Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 13:46   #201
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

Ostajem pri više puta izrečenim tvrdnjama da HDZ nema inicijativu. Ne znam koji im se Bog dogodio zadnjih nekoliko mjeseci. Sve izbore do sada su suvereno dobijali, i sada kada bi trebao nastupiti sinergijski vrhunac svega što su radili i postizali zadnje 4 godine - sada je nastupila kriza, i to čini mi se jako ozbiljna kriza.

Drago mi je da Kolinda nije u to umješana. Posjeta predsjednice Litve dokaz je da nije.
Karamarko im se dogodio, eto šta. HDZ je trebala vodit Kolinda a ne bit upotrijebljena da učini Karamarka lakše probavljivim. Podcijenila je svoju snagu. Jedva čekam žešći sukob nje i Karamarka, ne mogu zamislit da do toga ne dođe kod unutarstranačkih izbora. Ali puno vremena (godina!) i energije će bit izgubljeno, trebala je odmah ić na big prize. Karamarko je, nasuprot njoj, vrlo nezdrava struja i jedina utjeha je ovo šta čitam da je i unutar stranke ovaj potez s tim Muharemijem izazvao upitnike iznad glava.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:54   #202
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Sad je jasno zašto se pričalo o dodatnom smanjenju važnosti institucije Predsjednika. Karamarko je znao odavno da Kolinda igra za Amere, i hoće njen utjecaj smanjiti skroz. K tome, uzeo je njemački institut da mu radi gospodarski program. Slab utjecaj ima Amerika ovdje, slab...
A tko misliš da stoji iza zbivanja u HR sve od 16.11.2012. naovamo?

Berlin? nope.

HDZ ako zaista igra za njemačko-ruski interes i time gura Hrvatsku da ostane u zapadnobalkanskom loncu kojeg je glavni sponzor danas Merkelica, a kontra Amera i uz njih Britanaca se nije mogao više zajebat nego što jest.

Što se IFO instituta tiče, oni jesu njemački po sjedištu, ali nisu vladin institut.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:02   #203
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
A tko misliš da stoji iza zbivanja u HR sve od 16.11.2012. naovamo?

Berlin? nope.

HDZ ako zaista igra za njemačko-ruski interes i time gura Hrvatsku da ostane u zapadnobalkanskom loncu kojeg je glavni sponzor danas Merkelica, a kontra Amera i uz njih Britanaca se nije mogao više zajebat nego što jest.

Što se IFO instituta tiče, oni jesu njemački po sjedištu, ali nisu vladin institut.
Ne, ali mogao je HDZ naći neki institut iz Amerike, da se htjelo. Amerika jednostavno nema podršku važnih ljudi u ovoj državi- to sam htio reći. Ako oni stvarno smatraju Muharemija teroristom, onda je HDZ-ova podrška njemu poraz američkih zamisli za Hrvatsku.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:30   #204
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ostajem pri više puta izrečenim tvrdnjama da HDZ nema inicijativu. Ne znam koji im se Bog dogodio zadnjih nekoliko mjeseci. Sve izbore do sada su suvereno dobijali, i sada kada bi trebao nastupiti sinergijski vrhunac svega što su radili i postizali zadnje 4 godine - sada je nastupila kriza, i to čini mi se jako ozbiljna kriza.
To na temelju anketa koje donese agencije? Iste one koje su davale Josipovicu 75%? Jedini pravi pokazatelj su izbori - a tu je SDP uvijek pometen.

Naravno da ce nesto malo porasti podrska SDP-u zbog ovog BDP-a, pa i zbog pada nezaposlenosti uzrokovanog turistickom sezonom. Nista spektakularno. Ono sto ja ocekujem je da s vremenom apse Karamarka, to im je zadnji adut.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:35   #205
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Ne, ali mogao je HDZ naći neki institut iz Amerike, da se htjelo.
Nije morao. Ovo je zapravo američko-izraelsko-britanski institut (po diplomama i stručnim kvalifikacijama vodećih ljudi - nema nigdje s glave nijedne njemačke diplome ili ako ima to su one za srednje škole ).

