Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 12:16   #10001
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post

Ponavljam po valjda ne znam koji puta - ilegalne imigracije ne bi bilo, barem na ne na ovoj razini, da to samim amerikancima ne odgovara. Sve ostalo su bajke i demagogija.
pa normalno. samo kako vidimo ne odgovara svim amerikancima. smatram da su ovi kojima ne odgovara na tragu puta riješavanja problema, a ovi koji ju guraju nisu i to je to
Samo jako! 1994 is offline  
Old 15.09.2017., 12:25   #10002
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Da, doista, zašto

Naravno, neki više ne moraju biti djeca danas, ali to je nebitno.

Deferred Action for Childhood Arrivals
Naravno da je to bitno. Nije da 'neki' više nisu danas djeca, nego je većina njih odrasli ljudi - koji su, istina, došli u SAD 'kao djeca' (prije gro godina, tj. prije 2007), no što s tim? Zašto je to 'bitno'? E, pa znamo zašto, jer se ljudi nekako intuitivno raznježe na ideju 'nevine dječice'.

Kojeg drugog smisla ima 'djecom' nazivati ljude koji su u prosjeku u dvadesetima, a mogu imati i do 35? To bi bilo kao da u kontekstu rasprave o cijepljenju mene nazoveš 'djetetom', jer sam 'cijepljen kao dijete'.

'Childhood arrivals' znači 'oni koji su došli u djetinjstvu'. Svi odrasli ljudi imaju 'sjećanja iz djetinjstva', pa ih se ne zove samo zato 'djecom'.


Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Da, stvorili su drzavu pljackajuci i ubijajuci domicilno stanovnistvo, ali slozena je to tematika, a i tko ih ebe sto nisu imali pisane zakone.
Onda su je malo unaprijedili dovlaceci robovske useljenike,ali i to je slozena tema.
DACA se odnosi na ljude koji su kao djeca ilegalno dosli u USA.
Da, to je složena tematika, a ovo tvoje što si napisao je demagoško preseravanje. Nekom to možeš i prodati, no meni ne možeš. Nitko od danas postojećih ljudi nije 'kriv' za grijehe svojih šukun-šukun-predaka; zašto to uopće spominješ? Vidi se da gutaš mainstream medije, pokupio si i retoričke tehnike od njih.
Apemant is offline  
Old 15.09.2017., 12:35   #10003
Quote:
Apemant kaže:
Da, to je složena tematika, a ovo tvoje što si napisao je demagoško preseravanje. Nekom to možeš i prodati, no meni ne možeš. Nitko od danas postojećih ljudi nije 'kriv' za grijehe svojih šukun-šukun-predaka; zašto to uopće spominješ? Vidi se da gutaš mainstream medije, pokupio si i retoričke tehnike od njih.
Jesam li rekao da je netko od postojecih ljudi kriv? Temu si potegnuo ti nastojeci proturiti tezu kako prvi useljenici nisu dosli ilegalno krseci zakon. Nisu jer nisu ni mogli, pa su valjda bili bolji od ovih sadasnjih ilegalaca.
To sto su radili puno gore stvari nema veze.
Americka nacija je nacija useljenika i imigranata i to nikakvo izvrtanje nece promijeniti.

Quote:
Naravno da je to bitno. Nije da 'neki' više nisu danas djeca, nego je većina njih odrasli ljudi - koji su, istina, došli u SAD 'kao djeca' (prije gro godina, tj. prije 2007), no što s tim? Zašto je to 'bitno'? E, pa znamo zašto, jer se ljudi nekako intuitivno raznježe na ideju 'nevine dječice'.

Kojeg drugog smisla ima 'djecom' nazivati ljude koji su u prosjeku u dvadesetima, a mogu imati i do 35? To bi bilo kao da u kontekstu rasprave o cijepljenju mene nazoveš 'djetetom', jer sam 'cijepljen kao dijete'.

'Childhood arrivals' znači 'oni koji su došli u djetinjstvu'. Svi odrasli ljudi imaju 'sjećanja iz djetinjstva', pa ih se ne zove samo zato 'djecom'.
Inace je kolokvijalni naziv za njih " spavaci ", a ne djeca i njihov status se vec duze vrijeme nastoji srediti.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 12:37   #10004
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
pa normalno. samo kako vidimo ne odgovara svim amerikancima. smatram da su ovi kojima ne odgovara na tragu puta riješavanja problema, a ovi koji ju guraju nisu i to je to
Da, samo je pitanje iz kojih razloga njima nešto "ne odgovara", pa na kraju može ispasti da su mislili da će se dogoditi nešto drugo nego što su oni zamislili, jer su razlozi bili krivi.

