Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 20:30   #161
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
da mislila sam na pedijatricu po čem je skužila.
kad smo već započeli - kakvo si ti izvijanje primjetila? gore smo pisali o raznim izvijanjima (odiže trup prema gore ili zabacuje glavicu ili kako)
kao da se pokuša okrenuti na bok ali joj pri tom glavica ostane zabačena unazad i onda ne može ni nazad ni naprijed, a izvija se ponekad i kad je nervozna a nosimo ju.
ne odiže trupić,za sad
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:41   #162
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
kao da se pokuša okrenuti na bok ali joj pri tom glavica ostane zabačena unazad
Isto ovo je i B radio.
No najgore je bilo onda kada je luk radio tako da su mu samo vrh glave i nožni prstići bili na podlozi, a cijeo tijelo izvijeno u luk....to je bilo jako loše.

Nego, da vam kažem iskustvo iz Vinogradske.
U prostoriji je nekoliko bebica i radni terapeuti rade s njima. Roditelji stoje vani!! Naime, samo prva dva puta su roditelji prisutni, a kasnije moraju čekati u hodniku. Totalna glupost Pa roditelji su ključni u tom procesu i ako oni ne nauče pravilno raditi vježbice ništa od svega - ono vrijeme kad su djeca s fizioterapeutom ne može se napraviti toliko ko doma, a tada su samo roditelji s njima.

Nisam pitala po kojoj metodi se vježba, no pitat ću sljedeći put.
A taj sljedeći put sam dobila samo zato što sam se zgrozila kad mi je rekla da ne trebam više dolazit nego da se naručim kod doktorice ponovo za dva mjeseca Pa ovo sam čekala dva mjeseca i oni mi tu posvete sve skupa 5 minuta i kažu da je to dovoljno

Ono što smo dobili od vježbica je: pregib zgloba, tabana, pregib u koljenu i vožnja bicikla. Također nam je rekla da ga postavimo tako da licem gleda u podlogu, no mi ga podignemo i držimo mu prsa u zraku, a on mora s ručicama stajat na podlogu s otvorenim šakicama. Eventualno mu možemo staviti nešto valjkasto da na to stane prsima, a nogice mu raširimo preko našeg struka i iz tog položaja on mora rukicama dodirivat podlogu.

Svakako, ono što smo u Vinogradskoj dobili od vježbice je nula prema onome što su nam (i kako!) pokazali u privatnika. Privatno su nam sve u detalje objasnili, ima mnogo vježbica i caka kako pravilno držati, kako namjestiti sebe da bi s djetetom pravilno radio vježbe....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 09:25   #163
zato je meni bilo čudno kako ljudi preporučuju vinogradsku umjesto goljaka? jer mi na goljaku radimo 45 minuta sa djetetom, ja lijepo isprobam sama napraviti s djetetom tu vježbu onda me oni upozore šta je dobro, šta loše.
ali, šta bi bilo da saveass ne ide kod privatnika? zar nije to zabrinjavajuće? to što si bila tamo pet minuta to je kao da i nisi bila, da ne kažem da to može više štetiti nego koristiti ako se ne radi ispravno (srećom ideš tamo gdje su ti sve objasnili).
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 09:26   #164
saveass B. je prestao se tako izvijati jer si ga spriječavala ili kako?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 09:54   #165
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
zato je meni bilo čudno kako ljudi preporučuju vinogradsku umjesto goljaka? jer mi na goljaku radimo 45 minuta sa djetetom, ja lijepo isprobam sama napraviti s djetetom tu vježbu onda me oni upozore šta je dobro, šta loše.
.
Potpisujem.
Mi idemo na Goljak i za sada smo jako zadovoljni.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 13:05   #166
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Svakako, ono što smo u Vinogradskoj dobili od vježbice je nula prema onome što su nam (i kako!) pokazali u privatnika. Privatno su nam sve u detalje objasnili, ima mnogo vježbica i caka kako pravilno držati, kako namjestiti sebe da bi s djetetom pravilno radio vježbe....
a gdje ideš privatno?koliko često ideš?to su kontrole pa Vam tamo odrede vježbice za doma ili?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 13:42   #167
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
ali, šta bi bilo da saveass ne ide kod privatnika? zar nije to zabrinjavajuće? to što si bila tamo pet minuta to je kao da i nisi bila, da ne kažem da to može više štetiti nego koristiti ako se ne radi ispravno (srećom ideš tamo gdje su ti sve objasnili).
Slažem se da to ima više štete nego koristi.
a što bi da ne idemo privatno svarno ne znam....Vježbali bi po ovome što su nam u Vinogradskoj pokazali, no...srećom pa živimo u ovo doba kad su nam informacije dostupnije no ikad, odnosno, doznala bih da postoji negdje nešto bolje od ovog što su nama ponudili pa bih već reagirala...

