Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 00:54   #41
Ovo mi je zadnji upis u ovoj temi pa...........

Iz vlastitoga iskustva.......droga je losa......ali trava nije droga.

Dan danas vucem zdrastvene probleme ne zbog trave nego zbog sintetskih droga.

Speed,Ecstasy i sve sintetsko je najvece zlo koje postoji i od kojega nemas posljedice dok ne dodes blizu 30-te.U tu kategoriju idu i tablete(legalne) koje se zlouporabe.To je ono sto te sjebe i unisti.

Izjaviti da je trava droga je manje vise isto ko da nekom kazes da si se navukao na poriluk ili karfiol.

Najveci primjer licemjerstva sam dozivio od vlastite bake......koja je u jednom trenu nazvala moju zenu i pitala ju dali ona zna da ja pusim travu......inace baka dnevno guta jedan normabel,nekad dva diazepama i jako rijetko xanax


Edukacija je majka.....a i roditeljstvo je gadno

Imam frenda koji je dijete preodgojio u tri dana.

"I cujem da pusis travu"

"Pa da"

"Daj da vidim"

"Kaj je ovo.......neko smece.Ovakav je dogovor.Odsad ako ces pusit travu,pusiti ces iskljucivo ono kaj ti ja dam,i kad pusis nema van,ostajes doma,prijatelje smijes pozvati,ali pusite striktno ono sto ja kazem da smijete"

Tri dana i mali vise nikad nije zapalio.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:41   #42
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je zadnji upis u ovoj temi pa...........

Iz vlastitoga iskustva.......droga je losa......ali trava nije droga.

Dan danas vucem zdrastvene probleme ne zbog trave nego zbog sintetskih droga.

Speed,Ecstasy i sve sintetsko je najvece zlo koje postoji i od kojega nemas posljedice dok ne dodes blizu 30-te.U tu kategoriju idu i tablete(legalne) koje se zlouporabe.To je ono sto te sjebe i unisti.

Izjaviti da je trava droga je manje vise isto ko da nekom kazes da si se navukao na poriluk ili karfiol.

Najveci primjer licemjerstva sam dozivio od vlastite bake......koja je u jednom trenu nazvala moju zenu i pitala ju dali ona zna da ja pusim travu......inace baka dnevno guta jedan normabel,nekad dva diazepama i jako rijetko xanax


Edukacija je majka.....a i roditeljstvo je gadno

Imam frenda koji je dijete preodgojio u tri dana.

"I cujem da pusis travu"

"Pa da"

"Daj da vidim"

"Kaj je ovo.......neko smece.Ovakav je dogovor.Odsad ako ces pusit travu,pusiti ces iskljucivo ono kaj ti ja dam,i kad pusis nema van,ostajes doma,prijatelje smijes pozvati,ali pusite striktno ono sto ja kazem da smijete"

Tri dana i mali vise nikad nije zapalio.
Je da. Ovaj priča ti je divna na kraju.

Kako oni znaju da nije zapalio više?


Ne kažem ja da će neko umrite od trave. Ali evo reci mi kako si ti došao s trave na lsd? Speed?

I ovo dobra se sama prodaje a on je samo nudi? Jel onda u pritvor ide pet grama mare ili mali Perica koji je maru imao kod sebe?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:13   #43
Znaju da nije zapalio jer je slobodno mogao zapaliti doma pred roditeljima,samo mu je frend dao malo jacu pa mu nije bilo dobro dva dana.

LSD nisam nikad probao,speed sam probao relativno kasno,sa nekih 20-21.g.

Inace bas je frend nedavno pao sa 2.7g..........mjera ljecenja i 100kn pausalnih troskova.

I da droga se sama prodaje,a dileri ju nude.Nikad nisam upoznao osobu koja se nije htjela napusiti,a kupila je drogu.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:24   #44
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Znaju da nije zapalio jer je slobodno mogao zapaliti doma pred roditeljima,samo mu je frend dao malo jacu pa mu nije bilo dobro dva dana.

LSD nisam nikad probao,speed sam probao relativno kasno,sa nekih 20-21.g.

Inace bas je frend nedavno pao sa 2.7g..........mjera ljecenja i 100kn pausalnih troskova.

