Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2023., 23:37   #1
Thumbs down Kako sud privesti kraju ?

Prije 5 i pol godina sam imao prometnu sa težim ozljedama pa se to valjda automatski ide na sud. U sudaru sve čisto, druga osoba pod utjecajem alkohola mi je oduzela prednost, mene se tereti jer sam brže vozio i nisam bio vezan, vještaci su utvrdili da mi se makne nekih 10-15%, ja od toga ne bježim, možda i jesam "sukrivac" pa nek mi maknu taj postotak, ali još nisam dobio ni bivše lipe tj.sadašnji cent a na sud sam uplatio valjda 2k€, stalno neki dokazi,vještačenja,prigovori,odgovori a sud 2 put godišnje i to ako, jel se mogu nekom višljem žaliti na sud ili tužiti sud ili ne znam više šta😢😢
__________________
::--::
xoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2023., 06:38   #2
To je dobro pitanje i trebas ga adresirati na Ministarstvo pravosuďa, a moze i na mail ministra osobno. Inace, ne vidim cemu toliki cirkus oko prometnih nezgoda, bar za to postoji osiguranje, sto je liku?

Inace, sudovi kod nas su oslobodi boze i nitko da to konacno reformira.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2023., 07:31   #3
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
To je dobro pitanje i trebas ga adresirati na Ministarstvo pravosuďa, a moze i na mail ministra osobno. Inace, ne vidim cemu toliki cirkus oko prometnih nezgoda, bar za to postoji osiguranje, sto je liku?

Inace, sudovi kod nas su oslobodi boze i nitko da to konacno reformira.
Nece to biti lik u pitanju, osiguranja zavlace procese ne bi li ljudi odustali. Zavlacili su me godinama u savrseno jasnom slucaju, nisam se sekirao nego prepustio advokatu da stvar rjesava. Pa je i rijesio.

Stetu na autu platili odmah, ali su onda zagnjavili s vjestacenjima...


Sracunali su da im se isplati nabijati troskove i razvlaciti proces (kod mene su potrosili dvostruko od onoga sto su trebali odmah platiti) jer ce masa ljudi jednostavno odustati.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2023., 22:21   #4
Da osiguranje je u pitanju....ma lud sam više, danas je trebalo biti ročište ali evo sad su sudovi u štrajku...ne znam kaj da radim i kome da se žalim fa se to ubrza
__________________
::--::
xoc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.