Kada pogledaš suštinu argumentacije sa preizbornih skupova, vidjet ćeš da će "zid riješiti" ove probleme: kriminal (jer su mnogi kriminalci), terorizam (wtf - ima dovoljno amera koji masovno ubijaju svoje, oni terorizam ni ne osjete), gospodarstvo (kroz zapošljavanje milijuna amerikanaca kojima će imigranti napraviti mjesto), boom ekonomije u pograničnim državama.

Ja ne vidim ta rješenja. Kriminalci ionako nisu radili ilegalno, oni se bave kriminalom, terorizam neću ni spominjati za državu koja godišnje primi nekih 10 t izbjeglica i to ogromnim dijelom žene i djecu, gospodarstvo i ekonomiju smo već komentirali.
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 14:02   #10005
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Trgovinski deficit SAD-a spram Meksika je 63 milijarde dolara godišnje.

Naravno, postoje razlozi zašto nije nimalo 'jednostavno' taj deficit iskoristiti u pregovorima s Meksikom, ali to je već malo složenija priča. Za tebe je dovoljno meditirat o činjenici da 63 milijarde dolara 'ode' u Meksiko svake godine. Čisto da imaš okvirni osjećaj o tome koliko je zbilja tih 14 mlijardi za zid. Meni se inače i tih 14 milijardi čini premalo; držim da bi to bilo mnogo skuplje. No što s tim? Amerika to može bez problema riješiti, da zbilja hoće.

Ne razumim kakve veze ima trgovinski deficit prema Meksiku sa izgradnjom zida.

Kao da kažu: ajmo baciti kofer pun novaca da se zaštitimo od Meksikanaca kojima već bacamo vreće novaca u trgovinskom deficitu.

Kako jedno opravdava drugo ne vidim.

Drugo, bez puno filozofije - kako će taj zid spriječiti ulazak Meksičkih imigranata. Hoće li to stvarno biti učinkovito. Kakva je to prepreka zid visok par metara ..... Osim toga mogu samo ušetati u USA, kao što je Dada rekao, najveći broj njih uđe u USA sa turističkom vizom i ostane.


Zar zaista, u 21 stoljeću pokušavaju državu utvrditi zidovima kao što su se u srednjem vjeku utvrđivali gradovi?

Slažem se s onim što je rekao Ecobarbarus, odlična ideja, više bi postigli, čak i zaradili kad bi one koji zapošljavaju ilegalne imigrante kaznili sa puno većom sumom novca.
__________________
Cherie is offline  
Old 15.09.2017., 14:28   #10006
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Zasto bi se bilo cvrsto po ovom pitanju?
U cemu je problem sa djetetom koje je odgojeno u USA i sebe smatra Amerikancem? Nije li upravo tako i nastala americka nacija.
Pitanje otpora imigraciji/kolonizaciji zemalja koje pripadaju europskom čovjeku postaje ključno pitanje današnjice o kome ovisi opstanak cijele Zapadne civilizacije. U toj borbi je potrebna čvrstina a ne emotivnost. U ovom slučaju umjesto da se razgovara o tome kako s najmanje stresa ljude vrati u zemlje porijekla, Trump podliježe emocijama i odlučuje se na amnestiju. Katastrofa. Nije za to dobio glasove.
zokster is offline  
Old 15.09.2017., 14:58   #10007
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Pitanje otpora imigraciji/kolonizaciji zemalja koje pripadaju europskom čovjeku postaje ključno pitanje današnjice o kome ovisi opstanak cijele Zapadne civilizacije. U toj borbi je potrebna čvrstina a ne emotivnost. U ovom slučaju umjesto da se razgovara o tome kako s najmanje stresa ljude vrati u zemlje porijekla, Trump podliježe emocijama i odlučuje se na amnestiju. Katastrofa. Nije za to dobio glasove.
USA je zemlja koja pripada europskom covjeku?
WTF!?!
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 17:16   #10008
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Jesam li rekao da je netko od postojecih ljudi kriv? Temu si potegnuo ti nastojeci proturiti tezu kako prvi useljenici nisu dosli ilegalno krseci zakon. Nisu jer nisu ni mogli, pa su valjda bili bolji od ovih sadasnjih ilegalaca.
Nisam JA potegnuo tu temu, nego TI - tako što hoćeš današnje ilegalno useljavanje izjednačiti s nečim što se događalo prije 300-400 godina.


Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
To sto su radili puno gore stvari nema veze.
Americka nacija je nacija useljenika i imigranata i to nikakvo izvrtanje nece promijeniti.
Nikakvo izvrtanje neće ni promijeniti činjenicu da ilegalni useljenici krše zakon, i da ih država shodno tome ima i legalno i legitimno pravo deportirati.


Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Inace je kolokvijalni naziv za njih " spavaci ", a ne djeca i njihov status se vec duze vrijeme nastoji srediti.
Osim što ih mainstream mediji stalno zovu 'djecom'.
Apemant is offline  
Old 15.09.2017., 18:06   #10009
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ne razumim kakve veze ima trgovinski deficit prema Meksiku sa izgradnjom zida.
Pa vidim da ne razumiješ.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Kao da kažu: ajmo baciti kofer pun novaca da se zaštitimo od Meksikanaca kojima već bacamo vreće novaca u trgovinskom deficitu.
To nije 'bacanje' novaca. Ali nije da ja sebi umišljam da ćeš ti promijeniti 'svoje mišljenje' o tome.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Drugo, bez puno filozofije - kako će taj zid spriječiti ulazak Meksičkih imigranata. Hoće li to stvarno biti učinkovito. Kakva je to prepreka zid visok par metara ..... Osim toga mogu samo ušetati u USA, kao što je Dada rekao, najveći broj njih uđe u USA sa turističkom vizom i ostane.
Već sam ti rekao da se ne radi o 'sprečavanju', nitko razuman to ne misli. Radi se o 'smanjivanju' - tj. o pojačavanju efekta 'obeshrabrivanja' ilegalne imigracije. Gledaj to ovako: nikakve 'mjere' ne mogu zbilja 'spriječiti' sitne lopove po trgovinama. Što to znači? Da možeš trgovine po noći ostaviti otvorene, jer 'prave lopove' ionako nikakva brava ne može zaustaviti, bla bla?

Da se ti ne truješ toliko mainstream medijima i njihovom 'logikom' malog Perice, i sama bi vidjela koliko je to nevjerojatno budalast argument. Nijedan mehanizam zaštite, nijedan zakon nije 100% učinkovit; odakle ti uopće ideja da bi zid to 'morao' biti (što, 100% učinkovit?), da bi bila opravdana njegova gradnja?

A ono, gluposti pitam, pa znamo odakle: iz mainstream lijevih medija, zar ne? LOL.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Zar zaista, u 21 stoljeću pokušavaju državu utvrditi zidovima kao što su se u srednjem vjeku utvrđivali gradovi?

Slažem se s onim što je rekao Ecobarbarus, odlična ideja, više bi postigli, čak i zaradili kad bi one koji zapošljavaju ilegalne imigrante kaznili sa puno većom sumom novca.
Mnogi zločini bi se dali 'spriječiti' metodama iz Sjeverne Koreje, to svakako. Kad bi i za najmanji prekršaj ljudi ostajali doslovno bez glave, kao u onoj epizodi iz Star Trek, the Next Generation - uistinu, vjerujem da bi se kriminal značajno smanjio, ako već ne sasvim nestao.

Nadalje, u SAD-u nemaš neki jednostavni mehanizam 'provjere' tko je ilegalac. Postoje i krivotvoreni dokumenti; zar hoćeš dužnost bavljenja ilegalnom imigracijom prebaciti s administracije (kojoj upravo to spada u ingerenciju) na poslovni sektor? Bez veze. A kao što rekoh, zapošljavanje ilegalnih imigranata za koje si svjestan da su ilegalni, već jest zakonom kažnjivo.

I zato će se kao dodatna mjera graditi i zid, osim, naravno, ako saam Trump ne odustane od toga.
Apemant is offline  
Old 15.09.2017., 18:28   #10010
Quote:
Apament kaže:
Nisam JA potegnuo tu temu, nego TI - tako što hoćeš današnje ilegalno useljavanje izjednačiti s nečim što se događalo prije 300-400 godina.
"Americka nacija je nacija useljenika i imigranata!"
To je izjava i sto je krivo?