I da droga se sama prodaje,a dileri ju nude.Nikad nisam upoznao osobu koja se nije htjela napusiti,a kupila je drogu.
Nisam ni ja srela osobu koja nije htjela jest a uzela je hranu.

WTF?

Ubiti evo sad ćeš tu cut pričinilo ja sam za brata išla kupit jer mu je bila noga u gipsu i eto nije sam mogao. Kupila sam je i nisam se htjela napusiti.


Gledaj nije bit u tome koliko prodaje, kome i po kojoj cijeni.
Mali je balonja. Ništa mu dobro neće donijeti taj hobi preprodaje.
Makar to bilo i pola grama.


Ne treba mu to u zivotu. Ni autorici i pravo vrijeme je da stane s tim.
Nije mu ona zabranila da zapali ponekad.



A drugo. Ovo za prijatelja. Eto nakon te od 2 dana koja ga je satrala možda se vratio na lakšu na klupi s prijateljima.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:19   #45
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Je da. Ovaj priča ti je divna na kraju.

Kako oni znaju da nije zapalio više?


Ne kažem ja da će neko umrite od trave. Ali evo reci mi kako si ti došao s trave na lsd? Speed?

I ovo dobra se sama prodaje a on je samo nudi? Jel onda u pritvor ide pet grama mare ili mali Perica koji je maru imao kod sebe?
Rasprave sa ovim kvartovskim genijalcima su besmislene draga kolegice.

E al najbolja mi je izjava da je trava kao da pojedes karfiol
Sto sve jos necu cuti.. ukoliko neki klinac ovo cita, molim te ne vjeruj ove pizdarije jer nije kao da pojedes karfiol.


Gle sto ljudi sto ćudi. Znam ljude koji doslovno svake prijestupne puse travu, znam one koji svaki dan, one koji su presli na jace i mozemo ovako unedogled.
Izricito je bitno reci da roditelj nikako nebi smio maloljetnom djetetu dopustiti konzumaciju zabranjene supstance cije djelovanje sigurno mozemo klasificirati kao droga, jer droga je svaka supstanca koja alterira um.

Izuzetni slucaj bi bilo konzumacija kanabisa bogatim CBDom i drugim kanabinoidima za koje se zna da nisu psihoaktivni, no, ipak ne zivimo u Izraelu nego Hrvatskoj.

Prije svega, pogledajte te ljude koji nisu sposobni formulirati jednu suvislu rečenicu dostojnu argumentirane rasprave i razmislite, da li zelite da vase dijete mozda postane takvo? Odgovor je svakako ne.

Ali kad je mali botaničar i već ga zanima cvijeće, dao bi mu opciju jer sumnjam u odrzivost njegove rijeci. Iako se to ne radi s djecom.

Ok majstore, kazes da oces pusiti travu? Nema problema, medutim uvjetovano je. Hocu da budes najbolji đak u razredu. Jer budimo realni, nije problem kanabis nego korisnik. Mnogi korisnici ne razlikuju zloupotrebu od odgovorne upotrebe. Znam primjere ljudi koji su volili cvijet i prolazili teske fakultete kao najbolji, ali puno vise suprotnih jer ljudi lako smetnu prioritete s uma i prepuste se uzitcima. I to treba objasniti djeci.

Da je moje dijete u pitanju, i da znam da neovisno zabranio mu ili ne, on i dalje radi po istom, posadio bih 2 biljke, s njime se brinuo o njima a i u konacnici podimili bi ih skupa uz nadzor odgovorne osobe (u ovom slucaju ja, koliko god ironicno zvucalo), plus bi provodili kvalitetno vrijeme skupa.
Prije svega, to hipotetsko dijete bi dobilo visokokvalitetni proizvod za kojeg zna sto dobiva i sto ocekivati, morao bi uloziti neki napor i trud da dođe do toga, ali to je cijena koju plaća da bi uzivao. Ne bi se vucarao po ulici sa raznim debilima i meni kuci donosio ulicnu filozofiju jer se od toga jezim.

Prije svega zadovoljio bih njegovu potrebu da se napusava a uklonio rizike prelaska na teske droge, i lose drustvo, jer sjecam se u skoli uvik je bilo likova koji su pusili neke svoje trave tamo sa otoku bogu iza nogu raslo i nikad se nisu s ovim kvartovskim bajama druzili,niti su bili problematicni i na kraju su svi postali dobri ljudi. A ovi ghetto ulicari sisu vime ko i prije i svi su im za sve krivi i znaju sve odgovore ....

