Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2011., 21:23   #41
"Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious."


Inače, bay the way, ne mogu se složiti s ovom maxsimom, ne zato što ne bih dopustio da svatko slobodno kreira svoje mišljenje, već čisto iz razloga što smataram da je besmislena, zli ne mogu imati i zapravo po definiciji nemaju vrlina.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:27   #42
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Objasni ti meni kako bi to tocno funkcioniralo. Ja dam banci 1000 kuna. Kako ja dobijem svojih par posto kamate godisnje? Lijepo korak po korak, da se stignes zaplesti.
Pa banka riskira i da meni tvojih 1000 kn. jer joj nekako garantiram da ću vratiti, ja zaradim, nakon izvjesnog vremena vratim banci recimo 1400 pošto moram vratitzi s kamatom, stoga i ti i banka profitirate...što tebi nije jasno.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:48   #43
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Pa banka riskira i da meni tvojih 1000 kn. jer joj nekako garantiram da ću vratiti, ja zaradim, nakon izvjesnog vremena vratim banci recimo 1400 pošto moram vratitzi s kamatom, stoga i ti i banka profitirate...što tebi nije jasno.
Super, a ti si lijepo onda tih 1000 kn ulozio u posao, platio 1000 kn svojem dobavljacu sirovine, on je tih 1000 kn dao svojem radniku, i evo tog radnika s tih 1000 kn na salteru. Kako ce on dobit svojih par posto?
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:01   #44
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Super, a ti si lijepo onda tih 1000 kn ulozio u posao, platio 1000 kn svojem dobavljacu sirovine, on je tih 1000 kn dao svojem radniku, i evo tog radnika s tih 1000 kn na salteru. Kako ce on dobit svojih par posto?
Pa bude li htio radnik će svojih zarađenih 1000 kn. oročiti na banku, banka će te novce opet uložite i dati nekome kredit i ako bude sve išlo glatko svi će opet profitirati.
Dakle nema djelomične rezerve, banku nitko ne obavezuje na rezervu, ako banka ima 10.000 kn. i kad sve dade u kredit, više nema kredita dok se kapital ne oplodi i vrati.
Ali nema ni one centralne banke koja ima pravo potezom pera štampati novac na dug. kao što će npr. FED kroz idući mjesec dovršiti štampanje 800.000.000.000 novih $ kojim će zadužiti ne samo američki narod već i svijet.
Zapravo, poanta je da novac u sustav ne ulazi više kao dug, stoga banke postaju ono što bi po definiciji trebale i biti. Kuće koje pozajmljuju onaj novac koji realno postoji i koji nije stvoren iz duga.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:42   #45
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Pa bude li htio radnik će svojih zarađenih 1000 kn. oročiti na banku, banka će te novce opet uložite i dati nekome kredit i ako bude sve išlo glatko svi će opet profitirati.
Dakle nema djelomične rezerve, banku nitko ne obavezuje na rezervu, ako banka ima 10.000 kn. i kad sve dade u kredit, više nema kredita dok se kapital ne oplodi i vrati.
Ali nema ni one centralne banke koja ima pravo potezom pera štampati novac na dug. kao što će npr. FED kroz idući mjesec dovršiti štampanje 800.000.000.000 novih $ kojim će zadužiti ne samo američki narod već i svijet.
Zapravo, poanta je da novac u sustav ne ulazi više kao dug, stoga banke postaju ono što bi po definiciji trebale i biti. Kuće koje pozajmljuju onaj novac koji realno postoji i koji nije stvoren iz duga.
Ok, i sad pise da ja imam 1000 kn na stednom racunu, iako ih je banka izdala tebi, ti si platio svog dobavljaca, on je platio svog radnika, radnik ih je stavio na stedni racun sad i njemu pise 1000 kn. Od istih 1000 kn pise da nas oboje imamo 1000 kn. Banci se pise da ima 2000 kn izdanih kredita. Jel ti to jasno?
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:28   #46
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Ok, i sad pise da ja imam 1000 kn na stednom racunu, iako ih je banka izdala tebi, ti si platio svog dobavljaca, on je platio svog radnika, radnik ih je stavio na stedni racun sad i njemu pise 1000 kn. Od istih 1000 kn pise da nas oboje imamo 1000 kn. Banci se pise da ima 2000 kn izdanih kredita. Jel ti to jasno?
Jasno mi je koliko i tebi, ali to se inače zove 'brzina opticaja novca' i prilično je delikatna pojava jer je podložna bankarskim manipulacijama. Prije sam ti napisao kako po nekim analizama postoji teoretska mogućnost da je 9/10 depozita Ujedinjenog Kraljestva fiktivno, to jest da ne postoji. Milton Friedman je dokazao da se brzina opticaja novca usporava u onom omjeru u kojem se jedno društvo bogati.
Ali za jedno društvo bankarske manipulacije s novcem prestaju biti bitne onog trenutka kad novac ne ulazi više u sustav kao dug.
Kad jedna Vlada vidi da novaca usljed moguće bankarske manipulacije nedostaje u sustavu, naprosto ga nekreditno stavlja u sustav, ako odnos ponude i potražnje pokazuje da novaca ima više nego treba, on se bez milosti povlaći iz sustava kroz poreze. Na taj način, jednim znanstvenim pristupom, moguće je isključiti pojave inflacije ili deflacije, koje naprosto proizvodi bankarski posao. Najčešće namjerno.
Inače Friedman, koji slovi kao jedan od velikih monetarista, je ostavio u svom "ekonomskom testamentu" prijedlog da treba stavljati 3.5% novog novca u opticaj godišnje. Naprosto da ga se može bacati iz aviona i da će on sam regulirati tržište.

