Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 20:21   #61
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
S tim da oni koji najviše zagovaraju te teorije imaju i najviše putra na, da ne kažem u glavi.
I Hitler je bio crn i nizak, a zagovarao plave i visoke arijevce.

Što uopće stupaš u brak s nekim u koga nemaš apsolutno povjerenje? To nekako pobija cijeli koncept.
Odlicno.

On tvrdi i da ce seks roboti biti buducnost i da su onda zene najebale.

Vec vidim ljetovanja gdje ce mladici svoje seks robote voziti u invalidskim kolicima u setnju i na sladac pa ce im robotica poluspontano popusiti na plazi za potpuni dozivljaj.
Sa hladnim ustima od sladaca.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:24   #62
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Gle ti njega... u čemu je problem što je natalitet... ?

Pa Hrvati se u odrasloj dobi moraju prcat (po mogućnosti bez ikakve kontracepcije) kako bi se rađalo što više malih Hrvatića.
Poše mene. Sorry.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:24   #63
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako je sasvim legitimno ići na sistematski i razne preglede ako to poslodavac zahtjeva ili kad je u pitanju vozačka/dozvola za oružje/skakanje padobranom, ali ako je brak u pitanju, to najednom postaje narušavanje prava

Koliko ljudi se zapravo testira na AIDS i koliko ljudi ima svakakvih poremećaja pa nema dijagnozu? Bilo bi odlično da su takva testiranja obavezna.
Svaka presucena bolest koja je postojala u vrijeme ubracivanja bi trebala biti dovoljan razlog za bezuvjetni i trenutni raskid braka.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:25   #64
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Odlicno.

On tvrdi i da ce seks roboti biti buducnost i da su onda zene najebale.

Vec vidim ljetovanja gdje ce mladici svoje seks robote voziti u invalidskim kolicima u setnju i na sladac pa ce im robotica poluspontano popusiti na plazi za potpuni dozivljaj.
Sa hladnim ustima od sladaca.
Sex roboti ce zasigurno smanjiti veze i brakove, ima dosta clanaka o tome koji su kvalitetno napisani. Pogotovo ako gledas nove generacije koje imaju AI funkcije u sebi.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:30   #65
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Sex roboti ce zasigurno smanjiti veze i brakove, ima dosta clanaka o tome koji su kvalitetno napisani. Pogotovo ako gledas nove generacije koje imaju AI funkcije u sebi.
Kome?
U kini i indiji gdje nema dosta zena mozda i hoce, ali na zapadu po meni ne, iako ne znam jesam li u pravu jer nisam citao nista o tome.

Zar tebe zanimaju seks roboti?
Mene ne.

Edit: u kini i indiji ce to koristiti samo muski koji ne mogu do pravih zena ili eventualno mgtowci i razocarani.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:30   #66
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Odlicno.

On tvrdi i da ce seks roboti biti buducnost i da su onda zene najebale.

Vec vidim ljetovanja gdje ce mladici svoje seks robote voziti u invalidskim kolicima u setnju i na sladac pa ce im robotica poluspontano popusiti na plazi za potpuni dozivljaj.
Sa hladnim ustima od sladaca.
A čuj, ljudi su ponekad nesigurna bića. Neki zaista ne vjeruju vlastitoj procjeni ili biraju loše pa se moraju osloniti na papir. Svakom svoje, ali ne bi bilo lijepo da je to obavezno, to je već petljanje države u intimu preko mjere.

I da, ponekad se zajebeš, to je ljudski. Papir na kojem piše da ti žena ima dotad nedijagnosticiran borderline ti neće pomoći ako si je već sam prozvao odgovarajućom partnericom i ne znam, zanemario da je neodgovorna, pliva u smeću, ne vodi brigu o djeci.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:39   #67
Inače situacija u kojoj supružnik prešuti prije braka neku bitnu stvar (npr. bolest) je i Crkvi (koja i nije neka fleksibilna institucija) sasvim dovoljan razlog da vas rastavi tj. poništi vas brak.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:40   #68
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Svaka presucena bolest koja je postojala u vrijeme ubracivanja bi trebala biti dovoljan razlog za bezuvjetni i trenutni raskid braka.
Ne pričam ja o prešućenim bolestima.

