Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2015., 16:08   #2761
Quote:
asyyyy kaže: Pogledaj post
U pitanju je obračun stručnog, na joppd obrascu imam stručno osposobljavanje i jedan putni nalog. obrazac je unesen i poslan na provjeru, te je bio ispravan. u međuvremenu sam išao promjeniti podatke za jednog radnika i nehotice izbrisao doprinos za II stup mirovinskog te sam poslao obrazac s 0,00 kn na doprinosu za jednog radnika na stručnom osposobljavanju, za koga je iznos iskazan na stranici A u zbroju. Sto bih sada trebao napraviti ispravak ili nadopunu? kako bi za tog radnika unio iznos doprinosa za mirovinsko II. Znaci promjena je samo na stranici B
Ispravak
tražim stan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 09:50   #2762
Quote:
tražim stan kaže: Pogledaj post
Ispravak
kako to radim? na stranici A iste oznake i datum kao na izvornom, vrsta izvješća 2, pod IV.1 unosim 1, pod IV.2 upisuje se zadnji broj retka na popisu pojedinačnih obračuna sa stranice B Obrasca JOPPD kojim se obavlja ispravak to bi isto trebalo biti 1 pošto mi je taj radnik na 1. mjestu.

Da li unosim ove zbrojeve stupaca pod V., VI. i VII. pošto su mi oni na izvornom obrascu točni?

I na strani B unosim tog radnika pod istim rednim brojem? i da li unosim samo podatak koji mjenjam (doprinos MIO II koji sam izbrisao) ili sve iznova?

Zastvarno oprostite na pitanjima, nisam jos imao ispravak JOPPD-a

Ili bih ja trebao iznova napraviti obrazac i poslati ga pošto mi je nakon sto sam ga poslao preko eporezne došla poruka na mail da je obrazac pogrešan odnosno da zbroj za MIO II stup na strani A ne odgovara zbroju pojedinačnih stupaca MIO II na strani B

Zadnje uređivanje asyyyy : 25.07.2015. at 10:02.
asyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:52   #2763
Mehanizam ispravka djeluje na način da "gazi" stare podatke u retku kojeg izabereš ispravljati na stranici B, a taj novi unos kojeg šalješ je podatak koji zamijenjuje stari.
Stranicu A ne promatraš odvojeno (bilo je dobro pa ne trebam mijenjati), već radiš po pravilima izvornog unosa (sve što je na stranici B treba se naći i na stranici A).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:20   #2764
Pozdrav,baš čitam danas rrif novi oko prikazivanja putnih troškova na joppd obrascu,dakle kad ide samostalno i kad ide s plaćom, i nije mi jasno objašnjenje da kad se recimo putni troškovi isplate isti dan kad ide i neto plaća, jer piše da nalog mora biti ovakvo formiran: kod poziva na broj platitelja da ide 67 Oib-broj obrasca-0 i da ta nula znaci da je to isplata plaće; a koliko sam ja upućena tj.ja nulu stavljam kod svih radnika koji imaju i I. i II.stup, dok kod onih sa I.stupom stavljam 3 na kraju...Pa me sad zanima što staviti ako neki radnik ima putne troškove a korisnik je samo I.stupa pa bi trebala trojka na kraju???
__________________
...Trag u beskraju...
vanilla sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 10:03   #2765
Jel ima još netko danas problema sa slanjem obrasca na provjeru?
Od jutros se mučim
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 15:06   #2766
Na prošloj plaći pogrešno sam jednom radniku uvela oznaku prvog/zadnjeg mjeseca. Sad to moram popraviti, a nisam sigurna kako. Radnik mi je bio u 8.retku. Da li ide ovako.

1 joppd s oznakom dva, samo redak tog radnika, dakle 8, podaci od 1-9 istovjetni podacima iz netočnog joppda, a podaci od 10(sati rada) pa na dalje (do 17) 0,00
2. joppd s oznakom 3, red.broj. osam, a dalje svi podaci kakvi su trebali biti.

Hvala...
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:32   #2767
ajd molim vas brzu pomoć... Pitanje je tako banalno ali više ne znam kako da nadređenima nešto obajsnim. Dakle, djelatnica je vozila službeni auto koji ima ENC, koji je na firmi, sve štima. E sad, dakle kad ga listam, na tom izlistaju se vidi cijeli mjesec. Da li ja taj jedan primjerak moram kopirat onoliko puta koliko ima putnih naloga ilije dovoljan taj jedan primjerak di se sve vidi?

MIslim da nema nigdje propisano. Nema mi logike uz svaki nalog stavljat isti enc za cijeli mjesec.

Pitanje vam možda zvuči glupo, ali kod mene se vodi cijela rasprava.
irena258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:05   #2768
Quote:
irena258 kaže: Pogledaj post
ajd molim vas brzu pomoć... Pitanje je tako banalno ali više ne znam kako da nadređenima nešto obajsnim. Dakle, djelatnica je vozila službeni auto koji ima ENC, koji je na firmi, sve štima. E sad, dakle kad ga listam, na tom izlistaju se vidi cijeli mjesec. Da li ja taj jedan primjerak moram kopirat onoliko puta koliko ima putnih naloga ilije dovoljan taj jedan primjerak di se sve vidi?

