Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 14:22   #321
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Btw., da li netko zna što znači BN, neprestano blinka tj. 1 sekundu pokaže neki broj, npr. 75, zatim 0, pa 76, opet nulu itd..

U-napon
I-jakost struje
T-temperatura
B-?

ajmo znalci, temu ste skrenuli a odgovora nema
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:29   #322
Procjenjeni životni vijek u postocima?

B je Battery, pitanje što je N?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:39   #323
Jasno, tj. vjerojatno iz servisa jer se preko tog menija resetira servisni interval, otpuštaju stražnje čeljusti da se mogu promjenit pločice, itd.. ima i opcija "dyno test", to bi navodno trebalo aktivirat kad se ide na valjke na tehnički, itd..

Sad sam skužio da nekad izbaci broj pa nulu, nekad broj pa 100.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:50   #324
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Btw., da li netko zna što znači BN, neprestano blinka tj. 1 sekundu pokaže neki broj, npr. 75, zatim 0, pa 76, opet nulu itd..

Jel ima nekog pravila, kada blinka, kada povecava, a kada smanjuje te brojeve?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:10   #325
Ako ide od 0 do 100 bit će neka vrsta opterećenja. Pa kada se uključi neki potrošač naglo skoči.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:18   #326
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ako ide od 0 do 100 bit će neka vrsta opterećenja. Pa kada se uključi neki potrošač naglo skoči.
Akumulator uopste ne bi trebalo da je opterecen tokom voznje, naprotiv, on se puni dok auto radi.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:22   #327
Ovo je auto sa start stop sustavom, AGM baterijom i inteligentnim alternatorom, tu stvari ne funkcioniraju tako.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:26   #328
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ovo je auto sa start stop sustavom, AGM baterijom i inteligentnim alternatorom, tu stvari ne funkcioniraju tako.
Pazi, UB=14,8V, to znaci da pametni ili kakav vec alternator isporucuje ovoliki napon na kleme akua.

IB=6,7A, to znaci da se aku puni tom strujom.

E sad, sta je u tim uslovima BN=75, treba videti..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:49   #329
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pazi, UB=14,8V, to znaci da pametni ili kakav vec alternator isporucuje ovoliki napon na kleme akua.

IB=6,7A, to znaci da se aku puni tom strujom.

E sad, sta je u tim uslovima BN=75, treba videti..
Znači, brdo današnjih automobila ima start/stop sustav upotpunjen AGM akumulatorom i pametnim alternatorom sa regenerativnim kočenjem. Sustav radi na način da se akumulator puni kada vozilo klizi bez gasa i kada se koči. Zašto? Jer ako alternator stalno radi troši se i do 4% više goriva. Da bi sve to radilo trebaju posebne komponente.

I ako sjedneš u W205 u meniju s trenutnom potrošnjom imaš na grafici i "charge" dio (zelena linija) i ona se pojavljuje isključivo kada pustiš gas, a auto se kreće i kada kočiš.

Današnji električni sustavi su dosta kompleksni, sve se nadzire konstantno, čak i kada auto ne radi, a sustav čak i radi konstantnu desulfatizaciju AGM akumulatora.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:10   #330
Ne ulazim cesto u taj meni pa ne mogu skuzit neki pattern. Cini mi se da je na nizoj temp i taj broj nizi, odnosno da u prosjeku vremenom pada što bi ukazivalo na nekakav postotak napunjenosti, ali mi je cudno da start/stop ne bi radio na 75%. Po sjecanju, ali zaista mutnom, prije godinu dana je taj broj bio na 90 i startstop je radio.

Tlaka mi je ostavit auto u servisu da se puni ili u garazi jer mi treba 10x dnevno, ali probat cu veceras iskombinirat pa javim. Ako nakon punjenja bude blizu 100, jasno je o cemu se radi.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:16   #331
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Znači, brdo današnjih automobila ima start/stop sustav upotpunjen AGM akumulatorom i pametnim alternatorom sa regenerativnim kočenjem. Sustav radi na način da se akumulator puni kada vozilo klizi bez gasa i kada se koči. Zašto? Jer ako alternator stalno radi troši se i do 4% više goriva. Da bi sve to radilo trebaju posebne komponente.

I ako sjedneš u W205 u meniju s trenutnom potrošnjom imaš na grafici i "charge" dio (zelena linija) i ona se pojavljuje isključivo kada pustiš gas, a auto se kreće i kada kočiš.

Današnji električni sustavi su dosta kompleksni, sve se nadzire konstantno, čak i kada auto ne radi, a sustav čak i radi konstantnu desulfatizaciju AGM akumulatora.
Sve je to lepo, ali kod akua vec par decenija nema nista revolucionarno, tako da tvoja prica nema mnogo veze sa ovim parametrima o kojima pisemo.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:18   #332
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ne ulazim cesto u taj meni pa ne mogu skuzit neki pattern. Cini mi se da je na nizoj temp i taj broj nizi, odnosno da u prosjeku vremenom pada što bi ukazivalo na nekakav postotak napunjenosti, ali mi je cudno da start/stop ne bi radio na 75%. Po sjecanju, ali zaista mutnom, prije godinu dana je taj broj bio na 90 i startstop je radio.

Tlaka mi je ostavit auto u servisu da se puni ili u garazi jer mi treba 10x dnevno, ali probat cu veceras iskombinirat pa javim. Ako nakon punjenja bude blizu 100, jasno je o cemu se radi.
Ja sam prvo pomislio da je to % napunjenosti, ali kad si rekao da ide i do nule predomislio sam se.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:40   #333
Ne ide do nule vec na trenutak prikaze nulu, zatim broj pa opet nulu.. s tim da nekad umjesto nule prikaze 100. Vrlo sporo se mijenja taj bn broj. Snimit cu i stavit na jubito jer ga ni vcrs necu stic punit.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:45   #334
Recimo sjediš u autu ispred vrata Lidla i ćekaš dok žena vodi borbu oko gaća sa miki maus uzorkom na rasprodaji. I iz dosade kreneš redom 😂

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:22   #335
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Sve je to lepo, ali kod akua vec par decenija nema nista revolucionarno, tako da tvoja prica nema mnogo veze sa ovim parametrima o kojima pisemo.
Ha čuj, kada tvrdiš da akumulator u vožnji uopće nije opterećen i da alternator stalno puni akumulator, izgleda da si ti zadnjih 10 godina prespavao.

OK, mogu razumjeti da se izvan EU razni nameti na vozila ne računaju po emisijama, pa da se auti ni ne uvoze sa takvim sustavima jer ih poskupljuju, ali kada ti napišem, pa barem provjeri što su to AGM akumulatori, inteligentni (pametni) alternatori, regenerativno kočenje, start-stop sustavi...
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:12   #336
Jučer Lidl, 139 kn. 3 god garancije. Lakši je od ispravljača 3 - 12v od prije 30 godina koji si uštek'o u Walkman umjesto baterija.....

Bumo vid'li kako radi.... Tj. KOLIKO.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:46   #337
Ja ga kupio prosle god. Koristio ga 10ak puta (skuter, auto, posudio)
Eto i dalje radi.

Sent from my THL 4400 using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:06   #338
Ako je taj isti, cca 4god kod mene i dalje radi. Koristim ga cca jednom u 3mj.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:28   #339
Jel jos traje ponuda u Lidlu?

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:08   #340
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Jel jos traje ponuda u Lidlu?

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Ne, ali mooooozda je jos koji ostao...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.