Preprodaju droge necu uopce komentirati jer svako sa zrncem razuma zna sto to znaci i kuda vodi.
__________________
Dinja, milun ili cata?
Think Different is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:29   #46
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Ovo mi je zadnji upis u ovoj temi pa...........

Iz vlastitoga iskustva.......droga je losa......ali trava nije droga.

Dan danas vucem zdrastvene probleme ne zbog trave nego zbog sintetskih droga.

Speed,Ecstasy i sve sintetsko je najvece zlo koje postoji i od kojega nemas posljedice dok ne dodes blizu 30-te.U tu kategoriju idu i tablete(legalne) koje se zlouporabe.To je ono sto te sjebe i unisti.

Izjaviti da je trava droga je manje vise isto ko da nekom kazes da si se navukao na poriluk ili karfiol.

Najveci primjer licemjerstva sam dozivio od vlastite bake......koja je u jednom trenu nazvala moju zenu i pitala ju dali ona zna da ja pusim travu......inace baka dnevno guta jedan normabel,nekad dva diazepama i jako rijetko xanax


Edukacija je majka.....a i roditeljstvo je gadno

Imam frenda koji je dijete preodgojio u tri dana.

"I cujem da pusis travu"

"Pa da"

"Daj da vidim"

"Kaj je ovo.......neko smece.Ovakav je dogovor.Odsad ako ces pusit travu,pusiti ces iskljucivo ono kaj ti ja dam,i kad pusis nema van,ostajes doma,prijatelje smijes pozvati,ali pusite striktno ono sto ja kazem da smijete"

Tri dana i mali vise nikad nije zapalio.
Marihuana je droga. Nije sintetska, ali je droga. Nemam pojma što se danas prodaje kao trava, ali to je isto droga. Odnosno nije baš da nemam pojma, znam da se nabrijava na razne načine da se poveća sadržaj THC-a, a postoji i kojekakvo smeće u koje se dodaju sintetski kanabinoidi. Toliko o tome da trava nije sintetička droga.

Da, znam, postoje ljudi koji povremeno zapale travu i uz sve to su sasvim OK. O onima koji se svaki dan napušavaju imam malo drugačije mišljenje. Ako nisu u terminalnoj fazi karcinoma. Ovdje govorimo o djetetu od 15 godina koje prema ovome što piše autorica puši travu svaki dan i uz to pomalo dila. To nije dobro i nikako ne može biti dobro, već su ljudi prežvakali na temi zašto nije dobro. Odakle ti hrabrost i odakle ti pravo pisati postove po ovakvoj temi? Što, nema nikakve razlike ako klinac od 15 godina svaki dan puši travu i ako baba od 70 svaki dan drmne normabel? Kelj i karfiol neću ni spominjati, ajd da si bar probao s krumpirom.

Ako travu mahom uzimaju visoko inteligentni ljudi kako piše u nekom prijašnjem postu, kud nestade tvoja logika? Otišla u dim?

A ova tvoja pričica iz života... u to može povjerovati samo netko tko je teenagera samo na slici vidio...
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 23:11   #47
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Da, znam, postoje ljudi koji povremeno zapale travu i uz sve to su sasvim OK. O onima koji se svaki dan napušavaju imam malo drugačije mišljenje. Ako nisu u terminalnoj fazi karcinoma.
Kakvo mišljenje imaš o onima koji svaki dan popiju dvije čaše vina uz ručak?
Naime, za razliku od marihuane koja je laka droga, alkohol je, znanstveno gledano, srednje teška droga. Može izazvati tešku fizičku ovisnost i može ubiti čovjeka - doslovno.

Ali alkohol je u našem društvu legalna droga pa se uživa javno i često svakodnevno. Licemjerno društvo neće vidjeti ništa loše u čovjeku koji svaki dan popije čašu-dvije vina, ali onoga tko svaki dan popuši džoint, proglasit će drogerašem.