Taj institut je dobra stvar, a i ne zaboravimo na Robina Harrisa, ex-tajnika od Thatcherove koji je još uvijek službeno Karamarkov savjetnik za vanjsku politiku.

Nisu još sve lađe potonule.

Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
To na temelju anketa koje donese agencije? Iste one koje su davale Josipovicu 75%? Jedini pravi pokazatelj su izbori - a tu je SDP uvijek pometen.
E baš si našao Crkvu u kojoj češ Boga moliti. Pa ja se sprdam sa anketarima već godinama. To je nešto što se čita klincima zajedno sa slikovnicama Životinskog carstva - kakve crne ankete?

Nažalost druge stvari su me navele na moje mračne slutnje, pisao sam dosta o njima pa sam u jednoj prigodi zaradio dvije-tri odgojne pljuske od moga frienda divizije - no bilo kako bilo ja bi volio da me ispljuska Tomica osobno i uvjeri da sam u krivu. Jer svaki novi tjedan iskrsava neka nova pogubna informacija za HDZ, a to mi nije drago i to mora stati. Čelništvo stranke mora tome stati na kraj.

Jebo ih Muharemi da ih jebo!
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 15:02   #206
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
E baš si našao Crkvu u kojoj češ Boga moliti. Pa ja se sprdam sa anketarima već godinama. To je nešto što se čita klincima zajedno sa slikovnicama Životinskog carstva - kakve crne ankete?

Nažalost druge stvari su me navele na moje mračne slutnje, pisao sam dosta o njima pa sam u jednoj prigodi zaradio dvije-tri odgojne pljuske od moga frienda divizije - no bilo kako bilo ja bi volio da me ispljuska Tomica osobno i uvjeri da sam u krivu. Jer svaki novi tjedan iskrsava neka nova pogubna informacija za HDZ, a to mi nije drago i to mora stati. Čelništvo stranke mora tome stati na kraj.

Jebo ih Muharemi da ih jebo!
Aha, OK, mislio sam da si to napisao zbog anketa. Tesko moze celnistvo stranke tome stati na kraj jer bi to znacilo da moraju zakociti Karamarka, cujem da ljudi drhte od straha kada uzme kemijsku u ruke, boje se da ne potpise sa svakim tko se ponudi.

Nista strasno, da je ostala godina dana do izbora bilo bi sanse za SDP, ovako je kasno.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 16:00   #207
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
HDZ ako zaista igra za njemačko-ruski interes i time gura Hrvatsku da ostane u zapadnobalkanskom loncu kojeg je glavni sponzor danas Merkelica, a kontra Amera i uz njih Britanaca se nije mogao više zajebat nego što jest.

Što se IFO instituta tiče, oni jesu njemački po sjedištu, ali nisu vladin institut.
Iako poštujem Penetratora, određeni dijelovi njegove konstrukcije po meni nisu realni.
Prvo nigdje još ne postoje dokazi da Njemačka čvrsto želi prekinuti atlantske veze i skroz se prisloniti Rusiji. Sigurno postoje neke garniture kojima je to privlačno, ali daleko je to od vrha politike.
Merkel samo ne želi skroz prekinuti odnose i otvoreno proglasiti Rusiju neprijateljima kao što to želi SAD. Morate svi shvatiti koliko je SAD moćna država. Neće se njima Njemačka oteti kontroli. Svakako neće krojiti saveze.

Tako da mi ne pije vodu priča o sukobu grupacija što se tiče Hrvatske.
Ovo s Muharemijem djeluje kao nekakvo vraćanje usluga.
Mislim, zar nije baš HDZ urlao nedavno kada su poduzetnici išli u Rusiju? Teško da bi to radili da su naklonjeni Rusima. Ta stranka nikada nije gledala blagonaklono na Rusiju.
Isto tako je Penetrator spomenuo SAD-UK interes da Hrvatska uđe u Višegrad, pa se nadovezao da su određene strukture prekrižile Pusić jer je previše bliska UK.
Postavlja se pitanje zašto onda baš ona najviše priča o "regionu"? Jedino ako joj je cilj taj isti osloboditi ruskog utjecaja.