Onaj tko novac stavlja u sustav zapravo upravlja kompletnom ekonomijom. Danas to rade neki anonimusi, stvarajući novac kao dug na kojega zaračunavaju i kamatu, očito van društvene kontrole.
Ekonomija stoga još nije nauka, ona još nema znanstvene kontrole, jer da je ekonomija nauka, što netko reče, ne bi se dešavala ovakva sranja.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:38   #47
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Onaj tko novac stavlja u sustav zapravo upravlja kompletnom ekonomijom. Danas to rade neki anonimusi, stvarajući novac kao dug na kojega zaračunavaju i kamatu, očito van društvene kontrole.
itekako se dobro zna tko i koliko novca stavlja u opticaj. nema tu nikakvih tajni, a banke na koje se pozivas nisu te koje stvaraju zakone nego posluju po zakonima koje su politicari izglasali. tako je bilo pred 200, 100 godina, a tako je i danas. ljudi nikad sretni, neki hoce 8% kamatu, a neki na kamatu od 8% vicu pljacka. alternativa danasnjem sustavu je austrijska skola koja predlaze vezivanje za neki plemeniti metal kako politicari ne bi mogli stampati koliko ih volja. nisam po tom pitanju pametan! meudtim, banke nisu problem nego politicari koje bira narod na neposrednim demokratskim izborima.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:48   #48
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
itekako se dobro zna tko i koliko novca stavlja u opticaj. nema tu nikakvih tajni, a banke na koje se pozivas nisu te koje stvaraju zakone nego posluju po zakonima koje su politicari izglasali. tako je bilo pred 200, 100 godina, a tako je i danas. ljudi nikad sretni, neki hoce 8% kamatu, a neki na kamatu od 8% vicu pljacka. alternativa danasnjem sustavu je austrijska skola koja predlaze vezivanje za neki plemeniti metal kako politicari ne bi mogli stampati koliko ih volja. nisam po tom pitanju pametan! meudtim, banke nisu problem nego politicari koje bira narod na neposrednim demokratskim izborima.
Sorry prijatelju, neka istraživanja govore kako velika večina američkih kongresmena nije ni svijesna kako je FED zapravo privatna institucija u večinskom vlasništvu europskih bankara ili porodica...
Političari još uvijek, uglavnom, nemaju pojma o tajnama novca.
A o građanima da i ne govorimo...
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:56   #49
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Sorry prijatelju, neka istraživanja govore kako velika večina američkih kongresmena nije ni svijesna kako je FED zapravo privatna institucija u večinskom vlasništvu europskih bankara ili porodica...
Političari još uvijek, uglavnom, nemaju pojma o tajnama novca.
A o građanima da i ne govorimo...
Klasican spin teoreticara zavjere.

[Although] the Reserve Banks issue shares of stock to member banks ..., owning Reserve Bank stock is quite different from owning stock in a private company. The Reserve Banks are not operated for profit, and ownership of a certain amount of stock is, by law, a condition of membership in the System. The stock may not be sold, traded, or pledged as security for a loan....

A da ne govorimo o:

These regional banks are in turn controlled by the Federal Reserve Board, whose members are appointed by the President of the United States.

