Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2013., 20:50   #81
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Zeče električni, niko ti nebu platil školovanje od nule do frozen atpl pa da to pomalo vraćaš od plaće. U stvari bude, hrv i pvo, samo ti to njihovo školovanje ne važi izvan gore navedenog aero kluba. Ovih dana je teško nać posao i s tim, traže se sati i type rating.
Sjetih se momka koji je tovario kofere u avione umjesto da ih vozi..
Ajd' imam i dva normalna odgovora (i od 9aplus)

Sad da pokušam rezimirat (kao totalni laik, jel'):
- do razine frozen ATPL plaćaš sam, cca 50 k ojera
- dalje trebaš sate leta (kako, na čemu, s kojom plaćom?
- type binding ti daje kompanija, ako joj trebaš, i to otplaćuješ kasnije kroz rad (u punom iznosu, koliko dugo?)

Koliko sam razumio iz par linkova koje sam čitao:
-nitko ne očekuje formalno obrazovanje kao uvjet tipa: moraš imat VSS, ali moraš imati podlogu iz matematike, fizike, engleskog (i čega još?) da bi uopće mogao savladati program,
-škole su gotovo isključivo privatne komercijalne kompanije, dakle van državnog obrazovnog sustava,
- kroz sustav možeš proći kao vojni pilot, pa doplatiti dio koji ti treba, s dva izuzetka: to ne vrijedi na Marsu i jednoj obskurnoj državici, iz sasvim nepoznatih razloga...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:51   #82
Quote:
_SS_ kaže:
Sjetih se momka koji je tovario kofere u avione umjesto da ih vozi..
Nakon brojnih avantura u avijaciji (ECA, Adriatic, Aurora...), uspio je nabaviti 25 000 dolara za 747-400 rating i sad je u Air Atlanti Icelandic. Još jedan success story. 14 godina od dozvole do mlađeg kopilota.

Quote:
Električni zec kaže:
Gdje tvrdim da bi se svatko obrazovan trebao/želio uhvatiti pilotiranja? Naravno da sam mislio: svatko u svojoj branši...ili preferiraš da te operira pilot umjesto kirurga, da ti lijek smućka ing.rudarstva umjesto farmaceuta?
Aha... dakle:

Quote:
Električni zec kaže:
To su ipak cifre, o kojima i sunarodnjaci slične stručne spreme mogu tek sanjati, uzevši u obzir i svu specifičnost njihove struke.
...je napisano s pozicije uravnilovke a ne zamjenjivosti. My bad.

Quote:
Električni zec kaže:
Ne, horde su trenutno zabavljene kupovinom nekretnina, koje se još daju legalizirati za bagatelu. Začudo, dolaze čak turistički na liječenje, operativne zahvate, po stomatološke usluge...
Krcat je Zagreb medicinskih turisata a Liku su nam svu pokupovali.

Quote:
Električni zec kaže:
Ma daj, svima je jasno da od polijetanja do slijetanja grčevito drže palicu, pariraju vjetru, za to vrijeme kopilot navlači kožnu letačku kapu, iskače na krilo, pa ga krpa Patafix-om i platnenim zakrpama. Aviomehaničar za to vrijeme s francuskim ključem mijenja dihtung glave na motoru br.3, a navigator moli boga da se oblaci raziđu, kako bi sekstantom mogao procijeniti hoće li promašiti kontinent.
Viš kako se lijepo slažemo da je posao pilota jednostavan i...

Quote:
Električni zec kaže:
K'o da vozač autobusa izjavi kondukteru: "Nailazimo na semafor, daj izvadi manual i čitaj mi proceduru..."
...potpuno usporediv sa poslom gradskog vozača autobusa.

Quote:
Električni zec kaže:
Da, radi poprilično bezbrižno u smislu da radi isključivo svoj posao: ne vodi računa o tome jesu li mu zemaljsko osoblje i marketing napunili zrakoplov ili je poluprazan, ima li njegova ruta ikakva ekonomskog smisla, je li popunjena šihtarica, je li kurac-palac...
Pa to mi stvarno nije jasno: ako smo se već složili da je pilotski posao skroz jednostavan, zašto im onda kompanije ne povećaju produktivnost pa ih još zaduže da izračunavaju da li rute imaju ekonomskog smisla te se bave marketingom e da bi napunili svoje avione. Čitao sam u Jutarnjem da rade samo 70 sati mjesečno.

