Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 23:02   #1
Faeton - Zemlja koja je postojala prije nas?

Nekolicina znanstvenika vjeruje da je u našem Sunčevom sustavu prije mnogo vremena postojao deseti planet zvan Faeton. Uporište za svoju pretpostavku pronalaze i u jednoj staroj grčkoj legendi. Što se usitinu dogodilo s tim planetom? Je li postao žrtva kozmičke katastrofe? Ili on još uvijek postoji i samo se skriva?

Podrijetlo legende o Faetonu i njegovoj smrtonosnoj vožnji potječe iz mitoloških vremena: već od svoje mladosti Faeton je vrijedno vježbao upravljati sunčevim kolima kako bi toj vještini dostigao svog božanskog oca Heliosa, koji je od početka do kraja dana preko obzora vukao sunčeva kola i time se brinuo za ujednačeni protok vremena na Zemlji.

međutim, Jupiterof sin Epaf često je zadirkivao mladića i sumnjao u njegovo božansko podrijetlo. Kako bi pobio sve sumnje, Faeton je zamolio oca da mu odobri da samo jedan dan upravlja sunčevim kolima. I dogodilo se ono neizbježno: čim su konji primjetili da kolima ne upravlja pravi gospodar, skrenuli su s ustaljenih nebeskih putova vremena i prostora. Sunčeva kola previše su se, između ostalih, približila zviježđima Lava, Raka, Volara i škorpiona pa su se tako jako zagrijala da su skrenula sa svoje nebeske staze.

Kaos na Zemlji

Faeton je spas potražio u blizini Zemlje pa je na našem planetu došlo do naglog zatopljenja. izgorjele su flora i fauna pa je Zemlja nestala u plamenu. Tada su nebeski bogovi u pomoć pozvali Jupitera koji je prema sunčevim kolima uputio svoju munju. Faeton je izgubio ravnotežu, pao je te je tako okončao svoj život.

Zemlja se vrlo sporo oporavljala. Jupiter je ponovo uredio Zemlju i nebo, a ražalošćeni Helios vratio se svom svakodnevnom poslu upravljanja sunčevim kolima.

Poremećeni sklad

Uz tu legendu, već je na antičke pisce najveći dojam ostavila teorija o kometu koji je pri padu na Zemlju mogao uzrokovati vatrenu megakatastrofu. Prema današnjim astronomskim pretpostavkama, pritom je možda mogla biti i riječ i o ostacima nekog planeta . možda baš tajansvenog Faetona, čije su postojanje stoljećima pretpostavljali brojni astronomi i kršćanski astrolozi, budući da im se Sunčev sustav u njima poznatom obliku nikad nije činio potpuno skladan i dorađen. posljednji je astronom koji se bavio pitanjima te božanski zadane harmonije mundi bio poznati Nijemac Johannes Kepler (1571. - 1630.). On je početkom 17. stoljeća iznio svoju teoriju da se udaljenosti između planeta mogu prikazati u matematički i glazbeno skladnim omjerima.

Zagonetna praznina

Ono što Kepler kao ni ostali znanstvenici nije uspio razjasniti, velika je praznina između Marsa i Jupitera - zjapeći jaz ispresijecan rojem planetoida, koji danas nazivamo asteroidnim ili planetoidnim pojasom.

Nije li moguće da je planet koji se tu nekoć nalazio odjednom pod nerazjašnjenim okolnostima eksplodirao pa je za sobom ostavio nakupine ostataka prastare svemirske tvari? Potvrdu za tvrdnje Keplera i njegovih prethodnika moguće je naći i u današnjoj znanosti, osobito ako veliku nakupinu asteroida smatramo ostacima planeta. A tu je i astronomsko pravilo nazvano Titius-Bodeov zakon. Prema njemu svi planeti oko Sunca kruže na određenim razmacima. Ipak razmak između Marsa i Jupitera dvostruko je veći nego što bi prema tom zakonu smio biti. Nedostaje li, dakle, baš kao kod Keplera, neki planet Y? Nije li možda riječ o Faetonu?

