Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2016., 17:21   #4121
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Nisam često u Hrvatskoj, ali dosta toga pratim, ali ti pretjeruješ, kakav fašizam, ljudi su ogorčeni na tešku ekonomsku situaciju u HR, a ne znaju kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo, pa, što je najlakše, izvale neku glupost i osjećaju se bolje, i zadovoljniji, što su pokazali dva prsta političarima. Klince treba povući za uho, ili ih prisiliti da pet puta na dan viknu ZDS stojeći na jednoj nozi, pa će brzo prestati.
Halo, govorimo o pubertetlijama i djeci u skoli. Ako ta djeca pjevaju ustaske pjesme o tome kako ce klat Srbe, a ti uzrok tome vidis u teskoj ekonomskoj situaciji u Hrvatskoj, a ne recimo u ovakvim stvarima, onda ja zaista ne vidim kako stvar uopce moze postat bolja. Govorimo o generacijama koje ce se morat nosit sa sranjima koja im starija generacija ostavlja. Umjesto da ih se uci ljubavi i toleranciji i tome da se isplati educirati, mi cinimo sve kako bi ih sjebali i ostavili u srednjem vijeku. I da, i za to ce nam biti opet krivi partizani, ustase i Tito a sebe uopce necemo smatrat odgovornima.
Ti imas iskustva sa UK, kako drustvo u UK gleda na slicna radikalna ponasanja mladezi? Sto bi recimo bilo da neki klinac crta kukaste krizeve ili da govori kako ce klat Nijemce/muslimane/Irce/? Jel to drustveno prihvatljivo kao kod nas, odnosno jel se rasprava svodi na to jel kukasti kriz staroindijski simbol ili se ipak poduzimaju mjere kako bi se poslala poruka da to nije dobro za drustvo i da se takvo ponasanje nece tolerirati? Znam da i u drustvu u kojem ti zivis ima relativno puno takvih white-supremacy shovinista, samo mi se nekako cini da su kod vas takvi ljudi, iako prilicno masovni, ipak drustveno marginalizirani.
rama6 is offline  
Old 30.05.2016., 17:27   #4122
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Halo, govorimo o pubertetlijama i djeci u skoli. Ako ta djeca pjevaju ustaske pjesme o tome kako ce klat Srbe, a ti uzrok tome vidis u teskoj ekonomskoj situaciji u Hrvatskoj, a ne recimo u ovakvim stvarima, onda ja zaista ne vidim kako stvar uopce moze postat bolja. Govorimo o generacijama koje ce se morat nosit sa sranjima koja im starija generacija ostavlja. Umjesto da ih se uci ljubavi i toleranciji i tome da se isplati educirati, mi cinimo sve kako bi ih sjebali i ostavili u srednjem vijeku. I da, i za to ce nam biti opet krivi partizani, ustase i Tito a sebe uopce necemo smatrat odgovornima.
Ti imas iskustva sa UK, kako drustvo u UK gleda na slicna radikalna ponasanja mladezi? Sto bi recimo bilo da neki klinac crta kukaste krizeve ili da govori kako ce klat Nijemce/muslimane/Irce/? Jel to drustveno prihvatljivo kao kod nas, odnosno jel se rasprava svodi na to jel kukasti kriz staroindijski simbol ili se ipak poduzimaju mjere kako bi se poslala poruka da to nije dobro za drustvo i da se takvo ponasanje nece tolerirati? Znam da i u drustvu u kojem ti zivis ima relativno puno takvih white-supremacy shovinista, samo mi se nekako cini da su kod vas takvi ljudi, iako prilicno masovni, ipak drustveno marginalizirani.
A zašto ti ne pogledaš u vlastito dvorište prije? 49% Austrijanaca glasovalo je za fašista.
Dakle, takvi ljudi u Austriji nisu marginalizirani.
trivial is offline  
Old 30.05.2016., 17:36   #4123
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
A zašto ti ne pogledaš u vlastito dvorište prije? 49% Austrijanaca glasovalo je za fašista.
Dakle, takvi ljudi u Austriji nisu marginalizirani.
Biti ce da nisi pratio sto ja pisem vezano za Austriju. Ja sam apsolutno protiv takvih radikalizacija u kojima ljudi postaju netolerantni i shovinisti. U Austriji je taj problem nastao kroz dnevnu politiku te nije sustavno kreiran od vrtica i srednjih skola. Da, veliki je problem sto shovinisti osvajaju toliko glasova i iskreno receno ne znam kako protiv toga. To je tuzno, ali to su pasivni glasaci koje ne mozes niti ne smijes marginalizirati (dok god samo glasaju). Citavu stranku tesko mozes (efikasno) zabraniti. A ako te zanima kako Austrija ophodi sa stvarima tipa ZDS, porukama mrznje na Facebooku i slicno, mozes biti miran: radi to puno bolje nego RH.