Quote:
Električni zec kaže:
Pitanje je koliko će ih uopće trebati toj novoj kompaniji, i po kojoj cijeni.
Nitko neće trebati jer će u nas doći jeftini bugarski piloti kad uđemo u Jevropu. Tako tvrde konzultanti a oni znaju svoj pos'o.

Quote:
Električni zec kaže:
Anyway: 900 sati godišnje za plaću 3 k€ i 1,5 god. staža , a prosječna plaća je koliko? 5.500 Kn za 2080 sati godišnje za godinu staža.
po satu je omjer 40€ : 4€ ili deset puta veća od prosječne plaće, bez hotela s 4 zvjezdice i ostalog...nije ni sada loše...
Pa ovo je super! Gdje se prijavim za takav posao od 900 radnih sati godišnje? Koje mi kvalifikacije trebaju? Zašto uopće idu u hotele?

Quote:
Električni zec kaže:
Kako bilo, godinama nas jebete u zdrav mozak kako je let sigurniji od cestovnog prometa, statistički, praktično, kako bilo...sad je opasniji od ribanja nuklearnog reaktora.
Razmaženi elitisti od pilota tvrde da zapravo i jest vrlo opasan ali da je zbog velikih napora i zalaganja svih oko avijacije statistički siguran. Sigurno nemaju pojma, jel' tako?

Quote:
Električni zec kaže:
Točno. I skladištaru može past paleta brašna na glavu. Bagerist korpom poklopi par radnika od šale...
Vidiš, jednako glupe rečenice.
Zakaj glupe kad se sasvim fino slažemo da skladištar i bagerist imaju barem jednako opasna i odgovorna zanimanja poput pilota, ako već ne opasnija & odgovornija?

Quote:
Električni zec kaže:
Tu ne važe zakoni tržišta, nego kolektivni ugovori i prava iz njih.
Eto vidite! Tko je u Europi vidio imati kolektivne ugovore? Pa zar Lufthansa?

Quote:
Električni zec kaže:
I onda prosječni pučanin zaključi da ionako nikada ne leti, da mu CA ne treba, i neka to plaća onaj kome treba, njemu od te love nek lijepo isplate dječji dodatak, bolovanje koje mu kasni 6 mjeseci i subvenciju za novu kravu.
...i onda naša vlada, po svome demokratskome običaju, sluša pučanina prosječnog te u skladu s njegovim željama, prohtjevima, zahtjevima & potrebama sreže pilotsku plaću na ekonomski opravdani nivo pa se piloti ostanu čuditi. Kroatische Piloten, erwachte! Narod vam je sudit zvan.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 22:05   #83
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Ajd' imam i dva normalna odgovora (i od 9aplus)

Sad da pokušam rezimirat (kao totalni laik, jel'):
- do razine frozen ATPL plaćaš sam, cca 50 k ojera
- dalje trebaš sate leta (kako, na čemu, s kojom plaćom?
- type binding ti daje kompanija, ako joj trebaš, i to otplaćuješ kasnije kroz rad (u punom iznosu, koliko dugo?)

Koliko sam razumio iz par linkova koje sam čitao:
-nitko ne očekuje formalno obrazovanje kao uvjet tipa: moraš imat VSS, ali moraš imati podlogu iz matematike, fizike, engleskog (i čega još?) da bi uopće mogao savladati program,
-škole su gotovo isključivo privatne komercijalne kompanije, dakle van državnog obrazovnog sustava,
- kroz sustav možeš proći kao vojni pilot, pa doplatiti dio koji ti treba, s dva izuzetka: to ne vrijedi na Marsu i jednoj obskurnoj državici, iz sasvim nepoznatih razloga...
- tako je
- u idealnim uvijetima uposli te neka kompanija, odradiš type rating i postaješ kopile (nek se ne nađe uvrijeđen neki prvi častnik zrakoplova). Letiš, skupljaš sate, donosiš profit kompaniji i svom džepu.. la vie est belle
druga opcija je posla nema ali dobio si na lotu i sam plaćaš type rating (recimo air balticu za 737 300-900)
- vidi gore
Naravno, ovo je jako pojednostavljeno

Dobro si razumio tih par linkova.

