Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 01:34   #1861
Koje propuste?
Ko mala dijeca il babe na placu se prepirete. Napisite cinjenice, pozitivne i negativne.

Ja vidim tamo sretna lica dijece s kojika se intenzivno radi dok u drzavnom vrtici sijede okolko i valjaju se u blatu. Mislim da tu ima ljubomornih ljudi koji samo doslovce seru. Vrtic nije jeftin, al vrijedi svake kune.
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 06:18   #1862
Bacite pogled na knjigu "Izvan okvira" autorice E. Slunjski i vidjeti ćete primjere dobre prakse iz različitih vrtića. To može biti kriterij.

Ima dobrih i loših vrtića, kako privatnih tako i gradskih, i unutar gradskih postoje velike oscilacije u kvaliteti između pojedinih odgajatelja i skupina. U gradskim je to lutrija.

S druge strane postoje loši programi umotani u sjajni celofan, na nikog ne upirem prstom pri tome ali znam par primjera...

Kriterij dobrog programa nije koliko će dijete doma pjevati pjesmica pa pripazite na to.

Važan je dobar i topao odgajatelj ali ima puno bitnih stvari kojih nismo u početku ni svjesni (nisam ni ja bila kad mi je dijete kretalo u gradski vrtić).

Skinite si Nacionalni kurikulum s interneta pa vidite radi li vaš vrtić na taj način (jer morao bi po zakonu, a mnogo njih ne radi tako), a kako to u praksi treba izgledati, možete vidjeti u spomenutoj knjizi.

Vrtić je danas, I mora biti, punooo više od "čistog, suhog i sitog djeteta". ☺️

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:37   #1863
Lijepo napisano.... svi znamo da dobri gradski vrtici su bukirani. Mi cemo ic u jedan od privatnih vrtica i nadat se najboljem.
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:00   #1864
Kids&co. ..... Jel to vrtić?

Baš sam se pitao kad će se REZERVNI IGRAČ Zeko1234 pojaviti ...

Evo činjenica....

PRVA RUNDA:

15.08.2016. Radoznali Zeko1234 pita:

Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Moze mi netko koje privatne jaslice u zagrebu primaju bebe od 6mjeseci? Hvala
25.08.2016. Ostoppbar oduševljena hvali vrtić

Vrtić se taman otvara.
Vrtiću trebaju djeca.
Vrtić dobiva besplatnu reklamu.
VRTIĆ IMA SREĆE!!!!


DRUGA RUNDA:

03.03.2017. Zeko1234 u 4h ujutro pita:

Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Zanima me iskustvo jedne mame cije dijete pohada vrtic? Kak ste zadovoljni tetama, odnos prema dijetetu? Meni je uzasno vazno posvecenje dijetetu pogotovo u fazi adaptacije. Nigdje nisam procitala necije misljenje iskustvo. Zahvaljujem
03.03.2017. istoga dana u podne Ostoppbar oduševljena hvali vrtić.

03.03.2017. istog dana u 16.08 brzi Zeko1234 javlja:

Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Evo i nas mali je upisan.
Upisi taman prošli.
Vrtić nema dovoljan broj upisane djece.
Vrtić ponovno dobio besplatnu reklamu.
VRTIĆ BAŠ IMA SREĆE!!!!


TREĆA RUNDA

03.10.2017. Sada već upisani Zeko1234 ponovno pita

Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post
Zanima me ima ko ovdje ciji jaslicar ide u kids co. Ono kaj me zanima kaj rade? Koju vrstu zabave imaju? Kolko im cesto presvuku pelene?

04.10.2017. Ostoppbar ponovno oduševljeno hvali vrtić

Upisi taman prošli.
Nema se dovoljno djece.
Vrtić ponovno u pravi trenutak dobiva reklamu.
VRTIĆ IMA HEBENO PUNO SREĆE!!!



Utakmica je u toku.
Zeko1234 dobaci loptu, a Ostoppbar u pravi trenutak šutne reklamu
NEDUŽNI VRTIĆ UVIJEK IMA SREĆE!!!!


2+2=4

PAMETNOM DOSTA

Zadnje uređivanje VonMixy : 16.10.2017. at 23:23.
VonMixy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.10.2017., 23:12   #1865
Kids&co. ..... Jel to vrtić?



Evo činjenica.....

