Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2007., 20:20   #81
Software i OS jest materijalan, a sastoji se od bitova zapisanih na hard disku.

Kao što sam rekao: mala beba kad se rodi ima reflekse i sve što joj je potrebno da preživi (osjećaj kad je gladna, osjećaj kad se popiša u pelene i sl.) Sve mentalne funkcije su spoznate kroz odgoj. Ako netko nikada u životu ne vidi Star Trek, jasno je da neće biti Star Trek fan. Isto tako, ako netko nikada u životu ne pročita knjigu, teško da će uopće imati mišljenje o recimo Dostojevskom. Dijete mora prvo naučiti neke osnove da bi se moglo samo razvijati.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 12:52   #82
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Software i OS jest materijalan, a sastoji se od bitova zapisanih na hard disku.
hm, zapis na hdd je magnetni, nije kemijski (molekularni). mikromagnetne regije bilježe binarnu informaciju...uz ostalo imamo holografske memorijske jedinice (DVD) - pa nije teško zamisliti da ljudsko tijelo (kognitivne funkcije) funkcionira na sličnim osnovama.
btw. kad smo već kod toga biolog Joseph Chilton Pearce je u jednom intrvjuu istaknuo kako srce proizvodi elektromagnetsko polje, te da je vrlo moguće da se putem tog elektromagnetskog polja na neki način "vrši obrada" i prijenos podataka u kojoj sudjeluje čitavo tijelo. http://www.ratical.org/many_worlds/JCP98.html
tu bi se napokon mogli približiti i konceptu holografskog svemira.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:10   #83
DVD je holografski? Prvi put čujem. Na CD-u i na DVD-u podaci se bilježe tako da se laserom stvaraju udubine. O pravom holografskom disku je prije koju godinu bilo špekulacija, ali ne znam što je od toga nastalo. HDD koristi elektromagnetizam - povezanost elektriciteta i magnetizma. Na HDD-u glava dok piše mijenja tok struje i mikroregijama koje predstavljaju bitove i ta promjena toka struje utječe na magnetska polja koja struja stvara.

Inače, taj Pearce je prvo pričao o nekakvom hendikepu u opažanjima kod današnje djece, ako sam ga dobro razumio. Kasnije je tvrdio da srce "holografički" proizvodi isto magnetsko polje kao i Zemlja, i Sunce. Što mu to znači "holografički"? Usput, tip tvrdi da srce ima neurone i da je organ sličan mozgu. Medicina je potvrdila da je srce ustvari mišić i da se sastoji od mišićnog tkiva. Stavljati unutra strukturu nalik mozgu bi po meni bilo apsurdno
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 15:09   #84
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
DVD je holografski? Prvi put čujem.
O pravom holografskom disku je prije koju godinu bilo špekulacija,
je, je, zbrljala sam rečenicu, što se tiče špekulacija vjerujem da je holografska tehnologija vjerojatno već fajnski u vojnoj uporabi, Maxwell je najavljivao izlazak na tržište - ali ja mislim da pitanje nije da li to postoji, već se radi o tržišnom natjecanju, konkurenciji..

Quote:
HDD koristi elektromagnetizam - povezanost elektriciteta i magnetizma. Na HDD-u glava dok piše mijenja tok struje i mikroregijama koje predstavljaju bitove i ta promjena toka struje utječe na magnetska polja koja struja stvara.
nekako mi se čini da sam to isto i ja rekla. odgovaraš mi matter of factly kao da namjerno previđaš poantu koju želim istaknuti. koristimo kompjuter kao model za moguće objašnjenje svijesti.
Koliko shvaćam ti ne vidiš problem u tvrdnji da materija mozga sama po sebi ili (kompjutora) samostalno barata super složenim podacima.
Ja tvrdim da su složeni podaci materijalno drugačijeg karaktera i time pokušavam učiniti smislenom ideju da je svjesnost samostalni, zasebni faktor.
Quote:
Usput, tip tvrdi da srce ima neurone i da je organ sličan mozgu.
on tvrdi da inteligencija nije isključivo locirana u mozgu, planiram pročitati njegovu "Biology of Transcendence" pa ću znat više. kako god, ali meni se to čini zanimljivim i logičnim
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 16:42   #85
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
je, je, zbrljala sam rečenicu, što se tiče špekulacija vjerujem da je holografska tehnologija vjerojatno već fajnski u vojnoj uporabi, Maxwell je najavljivao izlazak na tržište - ali ja mislim da pitanje nije da li to postoji, već se radi o tržišnom natjecanju, konkurenciji..
Ne da mi se raspravljati o tome što vojska ima, a što nema. Nisu ti ni vojska, ni CIA, ni ostale američke napuhane organizacije bogzna što. Da jesu, ne bi im Wikipedija blokirala njihove vandalističke napade na Ahmedinedžadov članak.