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nakon brojnih avantura u avijaciji (ECA, Adriatic, Aurora...), uspio je nabaviti 25 000 dolara za 747-400 rating i sad je u Air Atlanti Icelandic. Još jedan success story. 14 godina od dozvole do mlađeg kopilota.
Lijepo za čut da je uspio. pardon, sarcasm enabled:

Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Kroatische Piloten, erwachte! Narod vam je sudit zvan.
o'te štrajkat da se naspavam malo
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 22:14   #84
Cinjenica je da propaganda koji izlazi iz dva oka jedne krivo nasadjene glave: da su svi "krivi"
a samo CTN & CCAA ispravna, daje svoje rezultate.... ali kuku CTN u gubitku a CCAA svjetlosne
godinie od uskladjenosti sa EC direktivama....

A di's unda
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 23:06   #85
Dobro pitanje. Prevladavajući stav u branši je da će se rokovi prilagodbe produžiti i da će se sve nekako riješiti ali kako će to konkretno ići - nitko nema pojma. Neizrečena premisa je da u agenciji znaju što rade.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 13:57   #86
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post

Aha... dakle:

...je napisano s pozicije ...
nekoga, tko nije unutar sustava, ali ga tema općenito interesira.

Forum.hr je okupljalište svega i svačega, pa i nas, mudrijaša opće prakse, bez konkretnog znanja, ali s puno radoznalosti. My bad?

Čuj, kad se otvori tema ovakvog tipa, i kad se na njoj insistira na suhoparnoj, stručnoj konverzaciji između dobrih znalaca, efektnim one-linerima ala Arni i ignoriranjem radoznalih, rezultat je obično padanje teme u zaborav.

Što je onda uopće bio cilj otvaranja teme: komunikacija između znalaca? Ne vidim baš sreće u tome: specifična problematika jedne jako male grupacije ljudi. Svi ionako dobro poznajete problematiku, svaki post laika je banalan, a svaki post znalca je opet izlišan, jer ste svi direktno pogođeni i jako dobro upoznati s tim. Tako vođena tema nema budućnosti, bar po mom skromnom mišljenju, i osuđena je na zaborav.

Ako je cilj bio senzibilizirati širi krug ljudi, način komunikacije bi se tome trebao i prilagoditi: obraćaš se laiku, dakle Prosječnom Građaninu, koji pokazuje interes. Kreni prestručno, kratko i osorno, odbijaš ga.
Približi mu temu na prizemniji način (a to me uopće ne vrijeđa, jer npr. moja pozicija u ovoj temetici i jest na toj razini), obrazloži, pogrešno shvaćeno demantiraj brojkama, pa ima nade da se stav javnosti počne mijenjati iz pristranog i partikularnog u razumijevanje.

Upravo gore navedeno je i bio povod da postam na ovoj temi, i to sam naglasio, sa stanovišta mase laika, koji su s problematikom upoznati preko medija i pozicije osuđivanja, koju oni kreiraju: "Šta hoće preplaćeni piloti?" Dakle, nekakvo mišljenje tihe većine.
Trenutno stanje i jest da upravo prosječni građani saniraju godinama gubitke CA na svoj teret, i da je potpuno u duhu demokracije da ih se u tom slučaju ima i poslušati što imaju reći. Ali ih bar upokušaj upoznati sa stanjem stvari, inače neće svatko imati volje istraživati, pa ni imati razumijevanja za takve probleme.