Naziv planeta, udaljenost od sunca (u milijunima km)

Merkur, 58
Venera, 108
Zemlja, 149
Mars, 228
...
Jupiter, 778

Saturn, 1428
Uran, 2872
Neptun, 4501
Pluton, 5912 (izgubio status planeta)

"Primjećuje se da sam samo tamo gdje nema posvemašnjeg sklada, kao između Marsa i Jupitera, uspio otkriti mogućnost gotovo savršenog umetanja pravilnog broja..." - J. Kepler, Harmonia mundi


Gdje se skrio planet?

Promotrimo malo podrobnije to područje Sunčeva sustava. Faeton bi od Sunca trebao biti udaljen 350-400 milijuna kilometara, dakle više nego dvostruko više od udaljenosti Zemlje od Sunca (oko 150 milijuna km), točno na granici kozmičkog života i smrti. Taj bi se planet, naime, nalazi na rubu ekosfere koja u našem Sunčevom sustavu označava područje mogućeg života. Samo se unutar tog pojasa može odvijati evolucija. Ta se ekosfera od venerine staze pa preko Zemljine staze proteže do područja između Marsa i Jupitera.

Ali gdje je, odnosno gdje bi se mogao skriti taj planet? Neki ga znanstvenici smještaju negdje iza Sunca. Budući da se sada nalazi u Sunčevoj sjeni, što se neće promijeniti ni u bližoj budućnosti, za nas je nevidljiv, ni svemirske sonde upućene prema Suncu zasad u tu zagonetku nisu unijele više svijetla, tj. nisu otkrile Faeton koji se možda skriva iza Sunca.

(Primjetite tu slicnosti sa tzv. planetom X)

Katastrofa u svemiru

Drugi, primjerice američki astronom Charles Kowal, pokušavaju biti određeniji i pretpostavljaju da je taj planet prestao postojati prije otprilike 175 milijuna zemaljskih godina. Tada je, po njihovu mišljenju, došlo do sudara Faetona s nekim planetoidom - svemirska katastorfa golemih razmjera koja je cijeli naš Sunčev sustav dovela na rub propasti. Moguće je da je katastrofa dovela do uništenja čitavog života na Marsu, do masovnog uništavanja na Zemlji (istrebljenje dinosaura, Atlantida?), nastanak Jupiterovih pjega.

Nakon katastrofe, kamene krhotine tada su počele bombardirati sve članove Sunčeva sustava, njegove planete i mjesece, a pritom su nastajali krateri promjera do 600 km i dubine do 25 km, poput nekih na Marsu. veće kamene krhotine odlomljene s Marsa, Jupitera, Saturna, Urana i Neptuna matični su planeti potom svojom gravitacijom ponovo zarobili pa su postale njihovi mjeseci i prsteni.

Život na Faetonu

Neobično je, međutim, što prsteni nemaju isti kemijski sastav kao planeti oko kojih kruže. I kod mjeseca ima takvih neobičnosti. na primjer, Marsov vanjski mjesec Deinos ima tako malu masu da mnogi znanstvenici smatraju da je šupalj. neki to tumače pustolovno: smatraju kako su prijašnji žitelji Sunčevog sustava Deimos potpuno iscrpili jer su ga rabili kao rudnik. Neki idu u krajnost pa pretpostavljaju da je taj mjesec nešto poput Zvijezde smrti iz Ratova Zvijezda. Možda su ti izvanzemaljci potjecali/potječu s Faetona? Veliki zagovornici ovih pretpostavki smatraju, naime, da je zagonetni planet Faeton bio nastanjen, a možda je čak bio i dom legendarne Atlantide.

Mnoga otvorena pitanja

Postoji li doista sveza između propasti Atlantide i uništenja planeta Faetona, pitanje je na koje odgovor može za sada dati samo mašta. Suvremena znanost u pričuvi ima i niz drugih zanimljivih pitanja na tu temu, ali do današnjeg dana nitko nije pronašao konačne i zadovoljavajuće odgovore.