Kad kažeš Maxwell, valjda misliš na Maxella, kompaniju koja prodaje videokazetu od 3 sata po cijeni od 250 kn. Na njegovoj web-stranici o tome ne piše ništa. Inače, prije dvije godine je bila takva strka i svi su pljuvali po Blurayu i najavljivali holografske medije, a od toga ništa. Inače, opremu koja ti je potrebna za kućno stvaranje holograma u Americi kupiš za 350 dolara.

Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
nekako mi se čini da sam to isto i ja rekla. odgovaraš mi matter of factly kao da namjerno previđaš poantu koju želim istaknuti. koristimo kompjuter kao model za moguće objašnjenje svijesti.
Koliko shvaćam ti ne vidiš problem u tvrdnji da materija mozga sama po sebi ili (kompjutora) samostalno barata super složenim podacima.
Ja tvrdim da su složeni podaci materijalno drugačijeg karaktera i time pokušavam učiniti smislenom ideju da je svjesnost samostalni, zasebni faktor.
Ja ne vidim problem u uspoređivanju kompjutora i mozga. I u kompjutoru i u mozgu koordinira ogromna hrpa malih stvarčica, koje bi, da rade same za sebe, radile samo kaos. Čovjek je evoluirao od jednostaničnih organizama - organizama koji su umjesto mozga imali staničnu jezgru da im govori što da progutaju i staničnu membranu da im govori kad nešto pokuša progutati njih. Kasnije su stvorene specijalne stanice za mozak i mic-po-mic došli mi do ljudskog mozga, čuda prirode. Tako je isto bilo i s kompjutorima, samo što je trajalo tek par stoljeća. Sve je počelo Charlesom Babbageom koji je na temelju abakusa napravio Analitički stroj, prvi mehanički kompjutor. Kasnije je napravljen ENIAC, pa još kasnije Apple, i na kraju Windows 95. Od stotinjak šarafa kompjutor je evoluirao u nezamislivo kompliciran stroj koji barata složenim podacima. Da smo ostali kao jednostanični organizmi, vjerojatno ne bismo vodili ovu raspravu.

Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
on tvrdi da inteligencija nije isključivo locirana u mozgu, planiram pročitati njegovu "Biology of Transcendence" pa ću znat više. kako god, ali meni se to čini zanimljivim i logičnim
Meni se to čini zanimljivim i nezamislivim i čini mi se da tip obožavi riječ "holografski", ali to nije stvar naših mišljenja. Moram komentirati da on u početku priča neke besmislice, recimo da današnja djeca razlikuju manje boja. Za to nema nikakvih znanstvenih dokaza, a on kao dokaz citira svoju vlastitu knjigu. Taj Pearce više teoretizira o odvojenosti djeteta od majke i više se ponaša kao psiholog nego kao netko sa akademskim znanjem kadar postaviti novu teoriju.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 20:47   #86
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Sve je počelo Charlesom Babbageom koji je na temelju abakusa napravio Analitički stroj...
iako čini se pokušavaš diskreditirati cjelokupni smisao rečenog, loveći se za lapsuse i tehničke detalje, u osnovi sam potpuno u pravu kad kažem da je kompjutor sinteza logosa (apstrakcije) i stroja. na koji način će se binarni kod upisati u mikroregije, čak je irelevantno - (osim činjenice da binarni kod "komunicira" s magnetskim poljem a ne sa molekulama ili ionima metala ili kristala u kompjutoru).
Quote:
Moram komentirati da on u početku priča neke besmislice, recimo da današnja djeca razlikuju manje boja.
što se tiče raspona percepcije, činjenica je potvrđena u glazbi, da je današnja ljestvica smanjena - odnosno da "moderno uho" ne hvata polutonove. Indijska glazba je zadržala više tih prijelaznih nijansi između tonova koje mi danas više ne koristimo. I da, ljudi povezaniji s prirodom razlikuju daleko više nijansi boja. Urbano dijete naprosto nema takav raspon oko sebe - pa se i oko na to privikne. stari učitelji glazbe će potvrditi da mnoga današnja gradska djeca imaju daleko manji stupanj sluha. (nisu gluhi nego ne kuže koji se ton svira i ne mogu ga reproducirati po sluhu)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 20:59   #87
Moderno uho ne razlikuje polutonove.
Srećom imam nećaka koji svira klavir, pa mogu tvrditi suprotno

