Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 14:21   #61
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Pa jeste obavili na vrijeme sto je trebalo? Kako to ide s ciljanima, jel ti ona kaze bas kad trebate ili kako? Ako vise ne osjecas dolje nikakvu nelagodu moguce je da ti je folikul puknuo.....Znaci sutra ides na uzv samo da se to potvrdi?
Sretno u svakom slucaju
ne osjecam više nikakvu nelagodu...osjecala sam samo onda pikanje..jucer popodne oko 2,3 sata ja i dragi se keksali tj ciljali jucer i prekjucer navecer tako da mi se cini da je sve pokriveno,,,inace mi zna dosta sadrzaja nakon odnosa ispast van ali ovaj put u ova dva dana nije nista ispalo ...bas dobro ..mozda je sve otklizilo na mjesto...ko zna iako ja nisam primjetila sluz uopce van mozda je malkice i ima unutra...

da,sutra idem na uzv samo da se potvrdi da je,i jeli je folikul prsnuo odnosno,trebalo bi se vidjeti žuto tijelo sutra jel tako??? i onda ako se sutra bude vidjelo žuto tijelo ..znaci da mi je ovulacija bila jucer na 21 dc kad onda mogu raditi test na trudnocu ili betu ?? mislim da bi cak i na dan ocekivane bilo jako rano jer mi je o.bila tako kasno...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 14:40   #62
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Cure može li mi netko reći gdje je potrebno naručiti se za za pravno i psihološko savjetovanje ?
Da li je potrebna uputnica za to i tko ju daje ?
Također me zanima i koliko se čekaju nalazi za hiv, hepatitis i ostalo ?
Da si znam tempirati.
Hvala.
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
....za uputnicu se ne sjećam stvarno, ali mislim da ne, neka me netko ispravi ako griješim.
...i.
Rosalin, ako se nešto u međuvremenu nije promijenilo (a ThinkPink je bila poslije mene u postupku, možda i je ), nama je trebala uputnica za psihološko savjetovanje, to ti napiše soc. gin - baš tako "MPO - psihološko savjetovanje".
Za pravnika nam ništa nije trebalo.
Ali najbolje ti je provjeriti kad se budeš naručivala kod pravnika/psihologa.
Sretno!
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 14:47   #63
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Rosalin, ako se nešto u međuvremenu nije promijenilo (a ThinkPink je bila poslije mene u postupku, možda i je ), nama je trebala uputnica za psihološko savjetovanje, to ti napiše soc. gin - baš tako "MPO - psihološko savjetovanje".
Za pravnika nam ništa nije trebalo.
Ali najbolje ti je provjeriti kad se budeš naručivala kod pravnika/psihologa.
Sretno!
ma treba onda sigurno, od sve silne papirologije koja nam je trebala ja sam iskreno već pola toga zaboravila malo se gubim
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 16:00   #64
Ja se nazalost isto ne sjecam za te uputnice vise....znam samo da zenskom dijelu para sve uputnice pise socijalni ginekolog, a muskom njegov dr. opce prakse. Najbolje pitati....
Mi smo umjesto kod pravnika na Kbc tu potvrdu dali nasoj prijateljici odvjetnici da ju sastavi. Vec ju je imala pripremljenu jer su i oni u postupcima. Smijesno, cula sam i price gdje je obiteljski pravnik odbio paru dati takvu potvrdu jer nije znao sto u nju treba napisati

Donatela, sigurno si pokrila sve
Ne znam sto ce se tocno vidjeti na UZV....ali pitaj ju ako te zanima Zuto tijelo se moze vidjeti, ali ne znam da li odmah ili u kasnijoj fazi.
Najosjetljiviji testovi na trudnocu mogu reagirati 11 dpo. Znaci ako imas one testove koji reagiraju na 10 jedinica hcg-a u krvi onda bi test mogla napraviti vec negdje iduce srijede (mislim na onu preko ove, ako ti je ovulacija bila jucer)
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 16:37   #65
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Ja se nazalost isto ne sjecam za te uputnice vise....znam samo da zenskom dijelu para sve uputnice pise socijalni ginekolog, a muskom njegov dr. opce prakse. Najbolje pitati....