Između ostalog, nejasno je kad je došlo do velikih tektonskih poremećaja i naginjanja zemljine osi, što je za posljedicu imalo pojavu brojnih prirodnih katastrofa na našem planetu. Čak bi i stalna izmjena magnetskih polova Zemlje osim lokalnih mogla imati i svemirske uzroke, dakle povod za jednu takvu promjenu mogao je biti sudar s ostacima Faetona. Promjene polova fizikalna su činjenica jer su poput električnih otisaka prstiju zauvijek ostavile trag u ohlađenoj magmi.

Teško je ustanoviti je li Faeton doista prouzročio sve prirodne nepogode na našem planeu, ali sa sigurnošću možemo ustvrditi da je naš Sunčev sustav stvoren i oblikovan djelovanjem eksplozija, erupcija i različitih drugih izvanrednih procesa - a oni sasvim sigurno nisu prestali ni do današnjeg doba.

Prastari spisi

Maštu poznatih znanstvenika rasplamsavaju brojni arheološki nalazi. Jedan od najzagonetnijih spisa sumeranska je glinena pločica s crtežom planeta Sunčeva sustava u njihovim pravim omjerima, prikazanima kao da ih je netko promatrao dalekozorom. Zbunjujuća je, pak, činjenica što je nepoznati astronom nacrtao deset planeta, a ne devet. usto, arheolozi su pronašli prastare kalendare u kojima je zemaljska godina bila znatno kraća od 365 dana - što je moglo biti uzrokovano kozmičkim katastrofama. Zato i u Bibliji (točnije Stari Zavjet) na primjer možemo naići na podatke da su određeni ljudi živjeli i po 900 godina.

Je li na Faetonu bilo inteligentnog života?

Pođimo od pretpostavke da je od počekta astronomije do danas na mjestu za mnoge znanstvenike nelogične praznine u lancu planeta između marsa i Jupitera nekoć doista postojao deseti planet nazvan Faeton.

Teoretski, to je posve moguće jer se brojne matematičke teorije o Faetonu ne mogu otkloniti tek tako. Međutim, uz našu razinu znanja ne možemo ih ni potvrditi, barem ne još. Faeton, od sunca udaljen između 350 i 400 milijuna kilometara, veličinom također između Marsa i Jupitera, bio bi stariji od Zemlje, a kao i ona također bi se nalazio unutar tzv. životnog pojasa našeg Sunčevog sustava. Usporedbe radi, i on je mogao imati biosferu, što znači da se na njemu možda odvijao život i evolucija. Prema tome, moguće je da je na Faetonu mnogo prije negoli na Zemlji nastao visokorazvijeni i inteligentni život. Vjerojatno je raspolagao i nama poznatom visokom tehnologijom, uključujući putovanja u svemir, a možda je razina njegovog znanja bila i mnogo viša od one kojom mi danas raspolažemo.

- prepisano iz knjige "Faszinierende Forschung; grupa autora"

Evo ova tema moze biti alternativa o teorijama o planetu Nibiru iliti planetu X. Zanimljivo je da na internetu o ovome jako malo ima, ili uopce nema. Dali je ustvari ovaj Faeton planet isto sto i Nibiru planet? Isto je zanimljivo podrijetlo imena Faeton: Phaeton (or Phaëton, Phaethon) - neodoljivo podsjeca na nekakvog svemirskog "fantoma" koji luta negdje gdje mi to za sada ne mozemo vidjeti. Sa druge strane, Zacharia Sitchin tvrdi da je planet poznat Sumerima kao Tiamat, unisten, a uzrok unistenja bio je "rogue planet" Nibiru. Dakle opet nekakve svemirske katastrofe. Meni je ovo vrlo zanimljivo.





Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 00:07   #2
Zanimljivo
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 21:03   #3
sam asteroidni pojas navodi na razmisljanje. volio bi cuti komentar nekoga tko se malo vise razumije u fiziku. sto je potrebno da planet prirodno jednostavno nestane, i da li je asteroidni pojas mogao biti tu gdje je sada a da nikada nije ni bio planet?

daklem beeežmo od sitchina, anunakija, gmazova, nibirua i planeta x. ne zelim pljuvati po nikome ali dovoljno tema je otislo u tom pravcu zar ne? (:
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:05   #4
Ako tražiš takve odgovore onda odeš na prirodnjačke znanosti, odmah iznad alternative.
Inače veoma zanimljiva tema
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 13:16   #5
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Nekolicina znanstvenika vjeruje da je u našem Sunčevom sustavu prije mnogo vremena postojao deseti planet zvan Faeton. Uporište za svoju pretpostavku pronalaze i u jednoj staroj grčkoj legendi. Što se usitinu dogodilo s tim planetom? Je li postao žrtva kozmičke katastrofe? Ili on još uvijek postoji i samo se skriva?

Jako dobro postavljena tema. Inače, legenda o desetom planetu potječe još iz doba sumerana, koji su babiloncima prenjeli legendu a babilonci kroz Egipat i Perziju prenjeli grcima.
Ima već dosta da sam to čitao pa se ne sjećam imena svih bogova. Ako se ne varam, radilo se o borbi Bogova cijim je opisom zapravo opisan sudar planeta. Cijeli grčki Panteon, zasnivan je na mitologiji staroga Sumera i Babilona a gotovo svaka Europska mitologija ima jednak broj Bogova onoj Sumerskoj ili Babilonskoj. U grčkoj i sumerskoj (babilonskoj) mitologiji vrhovni Bog nosi bikove rogove na kacigi a s istim znakovljem se možeš susresti i u egipatskoj mitologiji, kao i sa križem koji je u babilonskoj mitologiji bio simbol boga Marduka. S tim da su sumerani opisivali došljake "sa neba" koje su zvali Anui ili Anunakiji. Povijesna priča, samo mit ili bujna mašta pri prijevodu starih sumerskih i babilonskih pločica? Pokazati će vrijeme. Ukoliko nam to bude dopušteno.
Poslovno-comp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 23:26   #6
Čitao sam o ovome kad mi je bilo 14 godina. I baš me fasciniralo, inače je sam to čitao u knjizi "Čudesan svijet znanosti" gdje osim Faetona, ima mnogo zanimljivih stvari, barem što se mene tiče.
Volio bih da netko sa više iskustva i znanja komentira ovo.
iFail is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:49   #7
Negdje sam čitao da je postojao jedan planet zvan Sibirus koji je bio jednako velik kao današnje sunce,i da je u njega udario asteroid te da je nastala velika vatrena eksplozija koja je uništila taj planet i stvorila od njega sunce koje se još do danas nije oporavilo od ekplozije i još gori!!!
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:43   #8
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Negdje sam čitao da je postojao jedan planet zvan Sibirus koji je bio jednako velik kao današnje sunce,i da je u njega udario asteroid te da je nastala velika vatrena eksplozija koja je uništila taj planet i stvorila od njega sunce koje se još do danas nije oporavilo od ekplozije i još gori!!!
Sunce ne "gori" niti se od nečega "oporavlja", ono je veoma stabilna zvijezda.

Tema je jako zanimljiva, posebno zbog prstena. Praznina izmedju Marsa i Jupitera je jako sumnjiva, a prisustvo ogromne količine krhotina navodi da je tu jednostavno moralo biti nešto. Fizika kaze da na tom mjestu treba biti planet, a umjesto njega imamo gomilu krša...logično je da će svako pomisliti da je tu BIO planet koji se iz nekog razloga raspao.

Raspad planete nije nemoguć, posebno ako se ta planeta nalazi blizu giganta kakav je Jupiter. Ako je Phaeton (da ga tako nazovemo) zaista postojao (a mislim da jeste), morao se nalaziti na nekoj putanji na kojoj je uticaj Jupitera bio minimalan i neškodljiv po strukturu planete. Šta ako ga je nešto izbacilo iz te ravnoteze, usljed čega je upao u domet strahovite gravitacije Jupitera, ne dovoljno blizu da padne na sam Jupiter, ali ipak dovoljno da plimni efekat deformiše planet do trenutka kada se on raspadne.

