Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 22:26   #121
što se tiče oboljevanja ljudi ja vam tvrdim da je nesigurnije 30 dana stajati na križanju selske i vukovarske nego imati kuću pored krškog.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:38   #122
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Kikica svaka čast ali nisi skužio-la što želim reći.A želim reći da iako se eksplozije NE ne događaju svaki tjedan kao recimo avionske nesreće (manje -više) odnesu puno više nepotrebnih žrtava.Jer ima i drugih puno ekološkijih načina proizvodnje energije a alternativnih načina letenja za sada nema pa smo prisiljeni prijeći reko žrtava.Barem dok ne mutiramo i narastu nam krila.U biti bilo je bržih načina prijevoza ali je on ukinut(Concord)nakon zadnje nesreće (možda zato da ne bi gubili lovatore ko muhe jer su si ga samo oni mogli priuštiti.)

ljudi pričate o apsurdima jel znate koliko je ljudi poginulo u svim nuklearnim nesrećama dosad i koliko u avionima?

godišnje pgine 500 ljudi u avionskim putničkim nesrećama a jer znate koliko ih pogine u hr u 1 godini u cestovnom prometu?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:55   #123
rađe napunimo obalu i otoke vjetrnjačama nego raditi NE. zaboravili ste nusproizvod: radioktivne cijevi koje prilično dugo ostaju radioaktivne.
bi li ti da je pored tvoje kuće vjetro park ili odlagalište radioaktivnog otpada??
WINDMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:09   #124
Quote:
WINDMAN kaže: Pogledaj post
rađe napunimo obalu i otoke vjetrnjačama nego raditi NE. zaboravili ste nusproizvod: radioktivne cijevi koje prilično dugo ostaju radioaktivne.
bi li ti da je pored tvoje kuće vjetro park ili odlagalište radioaktivnog otpada??
radioaktivne cijevi? hm, zar ne misliš da bi potrošeno gorivo bilo malkicu radioaktivnije od cijevi primarnog kruga?
odlagališta se inače ne prave nekome kraj kuće, nego se buši planina u stabilnom geološkom sloju, a najradioaktivniji se dijelovi skladište u samim elektranama, gdje se hlade pod vodom.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 15:33   #125
sve jedno, bolje vjetrenjača nego nuklearka
WINDMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 16:40   #126
Quote:
WINDMAN kaže: Pogledaj post
rađe napunimo obalu i otoke vjetrnjačama nego raditi NE. zaboravili ste nusproizvod: radioktivne cijevi koje prilično dugo ostaju radioaktivne.
bi li ti da je pored tvoje kuće vjetro park ili odlagalište radioaktivnog otpada??
kahm..
sto cemo u danima kada nema niti vjetra, a oblaci stoje iznad nas?
i recimo da je pri tome jos i neki 1. ili 2. mjesec, pa je temperatura oko 0-10?

nema grijanja... led u friziderima i hrana se lagano topi...
kompjuteri na poslu prestaju raditi... gube se podaci... iduci tjedan se sva hrana nanovo kupuje...

mislim da bi profitirali jedino prodavaci ups-ova, kompjutera, te hrane...

proces proizvodnje u NE je vrlo cist...
mislim da bi svakoga pustili u okolicu Krška da hoda sa gajgerovim brojačem i da se uvjeri u to
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:49   #127
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Jesam, te je očitanje kao u Zg, normalno...za razliku od tržnice u Černobliu, gdje svaka domaćica dok kupuje na tržnici nosi "gajgera iz II svj. rata", ako ste bili u Černobilu, onda znate, ako niste, odite kupit velike pomidore, vrlo fine!
naravno da je normalno, da je nenormalno, netko bi primijetio i digao paniku. spaljena misli da oko elektrane sve rastu bubamare od tri metra i da noću svijetli trava , sumnjam da upoće zna kako elektrana radi i gdje je radijacija.
nego, jesi li kupio brojač ili si ga dobio na korištenje? volio bih nabaviti neki jeftini, ako takvih uopće ima
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 01:50   #128
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nego, jesi li kupio brojač ili si ga dobio na korištenje? volio bih nabaviti neki jeftini, ako takvih uopće ima
Kupio, ali vrlo davno, neki mali "skoro pa džepni", kad sam išao u Ukrajnu, malo me bila frka, bio mlad i glup...

...na granici sam mislio da će me uhapsiti kao nekog tajnog agenta zelenih...a kad ono tamo svaka šuša ima jedan onaj veliki "drveni" iz svj. rata!


PS: U Krškom sve svjetli, vrlo dobre reflektore imaju uokolo...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 11:03   #129
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Natjerala ih sila...
Po okolnim mjestima u blizini Černobila, ljudi vole donositi na tržnicu voće i povrće iz radioaktivne zemlje (blizina centrale), stoga je najbolji prijatelj svake odgovorne domaćice, Geiger - Müller brojač...tako je barem bilo prije 4 godine, samo to ne vidiš na dokumentarcu BBC-a!