However, its authority is derived from the U.S. Congress and is subject to congressional oversight. Additionally, the members of the Board of Governors, including its chairman and vice-chairman, are chosen by the President and confirmed by Congress.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:59   #50
..također, osobno uopće neznam tko kada i kako u Hrvatskoj stavlja novac u opticaj, nije mi ni jasno zašto HNB ne smije kupovati obveznice od Rep. Hrvatske, a smije od npr. Italije itd., odnosno zašto centralna banka SAD, FED smije kupovati obveznice od američke Vlade a naša ne. Neznam ni tko će i kako stavljati u opticaj euro u Eu, znam samo da je euro ne neki kompliciran način vezan za dolar.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:05   #51
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Jasno mi je koliko i tebi, ali to se inače zove 'brzina opticaja novca' i prilično je delikatna pojava jer je podložna bankarskim manipulacijama. Prije sam ti napisao kako po nekim analizama postoji teoretska mogućnost da je 9/10 depozita Ujedinjenog Kraljestva fiktivno, to jest da ne postoji. Milton Friedman je dokazao da se brzina opticaja novca usporava u onom omjeru u kojem se jedno društvo bogati.
Ali za jedno društvo bankarske manipulacije s novcem prestaju biti bitne onog trenutka kad novac ne ulazi više u sustav kao dug.
Kad jedna Vlada vidi da novaca usljed moguće bankarske manipulacije nedostaje u sustavu, naprosto ga nekreditno stavlja u sustav, ako odnos ponude i potražnje pokazuje da novaca ima više nego treba, on se bez milosti povlaći iz sustava kroz poreze. Na taj način, jednim znanstvenim pristupom, moguće je isključiti pojave inflacije ili deflacije, koje naprosto proizvodi bankarski posao. Najčešće namjerno.
Inače Friedman, koji slovi kao jedan od velikih monetarista, je ostavio u svom "ekonomskom testamentu" prijedlog da treba stavljati 3.5% novog novca u opticaj godišnje. Naprosto da ga se može bacati iz aviona i da će on sam regulirati tržište.

Onaj tko novac stavlja u sustav zapravo upravlja kompletnom ekonomijom. Danas to rade neki anonimusi, stvarajući novac kao dug na kojega zaračunavaju i kamatu, očito van društvene kontrole.
Ekonomija stoga još nije nauka, ona još nema znanstvene kontrole, jer da je ekonomija nauka, što netko reče, ne bi se dešavala ovakva sranja.
Naravno da je fiktivno. Da nije fiktivno, ne bi imalo smisla imati depozite. Jer da banka mora imati sve na racunu sto joj je uplaceno, koja bi bila poanta toga? A cim banka pocne izdavati kredit, taj isti novac ce joj se vracati kao nova stednja. To je nemoguce izbjeci. I zato su sve pricice o stetnosti sustava djelomicne rezererve gluposti.

A inace, neka HNB otkupi drzavne obveznice. Ja cu uzeti kokice i s uzitkom gledati sto se dogadja s drzavom.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:10   #52
[QUOTE=F10EXX;31757321]Klasican spin teoreticara zavjere.

Nema tu nikavih spinova, to su samo opće poznate gole činjenice.
FED je privatna institucija u većinskom vlasništvu europljana, a kongres i vlada SAD nemaju nikavog stvarnog utjecaja na njihove strategije.
Jedino je točno da je tako postavljen zakon proguran kroz kongres i amenovan od tadašnjeg predsjednika, zaboravio sam mu ime. Taj čovjek je ubrzo požalio što je tako nešto potpisao, napisao je kako je izdao američki narod i uništio američku Vladu i Republiku.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:14   #53
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Nema tu nikavih spinova, to su samo opće poznate gole činjenice.
FED je privatna institucija u većinskom vlasništvu europljana, a kongres i vlada SAD nemaju nikavog stvarnog utjecaja na njihove strategije.
Jedino je točno da je tako postavljen zakon proguran kroz kongres i amenovan od tadašnjeg predsjednika, zaboravio sam mu ime. Taj čovjek je ubrzo požalio što je tako nešto potpisao, napisao je kako je izdao američki narod i uništio američku Vladu i Republiku.
Upravu FEDa postavljaju Kongres i Predsjednik. Svu legislativu oko FEDa postavlja Kongres. I to je sve. FED nije privatan zato sto njegove 'dionice' posjeduju banke clanice. To je samo uvjet koji je takodjer propisan od Kongresa.
Osnovna poanta vlasnistva je da nad time imas kontrolu. Sve FEDove celnike imenuju izabrani predstavnici naroda.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:16   #54
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
I zato su sve pricice o stetnosti sustava djelomicne rezererve gluposti.

A inace, neka HNB otkupi drzavne obveznice. Ja cu uzeti kokice i s uzitkom gledati sto se dogadja s drzavom.