Većina ljudi (a posebno muškaraca jer kod njih simptomi ponekad izostanu ili budu jako blagi) nema pojma da ima spolno prenosive bolesti.

I nema to veze s povjerenjem. Ne može ti netko lagati o problemu o kojem nema pojma da postoji.

Da ne postoje sistemstki, tko bi išao na sve te preglede? A koliko ima situacijama gdje su na sistematskim otkrivene prilično gadne bolesti, ali u dovoljno ranom stadiju kad još postoji mogućnost izlječenja?

Ja sam na prošlom poslu morala svake dvije godine ići na pregled vida. I ne sjećam se da je itko baš pravio probleme jer je njegova rožnica njegova privatna stvar.

Kao što je ljudima valjda u interesu znati kolika im je dioptrija, valjda im je isto tako u interesu znati imaju li spolno prenosivu bolest. Ne radi toga da ih država tužaka partneru nego da saniraju problem.

Isto vrijedi i za psihičke bolesti. Ja partnera ne bih ostavila u slučaju da se ispostavi da ima neku psihičku bolest ili poremećaj, ali bih voljela znati i kako mu pomoći i voljela bih da se liječi.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:40   #69
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Edit: u kini i indiji ce to koristiti samo muski koji ne mogu do pravih zena ili eventualno mgtowci i razocarani.
Da sam u takvoj sitaciji radije bih unajmljivao prostitutku nego imao roboticu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:56   #70
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Kome?
U kini i indiji gdje nema dosta zena mozda i hoce, ali na zapadu po meni ne, iako ne znam jesam li u pravu jer nisam citao nista o tome.

Zar tebe zanimaju seks roboti?
Mene ne.

Edit: u kini i indiji ce to koristiti samo muski koji ne mogu do pravih zena ili eventualno mgtowci i razocarani.
Ha gledaj na to ovako. Tehnologija ide naprijed strelovito, vec sad dio tih robota se prilagodjava vlasniku, imaju govorne funkcije i slicno. A razocarane ekipe sve vise.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:09   #71
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ne pričam ja o prešućenim bolestima.

Većina ljudi (a posebno muškaraca jer kod njih simptomi ponekad izostanu ili budu jako blagi) nema pojma da ima spolno prenosive bolesti.

I nema to veze s povjerenjem. Ne može ti netko lagati o problemu o kojem nema pojma da postoji.

Da ne postoje sistemstki, tko bi išao na sve te preglede? A koliko ima situacijama gdje su na sistematskim otkrivene prilično gadne bolesti, ali u dovoljno ranom stadiju kad još postoji mogućnost izlječenja?

Ja sam na prošlom poslu morala svake dvije godine ići na pregled vida. I ne sjećam se da je itko baš pravio probleme jer je njegova rožnica njegova privatna stvar.

Kao što je ljudima valjda u interesu znati kolika im je dioptrija, valjda im je isto tako u interesu znati imaju li spolno prenosivu bolest. Ne radi toga da ih država tužaka partneru nego da saniraju problem.

Isto vrijedi i za psihičke bolesti. Ja partnera ne bih ostavila u slučaju da se ispostavi da ima neku psihičku bolest ili poremećaj, ali bih voljela znati i kako mu pomoći i voljela bih da se liječi.
Ok, prosirila si pricu.

Osobno ne bi stupao u seksualne odnose a da sumnjam da ja imam nesto.
Poprilicno sam oprezan oko toga. Seksao sam se samo sa tri cure bez zastite.

Sumnjam da bi bila puna razumijevanja da ti netko presuti borderlajn ili narcisizam.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:14   #72
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ha gledaj na to ovako. Tehnologija ide naprijed strelovito, vec sad dio tih robota se prilagodjava vlasniku, imaju govorne funkcije i slicno. A razocarane ekipe sve vise.
Ma topla pica je topla pica.

Razocarana ekipa ce uvijek biti u manjini. Vecina koji su pozeljni zenama ce postati igraci pa ce jebat sve od reda i za nikog se nece vezati.
Ostali koji ce koristiti robote ionak nece faliti zenama.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:08   #73
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ok, prosirila si pricu.