Quote:
Zeko1234 kaže: Pogledaj post

Ja vidim tamo sretna lica dijece s kojika se intenzivno radi dok u drzavnom vrtici sijede okolko i valjaju se u blatu. Mislim da tu ima ljubomornih ljudi koji samo doslovce seru. Vrtic nije jeftin, al vrijedi svake kune.

Gdje se to Zeko1234 upisao 03.03.2017.?

Jel možda upisan u Kids&co.?

Ako je upisan u Kids&co., zašto onda 03.10.2017. ponovno traži informacije o vrtiću? Pa valjda ih zna ako je tamo.

Ako nije upisan u taj vrtić, kako on to tamo vidi sretna lica djece s kojima se intenzivno radi? Gdje ih on to može vidjeti a mi drugi ne?



Zeko1234 na kraju ne propušta nabaciti reklamu.

NEDUŽNI VRTIĆ I PONOVNO IMA SREĆE!!!!!

2+2=4

PAMETNOM DOSTA
VonMixy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.10.2017., 10:00   #1866
vi shvaćate koliko jadni ispadate?


ovaj forum je jedna velika cjelina - svi se pratimo počevši od MPO-a, preko trudnica i na kraju završimo na dojenčadi & predškolcima pa selimo u školarce. Da ste imalo, ali IMALO, gledali postove starije od dvije godine, kada famozni vrtić koji vam toliko smeta nije bio u planu, vidjeli biste sve muke koje žene prolaze kako bi došle u ovu fazu, uključujući nažalost i mene.

Ja sam doslovno napisala da tražim vrtić za bebu od 6 mjeseci, NITKO na forumu mi nije znao reći, samo su spomenuli kids&co. Ja sam otišla, svidjelo mi se i upisala sam malu. Danas kad me netko pita za preporuku, ja ću im reći svoj vrtić jer sam ja zadovoljna.

Nitko nije rekao da ne možete napisati da vrtić nije dobar i da ne valja, ali ovoliko pljuvanje po vrtiću bez da vaše dijete ide u isti mi je u krajnju ruku glupo i djetinjasto. u redu, napisali ste jedan post o vrtiću koji ne valja, čemu ostalih 10? nemate pametnijeg posla ili kaj?


ukoliko ćete dalje pljuvat po vrtiću, slobodno, meni ni iz džepa ni u džep jer ja nemam nikakve veze s njim osim što sam roditelj djeteta koji ga pohađa, ali još jednom mene spomenite u kontekstu zaposlenika, onda ćemo admine zvati
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:33   #1867
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Bacite pogled na knjigu "Izvan okvira" autorice E. Slunjski i vidjeti ćete primjere dobre prakse iz različitih vrtića. To može biti kriterij.

Ima dobrih i loših vrtića, kako privatnih tako i gradskih, i unutar gradskih postoje velike oscilacije u kvaliteti između pojedinih odgajatelja i skupina. U gradskim je to lutrija.

S druge strane postoje loši programi umotani u sjajni celofan, na nikog ne upirem prstom pri tome ali znam par primjera...

Kriterij dobrog programa nije koliko će dijete doma pjevati pjesmica pa pripazite na to.

Važan je dobar i topao odgajatelj ali ima puno bitnih stvari kojih nismo u početku ni svjesni (nisam ni ja bila kad mi je dijete kretalo u gradski vrtić).

Skinite si Nacionalni kurikulum s interneta pa vidite radi li vaš vrtić na taj način (jer morao bi po zakonu, a mnogo njih ne radi tako), a kako to u praksi treba izgledati, možete vidjeti u spomenutoj knjizi.

Vrtić je danas, I mora biti, punooo više od "čistog, suhog i sitog djeteta". ☺️

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Da imam jasličara od godine dana ili kao Ostop bebu od 6mj zanimalo bi me jedino i isključivo koliko teta im na broj djece

Malenima do 2-3 godine treba samo dobra teta, a sad da li se radi po programu manje ili više važno, važnije je da se sa njima netko bavi stalno a ne da su kao u većini gradskih prepušteni sami sebi