Što misliš od kuda smo mi mlijeko uvozili za vrijeme domovinskog rata, Ukrajna!

Mlijeko je bila gusta smeđa smjesa, koja se u mlijekari razvodnjavala...ne kažem da je ta smeđa tekućina bila radioaktivna, da me ne bi sad svi napali, ali uvoz je vršen iz Ukrajne!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 13:45   #130
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Kupio, ali vrlo davno, neki mali "skoro pa džepni", kad sam išao u Ukrajnu, malo me bila frka, bio mlad i glup...

...na granici sam mislio da će me uhapsiti kao nekog tajnog agenta zelenih...a kad ono tamo svaka šuša ima jedan onaj veliki "drveni" iz svj. rata!


PS: U Krškom sve svjetli, vrlo dobre reflektore imaju uokolo...
da, ali gdje si to kupio? nije se valjda prodavalo tek tako, po trgovinama s elektroničkom opremom?
je li bio skup?

inače, kad je bio rat, sjećam se da je bilo uglavnom mlijeko u prahu... bilo je blijedo-žućkasto
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 14:50   #131
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
da, ali gdje si to kupio? nije se valjda prodavalo tek tako, po trgovinama s elektroničkom opremom?
je li bio skup?

inače, kad je bio rat, sjećam se da je bilo uglavnom mlijeko u prahu... bilo je blijedo-žućkasto

U Austriji...mislim da je koštao 150 DEM-a

Trajno mlijeko je bilo blijedo-žuto, a svježe nije bilo svježe
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 18:37   #132
Quote:
WINDMAN kaže: Pogledaj post
rađe napunimo obalu i otoke vjetrnjačama nego raditi NE. zaboravili ste nusproizvod: radioktivne cijevi koje prilično dugo ostaju radioaktivne.
bi li ti da je pored tvoje kuće vjetro park ili odlagalište radioaktivnog otpada??

te radioaktivne šipke se iz vrloopasnog otpada miču u manje opasni tj smanjuju im zračenje.

prijatelju malo se raspitaj koliko struje daje NE a koliko vjetro park?
mi kad se krško isključi smo u banani.
i krško ti je čisti primjer NE kad se normalno vodi i održava da je korisna stvar,i puno jeftinija energija nego vjetrenjače.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 09:53   #133
jeste li primijetili kako naši novinari doslovno svršavaju od radosti kad je u Krškom remont ili kaplje neka cijev?
"ispuštanje radijacije u okolinu bilo je minimalno"
kao da dr*aju na takve događaje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 00:23   #134
nisam gledo dokumentarac na HRT jer nisam znao ni da je prikazivan pa me zanima jel zna netko od vas neki link di se moze skinit taj dokumenatarac ili bilo koji drugi,naravno pozeljno da budu na engleskom

moze i na PM

unaprijed hvala
Oresar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 20:40   #135
Quote:
Oresar kaže: Pogledaj post
nisam gledo dokumentarac na HRT jer nisam znao ni da je prikazivan pa me zanima jel zna netko od vas neki link di se moze skinit taj dokumenatarac ili bilo koji drugi,naravno pozeljno da budu na engleskom

moze i na PM

unaprijed hvala
niko nista?
Oresar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 22:03   #136
Bolje se educiraj negdje drugdje a ne od strane "dokumentaraca" koje je radio neko tko nema blage o nuklearkama ili nedaj bože nuklearnoj fizici.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:22   #137
http://www.iaea.org/NewsCenter/Focus/Chernobyl/

To su radili ljudi koji se kuže za razliku od "dokumentaraca".
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 21:32   #138
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
To je pravi balkanac. Klanjaj se gluposti i neobrazovanosti. Ajmo svi
A ti si tu najpametniji ( iliti najstručniji da nešto procijeniš ) i znaš tko je stručan a tko ne da napravi nekakav dokumentarac ? Osim toga, svrha foruma je izraziti svoje mišljenje, stoga ...
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 22:05   #139
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
A ti si tu najpametniji ( iliti najstručniji da nešto procijeniš ) i znaš tko je stručan a tko ne da napravi nekakav dokumentarac ? Osim toga, svrha foruma je izraziti svoje mišljenje, stoga ...
Za razliku od nekih drugih ovdje sam ja studirao fiziku a nuklearna energija mi je hobi tako da, da mislim da znam malo više o tome od prosjeka ovdje.

A cilj je nešto naučit a ne širit laži i gluposti naokolo
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 22:17   #140
Žena (dubravka*) koja je od 17.4. do 23.5. uspijela napisati 1482 posta, a sad je banirana, otvori temu zbog zafrkancije i štosa (vidi post 9), i onda ekipa brije da je ona nekaj pametno rekla u uvodnom postu
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.