Ja neznam gdje ti živiš, ali u Europi pa i u Hrvatskoj postoji nešto što se zove dužnička kriza, a koja uzrokuje velike probleme i čini neviđene štete..

A što se tiče otkupa državnih obveznica to FED radi u SAD već gotovo 100 godina, mogao si se dosad najesti kokica...
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:20   #55
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Upravu FEDa postavljaju Kongres i Predsjednik. Svu legislativu oko FEDa postavlja Kongres. I to je sve. FED nije privatan zato sto njegove 'dionice' posjeduju banke clanice. To je samo uvjet koji je takodjer propisan od Kongresa.
Osnovna poanta vlasnistva je da nad time imas kontrolu. Sve FEDove celnike imenuju izabrani predstavnici naroda.

I treba naglasiti da sav profit FED-a ide izravno u američki proračun, kao i što sav profit HNB-a ide u hrvatski proračun.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:21   #56
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Sve FEDove celnike imenuju izabrani predstavnici naroda.
Ovo si naravno isisao iz maloga prsta, jer to nije točno.
Pogledat ću toćne podatke, ali koliko se sjećam radi se ili o samo jednome ili o 1/4 predstavnika.
Ali da ih imenuje i sve, što to vrijedi kad američkog predsjednika imenuje krupni kapital. Pa oni to više niti ne taje.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:21   #57
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Ja neznam gdje ti živiš, ali u Europi pa i u Hrvatskoj postoji nešto što se zove dužnička kriza, a koja uzrokuje velike probleme i čini neviđene štete..

A što se tiče otkupa državnih obveznica to FED radi u SAD već gotovo 100 godina, mogao si se dosad najesti kokica...
Vec smo pokazali kako sustav 100% rezerve ne moze funkcionirati. Hoces li predloziti novi?

Sto se tice drugog, znas kako se kaze, Quod licet Iovi, non licet bovi. Hrvatska valuta ne vrijedi papira na kojem je tiskana.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:22   #58
[QUOTE=Jung-fu;31757626]
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Klasican spin teoreticara zavjere.

Nema tu nikavih spinova, to su samo opće poznate gole činjenice.
FED je privatna institucija u većinskom vlasništvu europljana, a kongres i vlada SAD nemaju nikavog stvarnog utjecaja na njihove strategije.
Jedino je točno da je tako postavljen zakon proguran kroz kongres i amenovan od tadašnjeg predsjednika, zaboravio sam mu ime. Taj čovjek je ubrzo požalio što je tako nešto potpisao, napisao je kako je izdao američki narod i uništio američku Vladu i Republiku.


Ja ti savjetujem da učiš iz knjiga, ne iz youtube filmića prolupalih teoretičara zavjere.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:27   #59
Quote:
Jung-fu kaže: Pogledaj post
Ovo si naravno isisao iz maloga prsta, jer to nije točno.
Pogledat ću toćne podatke, ali koliko se sjećam radi se ili o samo jednome ili o 1/4 predstavnika.
Ali da ih imenuje i sve, što to vrijedi kad američkog predsjednika imenuje krupni kapital. Pa oni to više niti ne taje.
Potpuno je tocno.

The seven-member Board of Governors is a federal agency and is the main governing body of the Federal Reserve System. It is charged with the overseeing of the 12 District Reserve Banks and setting national monetary policy. It also supervises and regulates the U.S. banking system in general.[61] Governors are appointed by the President of the United States and confirmed by the Senate for staggered 14-year terms.[38] The Board is required to make an annual report of operations to the Speaker of the U.S. House of Representatives.

The Chairman and Vice Chairman of the Board of Governors are appointed by the President from among the sitting Governors. They both serve a four year term and they can be renominated as many times as the President chooses, until their terms on the Board of Governors expire.

Inace, za one koji tvrde kako privatne banke profitiraju od dividendi na svoje 'dionice' FEDa

In 2009, the Federal Reserve Banks distributed $1.4 billion in dividends to member banks and returned $47 billion to the U.S. Treasury.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:28   #60
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
I treba naglasiti da sav profit FED-a ide izravno u američki proračun, kao i što sav profit HNB-a ide u hrvatski proračun.
HNB ne štampa novac kako mu se prohtije, koliko ja znam ne štampa ga uopće, a FED štampa novac koliko hoće i toliko da utjeće na svjetsku ekonomiju, misliš da sav taj profit ide u američki proračun? , pa amerika je najzaduženija zemlja na svijetu, sav dug i svu inflaciju joj je stvorio FED.
Jung-fu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.