MIslim da nema nigdje propisano. Nema mi logike uz svaki nalog stavljat isti enc za cijeli mjesec.

Pitanje vam možda zvuči glupo, ali kod mene se vodi cijela rasprava.
Imaš na stranici HAC-a na vrhu pregleda datum. Možeš ispisati ENC samo za određeni datum. Putni nalog je bio 22.08. i za 22.08. ispišeš ENC.
Tako ja radim i zakačim taj ispis za putni nalog.
ini5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:49   #2769
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Imaš na stranici HAC-a na vrhu pregleda datum. Možeš ispisati ENC samo za određeni datum. Putni nalog je bio 22.08. i za 22.08. ispišeš ENC.
Tako ja radim i zakačim taj ispis za putni nalog.
to mi je danas rečeno da tako radim.
Pitam jer sam ja isprintala cijeli mjesec i priložila taj jedan za cijeli mjesec.
irena258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 11:12   #2770
Molim Vas pomoć. Ne znam kako napraviti ispravak JOPPD obrasca gdje je u kolonu 10 - Ukupni sati rada upisan pogrešan broj sati i sad ga želim ispraviti na ispravan broj, dakle samo taj redak tj. kolonu.
Nigdje ne mogu naći takav primjer.
Lara 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 13:09   #2771
Isplata plaće bila je 13.08. i isti dan je plaćena ona naknada za za zapošlj.invalida od 908,87 kn, međutim, ja zaboravila poslati obrazac za to. Znam da ga mogu poslati do kraja mjeseca, jel tako? Da ga sad šaljem s datumom 13.08, pa da budem u kašnjenju ili da ga šaljem s bilo kojim danom još do 31.?
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 23:25   #2772
Baš me krenulo trebam ispraviti joppd za radnika kojem je naknadno priznata ozljeda na radu - kako da to napravim? help
Aleksandar Make is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 08:59   #2773
Quote:
Aleksandar Make kaže: Pogledaj post
Baš me krenulo trebam ispraviti joppd za radnika kojem je naknadno priznata ozljeda na radu - kako da to napravim? help
https://www.forum.hr/showthread.php?t=763309&page=130

Tu imaš,već je bilo upita.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 09:02   #2774
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Isplata plaće bila je 13.08. i isti dan je plaćena ona naknada za za zapošlj.invalida od 908,87 kn, međutim, ja zaboravila poslati obrazac za to. Znam da ga mogu poslati do kraja mjeseca, jel tako? Da ga sad šaljem s datumom 13.08, pa da budem u kašnjenju ili da ga šaljem s bilo kojim danom još do 31.?
U pozivu na broj tog doprinosa se isto upisuje broj joppd-a,pa bih ga ja poslala sa 13.08. samo da si oni tam to povežu. Dogodi se da se zaboravi poslati joppd na vrijeme,nisam čula da je netko zbog toga imao problema i da su reagirali.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 11:50   #2775
[QUOTE=konto12345;55280325]U pozivu na broj tog doprinosa se isto upisuje broj joppd-a,pa bih ga ja poslala sa 13.08. samo da si oni tam to povežu. Dogodi se da se zaboravi poslati joppd na vrijeme,nisam čula da je netko zbog toga imao problema i da su reagirali.[/QUOT


Hvala konto, tako sam i napravila još jučer, manji je grijeh što sam platila a nisam zadužila, nego da nisam platila.
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:53   #2776
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
tnx, pogubio sam se čitajući i tražeći
Aleksandar Make is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:14   #2777
još jedno pitanje (uh, ja sam najdosadniji forumaš...) - obzirom da taj poslodavac ne isplaćuje redovno plaće, ispravljam oba obrasca ili da ga brišem s obračuna, a ispravim onaj kad je stvarno isplaćena naknada?
jer mislim da obrazac ne dozvoljava da to upišem pod neoporezive primitke, a onda stavim da nema isplate
Aleksandar Make is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 14:53   #2778
Imam jedan problem.
Jedan mjesec je trebao ići obrazac sa neisplatom plaće, a kolega je poslao kao da je bila isplata.
Kako da sad to ispravim?
duksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:03   #2779
Quote:
duksy kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem.
Jedan mjesec je trebao ići obrazac sa neisplatom plaće, a kolega je poslao kao da je bila isplata.
Kako da sad to ispravim?
Moraš za sve radnike napraviti ispravak sa nulama a onda dopunu sa točnim podacima.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:11   #2780
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Moraš za sve radnike napraviti ispravak sa nulama a onda dopunu sa točnim podacima.
Obračunao sam plaću s nulom i napravio sam izvješće 2 i samo je taj poduzetnik na plaći.
porezna mi kaže da za oznaku primitka iznos u koloni 11 i 12 moraju biti veći od nule
kaj krivo radim?
duksy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.