sasvim individualno. ukoliko je probava normalna, bez nadutosti, stolica nije tvrda, nema bolova itd itd nije neophodno da chovjek po svaku cijenu ide i nekoliko puta dnevno srat.


uostalom, probajte postit dva dana, ako ste do tada imali urednu probavu i ta dva dana cete kenjat, a nishta niste pojeli, ajme chuda
nitko nije rekao da SVATKO MORA ic srat nekoliko puta dnevno nego da bi bilo POŽELJNO ic na wc barem 1x dnevno a ako netko ide 2 do 3x isto dobro

normalno da nije kod svakog isto, ali svi ovi koji idu srat 2 ili 3 x tjedno ne vjerujem da imaju zdravu i normalnu probavu....pa ja ak nejdem 1 ili max 2 dana vec sam u komi

ovo sto se posta tice...to je samo ciscenje organizma, na wc nejdes zato kaj hrani treba dan ili dva da se probavi nego zato sto je normalno da se crijeva prazne, a sigurno nisu skroz prazna osim ako si se klistirao/la

a to kad netko ide 2 do 3 puta dnevno srat to samo znaci da crijeva brze rade a ne da se probavi ono sto si malo prije pojeo
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 06:23   #55
Isto kao sto i zube peres 2-3 puta dnevno, ili kao sto sese tusiras svaki dan...nadam se da se sad nece javiti neki, tvrdeci kako je i to individualno i da se neki ljudi tusiraju i peru zube jednom u 3 dana i da je to OK
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 08:21   #56
Moje tegobe su ovakve.

Imam podrigivanje. I kad nemam onda osječam nešto u stomaku.

Kad mogu prdnuti onda obično mogu u wc. Ali ne uvijek.
1ragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 10:19   #57
Quote:
mush mushi kaže:
nitko nije rekao da SVATKO MORA ic srat nekoliko puta dnevno nego da bi bilo POŽELJNO ic na wc barem 1x dnevno a ako netko ide 2 do 3x isto dobro

rekla je talia:

Quote:
talia kaže:

inace, normalna stolica bi trebala biti 2-3 puta dnevno.
ako se npr. kaze da su normalne vrijednosti glukoze u krvi od 3 do 6 mmol/L, svatko tko ima vrijednosti ispod ili iznad tog intervala jest bolestan i potreban mu je lijecnik.

kad bi oficijelni stav medicinske struke bio da je normalno prazniti crijeva 2-3 puta dnevno, svatko tko ih prazni jednom ili npr. 4 puta, ocito bi trebao lijecenje.

srecom, to nije sluzbeni stav
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 05:33   #58
Quote:
violent_femmes9 kaže:
rekla je talia:



ako se npr. kaze da su normalne vrijednosti glukoze u krvi od 3 do 6 mmol/L, svatko tko ima vrijednosti ispod ili iznad tog intervala jest bolestan i potreban mu je lijecnik.

kad bi oficijelni stav medicinske struke bio da je normalno prazniti crijeva 2-3 puta dnevno, svatko tko ih prazni jednom ili npr. 4 puta, ocito bi trebao lijecenje.

srecom, to nije sluzbeni stav
Ne treba ljecenje, nego treba poboljsati prehranu
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 12:30   #59
Quote:
talia kaže:
Ne treba ljecenje, nego treba poboljsati prehranu
znaci, nakon promjene prehrane osoba ce ici 2-3 dnevno u wc samo radi stolice

thanks no thanks

bilo bi to previse sranja za mene

inace, pitanje je bilo je li stolica "samo" jednom dnevno normalna, ili je to patoloski malo

lijecnici kazu da je OK
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 20:53   #60
Quote:
violent_femmes9 kaže:
znaci, nakon promjene prehrane osoba ce ici 2-3 dnevno u wc samo radi stolice

thanks no thanks

bilo bi to previse sranja za mene

inace, pitanje je bilo je li stolica "samo" jednom dnevno normalna, ili je to patoloski malo

lijecnici kazu da je OK
OK je, s obzirom kako se vecina ljudi hrani, ali nije optimalno.
Zasto to tebe toliko smeta...OK je i prati zube 1 dnevno, ali je 2-3 puta optimalno.

Ako, se tvoja ishrana sastoji od rafiniranih ugljikhidrata, mesa i masnoca, ici ces (jedva) jednom dnevno na WC.

Ako se tvoja prehrana sastoji od vise intrgranih zitarica, voca i povrca, manje mesa i manje slatkisa, ici ces 2-3 puta dnevno.

Sta tu tebe toliko smeta?


Ako je nesto OK, ne znaci da ne moze i bolje.
Kao sto je vjezbati jednom tjedno OK, ali je 2-5 puta tjedno jos i bolje.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.