A kad malo porastu, već se iskristalizira što tamo štima a što ne štima i onda se lako dijete preseli u neki drugi vrtić, kasnije ni u gradskima nije prevelika navala i lakše se dobije mjesto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:36   #1868
molim vas da se suzdrzite prozivanja i bavljenja drugima.
dobrodosli su savjeti i iskustva i roditelja i odgajatelja vezano uz odredjene vrtice, kako pozitivna iskustva tako i negativna, koja su isto tako podlozna promijenama, i najbolji vrtic moze postati najgori i obrnuto.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 17.10.2017. at 18:52.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:53   #1869
pretpostavljam da se ljudi, prilikom izbora vrtica ne vode samo iskustvom sa foruma, nego obidju vrtice, razgovaraju s odgajatlejima, razgovaraju sa drugim roditeljima. forum samo ostavlja mogucnost brzeg upoznavanja i brzih razmjena informacija, pogotovo kad se ne radi o vrticu u kvartu gdje mozes roditelje srest u parku i pitat kak je u tom vrticu. isto tako, ono sto je meni vazno,nece biti vazno nekom drugom roditelju, stovise, taj roditelj moze to i ocjeniti negativnim.

i slazem se da danas roditelji, birajuci privatan vrtic biraju i razne kerefeke, koje vrtici nude, a da se u tome cesto moze zanemariti ono sto je osnovni program ili odredjena kerefeka djetetu uopce ne odgovara, a roditelj misli da je IN i potice sveukupni razvoj i dijete ce biti supergenijalac, iako nema genetsku predispozicju za isto (malo sam karikirala)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:26   #1870
Mi se veselimo kids co... zlocestima pusa
Zeko1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:50   #1871
Thumbs up Kids&co. Jel to vrtić?



Stanujem na Vrbiku. Da bih došao do nasipa skoro svaki dan prolazim kroz Cvjetno naselje. Tih pet ulica sa kućama poznajem kao svoj džep.
Više nisam sam. Kako čekamo prinovu, moja Hani i ja šećući registrirali smo da se u jednoj od kuća otvorio vrtić. Odlučili smo ga pogledati dok čekamo i imamo vremena. Lokacija nam izuzetno paše, pa smo mislili da će to biti "naš" vrtić.

Međutim uočio sam da vrtić Kids&co. ne ispunjava određene sigurnosne uvjete.

Vrtić ima tri etaže, prizemlje, kat i potkrovlje. Oni navode da im je kapacitet 60-ero djece. Za taj broj djece imaju preuske stepenice sa drvenim gazištima i drvenim rukohvatima a nemaju osigurane požarne stepenice.
Nisu građeni po uvjetima za vrtić, nego kao kuća, pa sam se pitao kakvu zaštitu, u slučaju potresa, imaju djeca koja se nađu u potkrovlju sa prozorima na kosim stropovima ili kod velikih staklenih površina u dnevnom boravku, kod bazena ili kod staklenih vrata u jaslicama?
Upravo zbog lakšeg izlaska u slučaju opasnosti, ulazna vrata se moraju otvarati prema van, a njihova se otvaraju prema unutra. I ne samo to, ulazna vrata su im iznimno opasna jer su teška, metalna i vrlo snažna, a prilikom otvaranja udaljavaju se od štoka vrlo daleko, tako da mogu uhvatiti i ne samo prikliještiti, nego i strgati dječju ruku ili nogu, nedaj Bože, u slučaju nepažnje.
Ulazne stepenice u kuću nisu zaštićene od automobila koji se parkiraju odmah uz njih.
Nemaju odvojenu stazu za mame s kolicima i djecu, iako im je taj popločeni dio dugačak oko 20 metara. Na njemu se mješaju auti i roditelji s djecom i svi ulaze na isti ulaz na ogradi. Šećući se, prisustvovali smo jednoj veoma opasnoj sceni kada se dijete istrgalo mami iz ruke i odjurilo u dvorište puno automobila koji su svi izlazili na rikverc van. Srećom, prošlo je sretno iako nas je dobro uplašilo.

Imao sam još komentara na bazen i neke druge opaske.
Na sva moja pitanja odgovoreno mi je da oni imaju dozvolu i da je sve u redu. Kako sam bio uporan i inzistirao da ove stvari nisu u redu, dobio sam prijetnju da će me njihovi advokati tužiti.

Zbog te prijetnje odlučio sam se obratiti nadležnim ustanovama da vidim tko je u pravu.
Rečeno mi je da sve što sam naveo, a bilo je toga još, ima osnove. Savjetovano mi je da podnesem prijavu protiv njih.

VonMixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 08:49   #1872
Quote:
VonMixy kaže: Pogledaj post

Zbog te prijetnje odlučio sam se obratiti nadležnim ustanovama da vidim tko je u pravu.
Rečeno mi je da sve što sam naveo, a bilo je toga još, ima osnove. Savjetovano mi je da podnesem prijavu protiv njih.

Te iste nadležne ustanove koje su im izdale dozvolu za rad, su sad nakon tvoje prijave uvidjele da ipak ima osnove da im nisu trebali dati dozvolu?
Aha

Eto, imaš zanimaciju za duge zimske dane
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:59   #1873
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Te iste nadležne ustanove koje su im izdale dozvolu za rad, su sad nakon tvoje prijave uvidjele da ipak ima osnove da im nisu trebali dati dozvolu?
Aha

Eto, imaš zanimaciju za duge zimske dane

Ne znam što te navelo da zaključiš da sam podnio prijavu jer niti u jednom trenutku se ne izjašnjavam da jesam niti da nisam.
Moja namjera nije da budem bilo čiji spasitelj, a naročito ne da spašavam ljude koji su zadovoljni i to ne žele.
Ali potpuno se slažem s tobom da bi scenarijo podnošenja prijave bio takav kakvim ga opisuješ.
Po sadašnjem saznanju situacija se zahuktala i bez mene i moje je da nabavim kokice i promatram.
Mislim da će trajati duže od ove zime.


Nisam znao što je to MPO beba, pa sam pogledao. Drago mi je zbog vas. Čestitam.
VonMixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:13   #1874
Pozdrav, ima li netko svježa iskustva s vrticem Kućica na Crnomercu? Znam da je vanjski prostor malen, ali bi malena bila samo pola dana u vrtiću pa mi je važnije kakve su tete i prilagodba, radi se o jaslicama. Od privatnih vrtića, ovaj mi je na najboljoj lokaciji na putu poslu pa zato pitam, a i vidjela sam na popisu da tamo ima mjesta. Hvala unaprijed!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:24   #1875
Smile

Pozdrav, mi imamo s Kucicom iskustvo, ali ne tako frisko. Uglavnom su ok, dvoriste je stvarno jako malo, ali idu u šetnje. Tete su bile u redu, prostor je osrednji. Ali djeca su bila sretna pa je to valjda nekako najbitnije. Možda ima netko tko ima friško iskustvo. Prilagodba je kao i svudgje. Prvo si s djetetom u prostoru, pa drugi dan kraće, pa dijete ostane samo par minuta i tako se vrijeme produžuje.
leeloo1107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:04   #1876
@vonmixy
prije nego te baniram, ajde mi pliz reci odakle tolka opsesija vrticem u kojem nemas dijete ntii ces ga ikada upisati?
koja je tvoja potreba da blatis vrtic a jos niti dijete nemas?

usput ti predlazem da posjetis neke gradske vrtice, koji postoje vec 50+ godina i koji imaju, sve ove opasnosti o kojim ti pises (osim bazena) pa da pises svetom Milanu da ih zatvori jer djeca u njima nisu sigurna. i ne samo da ih zatvore, nego sruse i na mjestima tih zgrada sagrade fontane jer su samo oko njih djeca sigurna.
vjerujem da ce ti roditelji neupisane djece biti beskrajno zahvalni.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:49   #1877
Quote:
VonMixy kaže: Pogledaj post


Stanujem na Vrbiku. Da bih došao do nasipa skoro svaki dan prolazim kroz Cvjetno naselje. Tih pet ulica sa kućama poznajem kao svoj džep.
Više nisam sam. Kako čekamo prinovu, moja Hani i ja šećući registrirali smo da se u jednoj od kuća otvorio vrtić. Odlučili smo ga pogledati dok čekamo i imamo vremena. Lokacija nam izuzetno paše, pa smo mislili da će to biti "naš" vrtić.

Međutim uočio sam da vrtić Kids&co. ne ispunjava određene sigurnosne uvjete.