Dobar primjer za to je naš Mjesec i njegov uticaj na okeane. Gravitacija mjeseca privlači vodu tj. pokušava je oteti od Zemlje. Isti efekat Mjesec ima i na same kontinente, ali su oni dovoljno čvrsti da se ne mogu vidljivo deformisati, dok voda, koja je fluid, naravno moze.

Zamislite plimni talas uzrokovan divom kakav je Jupiter koji, tokom rotacije Phaetona, podize i spušta kontinente i cijelu strukturu planete, stalno je deformišući iznova i iznova. Takav uticaj imao bi uzasne posljedice po svaki planet...od zemljotresa, veoma jakog zagrijavanja planetarne mase (usljed deformisanja), cunamije ili bukvalna izlivanja okeana, pa čak i dizanje vode u svemir!

Logičnije i da kazem, prirodnije, rješenje za raspad neke planete mi ne pada na pamet. Pojava koju sam opisao je jako česta, imamo je i mi na Zemlji. Jedini problem je pronalazenje razloga koji bi Phaeton mogao izbaciti iz stabilne putanje i pomjeriti ga ka Jupiteru koji je "dezurni krivac" jer ima sva sredstva potrebna za uništavanje planete koja mu pridje previse blizu.

Ako neko ima ideju sta moze dovesti do "ispadanja" planete iz njene stabilne putanje, nek javi, da pokušamo sastaviti smislenu teoriju. Ja sam evo dao ideju šta je moglo uništiti Phaeton.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 07:39   #9
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Sunce ne "gori" niti se od nečega "oporavlja", ono je veoma stabilna zvijezda.

Tema je jako zanimljiva, posebno zbog prstena. Praznina izmedju Marsa i Jupitera je jako sumnjiva, a prisustvo ogromne količine krhotina navodi da je tu jednostavno moralo biti nešto. Fizika kaze da na tom mjestu treba biti planet, a umjesto njega imamo gomilu krša...logično je da će svako pomisliti da je tu BIO planet koji se iz nekog razloga raspao.

Raspad planete nije nemoguć, posebno ako se ta planeta nalazi blizu giganta kakav je Jupiter. Ako je Phaeton (da ga tako nazovemo) zaista postojao (a mislim da jeste), morao se nalaziti na nekoj putanji na kojoj je uticaj Jupitera bio minimalan i neškodljiv po strukturu planete. Šta ako ga je nešto izbacilo iz te ravnoteze, usljed čega je upao u domet strahovite gravitacije Jupitera, ne dovoljno blizu da padne na sam Jupiter, ali ipak dovoljno da plimni efekat deformiše planet do trenutka kada se on raspadne.

Dobar primjer za to je naš Mjesec i njegov uticaj na okeane. Gravitacija mjeseca privlači vodu tj. pokušava je oteti od Zemlje. Isti efekat Mjesec ima i na same kontinente, ali su oni dovoljno čvrsti da se ne mogu vidljivo deformisati, dok voda, koja je fluid, naravno moze.

Zamislite plimni talas uzrokovan divom kakav je Jupiter koji, tokom rotacije Phaetona, podize i spušta kontinente i cijelu strukturu planete, stalno je deformišući iznova i iznova. Takav uticaj imao bi uzasne posljedice po svaki planet...od zemljotresa, veoma jakog zagrijavanja planetarne mase (usljed deformisanja), cunamije ili bukvalna izlivanja okeana, pa čak i dizanje vode u svemir!

Logičnije i da kazem, prirodnije, rješenje za raspad neke planete mi ne pada na pamet. Pojava koju sam opisao je jako česta, imamo je i mi na Zemlji. Jedini problem je pronalazenje razloga koji bi Phaeton mogao izbaciti iz stabilne putanje i pomjeriti ga ka Jupiteru koji je "dezurni krivac" jer ima sva sredstva potrebna za uništavanje planete koja mu pridje previse blizu.

