Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 10:04   #41
Još će se sjetiti uvesti obveznu edukaciju koju ćeš uz to morati i plaćati, liječnički pregled će naravno ostati. Ionako već plaćaš takse za vjenčanje (300 kn cca ako se dobro sjećam), tako da se ovo može samo dodati.

I ovako se sklapa sve manje brakova, i natalitet je sve manji, Kinezi su trebali kopirati politiku jednog djeteta od nas i nama sličnih. Nije da ne želimo da imaš djecu, samo želimo da ishodiš 100 dozvola, certifikata i tako to...
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:28   #42
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Još će se sjetiti uvesti obveznu edukaciju koju ćeš uz to morati i plaćati, liječnički pregled će naravno ostati. Ionako već plaćaš takse za vjenčanje (300 kn cca ako se dobro sjećam), tako da se ovo može samo dodati.

I ovako se sklapa sve manje brakova, i natalitet je sve manji, Kinezi su trebali kopirati politiku jednog djeteta od nas i nama sličnih. Nije da ne želimo da imaš djecu, samo želimo da ishodiš 100 dozvola, certifikata i tako to...
Pa ako će nekoga obavezna edukacija spriječiti u tome da ima djecu, hvala bogu na tome.
Ne moramo podilaziti svakoj budali samo zato što nam je natalitet u banani...
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:48   #43
Od toga da svaka budala ima dijete, gore je samo da država propisuje tko smije, a tko ne smije imati dijete.

Nisam ni ja oduševljen svim roditeljima, ali ideja da je njima, ili bilo kome drugome zabranjeno imati djecu je još gora.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:33   #44
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Od toga da svaka budala ima dijete, gore je samo da država propisuje tko smije, a tko ne smije imati dijete.

Nisam ni ja oduševljen svim roditeljima, ali ideja da je njima, ili bilo kome drugome zabranjeno imati djecu je još gora.
Pa baš zato što je ideja o propisivanju tko smije imati dijete neizvediva, edukacija bi trebala biti nešto što će barem donekle spriječiti štetu.

Znam ja da su problematični ljudi tvrdoglavi k'o mazge i upravo oni kojima je edukacija najpotrebnija, najviše će biti protiv.
Oni su najglasniji u stavu 'neće njih nitko učit bla bla...'.
Ali ako edukacija bude obavezna, valjda će se barem nešto primit i ući i u njihovu glavu.
Bolje išta, nego ništa.
Nažalost, msilim da nije moguće puno više od toga.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 08:30   #45
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Od toga da svaka budala ima dijete, gore je samo da država propisuje tko smije, a tko ne smije imati dijete.





Nisam ni ja oduševljen svim roditeljima, ali ideja da je njima, ili bilo kome drugome zabranjeno imati djecu je još gora.


da? jesi pricao kada sa nekim od te djece? pa od ove sta jw ubila djete nedavno u puli? mucila to djete od rodjenja jer je psihicki bolesna.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 10:01   #46
Slažem se da je to gadna situacija, ali ta situacija se mogla spriječiti puno puta nakon što bi se izdalo eventualno uvjerenje za brak ili pohađanja edukacije.

Do toga sranja je došlo nakon što je gomila ljudi u lancu zajebala stvari, isti ti koji bi izdavali eventualnu dozvolu za brak i/ili držali edukacije.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:42   #47
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Slažem se da je to gadna situacija, ali ta situacija se mogla spriječiti puno puta nakon što bi se izdalo eventualno uvjerenje za brak ili pohađanja edukacije.

Do toga sranja je došlo nakon što je gomila ljudi u lancu zajebala stvari, isti ti koji bi izdavali eventualnu dozvolu za brak i/ili držali edukacije.
Moram priznati da stvarno ne kužim defenzivan stav prema edukaciji.
Koji je toliko masovno prisutan.

Zašto vas to toliko smeta? Je l' vas to vrijeđa?

Otkud tolika potreba da od prvog dana budete sveznajući i uvijek u pravu?
Čak i onda kad pojma nemate.
Zapravo baš takvi koji nemaju pojma - na spomen edukacije, obuzme ih takav bijes, samo čekaš da motornu pilu izvade...

Ne kažem da si ti takav, ali kod nas je još uvijek često prisutan taj stav - pokušati naučiti roditelje nešto, to je skoro pa svetogrđe.

Primijetila sam da je to česta pojava kod ljudi koji se nigdje drugdje nisu dokazali.
Dobili su priliku da budu 'bogovi' i to im je najvažnije od svega. I ne žele to pustiti ni pod koju cijenu.
Naravno, dok cijenu plaćaju djeca. A kad problemi narastu, postanu konkretniji i počnu i oni sami osjećati posljedice, e onda je krivo društvo!
Isto društvo koje je trebalo biti kuš i ne dovoditi u pitanje njihovo božanstvo.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:24   #48
Dobro, ima smisla to što tvrdiš na neki način, danas za sve treba svjedodožba, certifikat, Uvjerenje, za dobiti djecu ne treba ništa.