Recimo 18togodisnjak je za crtanje kukastog kriza i podizanja ruke dobio godinu dana zatvora (od cega mjesec dana bezuvjetno).
http://derstandard.at/2000004614394/...chule-gesprayt

Da, to ja zovem uspjesnom marginalizacijom. Podsjeti me, koliko u RH ili u VB 18-godisnjak dobije mjeseci zatvora za slicnu stvar?
rama6 is offline  
Old 30.05.2016., 18:27   #4124
Bit ce ti Austrija jos radikalnija .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 30.05.2016., 18:40   #4125
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bit ce ti Austrija jos radikalnija .
Možda.

Ali ovo je tema o UK referendumu za izlazak iz EU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ericsson is offline  
Old 30.05.2016., 19:11   #4126
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ovo je najblesavija misinterpretacija foyografije koju sam u zadnje vrijemen vidio.
Na koga se to odnosi, na mene ili originalni post?

Kritziraju se klinci u HR jer viču ZDS, ili Hasanbegović najveći fašista na svijetu, a nije ništa napravio, a pred deset godina mogući budući britanski kralj princ Harry, četvrti po redu, došao je na jednu zabavu obučen u nacističku uniformu. Svi su mislili da je to jako smiješno, ali novine poslije kritizirale, pa se je morao ispričati. Ili jedan poslanik parlamenta također u Nazi uniformi:

prince harry dressed as nazi http://www.bing.com/images/search?q=...=1-20&sp=1&sk=

A zamislite da se je to dogodilo u HR, drvlje i kamenje na sve, a zapravo uopće nije vazno, ljudi se zafrkavaju, glavno je ne čine neko zlo.
Blues Dada is offline  
Old 30.05.2016., 19:12   #4127
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
A ako te zanima kako Austrija ophodi sa stvarima tipa ZDS, porukama mrznje na Facebooku i slicno, mozes biti miran: radi to puno bolje nego RH.

Recimo 18togodisnjak je za crtanje kukastog kriza i podizanja ruke dobio godinu dana zatvora (od cega mjesec dana bezuvjetno).
http://derstandard.at/2000004614394/...chule-gesprayt

Da, to ja zovem uspjesnom marginalizacijom. Podsjeti me, koliko u RH ili u VB 18-godisnjak dobije mjeseci zatvora za slicnu stvar?
Nije bio samo Hackenkreuz i nacistićki pozdrav rukom. Iako, ti se oćito diviš takvim kaznama, a meni je ta kazna zatvorom ipak neadekvatna i pretjerana. A slažem se, da kazna treba biti, adekvatna i odgojna.

Inaće, ja sam tu na tvojoj strani u odnosu gledanja na problem oživljavanja neofašizma. I na tolerantan odnos prema rastu tih pojava u Hrvatskoj od domovinskog rata nadalje, posebno među mladima.

Moguće je, i više od toga, da mnogi od onih, koji taj problem minimaliziraju, u stvari sa simpatijama na te stvari gledaju, dakle da jih veseli ova nova još "nicht salonsfahig" identifikacija sa NDH ili nacionalističkom mržnjom prema Srbima ili drugim narodima.

Nema zdravog razvoja nacije, gdje nije stvar konsenza, da ne može biti povijestne identifikacije sa zločinima, zločincima i zločinskim režimima. Pa zvali se oni fašisti, ustaše ili komunisti.

p.s. 1. Trivial, jako pretjerano i neracionalno je N.Hofera nazivati fašistom.

