Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2013., 13:38   #1
Pozivi s brojevima +390, +391, +392…i kako se "boriti" s takvima

Početi ću sa nečim kaj bi, sigurna sam, mnogi svrstali u trash na forumu i fejsplamali, ali ja ću samo iznijeti činjenice, a vi onda udrite - ako date dobro objašnjenje, nema veze što ću ja ovako .

Dakle, imam VIP pretplatu kojih 5 godina. U zadnje tri godine sam u tri navrata dobila poziv sa brojeva koji se ovdje spominju:

http://www.ezadar.hr/clanak/ne-odgov...ma-390-391-392

Pustila bi da odzvoni, ili prekinula crvenim gumbićem poziv. Obrisala bi broj iz liste poziva, a prije ga stavila na automatsko odbijanje (tu mogućnost mi daje mob). 1x mi je tako mob cijeli dan odbijao pozive sa određenog broja, doslovno sam imala oko 50 poziva sa njega, ali samo taj dan. Uglavnom, do sad nisam "nasjela" i ništa se nije dogodilo. No međutim - tu dolazi onaj fejsplam dio - koliko je moguća slučajnost da su mi se takvi pozivi događali baš u trenutku kad bi bila u McDonaldsu (u koji idem svega par puta godišnje) u Vž-u? Svaki put, ušla, bi, bila unutra par minuta, zvonio bi mob....baš svaki put od ta tri događaja koja sam imala, raspoređena kroz tri godine. Prvi put je bio samo jedan poziv, drugi put cijeli dan kako sam već spomenula, i evo jučer opet isto jedan. Svaki put je bio drugi broj, ali radilo se o predbrojevima spomenutim u članku. Hm? Ok, možda je slučajnost, ali onda je stvarno nevjerojatna. Dvoje ljudi mi je reklo da nije isključena mogućnost da imam još od početka korištenja mobitela (a taj imam skoro od početka pretplate) uključenu neku internet opciju koja omogućava tamo nekome da nešto skenira, nisam baš skužila kak bi to uspijevao kad sam baš u McD-u, ali dobro. Možda su i vanzemaljci.

No dobro, ovo je možda nekog nasmijalo, nekog nije, ali ajde, čak i ako to zanemarimo, ostaje slijedeći problem: ja jaaaaako puno SMS-am. Strah me je da se ne dogodi da mi poziv stigne baš u trenutku kad recimo stisnem tipku u svrhu slanja poruke, pa time ustvari odgovorim na poziv. Realno je to moguće, pa događalo mi se već sa "normalnim" pozivima - da ih odbijem ili primim u trenutku kad nešto drugo prčkam po mobu, pa stisnem "yes" ili kako god već hoćete nazvati tu tipku za prihvaćanje. Mogu li tome kako doskočiti?

Nadalje, imam na tom Samsungu opciju blokiranja određenih poziva...u redu, prvi put dobijem poziv sa sumnjivog broja, stavim ga na odbijanje. No, ima i opcija općenito odbijanja dolaznih i/ili odlaznih poziva iz inozemstva recimo. Da li bi time što postigla, jer - jesu li to uopće pozivi iz inozemstva? Reagira li mob na to da odbija svaki poziv koji ne počinje sa +385 ili radi na kojem drugom principu?

Inače, u VIP-u su mi rekli da se ne može ništa drugo osim - ili odgovoriti na poziv (koji mi sigurno neće biti naplaćen ili ga staviti na odbijanje, što ionako radim nakon prvog poziva)

Eto, sad vi....
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 15:53   #2
Dakle, bizarno je da ti se dogadja to u MCdonaldsu. No, sigurno ti se poziv nece naplatiti ako se javis na njega. Inace +39 je Italija a specificno 390/391/392 mobilne mreze... Tosak ces jedino imati ako ti nazoves neki od tih brojeva.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 13:36   #3
Koji točno Samsung?
U McDonaldsu se spajaš na internet?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 18:52   #4
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Koji točno Samsung?
U McDonaldsu se spajaš na internet?
Uopće nikad nisam koristila net preko moba (tu možda dolazi eventualno na red ono što kaže moj prijatelj, da imam već otpočetka uključenu neku opciju za spajanje, a da niti ne kužim, no ja samo vidim na naslovu Vodafon live, nemam Bluetooth ..možda sam kad nehotice nešto uključila, nemam pojma). Ne bi recimo mob opće dirala u McD-u - jer najčešće se dogodilo da bi tek došla, naručila, sjela - zvoni. Dakle, nisam ga još niti pipnula.