Slažem se s prvim dijelom njegovog teksta(priča tko gura Muharemija i kako žele iskoristiti utjecaj).
Smatram i da Njemačka želi Hrvatsku bliže Zapadnom Balkanu jer preko nas žele pustiti pipke i na ostale države.
HDZ ,sudeći po Kovaču, je blizak Berlinu. Tako da ne očekujem od njih neke vizionarske ideje. Prije da će ih ispod stola podržavati.

Višegrad je uskočio nakon što je počela kriza oko plina. Baš briga Amere kako će taj Višegrad izgledati, oni će tu ubaciti i Srbiju i Baltik samo da naprave što širu koaliciju protiv Rusa. Dok je za nas Višegrad prilika za nešto drugo. O tome je uvaženi kolega pisao na istoimenoj temi, kao i PL,žalac i leonas.

Moj zaključak je da su obje stranke podjednako ograničene po pitanju vanjske politike. Osim što će provesti zadatak koji im zada Veliki brat.
Plus što bi HDZ mogao dodatno predstavljati neke interese Njemačke, a na koje se SAD ne osvrće jer su za njih nevrijedni pozornosti.
S Kukurikuom i Pusićkom nas svakako čeka "region", samo što trenutno imaju problem notornih četničkih struktura. Eh da im je Bora Tadić.
Strah me pomisliti što bi im padalo napamet.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 16:27   #208
Lako moguće da su to sve puzle slagalice zvane "Specijalni rat", meni uvjek u ušima zvoni Mesićeva naricaljka "ostalo je jako malo vremena,svega par mjeseci" i mislim da je ekipa oko Mesketa jako upetljana u sve što HDZ-u šteti i spriječava ga da dođe na vlast.Njihova največa briga je lustracija i sve će napraviti da do nje dođe,drugim riječima sve će učiniti da HDZ ne dođe na vlast.

http://www.hrsvijet.net/index.php/vi...kih-protivnika
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 16:44   #209
Bilo bi lijepo kad bi bile tocne tvrdnje da Kovac solira, on i je Merkelicin igrac. Sada zapravo preko ovog slucaja Karamarko ima priliku da jos jednom dokaze da je Mesic za njega proslost. Ali, jedino na nacin da Kovaca makne. Mozda i je ova igra zbog toga.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 16:49   #210
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Lako moguće da su to sve puzle slagalice zvane "Specijalni rat", meni uvjek u ušima zvoni Mesićeva naricaljka "ostalo je jako malo vremena,svega par mjeseci" i mislim da je ekipa oko Mesketa jako upetljana u sve što HDZ-u šteti i spriječava ga da dođe na vlast.Njihova največa briga je lustracija i sve će napraviti da do nje dođe,drugim riječima sve će učiniti da HDZ ne dođe na vlast.

http://www.hrsvijet.net/index.php/vi...kih-protivnika
Ja sam zbog toga i zahvalan Pene79tratoru na njegovim današnjim upisima. Nije mu ovo bilo lako istražiti, dobiti ljude koji će mu dati info, sastaviti sve kocke i producirati jednu zaokruženu teoriju koja je ovdje iznijeta - i sve to u jako malo vremena.

Sada se čeka reakcija Tomice. Znamo tko je "izmislio" Muharemija - to je Miro Kovač. Znamo tko je vrlo moćno demonstrirao protivljenje toj ideji, to je Predsjednica Republike.

Sada neka se Gospodin Prežidente izjasni što on misli o svemu.

