Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 09:49   #21
reci nam malo vise o tim kolegijima? kad to pocinje, kom se javiti?
kak zgleda to opce?!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:53   #22
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
reci nam malo vise o tim kolegijima? kad to pocinje, kom se javiti?
kak zgleda to opce?!
Izađe raspored na ffzg.hr (početkom listopada, vjerojatno nekoliko sati prije početka predavanja, ipak je to organizirani FF ), pogledaš kad su, pojaviš se na prvom, odslušaš kao normalan kolegij, dobiješ potpis, izlaziš na ispit.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:56   #23
Quote:
Lapsus perpetuus kaže: Pogledaj post
Wow! Ti,besplatni tečajevi poznatiji i opskurnijih jezika su otvoreni samo za studente FF-a?
Finski
Švedski
Staroirski
Sanskrt
Arapski
Ja bih sve to učio...
I'm in love.
Neki da, neki ne. Finski i švedski moduli su, znači da ih slušaš dvije godine i više sati tjedno. Staroirskog mislim da neće biti ove godine jer je Matasović na putu. Sanskrt slušaš s indolozima pa je tempo allegretto. Samo nemoj biti kao mnogi moji lingvisti koji slušaju 10 tečajeva, a na kraju ne znaju ništa ni od jednog, bitno da imaju bodove.

Meni je optimalno uzeti dva teža i jedan lakši u godini, toliko mogu koordinirati, nakon toga ne idem jer mi se ne da ofrlje to raditi. Ove godine imadoh ruski koji je kao staroslavenski/hrvatski pa mi je lagan, estonski koji je zajeban i svahioski koji je zajeban dok se ne ufuraš.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 16:25   #24
Gdje ste učili jezike? Imate koju školu za pohvaliti, preporučit ili ne-preporučiti?
Preferirate li individualno ili su vam grupe draze?
Dajte brzo neke korisne podatke jer upisi su u tijeku i moram brzo odlučit!


ja ti preporucam skolu stranih jezika aegis u savskoj. grupe su male, 8 ucenika, nije preskupa, a i profaci su mi bili super.
barcelona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 22:58   #25
aj vidjet cu. jos istrazujem. Abyssus, zvala sam ffzg i rekla mi tetka da se u principu to moze, i da je ok ako si i sam student.
kako su moji studentski dani davno gotovi, ne bih mogla iz vise razloga hodati na predavanja, tako da to otpada.

kod njih sam bila u Centru za stranje jezike na talijanskom i bila sam zadovoljna.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:01   #26
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
kod njih sam bila u Centru za stranje jezike na talijanskom i bila sam zadovoljna.
Ovisno o dojmu - ili je t ili je j viška gore.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:19   #27
Molim za hitnu preporuku škole stranih jezika u kojoj bi bilo isplativo upisati i francuski i španjolski. Iz studenskih godina sam izišla, a dotičnim jezicima sam u davna vremena dobro baratala.

S Vodnikovom, gdje sam prošle godine nešto polagala, sam se razočarala.

Znam za Vinjinu španjolsku gramatiku, a što preporučate od francuske, tipa "An Outline of English Grammar"?
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 18:49   #28
Dosadan sam sam sebi.
www.sputnik-jezici.hr
Jako dobra preporuka. Učim ruski tamo. Ali znam profu iz engleskog i španjolskog. Mlada je full. Ali se obrazovala na filozofskom i u Engleskoj(možda čak i Španjolskoj.)Nadam se da buš nju dobila ako se odlučiš u Sputniku učiti španjoslki.
__________________
Never forget who you are, for surely the world won’t. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:40   #29
uh

covječe, zar tebe plaćaju da ih toliko hvalis?! Ok, shvatili smo poantu, ne moras vise toliko spominjat tu skolu.Ima i ostalih koje su dobre, pa ljudi ne pisu samo o tome. I to je sve stvar profesora a ne skole. Osobno ulaganje profesora je najbitnije.

Nemoj zamjerit, dobronamjerni savjet
mislav007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:33   #30
Ne zamjeram,kaj bih zamjerio?
Samo postoji negdje 5 tema o školama stranih jezika,500 identičnih pitanja u postovima,a odgovori se ponavljaju.
__________________
Never forget who you are, for surely the world won’t. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:53   #31
Bio sam sad na njihovoj stranici, nije losa. Vidim da je bilo zabavno u Rusiji. Bas super!!!
mislav007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:42   #32
Dobro, ja sam sad rovarila po starim stranicama al nisam našla bogznakaj o Centu za strane jezike FF. Ima li tko više iskustva s naprednim tečajevima na FF za građanstvo (kako već nazivaju one koji nisu studenti)?
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:27   #33
Meni je super West End u Španskom. Grupe su do 7 ljudi, profesorice full mlade i zanimljive, uči se puno o kulturi zemlje, običajima... skroz drugačije nego u školama u kojima sam prije bila.
A ako imaš sreće, kao ja , dospiješ u grupu s nekim celebrityjem.

www.westend.hr
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:18   #34
nadovezala bih se na postavljenu temu....naime trebala bih sada upisati engleski da "osvježim" i poboljšam svoje sada krhko znanje iz istog, a i talijanski paralelno koji nikada nisam učila. Molim sve Riječane, a i šire, koji imaju dobre preporuke za škole stranih jezika u Rijeci da me upute u "pravu" školu...nadam se ne preskupu .....ma dobro, hajde neću štedjeti na znanju...samo da je KVALITETNA dakle!

Svim "putokazima" havala unaprijed
__________________
Covjek je jedina greska prirode.
fish_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:48   #35
evo nama westenda i u novom zagrebu, siget, kod avenue malla
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 16:49   #36
Da, vidjela sam i ja jutros jumbo tamo kod ININE zgrade.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:38   #37
ja bih učila talijanski pa me zanima kako to izgleda na ff i koja je cijena... nisam student ff - onda pretpostavljam nemam besplatan tečaj ?
a škola na cvjetnom?
mmartinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 18:43   #38
Na FF-u ti je cijena oko 1600kn. (tečaj za strane jezike Filozofskog fakulteta)
__________________
Never forget who you are, for surely the world won’t. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 23:00   #39
Moze li preporuke skole za Njemacki.

Isao sam na Engleski u SC i bio sam relativno zadovoljan. Sto znaci da ne trazim nista previse. Samo da je cijena OK razmisljam o FF ali ne znam u kojim terminima se odrzavaju njihovi tecajevi jer mi je to jako bitno radi posla.

Nebi dao vise od 1900kn za semestar.

Imate li kakvih prijedloga.
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:12   #40
Berlitz je super, poznajem jednu profesoricu koja tamo radi. Dobar je jer su jako male grupe, a profesori su izvorni govornici pa si prisiljen govoriti strani jezik. Ali je jako skupo..
Sheena the Punk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.