Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 13:07   #1
Peugeot 207, 1.6 16V VTi 120ks lanac?

120.000 km, 2007.godina. Greška je "depolution system faulty" i auto slabije vuče i cuka kad se ta greška upali. Tester kaže senzor položaja usisne bregaste osovine. Popularno mišljenje 2 majstora kod kojih sam bio kažu da je lanac rastegnut. neki kažu da taj auto nema taj senzor. Na peugeot forumu nisam baš ništa korisno osim da se taj "depolution system faulty" greška javlja i kad je lambda i kad je loše gorivo itd.

Malo mi je glupo jer 2 majstora za sad ne znaju kaj je, otvarali bi mašinu da vide lanac. Ne bježim od popravka, što god da je ću složiti jer mi je auto super i bez ikakvih drugih problema.
Samo eto ako netko zna kako biti siguran da li je stvarno lanac ili lambda ili senzor ili što, osim metodom eliminacije da kupujem te sve stvari pa da mijenjamo.

Prije 2 mjeseca mi se to pojavilo, na testeru su obrisali greške i nakon toga je vozio bez problema 2500 km bez te greške.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:19   #2
A koju grešku pokazuje dijagnostika?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:22   #3
senzor položaja usisne bregaste osovine

nažalost nisam ja bio s autom, nego sam starom dao da obilazi majstore.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:59   #4
No a kaj je tak teško otić u peugeot servis nego se vozikat okolo?
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:08   #5
Na tim motorima se najcesce podere neki dio na bregastim i ima takve simptome i gasi se u voznji ili uopce ne prima gas.
Moze biti i klapna gasa, no prvo probaj sa tim senzorom koji pokazuje.

Imao sam taj motor i osim sto trosi jako puno ulja kad jednom pocne sexati nema mu kraja. Ja sam tada tu brigu prepustio novom vlasniku.

Za lanac su male sanse jer ti motori nemaju priblema sa njim , a da se rastegnuo bi se cuo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:22   #6
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
senzor položaja usisne bregaste osovine

nažalost nisam ja bio s autom, nego sam starom dao da obilazi majstore.
Onda kreni od toga.

Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Na tim motorima se najcesce podere neki dio na bregastim i ima takve simptome i gasi se u voznji ili uopce ne prima gas.
Moze biti i klapna gasa, no prvo probaj sa tim senzorom koji pokazuje.

Imao sam taj motor i osim sto trosi jako puno ulja kad jednom pocne sexati nema mu kraja. Ja sam tada tu brigu prepustio novom vlasniku.

Za lanac su male sanse jer ti motori nemaju priblema sa njim , a da se rastegnuo bi se cuo.
da to je govno od Prince motora
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 17:28   #7
Nakon 10 godina eksploatacije ne bi bilo čudno ni da mu treba sve navedeno servisirati. I lanac, i lambdu, senzore, brtve..
Ako si razmišljao o prodaji sad je vrijeme. Riješi taj problem i riješi se auta.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 23:51   #8
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Onda kreni od toga.


da to je govno od Prince motora
Govno je preslaba riječ.

Taj motor u prvim serijama kao novi je imao gro problema oko gašenja...

Ženin je bio 2008. god i dok je išao je išao, ali dok su počeli problemi nije im bilo kraja.
Taj dio koji na bregastima ode (ne sjećam se već što točno) je jako skup da se novo kupi jer mi se čini da je bilo u kopletu sa galvom motora, ali se taj dio može reparirati kod nekih koji znaju o čemu se radi.

Termostat za taj motor treba kupovati isključivo iz originala jer ni jedan drugi ne radi kako treba.

Depolution sistem fault sam sanjao na početku, svakih par mjeseci je palio tu grešku i kroz koji dan je nestala. Na početku nije bilo nikakvih simproma, upalio grešku i nestala je, no kasnije ih je bilo mnogo.