Što se izvijanja tiče, vrijeme je učinilo svoje, nikakve vježbice tada nismo radili, nismo ispravljali, no onda smo dobili baby handling, pa smo počeli obračat pozornost na sve i svaki put kad vidimo da se imalo savija mi ga ispravljamo (AS jaje je zato izvrsna i ne znajući napravili smo odličnu stvar što ga nismo prvih 6 mjeseci nosili u ravnoj košari, već u AS na kolicima)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 13:48   #168
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
a gdje ideš privatno?koliko često ideš?to su kontrole pa Vam tamo odrede vježbice za doma ili?
Idemo kod Polovine (link poliklinike je u uvodnom postu).
Što se odlazaka tiče bilo je ovako: prvo svaka 3, 4 dana, a onda svaki tjedan, a sada su nam rekli da dođemo za 3 tjedna. Odnosno, ako tek krećeš ide se češće dok ti ne pokažu sve vježbice, a onda te prate, no tada nije potrebno tako često dolazit jer treba ostavit vremena i da se vidi kako dijete napreduje.

Oni se jako trude da roditelji dobro nauče radit te vježbice i stvarno su jako temeljiti oko toga.
Cijela poanta i je u tome da se roditelji educiraju, zato mi nikako ne ide u glavu ovo što sam vidila u Vinogradskoj....
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:48   #169
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Idemo kod Polovine (link poliklinike je u uvodnom postu).
Oni se jako trude da roditelji dobro nauče radit te vježbice i stvarno su jako temeljiti oko toga.
Cijela poanta i je u tome da se roditelji educiraju, zato mi nikako ne ide u glavu ovo što sam vidila u Vinogradskoj....
znam kako oni rade jer znam iskustva drugih roditelja i zato mislim da ću otići i k njima...
kad ste njima krenuli?prije mjesec dana?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:49   #170
evo da napisemo svoj iskustvo:

sve je bilo ok osim onih grcica koji su nas izludjivali i dan kada smo dosli na vaganje i razgovor o cijepivu 5u1 pedica je rekla da neka napravimo sve pretrage jer joj se Bartol cini nekako cvrsti i uzv mozga pokazao je stanje nakon krevarenja II stupnja. Zatim smo otisli na Goljak kod fizijatra i tu sam zamrzila i bolnicu i sve jer je doticna dr. Katalinic koja slovi kao naj naj na Goljaku nasrala brda i doline i moje dijete nazvala zivcanim i rekla da ima velike sanse za cerebralnu paralizu a djete je samo bilo gladno jer nije sisao 2,5 sata sto sam joj i naglasila, zatim je napisala da se izvija a to nije ucinio niti jednom a da ne spomenem da bi se po njenom dijete id 2.5 mjeseca trebalo dizat na sakice i okretat na ledja i obratno i nakon toga nas uputila kod fizioterapeuta da bi ga ova samo gladila i istezala i niti jednom rijecju nije objasnila sto i kako moramo radit doma, samo je rekla kak je on suoer i da to nije nista( njihov bobath je , tj oni koriste samo istezanja i nesto malo par vjezbica)

Eto a meni nije vrag dao mira i otisla sam privatno na vjezbe kod fizioterapeutkinje koja je u penziji i radi cuda i zanimalo me njeno misljenje koje je puno realnije od ovog sa goljaka..eto, sad vjezbamo kod nje 5 puta tjedno po sat vremena i ja jos vjezbam doma bar toliko.

Ono sto zelim samo naglasit je da neurorizicno dijete mora vjezbat svakodnevno dok god ne stigne vrsnjake i to najmanje godinu dana a kako goljak radi pauze Jer dio mozga koji je ostecen se nikad ne oporavi pa stoga treba mozgu pravilnim i ucestalim vjezbama davat impulse o pravilnim pokretima i sto je najbitnije - hipžertonus se treba opusti do 6 mjeseci kako djete nebi imalo kasnije osljedice
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:50   #171
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
znam kako oni rade jer znam iskustva drugih roditelja i zato mislim da ću otići i k njima...
kad ste njima krenuli?prije mjesec dana?
Da, ima malo više od mjesec dana da smo krenuli
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 14:59   #172
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
SaveAss, imaš pravo biti razočarana! Platiti 2.500 Kn i onda nastaviti plaćati svaki puta još 300 - za to bi voljela da mi i neki obrok donesu za tebe i B.
Ne znam za Vinogradsku, samo sam čula da od tamo djeca dolaze na goljak jer se ne radi po istoj metodi. Navodno oni u V. rade pasivne vježbe a na goljaku sve ide kroz aktivnost bebe. Navodno. Jer nisam bila u V.
i vinogradska i goljak rade vjezbe po Bobathu samo sto na goljku rade vise vjezbe istezanja a u vinogradskoj stvarno vjezbaju komplekisnije...ali i tu i tam mozes naletit na nekog koji nema pojma na zalost
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:04   #173
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
...i moje dijete nazvala zivcanim i rekla da ima velike sanse za cerebralnu paralizu...

Koje izjave....