Ako neko ima ideju sta moze dovesti do "ispadanja" planete iz njene stabilne putanje, nek javi, da pokušamo sastaviti smislenu teoriju. Ja sam evo dao ideju šta je moglo uništiti Phaeton.
to donekle moš povezat sa nibiru pričom i njenoj kobnosti po zemlju!
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:56   #10
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
to donekle moš povezat sa nibiru pričom i njenoj kobnosti po zemlju!
Apsolutno! Danas sam razmišljao o Nibiru-u. Pretpostavimo li da on postoji i da predstavlja planet ili planetoid, ili pak patuljastu zvijezdu (vjerovatno neutronsku) moramo uzeti u obzir da ON mora biti dio našeg solarnog sistema, ali sa veoma, veoma izduzenom elipsastom orbitom, jako slično onom što vidimo kod kometa. Svaka kometa je u svakom pogledu dio solarnog sistema, ali putanje su im tako izduzene da veoma rijetko dodju blizu Sunca pa ih mozemo vidjeti (jer tada počnu sijati usljed djelovanja Sunčevog vjetra).

Uzmemo li da je Nibiru neko tijelo (nebitno da li je to planet, patuljasta zvijezda, ogromni asteroid ili planetoid ili bilo koje drugo tijelo velike mase, koja je vazan uslov) tada se zna da tijela izduzene elipsaste orbite počinju da se kreću sve brze ( u odnosu na Sunce) kako mu se primiču (pošto je Sunce gravitacioni centar solarnog sistema kao najmasivnije tijelo).

Stoga se moze prepostaviti da Nibiru, prilazeći Suncu, postize veoma veliku brzinu usljed koje moze proći čak i jako blizu Jupitera bez da "padne" na njeg, ali njegovo gravitaciono djelovanje sa druge strane moze imati pogubne posljedice po sledeći najblizi planet - hipotetski Faeton. Prolazeći pored Jupitera i Faetona, Nibiru bi mogao destabilizovati Faeton i mozda čak imati i neki uticaj na Jupiterovo gravitaciono polje, stvarajući još veći haos i fluktuacije gravitacionog polja. Dakle, Nibiru bi mogao biti "kriv", ali tu ima jedan problem.

Recimo da je Faeton uništen prije npr. 150 miliona godina po već opisanom scenariju. Dakle, iz mračnih budina svemira dolazi Nibiru, prošiša pored Jupitera, izbaci Faeton sa stabilne putanje, on se tokom sledećih godina sve više priblizava Jupiteru sve do trenutka kada ga plimni efekat ne rasturi na komadiće, od koji neki mnogo veliki padnu na Jupiter i stvore pjege (ko zna, mozda je Velika pjega, za koju se zna da je divovska oluja, mozda uzrokovana turbulencijama i vrtlozima koje nastaju dok ultrazvučni vjetrovi Jupiterove atmosfere udaraju u ogromni komad planete Faeton koji je pao na Jupiter?) dok manji koju su izbjegli Jupiter polako uzimaju putanju koja je nekad pripadala Faetonu a sada je ispunjena bezbrojnim, misterioznim krhotinama.

Opisani scenario ima jedan veliki problem. Gdje je Nibiru bio prije toga? Nebitno kolika je njegova "godina" tokom koje jednom obidje oko Sunca, on je nekada ranije isto tako morao proći tom putanjom jer je solarni sistem mnogo stariji od 150 ili 200 miliona godina (sigurno oko 5 milijardi godina). Dakle, gdje je Nibiru bio prije toga?? Nije problem ono što je bilo posle bilo jer Nibiru bi mogao nesmetano prolaziti pored Jupitera, dalje oko Sunca i opet u dubine svemira, ali šta se dešavalo prije uništenja Faetona. Da li nešto moglo dovesti do poremećaja orbite Nibirua, da li on ima nestalnu elipsastu putanju oko Sunca koja se pomjera, mozda zbog prolaska pored Jupitera, koji posle svakog prolaska Nibirua, dovede do malog poremećaja koji se, usljed jako dugačke putanje, ekstremno poveća do sledećeg prolaza?