Mi smo umjesto kod pravnika na Kbc tu potvrdu dali nasoj prijateljici odvjetnici da ju sastavi. Vec ju je imala pripremljenu jer su i oni u postupcima. Smijesno, cula sam i price gdje je obiteljski pravnik odbio paru dati takvu potvrdu jer nije znao sto u nju treba napisati

Donatela, sigurno si pokrila sve

Ne znam sto ce se tocno vidjeti na UZV....ali pitaj ju ako te zanima Zuto tijelo se moze vidjeti, ali ne znam da li odmah ili u kasnijoj fazi.
Najosjetljiviji testovi na trudnocu mogu reagirati 11 dpo. Znaci ako imas one testove koji reagiraju na 10 jedinica hcg-a u krvi onda bi test mogla napraviti vec negdje iduce srijede (mislim na onu preko ove, ako ti je ovulacija bila jucer)
mislim da se moze odmah vidjeti zuto tijelo jer i prosli put kad sam isla na folikulometrije pa kad je folikul puknuo vidjelo se nakon dva dana zuto tijelo...sad neznam dali bi bilo dobro imati odnos opet i danas ili netreba... inace ostala su mi još dva larina testa(imam ih odprije) koja su dosta osjetljiva...pa cu probati njih napravit onda 11dpo..neznam dali ce me slati doktorica radit betu ali znam ako i bude slala da ce to biti dosta kasno...uglavnom salje na betu tjedan dana nakon sto menga treba doci..a mene ce poslat još kasnije zbog kasne ovulacije..a dotad cu ja testom vec otkriti jeli + ili -... e da inace kad u organizmu nestane se detektirati hcg hormon od inekcije štoperice(mislim da mi nebi pokazalo 11dpo lazno pozitivan rezultat radi štoperice)prvi put sam ju sad primila pa neznam..
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 16:44   #66
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
mislim da se moze odmah vidjeti zuto tijelo jer i prosli put kad sam isla na folikulometrije pa kad je folikul puknuo vidjelo se nakon dva dana zuto tijelo...sad neznam dali bi bilo dobro imati odnos opet i danas ili netreba... inace ostala su mi još dva larina testa(imam ih odprije) koja su dosta osjetljiva...pa cu probati njih napravit onda 11dpo..neznam dali ce me slati doktorica radit betu ali znam ako i bude slala da ce to biti dosta kasno...uglavnom salje na betu tjedan dana nakon sto menga treba doci..a mene ce poslat još kasnije zbog kasne ovulacije..a dotad cu ja testom vec otkriti jeli + ili -... e da inace kad u organizmu nestane se detektirati hcg hormon od inekcije štoperice(mislim da mi nebi pokazalo 11dpo lazno pozitivan rezultat radi štoperice)prvi put sam ju sad primila pa neznam..
A treba jedno 7 dana da se stoperica izluci do kraja, barem, tako da buduci si ju ti primila prije ovulacije, 11 dpo je uredu za kucni test i ako se druga crtica pojavi ona nece biti od nje.
Mislim da Lara prodaje iste testove koje i ja koristim i da oni detektiraju vec 10 jedinica hcg-a u krvi ali pitaj ju ili izgooglaj taj test pa nadji uputu...
Beta se u Ri vadi dosta kasno, zbog ekonomiziranja, jer racunaju da ju neces ni vadit ako prokrvaris, ali ja se nikad ne drzim toga, izvadim na dan kad trebam prokrvariti i to je to. Kako ja mogu znati da li krvarim jer nije uspjelo ili krvarim iz nekih drugih razloga i trebam zapravo nastaviti terapiju i mirovati
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 17:14   #67
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
A treba jedno 7 dana da se stoperica izluci do kraja, barem, tako da buduci si ju ti primila prije ovulacije, 11 dpo je uredu za kucni test i ako se druga crtica pojavi ona nece biti od nje.