2. Nn, kad bude jedna od dvije vladajuće stranke Austrije spremna, da siđe sa trona vlasti u opoziciju, lako se može prevenirati daljni uspon populistićke FPO.
kranjski janez is offline  
Old 30.05.2016., 19:26   #4128
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Nije bio samo Hackenkreuz i nacistićki pozdrav rukom. Iako, ti se oćito diviš takvim kaznama, a meni je ta kazna zatvorom ipak neadekvatna i pretjerana. A slažem se, da kazna treba biti, adekvatna i odgojna.
Ma ne "divim" se takvoj kazni, divio bih se situaciji u kojoj takve kazne uopce ne bi bile ni potrebne. Ali cinjenica je da takve kazne moraju imati svoj "punitive" efekt. Divim se cinjenici da je austrijsko drustvo prepoznalo da se takve slucajve treba marginalizirati. To sto je potrebna toliko visoka kazna da bi se postigao efekt je zapravo vrlo zabrinjavajuce i nitko normalan se nece "diviti" takvoj kazni. Govorim dakle o tome da je visina kazne ovdje sekundarna, ona mra biti u skladu sa ucinkom koji se zeli postici. Ali bitno je da drustvo uopce zeli kazniti takvo ponasanje. Austrijanci takvo ponasanje smatraju neprihvatljivim, RH smatra prihvatljivim. Da cujemo od Dade kako je tu u UK.

Vjerujem da disclaimer kako isto trba vaziti i za sve druge oblike nasilja/netolerancije/sirenja_mrznje/... nadam se da nije potreban.

Quote:
Inaće, ja sam tu na tvojoj strani u odnosu gledanja na problem oživljavanja neofašizma. I na tolerantan odnos prema rastu tih pojava u Hrvatskoj od domovinskog rata nadalje, posebno među mladima.
Ono sto je specificno za RH je da je takvo ponasanje u najboljem slucaju "cool", u najgorem slucaju "mainstream". Isto tako, iskreno receno ja nemam recept jer ne mozes 1:1 primjenit sistem iz Njemacke ili Austrije jer su uzroci i usadjenost u drustvo totalno razliciti. Ali u svakom slucaju te stvari treba pocet regulirat vec u vrticima i osnovnim skolama, naravno i u domovima, ali i u medijima.

Quote:
Nema zdravog razvoja nacije, gdje nije stvar konsenza, da ne može biti povijestne identifikacije sa zločinima, zločincima i zločinskim režimima. Pa zvali se oni fašisti, ustaše ili komunisti.
Naravno.

Quote:
p.s. 1. Trivial, jako pretjerano i neracionalno je N.Hofera nazivati fašistom.
Nemoj me povlacit za jezik, pogotovo ne na ovom topicu . Al za dobrobit rasprave cu se slozit s tobom.
rama6 is offline  
Old 30.05.2016., 19:29   #4129
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Halo, govorimo o pubertetlijama i djeci u skoli. Ako ta djeca pjevaju ustaske pjesme o tome kako ce klat Srbe, a ti uzrok tome vidis u teskoj ekonomskoj situaciji u Hrvatskoj, a ne recimo u ovakvim stvarima, onda ja zaista ne vidim kako stvar uopce moze postat bolja. Govorimo o generacijama koje ce se morat nosit sa sranjima koja im starija generacija ostavlja. Umjesto da ih se uci ljubavi i toleranciji i tome da se isplati educirati, mi cinimo sve kako bi ih sjebali i ostavili u srednjem vijeku. I da, i za to ce nam biti opet krivi partizani, ustase i Tito a sebe uopce necemo smatrat odgovornima.
Ti imas iskustva sa UK, kako drustvo u UK gleda na slicna radikalna ponasanja mladezi? Sto bi recimo bilo da neki klinac crta kukaste krizeve ili da govori kako ce klat Nijemce/muslimane/Irce/? Jel to drustveno prihvatljivo kao kod nas, odnosno jel se rasprava svodi na to jel kukasti kriz staroindijski simbol ili se ipak poduzimaju mjere kako bi se poslala poruka da to nije dobro za drustvo i da se takvo ponasanje nece tolerirati? Znam da i u drustvu u kojem ti zivis ima relativno puno takvih white-supremacy shovinista, samo mi se nekako cini da su kod vas takvi ljudi, iako prilicno masovni, ipak drustveno marginalizirani.
Stavio sam link na što je princ Harry napravio, uniforma sa kukastim križem. Jos jednom ti pretjeruješ, kakav fašizam u HR, svagdje ima budala i u HR i u VB. Tu se nitko ne bi ni obazirao da vidi nacrtani kukasti križ na zid, mislili bi to je neki idiot. Također, ako netko pjeva fašističke pjesme itd., to se ignorira, i nikakova galama ako toga, jer su to budale. Mene smeta što se u HR iz toga pravi velika stvar, napuhava, a to su gluposti, kakva fašistizacija?
Blues Dada is offline  
Old 30.05.2016., 19:31   #4130
Još za informaciju, poznati ljevičari po slovenskim medijima na veliko šire vijesti o "neofašizaciji, i neoustašizaciji " Hrvatske sa novim vlastima poslije izbora. Oni u svom obsesivnom antifašizmu naravno jako pretjeruju, generaliziraju ( jedan ministar za njih znaći cijela vlada + predsednica države) i sotoniziraju. Ali oćito ima i nešto objektivnog štofa, da mogu uklopit te svoje antifašistićke litanije.