Autorici topica: strogo zdravstveno gledajući, bilo bi štetnije za zdravlje tvog sina da konzumira alkohol nego marihuanu. Kao i većina ovdje, smatram da je glavni problem preprodaja - bez obzira na to o kako maloj količini se radi. Možda bi mu koristio razgovor s kakvim bivšim dilerom ili možda posjet popravnom domu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:25   #48
Ovisnost je ovisnost. Onaj koji mora popušiti joint svaki dan je jednako ovisnik kao i onaj koji mora popiti dvije čaše vina svaki dan. Nema razlike u tom smislu. Ne vidim kako to mijenja činjenicu da je onaj koji popuši joint svaki dan drogeraš.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:34   #49
Ako čovjeka koji svaki dan popuši džoint nazivaš drogerašem, ali i čovjeka koji svaki dan popije čašu vina alkoholičarom, onda su tvoja mjerila stroga, ali nisu licemjerna. U tom slučaju je među ljudima koje ja znam više od 50% alkoholičara, uključujući i moje roditelje i muža.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 08:52   #50
ja bi prije ove s alkholom nazvala alkicima nego narkomanima ove koji puse svaki dan.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:57   #51
Naravno marihuana je najveci problem mladezi.........

Gle izuzmimo debile i ostale.Pusio ti travu,ne dirnuo ju nikad,to realno nece utjecati na tvoje sposobnosti kao osobe.

Napomenut cu osobno,makar jesam vec mnogo puta,ja sam kroz osnovnu(znaci 6,7 i 8.mi razred pusio travu).I pogodite sta......svi zivi streberi u razredu su kod mene pod odmorom dolazili da im neke stvari objasnim.Ne nisam bio genije nego mi je jednostavno isla kemija,fizika i hrvatski.

U srednjoj sam prestao pusiti,jer nisam imao vrijeme za skolu,praksu i sa strane si zaraditi za svoj prvi Playstation 2 koji je onda kostao vise nego Skoda koju mi je mama vozila.

Netko me u upisima pitao otkud mi hrabrost................pa jebiga mozda sam ju skupio nakon svih nekadasnjih prijatelja koji su se predozirali ilegalnim drogama(ne travom),ili cak njih par kojima su i ljecnici propisali LEGALNU TERAPIJU,pa su se slucajno bacili sa zgrade,jer eto ova tableta neide sa ovome.

Ali hej ajmo se koncentrirati na hasomane..........oni su problem............ovi alkici koji su legalno umrli od ciroze............oni su samo bili neshvaceni ljudi koje zivot nije mazio
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:58   #52
Napisala sam jasno "onaj koji mora... je ovisnik". Ali nije tema. Zabavljajte se dalje bez mene.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:01   #53
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Ovisnost je ovisnost. Onaj koji mora popušiti joint svaki dan je jednako ovisnik kao i onaj koji mora popiti dvije čaše vina svaki dan. Nema razlike u tom smislu. Ne vidim kako to mijenja činjenicu da je onaj koji popuši joint svaki dan drogeraš.
Nije. Marihuana jednostavno ne stvara ovisnost na isti način kao nikotin, alkohol ili heroin. Kad se navučeš na alkohol, nagli prestanak te može ubiti, a psihička komponenta je toliko jaka da je apstinencija doživotna borba.
marihuana može postati navika, kompulzivno ponašanje koje se teško riješiti, no to je najčešće simptom, a ne izvorni problem.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 08:38   #54
molim da se držite teme, odn. problema iz prvog posta.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:17   #55
Ne znam je li autorica našla rješenje za problem, al evo i moje mišljenje:

dijete treba sjesti s njime popričati kao s mladom osobom koja ima a) mozak i b) iskustvo konzumacije marihuane.

Budući je konzument, zna dovoljno da treba izbjegavati priče o paklu ovisnosti itd, jer time se odmah osoba diskvalificira kao informirani sugovornik.

Također i priče "tko proba travu, završi na heroinu" preskočiti. Ovo je ujedno jedan od glavnih razloga zašto gluplji mladi ljudi probaju sve i svašta, jer pomisle da zaista sve je jednako opasno.


Kad smo mi bili klinci, u Rijeci je recimo bio droga boom, tada je hrpetina ljudi preprodavala na sitno (i to ljudi različitih obiteljskih situacija, uopće ne nužno bez love, kao i različitih obrazovanja), i to većinom da pokrije vlastite troškove. Nekima je to onda bio super način da zarade i za još nešto, budući laka lova lako povuče.