A možemo i ovako, uzeti rečenicu po rečenicu posta, vaditi iz konteksta i izvrtati, pa praviti od toga sprdačinu.
Zabavno je?
Meni baš i ne...
Tebi? Nemam pojma, valjda jest.
Kako bilo ne vidim tu ništa produktivno, osim što tako možeš zadržati svoju elitističku poziciju pravog znalca, koji se nema vremena bakčati sa sitnom rajom, ali ima vrmena praviti ih bodalom...

Pozdrav
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:13   #87
@ električni zec

Za nekog tko sam kaže da je prosječni građanin, bez konkretnog znanja, ali s puno radoznalosti o ovoj tematici, ispaljuješ previše tvrdnji a premalo pitanja.

Ako želiš normalnu komunikaciju, onda umjesto ovog ...

Quote:
Ma daj, svima je jasno da od polijetanja do slijetanja grčevito drže palicu, pariraju vjetru, za to vrijeme kopilot navlači kožnu letačku kapu, iskače na krilo, pa ga krpa Patafix-om i platnenim zakrpama. Aviomehaničar za to vrijeme s francuskim ključem mijenja dihtung glave na motoru br.3, a navigator moli boga da se oblaci raziđu, kako bi sekstantom mogao procijeniti hoće li promašiti kontinent.
K'o da vozač autobusa izjavi kondukteru: "Nailazimo na semafor, daj izvadi manual i čitaj mi proceduru..."
Da, radi poprilično bezbrižno u smislu da radi isključivo svoj posao: ne vodi računa o tome jesu li mu zemaljsko osoblje i marketing napunili zrakoplov ili je poluprazan, ima li njegova ruta ikakva ekonomskog smisla, je li popunjena šihtarica, je li kurac-palac...
... pitaj čovjeka nešto tipa, na osnovu čega misli da zaslužuje takvu plaću ili nešto slično, pa možda i dobiješ odgovor.
Malo manje se sprdaj pa ćeš vjerovatno dobiti i manje sprdnje u odgovorima.
Nikog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 18:03   #88
a to je opet bilo odgovor na ovo:


Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
...
Istina, samo upale autopilota, loču kave i šlataju stjuardese.
...
(što, BTW, uopće nije bila moja tvrdnja)

Koja je razlika između ove dvije krajnosti?
Ili selektivno čitaš, ili smatraš da je sprdnja pravo samo jedne strane, a ja ću smjerno sačekati da cijenjeni kolaga ispuca svoje frustracije na meni, onda bojažljivo dignuti dva prsta...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 18:51   #89
Aha, nasla se dva "ovna" na verbalnoj brvi....
da mi pokvare pljuvacnicu na kontaminaciju citave grane zlim
duhom iz CTN boce.

Vjeruj mi Zeko ti si samo kolateralna zrtva... nagomilane frustracije
ostatka, ostataka howyesknowhow-a u r'vatistanu....

To je proces bolan ali ireverzibilan, kako od granski advanced sustava
napraviti jamiland, onako fino.... EU je tu samo lajtmotiv...

Ti si (pogresno) identificiran kao "konzultant" - e ti su bitini....ali malo voljeni.
Umjesto "frend" na IFF taktickom zaslonu ti pise "foe"
Al popravit ce se nas IFF... necemo ga slat na servis u rumunjsku
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:54   #90
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
a to je opet bilo odgovor na ovo:




(što, BTW, uopće nije bila moja tvrdnja)

Koja je razlika između ove dvije krajnosti?
Ili selektivno čitaš, ili smatraš da je sprdnja pravo samo jedne strane, a ja ću smjerno sačekati da cijenjeni kolaga ispuca svoje frustracije na meni, onda bojažljivo dignuti dva prsta...
A ništa, onda mu ti objasni da je hrvatski narod dugo kopao po kontejnerima da bi on mogao imati finu plaću i kako ga nije sram, svi su u državi potplaćeni i zašto ne bi i on bio.
Bagra pilotska
Nikog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:03   #91
Evo vam jedan:

IN MEMORIAM

ili ti ga TUŽNO SJEĆANJE na:

AERODROM BORONGAJ



Danas je (navodno proEUropskom) jednoglasnom odlukom gradskih otaca dokinut posljednji spomen
na napredno zrakoplovstvo prije i izmedju dva WW rata u Zagrebu.
Ostaje samo zgrada sa fotografije.
Za helidrom kao mali spomen "nije bilo mjesta" - bogme ni potrebe.... znanost u r'vatistanu ne ukljucuje nista iznad svete r'vacke grude.
Premda je rjesenje sa helidromom bilo medju nagradjenim radovima na natjecaju.
Kinezi kupuju avione/helikoptere ko ludi, pa ce bicikli biti jeftini...

http://www.zagreb.hr/default.aspx?ID=42870

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...aj/673228.aspx
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:30   #92
Quote:
Nikog kaže: Pogledaj post
A ništa, onda mu ti objasni da je hrvatski narod dugo kopao po kontejnerima da bi on mogao imati finu plaću i kako ga nije sram, svi su u državi potplaćeni i zašto ne bi i on bio.
Bagra pilotska
Neću ja više ništa nikome objašnjavati, ovo što sad vrtiš je pitanje osobne političke opredijeljenosti...

Tko hoće letjeti nek' plaća, bio pilot, bio putnik. Meni sasvim lijepo sada kad sam zaposjeo vlastiti kontejner
A i Linić mi može staviti soli na rep, porez na nekretnine za mene ne vrijedi, kontejner je pokretan
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 21:23   #93
Jedan AD za tužno sjećanje a za drugi (Lučko LDZL) borba-grčevita za goli opstanak....
Quote:
Obavještavamo sve klubaše (padobrance, motornjake i jedriličare) i prijatelje da se u subotu 20. travnja 2013. s početkom u 09:00 organizira radna akcija razvoženja pijeska po aerodromu i popunjavanje rupa. Za tu svrhu je dobavljena veća količina pijeska, koji treba rasporediti po pisti kako bi se mogla poravnati traktorom.

Svi članovi su pozvani da svojim radom pomognu osposobljavanju PSS što je preduvjet za dobivanje odobrenja za aerodrom.

Za akciju je potrebno malo alata pa ponesite lopate i grablje, ako dovodite djecu ponesite i za njih kantice, lopatice i grabljice da im ne bude dosadno (nitko im neće prigovarati što razbacuju pijesak uokolo).
http://www.aeroklub-zagreb.hr/web/en...na-akcija.html
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 00:00   #94
I za laku noc.... malo spec. rata ala Kreso Bljuv

http://www.jutarnji.hr/kabinsko-osob...enja-/1097729/

joj sto volim ovaj skanicl...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 10:22   #95
Quote:
Tko hoće letjeti nek' plaća, bio pilot,
Meni treba ugraditi Aerostarov IFF da ovo prepoznam kao prijateljsku akciju. Možda mi se promjeni i definicija profesionalca kao nekoga tko je plaćen za svoj posao.

Al dobro, selo laje, karavane idu. Od 1.7. naši imaju pravo rada & života u EU kao što i stranci imaju kod nas pa kom opanci, kom obojci.

Letenje je skup sport. Ako konobarite nemate ni vremena ni novaca da se bavite njime i stoga je u kontekstu razvojnog plana & perspektive Hrvata u domovini ono što radi agencija zapravo mudro.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 11:48   #96
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
I za laku noc.... malo spec. rata ala Kreso Bljuv

http://www.jutarnji.hr/kabinsko-osob...enja-/1097729/

joj sto volim ovaj skanicl...
A sad nam daj još fino reci o kakvom ti to "specijalnom ratu" pričaš..al samo bez flosklula,demagogija,već onako realno..
Yasser Arafat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 11:48   #97
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Meni treba
Što? Svašta... Kad ovako qoutaš, možeš pisati što te volja. Nekako je neformalno pravilo kad nekoga citiraš i kratiš citat, da bar ostaviš tri točke, ili citiraš smislenu cjelinu...