Auto se sam od sebe ugasio na semaforu, u početku je odmah upalio, kasnije ne. Pa nekad je upalio normalno, ali uopće nije primao gas, kad se stisnula papučica gasa tek je malo digao okretaje. Problem se riješio tako što je auto neko vrijeme odstajao ili se par puta za redom upalio i ugasio, mislim da je trebalo 4 puta.

Na 4-5000 km trošio je litru ulja i to je normalno za taj motor, nekima je trošio i puno više ulja.

Ukratko teško smeće od motora za 1001 problemom i kad počne zezati treba ga se rješavati pod svaku cijenu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 01:24   #9
Znam sve imao je kolega 1.4 VTI na 50000 km išla generalka jer je mazao litru na 1000 km.

na ovom 1.6 su ljudi onesposobljavali PCV ....
https://www.etuners.gr/peugeotcitroe...gines-general/
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 08:43   #10
Šteta, auto mi je baš super. Na 3000 km koliko sam napravio do sada je popio oko pola litre ulje. Za sada se ne gasi i prima gas normalno. Sve više mi se čini da lanac nema veze s ovim, idem u ponedjeljak kod još jednog majstora koji je u pežou radio pa ćemo vidjeti.

Koliko bi mogao dobiti za njega da ga prodajem? rega 11/2017, nove zimske gume. 3500 mi nebi nitko dao vjerojatno.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 09:14   #11
Nisam ni znao da je taj 1.6 tak u kurcu. Ja imam 1.4 VTi, sad 113t na satu i nikad ništa..
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:20   #12
Ako netko zna "pročitati" u čemu bi mogao biti problem, 207 1.6 16V 88kW. Lambda? Auto ide normalno i troši normalno.

https://imgur.com/a/c5Crk
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:59   #13
Po svemu sudeći reklo bi se da imaš "prebogatu" smjesu.
Kako se kod tebe radi o DI benzincu, to je suprotno od osnovnog principa, jer DI benzinci rade na prilično "siromašnoj" smjesi.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:24   #14
Lambda ili MAF/MAP ili .... OK, za sad ćemo stati na ovome.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:43   #15
Svjećice znaju biti razlog cukanja.
Ne znam,ali ja sam skidao svjećice da provjerim u kakvom su stanju nakon npr 30 000,
jer im je izmjena na 40 000.
I nisu izgledale dobro,premda nigdje u knjižici ne piše da ih treba podešavat.
Uglavnom,nakon šmirglanja iskrišta(čišćenje),smanjio sam zazor sa 1 mm(da do toliko je došlo),na 0.8 mm,uz pomoć mjernih listića.
Uglavnom ne cuka više ni približno pri niskim okretajima,mada nije idealno,ali sad im je i zamjena skoro.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:56   #16
Moš ih bacit nakon toga što si napravio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:01   #17
Daj reci zašto,ne moraš čak niti radi mene reći zašto?
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:34   #18
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Lambda ili MAF/MAP ili .... OK, za sad ćemo stati na ovome.
Ma mislim, DI benzinci imaju toliko mogućnosti da im se razjebe smjesa, da je smiješno pogađati.
Ne mora uopće biti bilo šta da se pošemerilo, može biti jednostavno rezidualni HC (neoksidizirano gorivo u izgaranju) zbog svih mogućih i nemogućih naslaga po svim mogućim i nemogućim dijelovima motora.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:38   #19
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Daj reci zašto,ne moraš čak niti radi mene reći zašto?
Radi dvije stvari - jedan svaka svječica ima crusher-washer (to je ona "podložna pločica") koja je napravljena za JEDNOKRATNU upotrebu - nemožeš je zdrobit pa onda odvinut pa ponovo ići zatezati.

Drugo elektrode novih svječica su REDOVITO presvučene nekim plemenitim materijalom (ili još gore nekom egzotikom) - kad si ih pošmirglao napravio si Bosnu SUPER iz prošlog milenija od njih.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:13   #20
Washer ima smisla,a plemenitog materijala ako je i bilo onda se ionako istrosio ako se radi o presvlaci samo.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.