Quote:
Nikakvo izvrtanje neće ni promijeniti činjenicu da ilegalni useljenici krše zakon, i da ih država shodno tome ima i legalno i legitimno pravo deportirati.
Ima i radi to.

Quote:
Osim što ih mainstream mediji stalno zovu 'djecom'.
Zovu ih "sleepersi".
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 19:01   #10011
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
"Americka nacija je nacija useljenika i imigranata!"
To je izjava i sto je krivo?
Americka nacija je po toj logici i nacija genocidalnih baraba, pa bi onda trebala izvrsiti invaziju u Mexico, pubijati domicilno stanovnistvo i prisvojiti zemlju i nastaviti dalje do juga.

Ne ide to tako da netko "pjesnicki" odredi sta je americka nacija i onda ocekuje da se zakoni i stanovnistvo koje ne dijeli tvoj stav podredi toj pjesmici.

Inace, i australija je nacija useljenika i imigranata pa ima vrlo stroge zakone o imigraciji. Toliko su okrutni da okrecu brodove s imigrantima nazad.
addx is offline  
Old 15.09.2017., 19:07   #10012
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Americka nacija je po toj logici nacija genocidalnih baraba, pa bi onda trebala izvrsiti invaziju u Mexico, pubijati domicilno stanovnistvo i prisvojiti zemlju i nastaviti dalje do juga.

Ne ide to tako da netko "pjesnicki" odredi sta je americka nacija i onda ocekuje da se zakoni i stanovnistvo koje ne dijeli tvoj stav podredi toj pjesmici.

Inace, i australija je nacija useljenika i imigranata pa ima vrlo stroge zakone o imigraciji. Toliko su okrutni da okrecu brodove s imigrantima nazad.
I ti si taj zakljucak izvukao iz te jedne recenice?
Super...
Btw, to nije pjesnicka odredba, to je cinjenica.
I da...Australija takoder.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 19:22   #10013
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
I ti si taj zakljucak izvukao iz te jedne recenice?
Super...
Btw, to nije pjesnicka odredba, to je cinjenica.
I da...Australija takoder.
Cinjenica je da su ti americki doseljenici poubijali domicilno stanovnistvo i oteli im zemlju na kojoj su potom drzali robove. Pa onda nisu amerikanci tek nacija doseljenika, zasto stati samo na tome, (zato sto se tebi svidja?) nego su i nacija genocidalnih doseljenika i robovlasnika. Ako vec guras logiku da bi trebali postovati svoje korijene, onda tom logikom bi trebali istrijebiti Meksikance i oteti im zemlju, zatim otploviti do, sta ja znam, vietnama po nesto robova i bacit ih u lance da sade koku u mexicu. I u svakom slucaju se ne bi trebali baviti rusenje spomenika Generalu Leeu

Moja logika je da oni koju su trenutno gradjani SADa imaju pravo odlucivati o imigracijskoj politici SADa kao i gradjani svake druge demokratske drzave i da ih imigrantska povijest amerike nimalo ne ogranicava u tom demokratskom pravu. Manjina koja se ne slaze ima pravo prosvjedovati :klap:

To sto se nekome cini povijesno-pjesnicki-karmicki ispravno da americki gradjani dopustaju nekontroliranu imigraciju je njegov problem. Demokracija odlucuje, a ne pjesnistvo, mediji i slicno.

Prema tome, to mozda jest nekakva cinjenica, ali nju mozes objesit macku o rep.


Inace, eto, u citavom zapadnom svijetu je navala na te granice da se otvore i pokusavaju se pokrenuti velike seobe naroda koje je jos baba vanga predvidjela (). Nacionalne drzave imaju se raspast po savovima pod opterecenjem valova imigranata, a to je sorosevska agenda. I eto, on uspijeva, to se desava i to jer pola idiota na planeti misli da je to nesto super iako nemaju na temelju cega to misliti osim nekakvih zabludjenih dobrih namjera. Do prije 10 godina je svima bilo normalno da trebaju vize, da drzavljanstvo nije lako dobiti, stroga pravila, danas su svi poludili i puse te neke "mi smo otvoreni ljudi" gluposti koje im mediji serviraju da se tako bude bolji covjek. Tako se bude idiot. Nema se tu sta puno reci, politika otvorenih granica je politika razbijanja drzava. A nakon sto drzave nestanu plakat cemo. Sad me sjetilo na onog little fingera iz game of thrones: "chaos is a ladder!"