Mislim da Lara prodaje iste testove koje i ja koristim i da oni detektiraju vec 10 jedinica hcg-a u krvi ali pitaj ju ili izgooglaj taj test pa nadji uputu...
Beta se u Ri vadi dosta kasno, zbog ekonomiziranja, jer racunaju da ju neces ni vadit ako prokrvaris, ali ja se nikad ne drzim toga, izvadim na dan kad trebam prokrvariti i to je to. Kako ja mogu znati da li krvarim jer nije uspjelo ili krvarim iz nekih drugih razloga i trebam zapravo nastaviti terapiju i mirovati
da,pretpostavljala sam da zbog toga daju da se tako kasno radi beta..al mislim da ce meni sad dati doktorica da pijem duphastone 3x1 (progesteron)tako mi je dala i prosli put kad sam bila na ciljanim da ih pijem kao cuvar trudnoce..
ma samo nek se meni na testu pojavi napokon + pa cu ja onda lako na betu..ali bas je bezveze da tako kasno daju vadit betu...dotad vec mozes vec 10 puta znat jesi li trudan..ja prosli put nisam išla jer sam dobila mengu a i radila sam test i bija je -
hvala sto si mi objasnila u vezi stoperice...i lucenja hormona hcg
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:24   #68
Meni glupi socijalni ginkolog nije napisai uputnicu za pravno i psihološko savjetovanje
Inače, bila sam prošli tjedan kod njega sa onim službenim popisom kojega sam dobila od. dr. S šta je sve potrebno obaviti. I dao mi je uputnicu za vađenje krvi i HSG. A na taj dio se oglušio. Dakle, ponovno onda moram od njega
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 19:52   #69
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Meni glupi socijalni ginkolog nije napisai uputnicu za pravno i psihološko savjetovanje
Inače, bila sam prošli tjedan kod njega sa onim službenim popisom kojega sam dobila od. dr. S šta je sve potrebno obaviti. I dao mi je uputnicu za vađenje krvi i HSG. A na taj dio se oglušio. Dakle, ponovno onda moram od njega
Nemoj se nervirati, znas da ti nije to dobro za postupak

Uputnicu za psiholosko savjetovanje daje ti doktor opce prakse (jedna uputnica za tebe i partnera) a za pravno savjetovanje nema uputnice nego se to narucis telefonski - zovi Humanu da ti izdiktiraju broj telefona da se narucis za pravno i psiholosko savjetovanje. Znam da je dr. meni odmah na prvim konzultacijama rekao da se javim sestri i da ce mi ona dogovoriti termin za pravno savjetovanje, koliko se sjecam.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:57   #70
Cesnjovka, kako ide kod tebe? Kad je punkcija?
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:06   #71
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Meni glupi socijalni ginkolog nije napisai uputnicu za pravno i psihološko savjetovanje
Inače, bila sam prošli tjedan kod njega sa onim službenim popisom kojega sam dobila od. dr. S šta je sve potrebno obaviti. I dao mi je uputnicu za vađenje krvi i HSG. A na taj dio se oglušio. Dakle, ponovno onda moram od njega
nama su sve potvrde trebale tek kada smo konačno krenuli u ivf postupak. za HSG me nitko nije pitao potvrdu za pravno i psih. savjetovanje /HSG sam radila 12/10/, pa onda tri mjeseca pauza /vježbanje doma/, pa u travnju konzultacije i tek onda smo konačno dogovorili ivf i onda su trebale sve potvrde i svježi nalazi.
jedino ako ti je tvoj mpo dr rekla da ti već sada treba sva dokumentacija. ja sam rtg HSG radila još kod starog dr V pa je možda on imao drugačiju proceduru, iako realno za HSG ne znam zašto bi trebale te potvrde. trebaju realno tek kad u bolnici krenu "raditi" sa našim spolnim stanicama.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:16   #72
Pravno i psihološko savjetovanje je potrebno za sve postupke, a ne samo iz ivf? I da li se i jedno i drugo radi bolnici, ili za pravno savjetovanje moramo ici kod nekog pravnika?