Uostalom što sada ne valja:
- da bi postao pilot, moraš platiti školovanje;
- kad se zaposliš kao pilot, gledaš to naplatiti u iznosu usporedivom tržišnoj cijeni takvog rada (da bi mogao otplatiti i školovanje, između ostalog);
- ako si putnik u zračnom prijevozu (ili bilo kakavom), plaćaš tržišnu cijenu tog prijevoza;
- ako si pilot, očekuješ da tvoja kompanija putniku naplati tržišnu cijenu, da bi cijela rabota bila ekonomski opravdana;
- sasvim je normalno da ćeš u jednom trenutku pokušati naći bolje plaćeno radno mjesto u svojoj branši;
- ako je društvo postavljeno tako da preferira konobarenje, ili to prihvatiš i konobariš, ili potražiš drugu sredinu gdje možeš realizirati svoje ambicije;
- ako se konobari dogovore (pardon, vlasnici, moram biti vrlo precizan!) da će kava biti 3 ojera, bit će tako;

Kad maknemo u stranu socijalnu osjetljivost, stupanj razvoja društva, kolektivne ugovore i sindikate, i ostale trice i kučine, ostaje čisti liberalni kapitalizam, pa tko šta ugrabi...


Ajmo on:
Šta je s tim Dash-evima, kad i stjuardese traže nadnicu za strah?
Čuo sam za neke probleme s njima, ali ne nalazim podatak da su statistički ili stvarno opasniji od ostalih letala.
Ima li tu nešto, što se u javnosti ne govori, ili je to neka figurativna "valuta" kojom se prebijaju neki drugi dugovi i dogovori?
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 12:06   #98
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Ajmo on:
Šta je s tim Dash-evima, kad i stjuardese traže nadnicu za strah?
Dal onda shodno tome i putnici imaju pravo na "nadnicu za strah"???
Yasser Arafat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:03   #99
Specijalni rat se sastoji u tome da postoji samo jedna "istina" i to ona koja dolazi iz uprave dva "C"
-> CTN
-> CCAA
CTN = CCAA uz ispomoc par nesposobnih jugoakademaca... koji nemaju pojma
o civilnom a bogme se nisu proslavili ni u ratnom zrakoplovstvu.
Sve drugo su jalnusi, diletanti, stoka sitnog zuba..... dodati epitete po potrebi....
U to se ubrajaju sve tvrtke(aeroklubovi) koje nisu odabrano drustvo -> CTN, VRH, HRZ
Rezultat, aerodrimi zatvoreni, gubici se gomilaju, nepotrebne i stetne koncesije se promoviraju,
helikopteri su van zakona, sve skupa je medjusobno neuskladjeno a nesukladno sa EU-EC-EASA
Ukratko:
Spaljena zemlja i prazno nebo, a biti ce jos gore, koncesija na Plesu je pupcanom vrpcom vezana
za neizbjeznu propast CTNa. Uspostava koncesije upropastava CTN a bez CTN na toj istoj koncesiji
nestaje 60% prometa. Kakvih 5 M putnika ))))))))
CCAA je tu da uzme namet i pozatvara sve sto njima nije cash source, citaj odlazni pax promet sa
par glavnih aerodroma. Sve drugo smeta... a jos se nesto i stalno bune.
Slicno kao sto se i dame s jajima aka domacice u avionima i nepotrebni soferi na njima stalno
nesto bune i zamisli zele primjerenu placu za posao koji rade....
Ovi u CCAA ne rade nista korisno pa imaju jos vecu placu....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:34   #100
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Ajmo on:
Šta je s tim Dash-evima, kad i stjuardese traže nadnicu za strah?
Čuo sam za neke probleme s njima, ali ne nalazim podatak da su statistički ili stvarno opasniji od ostalih letala.
Ima li tu nešto, što se u javnosti ne govori, ili je to neka figurativna "valuta" kojom se prebijaju neki drugi dugovi i dogovori?
zamisli električni_zec koliku bi naknadu naše kolege castelo icola trebali tražiti po letu na MG21 iz davne 1977 god?

A kaže zamjenik ministra da im ni minimalne zahtjeve koje su tražili ne da!

Nekima sve drugima ništa.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.