Nije dakle samo BBC ili amerićki "židovski mediji". Na nacionalnoj slovenskoj TV bio je ovako intoniran u prime-time terminu nedeljni jednosatni Intervju Ksenje Horvat ( bivša urednica informativnog programa) sa hrvatskim povijesničarom Jakovinom. Još radikalnije drugi dan- ponedeljak isto RTV SLO1 u devet sati intervju u Studio City ljevog demagoga Marcela Štefančiča Jr. sa intendatom Frljićem + redateljem Buljanom. Ko da je Pavelić opet u CRO na vlasti, da ovi trebaju spremati novi antifa otpor, ćekajući novog Tita, da zemlju opet "oslobodi".

Naravno, ja se sa tim ljudima duboko ne slažem. Ali što je treba njima dati šanse npr. sa sukobom sa Srbima ili Židovima oko odnosa do ustaštva i Jasenovca?

p.s. Ako ne vjerute, rekoše Frljić na RTV SLO: " Fašizam je danas u Hrvatskoj državni projekt." Evo link: http://www.monitor.hr/vijesti/ivica-...koj-tv/334433/ Zapravo, ovaj debilizam je sugerirao sam voditelj Štefančič, očiti ideološki fanatičar, u početku intervjua, ali gosta sigurno mu nisu oponirali.

Zadnje uređivanje kranjski janez : 30.05.2016. at 20:34.
kranjski janez is offline  
Old 30.05.2016., 21:09   #4131
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Kritziraju se klinci u HR jer viču ZDS, ili Hasanbegović najveći fašista na svijetu, a nije ništa napravio, a pred deset godina mogući budući britanski kralj princ Harry, četvrti po redu, došao je na jednu zabavu obučen u nacističku uniformu. Svi su mislili da je to jako smiješno, ali novine poslije kritizirale, pa se je morao ispričati. Ili jedan poslanik parlamenta također u Nazi uniformi:

A zamislite da se je to dogodilo u HR, drvlje i kamenje na sve, a zapravo uopće nije vazno, ljudi se zafrkavaju, glavno je ne čine neko zlo.
Britanci imaju specifican tip humora, i ja taj humor cak i jako volim i postujem. Ali iskreno receno, meni to sa Harryem i nazi uniformom uopce nije bilo smijesno, dapace - smatrao sam to vrlo netakticnim. Znajuci kako funkcioniraju mediji i politika, znao sam da ce bit neki backfire, i bio je. Znam da se "naciji" u VB manje furaju na nazi simboliku a vise na celtic crossove i slicno.
No onog trenutka kad shovinizam postane mainstream, zlo je vec nastupilo.

O Hasanbegovicu ne bih jer niti branim pretjeranu/paranoicnu antifasizaciju, niti je Hasanbegovic (koliko znam) pjevao pjesme o klanjima. Ali ako bi se pokazalo da je recimo ona fotografija s ustaskom kapom autenticna (Hasanbegovic negira, ja ne znam), smatram da ne bi bio dostojan obavljati ministarsku (reprezentativnu) duznost. Meni je Hasanbegovic sporan zato sto se bori protiv nezavisnih medija i zeli ih kontrolirati, dakle nesto kao Erdogan. To je za mene no-go, ali to nije za ovaj topic.