A HDZ-eovcima koji mi šalju privatne poruke i koji mi se javljaju preko drugih komunikacijskih kanala, i pogotovo onima koji imaju registrirane profile na forum.hr poručujem: Gospodo, nisam vaša sekretarica Možete i sami ovdje napisati to što mi javljate "privatno".
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 17:04   #211
@Winter

Pozdravlja te Angela.

http://www.jutarnji.hr/merkel-snimil...putu-/1376870/
Pene79trator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 17:36   #212
Davor Gjenero
Quote:
Mnogi su u proceduri izbora Jeremića, ali i u načinu na koji je on nakon toga vodio Glavnu skupštinu, prepoznali povratak političkog obrasca Hladnog rata. Zato je veliko pitanje hoće li se pri izboru ključnog upravljača administrativnim i političkim strukturama UN najvažniji dionici odlučiti za poštivanje prethodnog dogovora o tome kako bi ovog puta položaj glavnog tajnika UN trebao pripasti Istočnoj Europi ili će se donijeti odluka da se izborom kandidata iz neke druge regije izbjegnu izazovi hladnoratovskog suočavanja. Helen Clark, negdašnja novozelandska premijerka i sadašnja administratorica UNDP-a, utjecajne i važne agencije unutar sustava Ujedinjenih naroda, nameće se kao odlična kandidatkinja oko koje bi bio moguć konsenzus, a izbjeglo bi se rizik novoga hladnoratovskog sukoba, kakav je bio prilikom prošlog odabira kandidata za časničko mjesto u UN iz regije Istočne Europe.]
Vesna Pusić neće u UN bez blagoslova HDZ-a i Karamarka
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 19:16   #213
I Jutarnji se uključio u pripetavanje...

Quote:
Upravo je Karamarko sugerirao Kolindi da predloži Muharemija za glavnog tajnika UN-a. Njih dvojica bliski su prijatelji još od kraja 90-ih, kada je Karamarko vodio predsjedničku kampanju Stipe Mesića. Jednog dana u Mesićev stožer ušao je muškarac koji se predstavio riječima: “Dobar dan, ja sam pukovnik HV-a Amir Muharemi i želim pomoći gospodinu Mesiću”. Ubrzo je ušao u najuži Mesićev krug, koji mu je dao nadimak Colonelo (pukovnik) i sprijateljio se s Karamarkom. Prijateljstvo je opstalo i nakon Karamarkova razlaza s Mesićem.
Čudi me da u ovu melodramu nisu ubacili da su Muharemi i Karamarko bili šogori, ili neznaju taj podatak što je dosta neozbiljno s obzirom koliko naglašavaju prijateljstvo...uglavnom muti se na sve strane.

http://www.jutarnji.hr/budo-loncar-z...moona/1376069/
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:28   #214
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
A tko misliš da stoji iza zbivanja u HR sve od 16.11.2012. naovamo?

Berlin? nope.

HDZ ako zaista igra za njemačko-ruski interes i time gura Hrvatsku da ostane u zapadnobalkanskom loncu kojeg je glavni sponzor danas Merkelica, a kontra Amera i uz njih Britanaca se nije mogao više zajebat nego što jest.

Što se IFO instituta tiče, oni jesu njemački po sjedištu, ali nisu vladin institut.
ne postoji njemačko-ruski interes, njemci su čvrsto u talu s amerima.
kao ni teza da berlin gura zapadni balkan, berlin i washington vam djeluju skroz sinkronizirano, samo u good cop/bad cop nastupu. i prema srbiji i prema rusiji.

vodite bespredmentu raspravu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 22:02   #215
Evo malo o Njemu.
luchini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 22:10   #216
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ne postoji njemačko-ruski interes, njemci su čvrsto u talu s amerima.
kao ni teza da berlin gura zapadni balkan, berlin i washington vam djeluju skroz sinkronizirano, samo u good cop/bad cop nastupu. i prema srbiji i prema rusiji.

vodite bespredmentu raspravu.
Da je tome tako ne bi Ameri prisluškivali tetu Angelu. Ne vjeruju oni njoj baš toliko. Iskače ona i Njemačka skupa s njom iz tog tala počesto.