Osobno ne bi stupao u seksualne odnose a da sumnjam da ja imam nesto.
Poprilicno sam oprezan oko toga. Seksao sam se samo sa tri cure bez zastite.

Sumnjam da bi bila puna razumijevanja da ti netko presuti borderlajn ili narcisizam.
Pa ako nisi nakon svake od njih radio bris, ne možeš biti siguran

Ne bih bila puna razumijevanja niti da mi prešuti puno blaže bolesti. Poanta je u neznanju. Ja krećem od pretpostavke da pojma nemamo jesmo li zdravi ili ne.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:33   #74
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Vjerujem da bi ljudi bili odusevljeni da jednog dana saznaju da im je partner presutio da je imao shizofreniju i lijecio se.
Ako je imao (a vise je nema, sto je izrazito rijedak slucaj), no big deal jer bi to znacilo da ima jako zdravu jezgru osobnosti kad se uspio izlijeciti od tako teske psihicke bolesti. A ako je ima jos uvijek, onda treba biti slijep kraj zdravih ociju da se to ne primijeti tijekom veze i/ili braka.
Zatajenje teske bolesti i/ili neplodnosti je, inace, dovoljan razlog da se dobije ponistenje cak i crkveno sklopljenoga braka.

Meni inace nikako nisu jasni ljudi koji svojim partnerima presucuju ijedan vazan problem koji imaju. O cemu onda komuniciraju s partnerom i cemu im partner uopce sluzi?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:41   #75
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Sumnjam da bi bila puna razumijevanja da ti netko presuti borderlajn ili narcisizam.
Osobe s narcisoidnim poremecajem licnosti gotovo nikad nisu ni svjesne svoga poremecaja, a osobe s granicnim poremecajem licnosti (borderline) izbjegavaju psihijatre, a i psihijatri njih. Prema tome, to su vrlo cesto nedijagnosticirani poremecaji.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 01:23   #76
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ako je imao (a vise je nema, sto je izrazito rijedak slucaj), no big deal jer bi to znacilo da ima jako zdravu jezgru osobnosti kad se uspio izlijeciti od tako teske psihicke bolesti. A ako je ima jos uvijek, onda treba biti slijep kraj zdravih ociju da se to ne primijeti tijekom veze i/ili braka.
Zatajenje teske bolesti i/ili neplodnosti je, inace, dovoljan razlog da se dobije ponistenje cak i crkveno sklopljenoga braka.

Meni inace nikako nisu jasni ljudi koji svojim partnerima presucuju ijedan vazan problem koji imaju. O cemu onda komuniciraju s partnerom i cemu im partner uopce sluzi?
Sve pet oko toga, ali ponavljam, nisam siguran da bi ekipa bila presretna. Prvenstveno zato, sto je presuceno u startu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:58   #77
Svjesno zatajivanje zdravstvenog stanja koje može biti potencijalno opasno za partnera treba biti tretirano kao kazneno djelo.
A ako znaš za "pre-existing condition", odluka je na tebi hoćeš li krenuti u taj odnos ili ne.
Ja sam na drugom dejtu s mužem odradila the talk.
NIje bio najromantičniji ever, ali je bio najkorisniji.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:34   #78
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni inace nikako nisu jasni ljudi koji svojim partnerima presucuju ijedan vazan problem koji imaju. O cemu onda komuniciraju s partnerom i cemu im partner uopce sluzi?
Nekima služi kao stalan izvor prihoda/alimentacije, drugima za skuhat, pospremit kuću, popeglat odjeću... jako je malo pojedinaca koji su dovoljno vješti da baš sve poslove obavljaju sami i da im bivanje samim-svojim-majstorom ne uzima previše vremena tokom dana.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 12:53   #79
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nekima služi kao stalan izvor prihoda/alimentacije, drugima za skuhat, pospremit kuću, popeglat odjeću... jako je malo pojedinaca koji su dovoljno vješti da baš sve poslove obavljaju sami i da im bivanje samim-svojim-majstorom ne uzima previše vremena tokom dana.
Nismo svi nesposobni brinuti se za sebe. Ah, zato sam valjda i ostala sama. Vecini muskih je to neprivlacno, pretpostavljam.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.