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Stavio sam link na što je princ Harry napravio, uniforma sa kukastim križem. Jos jednom ti pretjeruješ, kakav fašizam u HR, svagdje ima budala i u HR i u VB. Tu se nitko ne bi ni obazirao da vidi nacrtani kukasti križ na zid, mislili bi to je neki idiot. Također, ako netko pjeva fašističke pjesme itd., to se ignorira, i nikakova galama ako toga, jer su to budale. Mene smeta što se u HR iz toga pravi velika stvar, napuhava, a to su gluposti, kakva fašistizacija?
http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...-teenager.html

Slobodno proguglaj i "Markus Meechan"-a i slicne. Nije tocno da se nitko ne obazire i da se to ignorira. Ni kod nas se ne bi "toleriralo" da su predmet zidovi a ne Srbi.
Isto tako, cisto sumnjam da je u UK prihvatljivo da se sluze mise zadusnice za Pavelica. Evo recimo (po meni) skandalozan dokumentarac od Arte-a, ali i sa skandaloznim sadrzajem. Kazem skandalozan dokuemtnarac zato sto iskrivljuje neke cinjenice (npr. "Knin skroz porusen"), ali isto tako ima i stvari koje nisu iskrivljene. Pogledaj recimo kako kod nas izgleda proslava dana nezavisnosti, tamburasi, mlado, staro, musko, zensko: https://www.youtube.com/watch?v=J0Q1BrUIOTA#t=62m35s . A evo ti i kako nasa mladez slavi: https://www.youtube.com/watch?v=J0Q1BrUIOTA#t=85m00 . I tako svake godine, to je demonstracija moci jer im ocito nitko nista ne moze. I svaek godine to postaje sve prihvatljivije i prihvatljivije, time i sve opasnije i opasnije.

Tako da, sorry, ali ne vjerujem ti ako tvrdis da bi se to u UK toleriralo. U UK za podignutu ruku ides u zatvor (barem na jednu noc, radi demonstracije), a kamo li tek kada bi osramotio proslavu drzavnog praznika velicanjem nacizma/fasizma. Problem RH je taj sto je to rana iz proslosti koja je i danas aktualna. Da bi gledali kako se UK nosi sa aktualnim opasnostima, trebalo bi recimo promatrat kolika je razina tolerancije prema shovinizmu usmjerenom na zidove ili muslimane, dakle onome sto zaista moze lako eskalirati. Sam nacizam je u UK vjerojatno relativno bezopasan bas zato sto je marginaliziran.
rama6 is offline  
Old 30.05.2016., 21:53   #4132
Rama, ne bi predugo o fasizmu itd, da ne dosadjujemo ljudima. Mislim da u HR nema nikakove opasnosti od fasizma.

Hasanbegovica optuzuju sto je davno nosio HOS kapu, a tvrdi se da je to ustaska. To rade ljudi, koji zele tenzije u HR, a sto nije dobro, jer gospodarska situacija je izuzetno losa, a sad umjesto da se sve posveti rjesavanju krize, stvarauju se tenzije, podjeljenost zbog tako zvanog fasizma.

Sto se tice covjeka, koji je osudjen zbog fasistickog pozdrav u VB, to je drugo, to je bio napad i vrijedjanje druge osobe i dobro da je doslo do kazne. Mislim da se na neko vikanje bez veze na utakmicama, ne bi se smatralo, kao fasizam.
Blues Dada is offline  
Old 31.05.2016., 07:21   #4133
NEŠTO više od tri tjedna uoči povijesnog referenduma, potpora ostanku Velike Britanije u Europskoj uniji iznosi 51 posto, pet posto više od potpore Brexitu, izlasku zemlje iz 28-člane unije, navodi se u ispitivanju koje je provela agencija ORB, objavio je Daily Telegraph.

Prednost pristaša ostanka zemlje u Uniji znatno je smanjena u posljednjih sedam dana budući da je u istraživanju objavljenom prošli tjedan ta prednost iznosila čak trinaest postotnih poena, podsjetio je londonski list.

Analitičar Lynton Crosby, član tima premijera Davida Camerona, napisao je za list da je jačanju potpore odlasku iz EU-a pridonijela snažna kampanja fokusirana na probleme migracija u proteklih sedam dana. "Pojačani fokus na nedostatak kontrole useljavanja" pomogao je u jačanju potpore za 'odlazak', rekao je Crosby.

Prošli tjedan je službeno objavljeno da je 2015. u Veliku Britaniju ušlo 333 tisuće migranata, što je druga najveća brojka od 1975. otkad se vodi službena statistika. Od tog se broja 184 tisuće odnosi na migraciju iz drugih zemalja Europske unije, bloka koji se temelji na načelu slobodnog kretanja ljudi i roba.