Tako da, mene bi kao roditelja zanimalo zašto preprodaje (ako zaista preprodaje), koje količine uopće nabavlja, gdje drži to što preprodaje, gdje boravi kad je napušen i kada uopće puši (nije isto jel zapali navečer s društvom ili tijekom dana/nastave).

Jel to uopće sve što konzumira (tu ne bih vjerovala na riječ i mislim da bih također provela testiranje na sve).

U stvari, iz prvog posta uopće nisam shvatila je li 100% da on kontinuirano preprodaje, budući je moguće dečko nabavio za 50 kn, netko ga zamolio malo, pa on odvojio za 10 kn

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Moze li se postati ovisan o marihuani? Moze, ali simptomi apstinencijke krize su mnogo blazi nego kod opasnijih droga poput cigareta ili alkohola.
Ja bih prije rekla da se može steći navika konzumacije, a ne ovisnost. Da danas nestane sva marihuana na svijetu, konzumenti bi bili tužni, ljuti, razočarani, i to je sve.

Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Marihuana je droga.
Ajde definiraj što je to "droga", mislim da je to ključno za ovu raspravu.

Je li droga supstanca koja mijenja svijest, supstanca koja izaziva ovisnost ili supstanca koja je zakonom zabranjena, ili neka kombinacija navedenog?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:49   #56
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ja bih prije rekla da se može steći navika konzumacije, a ne ovisnost. Da danas nestane sva marihuana na svijetu, konzumenti bi bili tužni, ljuti, razočarani, i to je sve.
Pa ne bas. Javljaju se i simptomi koje sam spomenuo u vidu nesanice, razdrazljivosti... Rekao bi da su simptomi manje izrazeni nego kod skidanja s kave, ali postoje pa se moze govoriti o blagoj ovisnosti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 18:32   #57
Quote:
Princippessa kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

Ne znam jesam li na dobrom mjestu no pokušat ću ovdje pa neka admini prebace ako je potrebno.

može se dogoditi baš svakome! Svoje dijete sam odgajala najbolje što sam mogla i znala, kao uostalom i svaki roditelj!
Princippessa!

Mali je tvoje povjerenje proćerdao, laže i nemoj mu vjerovati. Ne radi se toliko o tome, šta tu govore, da trava nije droga i blalatrala, ne znam, ali sa trave se ide dalje, zapamti. Puno njih je počelo sa travom, a završilo na heroinu ili čemu gorem.
Sad je vrijeme, da ga tvrdo primiš i ne puštaš. Nek i tata pomogne i njegov je. Ne možeš sama, jer ovo je znak za uzbunu. Svi ljudi misle da nije toliko ozbiljno, ali kasnije se uvjere, da je još i gore. Govorim iz vlastitog iskustva i znam šta je droga vjeruj.
Drži se!
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 21:16   #58
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Princippessa!

Mali je tvoje povjerenje proćerdao, laže i nemoj mu vjerovati. Ne radi se toliko o tome, šta tu govore, da trava nije droga i blalatrala, ne znam, ali sa trave se ide dalje, zapamti. Puno njih je počelo sa travom, a završilo na heroinu ili čemu gorem.
Sad je vrijeme, da ga tvrdo primiš i ne puštaš. Nek i tata pomogne i njegov je. Ne možeš sama, jer ovo je znak za uzbunu. Svi ljudi misle da nije toliko ozbiljno, ali kasnije se uvjere, da je još i gore. Govorim iz vlastitog iskustva i znam šta je droga vjeruj.
Drži se!
Puno vise ih je započelo s alkoholom pa možda da krene od njega?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 15:35   #59
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Puno vise ih je započelo s alkoholom pa možda da krene od njega?
Čemu sarkazam? Ženi sam dala savjet iz vlastitog iskustva, ne mislim se tu ni s kim prepucavati. Ajde daj i ti neki pametan savjet, jer žena treba pomoć, i alkohol je tu negdje , loše
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 14:08   #60
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Puno njih je počelo sa travom, a završilo na heroinu ili čemu gorem.
najveći broj njih je počelo i završilo s travom.
ne znam točan postotak onih koji preko trave dođu do heroina, ali jednoznamenkast je.
od heroina teško da ima koja gora droga.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.