Zadnje uređivanje addx : 15.09.2017. at 19:50.
addx is offline  
Old 15.09.2017., 19:32   #10014
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Cinjenica je da su ti americki doseljenici poubijali domicilno stanovnistvo i oteli im zemlju na kojoj su potom drzali robove. Pa onda nisu amerikanci tek nacija doseljenika nego genocidalnih doseljenika i robovlasnika. Ako vec guras logiku da bi trebali postovati svoje korijene, onda tom logikom bi trebali istrijebiti Mexicance i oteti im zemlju, zatim otploviti do, sta ja znam, vietnama po nesto robova i bacit ih u lance da sade koku u mexicu.

Moja logika je da oni koju su trenutno gradjani SADa imaju pravo odlucivati o imigracijskoj politici SADa kao i gradjani svake druge demokratske drzave i da ih imigrantska povijest amerike nimalo ne ogranicava u tom demokratskom pravu.

To sto se nekome cini povijesno-pjesnicki ispravno da americki gradjani dopustaju nekontroliranu imigraciju je njegov problem. Demokracija odlucuje, a ne pjesnistvo, mediji i slicno.

Prema tome, to mozda jest nekakva cinjenica, ali nju mozes objesit macku o rep.
OK.
Ne podrzavam nekontroliranu ilegalnu imigraciju i ne znam tko donekle ubrojiv to podrzava.
Citavo vrijeme govorim o DACA odredbi, a ona ne obuhvaca sve imigrante. Njezino ukidanje smatram nehumanim i objasnio sam zasto. Ti ljudi su Amerikanci.... odrasli i odgojeni u Americi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 19:43   #10015
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
OK.
Ne podrzavam nekontroliranu ilegalnu imigraciju i ne znam tko donekle ubrojiv to podrzava.
Citavo vrijeme govorim o DACA odredbi, a ona ne obuhvaca sve imigrante. Njezino ukidanje smatram nehumanim i objasnio sam zasto. Ti ljudi su Amerikanci.... odrasli i odgojeni u Americi.
I ja smatram tjeranje tih dreamersa ili kako ih zovu nepotrebnim i okrutnim. Ali ne i ukidanje DACA programa, njega treba ukinut, a postojece trebaju legalizirati, mislim sta sad, zar nemaju vec 15 miliona imigranata, a i na tih 800000 dreamersa su se vec "navikli"....
addx is offline  
Old 15.09.2017., 20:03   #10016
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Zovu ih "sleepersi"

Inace je kolokvijalni naziv za njih " spavaci ".
zar nije "dreamers", kao sanjari? oni sanjare, sanjare o nekom bolje uređenom svijetu i sistemu za sebe

ne znam, moram priznati da ne pratim baš to oko dace ali mi je negdje u prizvuku dreamers..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 15.09.2017., 20:11   #10017
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
I ja smatram tjeranje tih dreamersa ili kako ih zovu nepotrebnim i okrutnim. Ali ne i ukidanje DACA programa, njega treba ukinut, a postojece trebaju legalizirati, mislim sta sad, zar nemaju vec 15 miliona imigranata, a i na tih 800000 dreamersa su se vec "navikli"....
U kontradikciji si sam sa sobom. Pa da bi ušao u DACA program, jedan od bitnih uvjeta je da si ušao u SAD prije lipnja 2007. godine i da u tom trenutku nisi imao 16 godina, uz još neke uvjete, pazi sad, da nisi osuđivan, redovno pohađaš školu itd itd

Ti si u istoj rečenici rekao da bi ukinuo DACA ali da bi legalizirao postojeće - upravo to što DACA radi.