Referendum o budućnosti Velike Britanije u Europskoj uniji održat će se 23. lipnja.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 31.05.2016., 11:29   #4134
Referendum o izlasku Velike Britanije iz EU - 23.06.2016. - BREXIT izglasan

"Brexit" je medijski naziv za politički proces pokušaja izlaska Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske iz Europske unije, koji će kulminirati 23.6.2016., dakle ni za mjesec dana i čiji bi rezultat mogao promjeniti političku kartu ne samo Europe nego i svijet u idućim desetljećima.

Posljedice za Hrvatsku bi također mogle biti goleme, od izravnih, Britanija još nije dopustila kretanje hrvatskih radnika u svojoj zemlji, treći krug je 2018., a konačno dopuštenje moraju dati 2020.
AKo Britanija izađe, teoretski bi morali poštovati te ugovore, pogtovo ako ostanu u EEA, ali žalosno je da se u izjavama političara ili u medijima Hrvatske uopće ne spominje to pitanje, pogtovo zato što gotovo svi mladi u Hrvatskoj zanju engleski i što je recimo Irska, kao zemlja govorog područja, privukla više hrvatskih radnika nego Francuska, Belgija ili druge EU zemlje, čije jezike Hrvati jednostavno ne znaju.

A tu su onda i druge posljedice, što će biti sa EU ako Britanija izađe, hoće li i druge zemlje ići za njome?
Kako bi potencijalni raspad EU utjecao na Hrvatsku i da li bi EU ojačala ovime ili oslabila?
Bi li uopće opstala? Češka bi navodno u slučaju izlaska Britaniej i sama organizirala referendum.

Tu su i scenariji Britanskog ostanka, da li bi to upozorilo EU da uspori neke političke procese ili bi pobjeda pobornika Unije zapravo ubrzala političko približavanje, kojem su sjeverne članice uvijek bile vrlo nesklone.

Sve su to pitanja za koja većina građana Hrvatske nažalost ni ne može čuti, i kada se dogodi politički potres, biti ćemo posve nepripremljeni, bez strategije kako dalje.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 31.05.2016., 11:32   #4135
Inače, poslana je zamolba moderatorima da se tema prebaci na pdf Europska unija, osim ako oni misle da je bolje da ostane na glavnom pdf-u.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 31.05.2016., 11:36   #4136
Ako kod njih prođe, očekujem da Poljska, Češka i Mađarska krenu istim putem. Vjerojatno i još neki.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Old 31.05.2016., 11:44   #4137
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Ja nisam. Englezi su majstori u manipuliranju javnim mišljenjem. U zemljama britanskog Commonwealtha (Kanada, Australija, Škotska, pa sad i Novi Zeland) svi referendumi koji bi trebali smanjiti utjecaj Kraljevstva tijesno ne prolaze.

Institut Tavistock radi u tri smjene...
Kako nije prošlo ništa od ovoga, ne očekujem da će i ovaj referendum proći. Osim ako je to engleska elita odlučila. Iskreno bih volio da Britanija izađe i da krene raspad EU ili da se stvari poprave na bolje ali ne vjerujem.
__________________
ave, ave sveti Krševane
Krševan is offline  
Old 31.05.2016., 11:44   #4138
Ja se bojim jer čekam ukidanje ograničenja za radnike. Ali mislim da neće doći do Brexita.
Zek0slav is offline  
Old 31.05.2016., 11:46   #4139
Quote:
Krševan kaže: Pogledaj post
Kako nije prošlo ništa od ovoga, ne očekujem da će i ovaj referendum proći. Osim ako je to engleska elita odlučila. Iskreno bih volio da Britanija izađe i da krene raspad EU ili da se stvari poprave na bolje ali ne vjerujem.
Kako misliš "elita"?
Pa cijela elita je gotovo isključivo protiv izlaska, SAD lobira protiv izaska, skoro svi mediji su protiv izlaska, sve jače stranke osim UKIP-a su protiv.
Da je po elitama, referendum se ne bi ni održao.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 31.05.2016., 11:48   #4140
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja se bojim jer čekam ukidanje ograničenja za radnike. Ali mislim da neće doći do Brexita.
Ali meni je doista smiješno da nitko u Hrvatskoj nije postavio ovo pitanje.

Gotovo da i ne postoji članak o Brexitu na hrvatskom a kamoli da se uopće postavlja pitanje posljedice za Hrvatsku, pogtovo za kretanje radnika u UK.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.