Uključite se u raspravu, tematika je više nego zanimljiva.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:07   #11
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post

Uključite se u raspravu, tematika je više nego zanimljiva.
Da,za one koji VOLE raspravljati o takvim stvarima!!!
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:36   #12
Postoji jedna teorija koja govori o tome da će 2086 godine Nibiru udariti u Zemlju.
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 19:05   #13
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Postoji jedna teorija koja govori o tome da će 2086 godine Nibiru udariti u Zemlju.
Ako može postojati teorija o udaru kad ga nikada nitko nije vidio niti se zna da tako nešto postoji?
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 07:03   #14
Question

[COLOR="DarkOrchid"]Ako hipotetički uzmemo da je gore navedeno točno i da se prije cca 150 milona godina zaista dogodila velika svemirska katasrofa, mene zanima samo kako je ona završila u legendama i pričama ljudi starima "samo" 10-20000 godina??? Povijest mi nije jača strana, ali koliko vidim ljudi se nemogu dogovoriti oko povjesnih činjenica koje su bile prije 20 godina, a da se pamte one od prije 150 miliona godina kada "moderni" ljudi i opčenito ljudi postojali, odn. ako se dobro sjećam, zemljom su hodali dinosauri??? Danas imamo superkompjutere i nemožemo dokućiti prirodu večine fizičkih pojava i naučnici se međusobno kolju i pljuju jedni po drugima i njihovim teorijama, a zapisi o takvoj katastrofi koja se dogodila toliko davno su navodno očuvani na glinenim pločicama???

Ako su po nekim teorijama Feton i Nibiru krivi za nestanak dinosaurusa, a ljudi tada nije bilo...tko je sačuvao znanje o tome i prenio ga ljudima???
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 17:20   #15
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Ako su po nekim teorijama Feton i Nibiru krivi za nestanak dinosaurusa, a ljudi tada nije bilo...tko je sačuvao znanje o tome i prenio ga ljudima???
zvijedze
ne isplati se, bolje odustani. ja jesam
CLS_Rocket is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 11:58   #16
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post

Nibiru je veći od Jupitera,mnogo,mnogo veći i možeš ga slobodno staviti između Jupitera i Marsa.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 20:33   #17
Baš je Bog morao izabrati najmanji planet za svoj plan,što je falilo Jupiter

BTW je li danas moguća kolonizacija i eksplotacija nekog planeta?
Dboro za kolonizaciju treba pričekati otrkiće planeta sličnog zemlji ali npr je li moguće eksplotirati Mars?
I jesmo li uopće sposobni provesti kolonizaciju nekog planeta u slučaju da isti bude pronađen?
Dakle prevesti veliki broj ljudi,prevesti tehnolgiju pa i reusruse dok se ne ustanovi čega sve ima na tom planetu...
I biste li pristali otići sa zemlje da vam se pruži mogućnost???
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 00:33   #18
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Baš je Bog morao izabrati najmanji planet za svoj plan,što je falilo Jupiter

BTW je li danas moguća kolonizacija i eksplotacija nekog planeta?
Dboro za kolonizaciju treba pričekati otrkiće planeta sličnog zemlji ali npr je li moguće eksplotirati Mars?
I jesmo li uopće sposobni provesti kolonizaciju nekog planeta u slučaju da isti bude pronađen?
Dakle prevesti veliki broj ljudi,prevesti tehnolgiju pa i reusruse dok se ne ustanovi čega sve ima na tom planetu...
I biste li pristali otići sa zemlje da vam se pruži mogućnost???

Otići sa zemlje za stalno-ne, ali voljela bih da mogu u stilu zvjezdanih staza ili romana o Marku Silardu zujati po svemiru i istraživati ga. Nažalost misim da to u ovom životu neće biti moguće...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 01:36   #19
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Baš je Bog morao izabrati najmanji planet za svoj plan,što je falilo Jupiter
Možda sila teža Masa Jupitera je oko 320 masa Zemljine, gravitacija Jupitera je toliko jaka, da čovjek ne bi mogao živjeti nigdje blizu Jupitera, njegova magnetska privlačnost je 100 puta jača od Zemljine, eto možda zato Bog je izabrao Zemlju

Ova tema je jako zanimljiva i čitao sam o ovome planetu nekoliko puta, a još samo da dodam nešto na kraju posta: LJUDI, planet Nibiru ne postoji...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 15:22   #20
Pa nije da nije mogao riješiti problem ggravitacije...
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.