Daj se odluči što zapravo hoćeš


To qualify for DACA, applicants must meet the following major requirements, although meeting them does not guarantee approval:[59]

Came to the United States before their 16th birthday
Have lived continuously in the United States since June 15, 2007
Were under age 31 on June 15, 2012 (i.e., born on June 16, 1981 or after)
Were physically present in the United States on June 15, 2012, and at the time of making their request for consideration of deferred action with USCIS
Had no lawful status on June 15, 2012
Have completed high school or a GED, have been honorably discharged from the armed forces, or are enrolled in school
Have not been convicted of a felony or serious misdemeanors, or three or more other misdemeanors, and do not otherwise pose a threat to national security or public safety
ecobarbarus is offline  
Old 15.09.2017., 20:18   #10018
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
zar nije "dreamers", kao sanjari? oni sanjare, sanjare o nekom bolje uređenom svijetu i sistemu za sebe

ne znam, moram priznati da ne pratim baš to oko dace ali mi je negdje u prizvuku dreamers..
Pogledao i u pravu si, da.
Dreamersi su.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.09.2017., 20:36   #10019
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
zar nije "dreamers", kao sanjari? oni sanjare, sanjare o nekom bolje uređenom svijetu i sistemu za sebe

ne znam, moram priznati da ne pratim baš to oko dace ali mi je negdje u prizvuku dreamers..
nisu to 'dreamers' nego DREAMers:

Development, Relief, and Education for Alien Minors.

Ameri jednostavno obožavaju akronime koji dobro zvuče.

LASER - Light Amplification by the Stimulated Emission of Radiation. Jay!
Apemant is offline  
Old 15.09.2017., 23:35   #10020
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post

To nije 'bacanje' novaca. Ali nije da ja sebi umišljam da ćeš ti promijeniti 'svoje mišljenje' o tome.
Prvo: kako misliš da promijenim mišljenje kad nisi iznio ni jedan jedini argument koji bi opravdao gradnju zida.

Drugo: kako nije bacanje novaca kad neće zaustaviti ilegalne imigracije.





Quote:
Već sam ti rekao da se ne radi o 'sprečavanju', nitko razuman to ne misli. Radi se o 'smanjivanju' - tj. o pojačavanju efekta 'obeshrabrivanja' ilegalne imigracije. Gledaj to ovako: nikakve 'mjere' ne mogu zbilja 'spriječiti' sitne lopove po trgovinama. Što to znači? Da možeš trgovine po noći ostaviti otvorene, jer 'prave lopove' ionako nikakva brava ne može zaustaviti, bla bla?
Procjena je da je 40 posto svih ilegalnih imigranata ušlo u USA sa turističkim vizama i produžilo svoj ostanak.

60 posto ih je ušlo u Ameriku tamo gdje nema graničnih prijelaza, preko livada, šuma, kroz tunele, potajno bez dokumenata.

DA - ljudi koji su to bili spremni učiniti onda spremni su to učiniti opet, kako će ih zid obeshrabriti to ne vidim. Doći će i reći: vidi zid, uuuu ne smi se, bižmo ća .... Brodica, tunel, skale, ili dinamitom probiti rupu u zidu u nekoj pustopoljini .... u čemu je problem..... Svi oni koji su bili spremni kršiti zakon do sada zašto ga ne bi kršili ako bude zida.



Quote:
Da se ti ne truješ toliko mainstream medijima i njihovom 'logikom' malog Perice, i sama bi vidjela koliko je to nevjerojatno budalast argument. Nijedan mehanizam zaštite, nijedan zakon nije 100% učinkovit; odakle ti uopće ideja da bi zid to 'morao' biti (što, 100% učinkovit?), da bi bila opravdana njegova gradnja?

A ono, gluposti pitam, pa znamo odakle: iz mainstream lijevih medija, zar ne? LOL.
Ajme čoviče , ono .... oš više prestat s tim FAKE NEWS argumentom.

Quote:
Mnogi zločini bi se dali 'spriječiti' metodama iz Sjeverne Koreje, to svakako. Kad bi i za najmanji prekršaj ljudi ostajali doslovno bez glave, kao u onoj epizodi iz Star Trek, the Next Generation - uistinu, vjerujem da bi se kriminal značajno smanjio, ako već ne sasvim nestao.
Čekaj, jesi li ti to sada usporedio veće novčane kazne za one koje zapošljavaju imigrante sa kaznom logora u SK i odrubljivanjem glave ....



Tanka ti je argumentacija Apemante ..... .Znaš sam da je gradnja tog zida megalomanski suludi projekt, kojem je motivacija ili zadovoljiti golemi faraonski ego ili je građevinar u faraonu nanjušio golemu zaradu.
__________________
Cherie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.