Stari par godina...ovakav.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 19:13   #5
prije bih ja rekao da si negdje nekad davno prije negdje poslala kakav sms pa ti je tvoj broj ostao u nekakvoj evidenciji
i onda ti oni te podatke prodaju dalje te ,te tamo negdje zovu neki muljatori.......

tvoj mob nema w-lan
dakle nije spojen na nikakvu bezicnu mrezu ili hotspot...tako da je ovo sa mc donaldsom puka slucajnost......

stavis broj na block listu i uzivas

nije nikakava zavjera
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 19:16   #6
A da....imala sam dugo svoj broj po raznim portalima jer sam tražila posao. Mislim da možda u tom grmu leži zec?

A ako se nehotice javim (kako sam opisala - uostalom, dogodi mi se nekad da je javim, bez da sam pogledala broj, ne stignem uvijek proučavati), ne može mi "jesti" kune? Po svemu, koliko vidim - ne. Jedino ako nazovem natrag.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:14   #7
ne mora značiti da si ti oglasila broj na internetu (iako jesi).

pravilo kod operatera je da broj koji je neko vrijeme neaktivan isključe i dodijele ga nekom novom korisniku. evo primjer, ja promjenio broj i sav sretan što ga nitko ne zna planiram zvati frendove i lazno se predstavljati, kad ono sat vremena nakon uključenja mob zvoni. Ja onako šokiran gledam u broj, ne zove operater. Javim se onako zbunjeno, a neka baba s korcule me napada kada cu doci po ovna kojeg sam naručio par mjeseci prije haha

uglavnom... ne smiješ davati svoj broj bilo gdje i ostaviti ga još na javno. Također, zgodno je uključiti opciju da ti se broj ne pojavljuje u imeniku..

ja imam sličan problem, ali sa fiksnim telefonom u firmi. Svako malo me zovu iz kine, tajlanda, indije.. ne znam ni sam od kuda vise ne. Pokusavaju mi prodati dionice. Ako se ne javim, zovu po 5-6 puta dnevno.. ako se javim onda budem miran par tjedana...

rjesenje za tvoj problem bi svakako bilo promjena broja ili trpljenje toga jer ti je broj u njihovoj bazi...

Edit mod:
uklonjeno nepotrebno Quote

Zadnje uređivanje tomisličak : 11.02.2013. at 12:17.
budaletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 15:28   #8
ja za tri poziva u tri godine nebih mijenjao sigurno broj
jos ima ablok listu na telefonu
po meni to nije nista zabrinjavajuce
bilo bi da dnevno zovu po 30-tak puta
meni se hvala bogu nisu javljali dosad nikad ti problemi a dosta brojeva sam promijenio....


@budaletic

to je normalno za mrezne operatere ako se iskljuci broj ----6 mjeseci bude u mirovanju i onda se kasnije ponovno vraca u promet
samo na nekom drugom podrucju.......
tako je i moj stari broj otisao u split....samo moj je bio na pretplatu...sad je na bonove
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 15:30   #9
Moj broj je bio broj nekog privatnika...to sam shvatila s vremenom, jer isto tako, kupila broj u VIP-u i postala Igor . Nije to bilo učestalo, pa sam se privikla. Pitala u VIPu jel oni to daju stare brojeve, pa su mi rekli da je sve to legitimno, broj bio blokiran 180 dana i onda ga dobila ja.

Za sad ću trpiti, nemam novaca za promjenu broja, a i nije to tako često, više me brine da nekako financijski nahebem. Sem toga, sve molbe, svi poslodavci, kolege, fax, imaju ovaj broj. A CV-je sam ionak maknula sa neta još pred godinu dana. Ni oglase na ostavljam više.

@vhrkac: da, vidiš, ja sam na sjeveru, a moj alter ego Igor je neki ili Primorac ili Dalmatinac.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:29   #10
@vhrkac
ma nisam ja ozbiljno ni mislio da promjeni broj, nego su joj to opcije jelte...

da, upoznam sam sa time, ajmo reci da mi je to struka

bome mi nikad nije palo na pamet provjeravati gdje je zavrsio moj stari broj haha

@victora

ma nemaš se potrebe zabrinjavati sa promjenom broja imho
budaletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:10   #11
dakle moj broj je ponovo otišao u opticaj,to je bio kao drugi mobitel,kad mi više nije trebao nije bio u funkciji,kako to provjerim? da ga nazovem?

znam za te talijasnke brojeve,čak nekoliko puta me je zvalo i za 392 i sa 393,nekad 377

javio se nikad nisam,zvao pootovo ne
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 23:09   #12
Ah, ništa novo, ja sam dobio broj koji je prije imala neka turistička agencija, možete misliti šta je to bilo zanimljivo...
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.