A eto im prilike za sinkronizirani nastup:
Quote:
http://net.hr/danas/svijet/manipulir...-nije-dogodio/

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik u subotu je nazvao lažima sudski dokazane činjenice da su snage bosanskih Srba nad Bošnjacima u Srebrenici u srpnju 1995. godine počinile genocid, Veliku Britaniju koja predlaže Vijeću sigurnosti Ujedinjenih naroda usvajanje rezolucije kojom bi se zločin genocida osudio nazvao je “povijesnim neprijateljem Srba”, a pridružio mu se i srbijanski ministar Aleksandar Vulin podsjećajući na zločine u Drugom svjetskom ratu.
I jasno je da se na poziciji Hrvatske Berlin i D.C./London razilaze.
Angloameri žele jačanje veza zemalja Srednje Europe kao sanitarni kordon prema Rusima upravo na potezu Baltik-Jadran, a to Berlinu i Moskvi ne odgovara, zato Merkel Hrvatsku apriori gleda kao nekakvog svog pijuna u prostoru JI Europe gdje svoje pijune već imaju Rusi, a i Turci.

Već smo se mogli opametit i prestat sa Švabama tikve sadit.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:14   #217
Diskretno i suzdržano spominjanje afere Muharemi u komentaru Večernjeg Lista, kojeg možemo smatrati relativno bliskim HDZ.eu, a po sadržaju ovog komentara vjerojatno nešto bliskijem Predsjednici nego stranačkoj središnjici:

Quote:
Premda tu ima dvojbenih i čudnih poteza, a zadnji od njih jest lansiranje vijesti da su se HDZ i predsjednica dogovorili da će minirati kandidaturu Vesne Pusić za čelnu poziciju u UN-u i predložiti Amira Muharemija – no Pantovčak to nije potvrdio. Naprotiv, rečeno je da uopće nije vrijeme za takve kadrovske kalkulacije, kad su ti izbori tek za godinu i pol. Vijest da se predsjednica složila s Muharemijem protiv Pusić, čini se, dakle, podmetnutom. Ili barem ne dogovorenom s predsjednicom. Lako je moguće da je zbog takvih "lansiranja" predsjednica sada distanciranija, no vjerojatnije stoga što je HDZ "zapeo" i događaju mu se čudne stvari s rejtingom. Malo je kome jasno zašto se čini da je ta stranka prespavala zadnjih šest mjeseci, dok je Milanovićev SDP već ubacio u treću brzinu.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/nije...-posao-1013377
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:35   #218
Do izbora u UN ima 1 ipo godina, a do parlamentarnih pola godine. Nikako mi nije jasno kako se ovakve stvari dogadaju. Cak ako Karamarko i jest povezan s Muharemijem zasto se to bas sada spominje. Da li su tu neke ucjene u pitanju ili dugovi prema Mesicu. Pa i Muharemiju bi odgovaralo da se ova tema odgodi jer on se sada treba izjasniti protiv svoje sefice.
Ako Karamarko podrzi Muharemija dat ce SDPu materijala i to najboljeg, Mesic je crvena krpa njihovim biracima.
Tinolovka, Hdzov fan, ili clan, spominje Muharemija kao uglednog depomata.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:26   #219
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Diskretno i suzdržano spominjanje afere Muharemi u komentaru Večernjeg Lista, kojeg možemo smatrati relativno bliskim HDZ.eu, a po sadržaju ovog komentara vjerojatno nešto bliskijem Predsjednici nego stranačkoj središnjici:
Evo manje diskretno Edi Jurković upire prstom na Kovača.

http://s14.postimg.org/ontqshzpd/image.jpg
Pene79trator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:37   #220
A otkuda je uopće izmigoljio taj Miro Kovač? Prvi puta sam ga primjetio u kampanji Kolinde Grabar Kitarović za predsjednicu kada je ostavio relativno ok dojam. Sada ispada da je on neka relevantna zvjerka u HDZ-u, pa što ga ne rješe umjesto da im sije razdor? Oni zaista planiraju izgubit već dobijene izbore? Zašto Tomo šuti umjesto da se već jasno ogradio i poduzeo potrebne korake?
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.