Vrtić ima tri etaže, prizemlje, kat i potkrovlje. Oni navode da im je kapacitet 60-ero djece. Za taj broj djece imaju preuske stepenice sa drvenim gazištima i drvenim rukohvatima a nemaju osigurane požarne stepenice.
Nisu građeni po uvjetima za vrtić, nego kao kuća, pa sam se pitao kakvu zaštitu, u slučaju potresa, imaju djeca koja se nađu u potkrovlju sa prozorima na kosim stropovima ili kod velikih staklenih površina u dnevnom boravku, kod bazena ili kod staklenih vrata u jaslicama?
Upravo zbog lakšeg izlaska u slučaju opasnosti, ulazna vrata se moraju otvarati prema van, a njihova se otvaraju prema unutra. I ne samo to, ulazna vrata su im iznimno opasna jer su teška, metalna i vrlo snažna, a prilikom otvaranja udaljavaju se od štoka vrlo daleko, tako da mogu uhvatiti i ne samo prikliještiti, nego i strgati dječju ruku ili nogu, nedaj Bože, u slučaju nepažnje.
Ulazne stepenice u kuću nisu zaštićene od automobila koji se parkiraju odmah uz njih.
Nemaju odvojenu stazu za mame s kolicima i djecu, iako im je taj popločeni dio dugačak oko 20 metara. Na njemu se mješaju auti i roditelji s djecom i svi ulaze na isti ulaz na ogradi. Šećući se, prisustvovali smo jednoj veoma opasnoj sceni kada se dijete istrgalo mami iz ruke i odjurilo u dvorište puno automobila koji su svi izlazili na rikverc van. Srećom, prošlo je sretno iako nas je dobro uplašilo.

Imao sam još komentara na bazen i neke druge opaske.
Na sva moja pitanja odgovoreno mi je da oni imaju dozvolu i da je sve u redu. Kako sam bio uporan i inzistirao da ove stvari nisu u redu, dobio sam prijetnju da će me njihovi advokati tužiti.

Zbog te prijetnje odlučio sam se obratiti nadležnim ustanovama da vidim tko je u pravu.
Rečeno mi je da sve što sam naveo, a bilo je toga još, ima osnove. Savjetovano mi je da podnesem prijavu protiv njih.


rekla sam da neću više pisat, ali moram


šetate se jednosmjernoom ulicom? odlična zabava za psa moram priznat.

"metalna vrata"

meni su super i to mi je bio veliki plus jer znam da ih dijete samo ne može nikako otvorit. Vrata uvijek otvori teta kad dođem predati dijete.


"Dvorište puno automobila koji su izlazili na rikverc"

U dvorište stane jedan, maksimalno dva automobila. Enough said. Kad netko izlazi na rikverc, uvijek svi paze, uvijek.


"Preuske stepenice"

Stepenice su šire nego moje u zgradi. Imaju rukohvat tako da djeca koja uče silaziti niz njih se mogu pridržavati. Kao moja mala koja je sad naučila pa se ponosno sad hoće penjati i kod nas u zgradi


Otvori svoj vrtić ili dijete upiši u gradski. Nema potrebe za blaćenjem kad očito nisi upoznat sa svime.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:07   #1878
Leeloo hvala na odgovoru! Imamo razgovor tamo i u Čarobnoj kućici pa ćemo vidjeti. Iako po slikama s weba i pisanja ovdje naginjem ovako na slijepo Čarobnoj kućici, a i mrvu mi je bliže.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:48   #1879
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
@vonmixy
prije nego te baniram, ajde mi pliz reci odakle tolka opsesija vrticem u kojem nemas dijete ntii ces ga ikada upisati?
koja je tvoja potreba da blatis vrtic a jos niti dijete nemas?
Oprosti, ali nisam sada u situaciji da idem u detalje.
Rodilo nam se dijete. Bilo je problema, ali izgleda da je sada sve u redu.
Jako smo sretni!
Ako mi daš malo vremena dok nam se situacija barem donekle sredi, odgovoriti ću i sve objasniti kako i zašto.
Hvala na razumijevanju ako će ga biti.
VonMixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:18   #1880
Privatni vrtići u Zagrebu (jaslice)

U državni se, nažalost, nismo uspjeli upisati, pa me zanimaju Vaša iskustva privatnih vrtića. Pošto sam iz Zagreba i putujem u grad skoro svaki dan, zanimaju me mišljenja o vrtićima u centru grada, u Dubravi, Sesvetama i sl. Imam dijete, skoro godinu dana ima, i dolazi nam vrijeme upisa. Koliko ste plaćali cca taj vrtić?

Nisam vidjela ovu temu pa se ispričavam ako je netko postavio slična pitanja :-)
Malecka H is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.