Butterfly:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:21   #73
Quote:
Butterfly:) kaže: Pogledaj post
Pravno i psihološko savjetovanje je potrebno za sve postupke, a ne samo iz ivf? I da li se i jedno i drugo radi bolnici, ili za pravno savjetovanje moramo ici kod nekog pravnika?
za sve postupke potpomognute oplodnje. sve možeš obaviti u bolnici, iako znam dosta njih koji su privatno ishodovali pravne potvrde, ali ne vidim potrebe za tim kad možeš sve na jednom mjestu. ako niste u braku odmah donesi pravniku na savjetovanje potvrdu od javnog bilježnika o vanbračnoj zajednici.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:42   #74
Ne treba mi pravno i psihološko savjetovanje za HSG, ali sam mislila polako obaviti sve to, jer koliko sam shvatila dr. S, AIH bi mogao uslijediti ubrzo nakon HSG-a pa da polako sve pripremim...
A prije samog HSG-a moram napraviti leukocite i sedimentaciju pa ću odmah i HIV i hepatitis jer su mi rekli da umjesto da idem na zavod 2 puta, mogu na 2. katu poliklinike jednom vaditi krv i obaviti sve to.

ThinkPink hvala na informaciji da dr. opće prakse daje uputnicu za pravno i psihološko savjetovanje !
Samo mislim da će me moja blijedo gledati kada ju to pitam jer mi isto tako nije htjela dati uputnicu za hormone štitnjače.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:47   #75
Quote:
Rosalin04 kaže: Pogledaj post
Ne treba mi pravno i psihološko savjetovanje za HSG, ali sam mislila polako obaviti sve to, jer koliko sam shvatila dr. S, AIH bi mogao uslijediti ubrzo nakon HSG-a pa da polako sve pripremim...
A prije samog HSG-a moram napraviti leukocite i sedimentaciju pa ću odmah i HIV i hepatitis jer su mi rekli da umjesto da idem na zavod 2 puta, mogu na 2. katu poliklinike jednom vaditi krv i obaviti sve to.

ThinkPink hvala na informaciji da dr. opće prakse daje uputnicu za pravno i psihološko savjetovanje !
Samo mislim da će me moja blijedo gledati kada ju to pitam jer mi isto tako nije htjela dati uputnicu za hormone štitnjače.
onda imaš vremena za sve. računaj da ti HIV, hepatitis i svi oni nalazi koji ti trebaju za sam postupak vrijede samo 6 mjeseci.
p.s.nisam ti ja napisala da ti uputnicu za savjetovanje daje opća praksa, nego cesnjovka. ja se stvarno ne sjećam.
inače meni normalno za hormone štitnjače svaki mjesec daje uputnice opća praksa.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 22:01   #76
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
onda imaš vremena za sve. računaj da ti HIV, hepatitis i svi oni nalazi koji ti trebaju za sam postupak vrijede samo 6 mjeseci.
p.s.nisam ti ja napisala da ti uputnicu za savjetovanje daje opća praksa, nego cesnjovka. ja se stvarno ne sjećam.
inače meni normalno za hormone štitnjače svaki mjesec daje uputnice opća praksa.
Ups, sorry, Cesnjovka hvala.
Ma mi ti imamo loš spermiogram pa nećemo ići na ciljane koliko sam ju shvatila već na AIH u prirodnom ciklusu, pa sam onda ja zaključila da bi to moglo biti ciklus nakon HSG-a koji mi je u 3. mjesecu...