Usput, binarni kod je šifra po kojoj se odredi u kojem će smjeru teći struja u određenom bitu, a struja su elektroni koji se gibaju u istom smjeru. Zbog toka elektrona nastaje magnetsko polje.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 21:08   #88
imamo čiste note i polutonove, mi imamo ljestvice od 8 tonova (odnosno 7) od kojih dvije nemaju polutonove, u indiji imaš svare - imaju ton između tona i polutona, neki raniji instrumenti su imali isto to - dakle da postoji prelazni ton između tona i polu tona. nema tu ništa smiješno. i ja sviram klavir
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 21:20   #89
Dobro, to o ljestvicama (dur i mol) znam iz opće kulture. Mislim da se na violini to sigurno može izvesti bez problema. Ali ne mogu si predočiti da netko ne može razlikovati ton između, recimo, c i d od d. To mi je nepojmljivo.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 21:30   #90
c je 261.62 hz c# je 277.18 hz d 293.66 hz d#311.56hz
u tim rasponima imaš nijanse tonova.
recimo kad se naštimaš da ti a bude 432 hz umjesto 440 - sve drugo svejedno dobro zvuči - bit je u omjeru tih raspona...itd - al tko čuje- čuje
btw i boje se jednako imaš izražene u hecima - pa neki to povezuju. c je npr žuta. provjeri
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 21:45   #91
Mislim, znam ja to, ali c i d su tako različiti tonovi. Pobrkati ih… Čudno.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 23:36   #92
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
c je 261.62 hz c# je 277.18 hz d 293.66 hz d#311.56hz
u tim rasponima imaš nijanse tonova.
recimo kad se naštimaš da ti a bude 432 hz umjesto 440 - sve drugo svejedno dobro zvuči - bit je u omjeru tih raspona...itd - al tko čuje- čuje
btw i boje se jednako imaš izražene u hecima - pa neki to povezuju. c je npr žuta. provjeri
stvar je u istreniranosti sluha, isto tako neki ljudi ne prepoznaju intervale u dijatonskoj ljestvici, pa to ništa ne dokazuje. vježbom do savršenstva
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 17:59   #93
he, tek sam SAD došla do knjige. strava! preporucam je
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 20:51   #94
Covjekova percepcija svijeta moze se fino usporediti sa percepcijom svijeta kroz ogledalo,...
Covjekov mozak ima brojna ogranicenja sto percepciju realnosti cini prilicno subjektivnom i u isto vrijeme prilicno uvjerljivom.
DAkle hologramski svemir, drzi vodu u toliko u koliko se uzme u obzir cinjenica da mozak stvara, u odredjenom smislu, "hologramsku sliku" svijeta oko nas, u glavi, i prije nego napravimo neku radnju, odsimulira tu radnu u hologramskoj reprezentaciji realnosti,.. taj proces nazivamo razmisljanje.
SVi kongnitivni procesi, ukljucujuci razmisljanje o hologramskom svemiru, ukljucuje simuliranje unutar "hologramske slike" svijeta oko nas.

Da se vratim na percepciju svijeta kroz ogledalo, postoje mnogi nivoi stvarnosti, zavisno o mogucnosti promatraca da percipira vidjeno. Naravno sve sto vidimo i osjecamo je prilicno logicno jer je logika definirana unutar "hologramske reprezentacije" svijeta oko nas.
Sva znanstvena otkrica napravljena su u hologramskoj reprezentaciji realnog svijeta,...cak i kada promatrac nekog procea nije covjek nego stroj, rezultati tog promatranja nemogu ici dalje od limita ljudke percepcije ili hologramske reprezentacije svijeta oko nas.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:01   #95
HOLOGRAMSKI SVEMIR. mislim da zvjezdane staze o tome govore dosta mislim slikovito je tamo prikazano a da je sve hologram onda bi jedina logika bila da je neko morao napravit taj hologram tj neka inteligencija , mozda Bog ? nje iskljucivo...
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:34   #96
Holografski svemir

Evo nas opet na Davidu Ickeu, samo što je drugi autor i sve je jeb.... logično.

tko je čitao?
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:39   #97
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Evo nas opet na Davidu Ickeu, samo što je drugi autor i sve je jeb.... logično.

tko je čitao?

Icke? A ako se ja ne varam, knjigu "Holografski svemir" izdao je Teledisk (znam jer ja sam im radio reklamu za TV), i ako se ne varam pisac je Michael Talbot. Icke je...bezveze. No Talbot je ok, kao i Lynne McTaggart.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:02   #98
Bat_X uvijek se oduševim kada tebe vidim.

MA ovdje sam trkeljala kako je Icke sve to jako dobro pročitao i jako dobro složio priču.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:07   #99
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Bat_X uvijek se oduševim kada tebe vidim.

MA ovdje sam trkeljala kako je Icke sve to jako dobro pročitao i jako dobro složio priču.
Moguće. U svakom slučaju, preporučam Talbota. Ne Ickea.
Čitali, jesmo. Mislim da knjiga otvara nove vidike. Osobito ono sa Pribramom.
Inače, miješaju mi se, jer čitam jako puno Telediskovih izdanja. Jel' se u njoj spominje fotopopravak, Benveniste, Popp?
Ako da, to je knjiga koju bi svakako trebalo pročitati.
Pusa.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:10   #100
Da, Talbot je original... Icke je u svojim knjigama sve skupa citirao valjda pola Holografskog svemira.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.