Nemam ja ništa protiv edukacije bilo kakve, ali imam protiv propisivanja uvjeta za brak, bilo kakav, bilo kako jednostavno ispunjiv.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:27   #49
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post


Sta mislite o ovome?
mislim da je to drzava smislila da puni drzavnu kasu......
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 07:59   #50
a s uvođenjem uvjeta za sklapanje braka jednostavno nestaju, same od sebe, prirodno, one veze koje nisu ovjerene i taksirane?
s uvođenjem obaveze podastiranja evidencije o svakoj, i najmanjoj ogrebotini, tri generacije unazad, radi mogućnosti nasljeđivanja ovog ili onog, nestaju, sami od sebe, slučajevi za koje se ispostavi da roditelj (bar jedan), uopće nije biološki roditelj?
uvođenjem skeniranja stanja uma, duha i tijela na dan prvog spoja, na dan vjenčanja i na dan začeća, sprječava se mogućnost bilo kakvog poremećaja istih u narednih predviđenih pedesetak i više godina života?
liječnička dijagnoza "normalan/normalna" garantira za vjeke vjekova amen da se neće svojim postupcima nikad čak ni uznemiriti partnera/dijete, a da ne govorimo o tome da bi ih se moglo izživcirati, a pojmovi naljutiti, uvrijediti, iznevjeriti, prevariti, dosađivati, zlostavljati, ignorirati i slično će nestati iz jezika, jer se takve stvari više neće događati, pa neće biti ni potrebe da ih se jezično opisuje?
liječnička dijagnoza će zagarantirati sretnu i savršenu obitelj iz filma/bajke, jer bilo šta drugo će se jednostavno dezintegrirati?

no, možda bi trebalo uvesti liječnički pregled za površnst, da se ustanovi koi su to koji se bez ikakvog razmišljanja o realnim činjenicama i situacijama, bace grlom u jagode, te uvjeravaju sve živo oko sebe kako je to nešto što su pred sekundu čuli i o čemu imaju u najboljem slučaju tek natruhu saznanja, a i to ne uvijek, dakle uvjeravaju sve i svakog da je to TO. bez toga nema života. jasno, to traje dok im netko ne predoči stvarne činjenice. tada obično odgovore nešto tipa, aha nisam znala/znao, i odmah se bace na novu vijest i jovo nanovo.

ne mislim da bi takvima trebalo braniti da se žene, imaju djecu ili bilo šta sličnoga, samo mislim da bi bilo lakše maknuti ih na marigine života, gdje ne mogu raditi neku štetu ukupnom društvu svojim površnim načinom života i površnim donošenjem odluka. među sebi sličnima bili bi možda i sretniji.
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:02   #51
Znam za jedan slučaj oligospermije i da pošto je ON neplodan, žena je jako nesretna jer ne mogu imati djece. A za tu činjenicu saznala je tek kad je ušla u brak.

Mislim da bi bilo fakat u redu od njega da joj je rekao prije braka o tom svom problemu.

Zato što nas nanny government mora prisiljavati na iskrenost, dižem palac za ovake certifikate.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:09   #52
mislim da je a) izmišljeno - izvor "blic" b) jako kvalitetan pregled možeš napraviti za 30€ (koliko dođu samo brisevi za spolne bolešćine?)
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 21:56   #53
Baš sam čitala o običajima vjenčanja u Zagorju u srednjem vijeku, nisu doduše imali liječničke potvrde, ali mladenka je morala u nekom trenutku od tih tri dana svadbe plesati i pritom, kako piše, čim visočije skakati i podizati noge, kako bi se svatovi uvjerili da nije šepava

Tako da nije ni ta ideja toliko novijeg datuma.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 21:48   #54
Samo cu jednu stvar dodati.

Zanimljivo kako su mnoge zene branile podvaljivale djeteta bogatijem muskarcu na drugoj temi a sada ovdje traze raznoraazne papire od oca da li je zdrav
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 07:53   #55
Glavno da su one same zdrave, i to vjerojatno do 5. koljena unatrag.
Vjerojatno su i njihove praprabake živjele do 100. godine, a do 99. su normalno radile u polju.
Logično je da takve traže vrhunski genetski materijal za svoje potomstvo.

Apropos one teme o podvaljivanju, očito ženama vladaju hormoni i evolucijski instinkti mnogo više, nego što su voljne priznati(doduše nije niti kod muškaraca puno drugačije).
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:33   #56
Vjerujem da bi ljudi bili odusevljeni da jednog dana saznaju da im je partner presutio da je imao shizofreniju i lijecio se.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
I ovako se sklapa sve manje brakova, i natalitet je sve manji, Kinezi su trebali kopirati politiku jednog djeteta od nas i nama sličnih. Nije da ne želimo da imaš djecu, samo želimo da ishodiš 100 dozvola, certifikata i tako to...
U cemu je problem sto je natalitet u HR sve manji?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:58   #57
Meni nije jasno kako je sasvim legitimno ići na sistematski i razne preglede ako to poslodavac zahtjeva ili kad je u pitanju vozačka/dozvola za oružje/skakanje padobranom, ali ako je brak u pitanju, to najednom postaje narušavanje prava

Koliko ljudi se zapravo testira na AIDS i koliko ljudi ima svakakvih poremećaja pa nema dijagnozu? Bilo bi odlično da su takva testiranja obavezna.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:05   #58
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
U brakove će u budućnosti u razvijenim civilizacijama ići samo zdravi, lijepi i pametni.
Ali to je politički nekorektno reći.
S tim da oni koji najviše zagovaraju te teorije imaju i najviše putra na, da ne kažem u glavi.
I Hitler je bio crn i nizak, a zagovarao plave i visoke arijevce.

Što uopće stupaš u brak s nekim u koga nemaš apsolutno povjerenje? To nekako pobija cijeli koncept.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:09   #59
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Apropos one teme o podvaljivanju, očito ženama vladaju hormoni i evolucijski instinkti mnogo više, nego što su voljne priznati(doduše nije niti kod muškaraca puno drugačije).
Ali mi smo ga barem voljni priznati. Problemi se mogu početi rješavati tek kad ih se uoči i prizna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:16   #60
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
U cemu je problem sto je natalitet u HR sve manji?
Gle ti njega... u čemu je problem što je natalitet... ?

Pa Hrvatice i Hrvati se u odrasloj dobi moraju prcat (po mogućnosti bez ikakve kontracepcije) kako bi se rađalo što više malih Hrvatića.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.