A moja dr, opće prakse mi je rekla da ona ne može dati uputnicu za hormone štitanjače bez nekih indicija ili preporuke specijaliste. Ma, to je već gotova priča, sve sam hormone privatno napravila tako da bilo pa prošlo.
Samo po tome pretpostavljam šta će biti s ovim savjetovanjima.
Rosalin04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 22:26   #77
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
za sve postupke potpomognute oplodnje. sve možeš obaviti u bolnici, iako znam dosta njih koji su privatno ishodovali pravne potvrde, ali ne vidim potrebe za tim kad možeš sve na jednom mjestu. ako niste u braku odmah donesi pravniku na savjetovanje potvrdu od javnog bilježnika o vanbračnoj zajednici.
ovo ce i meni vjerojatno uskoro trebati prije nego krenem u neki od postupaka a posto sam sad samo na ciljanima još mi ne treba i dr mi to ništ ne spominje kao za ubuduce da prikupim(ona bice misli da cu uspjet sa ciljanima)....plus potvrda o vanbracnoj zajednici ce mi trebat..a jel se te potvrde placaju? pretpostavljam ako se rade u bolnici da ne,ali ta potvrda kod javnog biljeznika se vjerujem placa...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 23:17   #78
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Cesnjovka, kako ide kod tebe? Kad je punkcija?
Punkcija je bila jucer, u subotu, na 10. dan ciklusa sto me nije bas razveselilo. Cini mi se da su mi prerano narasli folikuli. Prirodno ovulaciju imam 16-17. dan ciklusa. U prvoj stimulaciji punkcija je bila 14. dan. Ovaj sam put dakle imala samo dvije folikulometrije, na 7. i 8. dan ciklusa, 8. dan folikuli dosli do skolskih 18 mm, endo 10 mm i stoperica tu vecer. 10. dan ciklusa punkcija i aspiracija u opcoj anesteziji, dobili 13 jajnih stanica ( 2 menopura od 3-8. dc. U prvoj stimulaciji po 3 menopura od 3. dc i po 2 menopura od 9. dc. i bilo je 15 js). U utorak idem na informacije da cujem je li se sto oplodilo.

Zadnje uređivanje cesnjovka-sis : 12.02.2012. at 23:25.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 01:30   #79
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Punkcija je bila jucer, u subotu, na 10. dan ciklusa sto me nije bas razveselilo. Cini mi se da su mi prerano narasli folikuli. Prirodno ovulaciju imam 16-17. dan ciklusa. U prvoj stimulaciji punkcija je bila 14. dan. Ovaj sam put dakle imala samo dvije folikulometrije, na 7. i 8. dan ciklusa, 8. dan folikuli dosli do skolskih 18 mm, endo 10 mm i stoperica tu vecer. 10. dan ciklusa punkcija i aspiracija u opcoj anesteziji, dobili 13 jajnih stanica ( 2 menopura od 3-8. dc. U prvoj stimulaciji po 3 menopura od 3. dc i po 2 menopura od 9. dc. i bilo je 15 js). U utorak idem na informacije da cujem je li se sto oplodilo.
Drzim fige!!!
Opa, kako to da si dobila opcu anesteziju?! Ja sam cula da ju nikad ne zele dati..
Butterfly:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:31   #80
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
ovo ce i meni vjerojatno uskoro trebati prije nego krenem u neki od postupaka a posto sam sad samo na ciljanima još mi ne treba i dr mi to ništ ne spominje kao za ubuduce da prikupim(ona bice misli da cu uspjet sa ciljanima)....plus potvrda o vanbracnoj zajednici ce mi trebat..a jel se te potvrde placaju? pretpostavljam ako se rade u bolnici da ne,ali ta potvrda kod javnog biljeznika se vjerujem placa...
potvrda od javnog bilježnika je došla cca 100,00 kuna, a ovo ostalo mislim da nismo baš ništa platili. ako nemaš potvrdu od javnog bilježnika, ne možeš niti dobiti potvrdu od pravnika, takva je procedura.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.