Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 20:35   #61
Pa to nam i je problem kaj je kupljen negdje u Sesvetama..
Znanstveno je dokazano da u katastarskoj općini Sesvete ne postoji niti jedno vozilo kojem nije skidana kilometraža.
Ako si jos kupio u onoj ulici Lj.Posavskog , ta ulica je poznata kao "polje za jelene".
Nista sad, vozi ga oprezno, ne stisci previse, visoka potrosnja ti je najmanji problem.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:02   #62
Quote:
Cezarich kaže: Pogledaj post
Večer nadam se da sam na dobrom mjestu kupio sam prije nekih tri tjedna renaulta megana 3 2009 godinu 1.5 dci 110 konja sa 193000 km auto je jako dobar i zbilja ide i zadovoljan sam s njim samo što sam skužio da mi troši oko 7 litara računalo mi kaže 6.9 litara i na tome stoji kada se vozim dnevno radim
15 km do posla imam 7km govorim o prosjeku a i u ta tri tjedna sam već natočio 400 kn u njega pa ako netko ima kakva saznanja jer po forumima vidim od korisnika da taj motor prosječno troši 5.5l pa bio bih zahvalan da mi netko kaže do čega bi bila ta veća potrošnja i da s autom nisam još išao na servis tek sam ovaj tjedan naručen pa sam i to napomenuo mehaničaru hvala unaprijed
Imam takav auto. Ta potrošnja od 6.9 litara je moguća ako je klima skroz upaljena, i ako u toj kilometraži od 7 km imaš puno "stani-kreni vožnje", te ako nepotrebno jako ubrzavaš. Tako da ne brini.

Resetiraj mu comp. na nulu, pa probaj odvozit dionicu od 40-50 km normalne vožnje.
Ako je ravna dionica, ne bi trebao prelazit 5,5 litara.

I jedan savjet. Nemoj ga voziti na pre niskim okretajima (ispod 1900 okr/min), jer je tad opterećeniji i troši više.

Također računaj da ti se u ovo vrijeme u tih 7 km voznje ulje tek zagrije na radnu temp, pa i to igra ulogu.
Tekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:41   #63
Thumbs up Renault Megane 3 1.5 dci 2009 velika potrošnja

Danas sam napunio rezevar sve dok mi nije izbacio pištolj i resetirao sam računalo sad mi pokazuje od 5 do 5,5l i da dobro si rekao automatska klima mi stalno radi i imam dosta stajanja kao što sam rekao jedno 5 semafora i radovi na cesti gdje se promet izmjenjuje tam čekam na semaforu jedno 10 min tak da se oko tog neću zamarat a što se tiče ovog sa kilometrima auto je kupljen u Euro-Zovu u ulici Ljudevita Posavskog odnosno polju za jelene vjerujem da auto ima i stotinjku tisuća više al to neću nikad saznat samo nek me par godina služi
Cezarich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.