Wed moj je prešao 6 mj, pa mi daj pojasni ono za posljedice povišenog tonusa nakon te dobi?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:08   #174
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a u vinogradskoj stvarno vjezbaju komplekisnije..
Plz daj mi i ovo pojasni - šta rade kompleksnije? Pa prošli tjedan su s mojim djetetom radili 5 minuta i to je toliko aljkavo, to je nula! u usporedbi s onim što sam kod privatnika vidjela.... Jesam li to samo ja hebene sreće da uvijek naletim na aljkave doktore i fizioterapeute ili što? Zanima me čime je to moje dijete zaslužilo takav tretman a drugima se posvete više?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:14   #175
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post

Koje izjave....

Wed moj je prešao 6 mj, pa mi daj pojasni ono za posljedice povišenog tonusa nakon te dobi?
nemoj to uzet zdravo za gotovo jer sve ovisi kada ste poceli vjezbat..neces opustit djete do 6 mjeseci ako si recimo pocela vjezbat sa 5..kuzis .
Razgovarala sam sa dosta fizijatara i fizioterapeuta i uglavnom kazu da je najbolje da se opusti do 6 mjeseci kako bi kasnije lakse svladavalo ostale pokret koji postaju kopleksniji: dizanje, okretanje na trbud, puzanje itd i kako taj hipertonus nebi ostao zauvijek povisen u nekoj mjeri... jer sto se dijete kasnije opusti to ce teze svladavat nove pokrete tj. trebat ce mu duze vremena..ijako katu da je sasvim normalno da neurorizicno dijete prododa sa 2.5 godine

BTW: sva su djeca do 6 mjeseci lagano hipertonicna ( naravno osim one koje zbog krvarenja imaju hipotoniju) i tu je problem kod nasih fizijatara jer cesto ne znaju razlucit patolosku hipertoniju od fizioloske i svi se oslanjaju na UZV mozga a on ne treba nista pikazat jer se nekoj djeci ugrusci nakon krvarenja povuku vec sa cca 3 mjeseca zivota i onda nalaz ispadne cist a dijete je ipak patoloski hipertonicno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:17   #176
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Plz daj mi i ovo pojasni - šta rade kompleksnije? Pa prošli tjedan su s mojim djetetom radili 5 minuta i to je toliko aljkava, to je nula! u usporedbi s onim što sam kod privatnika vidjela.... Jesam li to samo ja hebene sreće da uvijek naletim na aljkave doktore i fizioterapeute ili što? Zanima me čime je to moje dijete zaslužilo takav tretman a drugima se posvete više?

Nisi jedina, ja sam na gojaku naletila na kravu od fizijatra a slovi kao najbolja a i fizioterapeutkinju sam pogodila sa prstom u guzicu ... nitko ti nece pokazat vjezbe tako dobro kao privatnik nazalos jer zivim u drzavi gdje sve boli briga za zdravlje kako djece tako i odraslih..... ja sam vukla veze i za goljak i sad za vinogradku i to je zalosno jer mi dijete inace nebi doslo na red 2 mjeseca
a jel su di odobrili tzv. bolnicko lijecenje tj. da sa bebom hodas gore 10 dana svakodnavno na vjezbe? ( (ja sam to izborila preko veze )
Kada upadnes na to vjezbe onda rade sa bebom i fakat izvjezbaju dijete, ja sam neki dan stupila u kontakt sa puno zena cija djeca imaju istu dijagnozu i sve su sa goljaka pobjegle u vinogradsku i odusevljene su sad
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:21   #177
Hm...
Da jasno da je bolje što prije vježbati jer bebe se brzo razvijaju a one bebe koje imaju povišen tonus uče upotrebljavati krive pokrete, a na to se onda nadovezuju nove vještine....etc.. To stoji....
Inače, B nije kvalificiran kao neurorizično dijete, niti je imao krvarenje. Tako barem uzv pokazuje. Nama je rečeno da je tijekom trudnoće uslijed kontrahiranje maternice došlo do laganog zastoja cirkulacije.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:28   #178
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a jel su di odobrili tzv. bolnicko lijecenje tj. da sa bebom hodas gore 10 dana svakodnavno na vjezbe? ( (ja sam to izborila preko veze )
Kada upadnes na to vjezbe onda rade sa bebom i fakat izvjezbaju dijete, ja sam neki dan stupila u kontakt sa puno zena cija djeca imaju istu dijagnozu i sve su sa goljaka pobjegle u vinogradsku i odusevljene su sad
Eto vidiš...a baš se na ovom topicu spominjalo i obrnuto - da iz Vinograske bježe u Goljak....

Inače, nitko mi nije ni spomenuo bolničko liječenje. Fizijatrica mi je rekla da nabavim uputnicu za vježbe koja mi vrijedi do kraja godine. A kad smo došli na vježbe pogledalo ga, radilo s njim 5 minuta i onda nam rekli "đeeenja i vidimo se za 2 mjeseca kad ponovo dođete na red kod doktorice" Halooo! Pa na ovo sam i čekala 2 mjeseca - da bi mu posvetili svi zajedno 10 minuta i rekli da se opet zapišemo za 2 mjesce....

O bože daj mi živaca i strpljenja da im sve po spisku ne saspem prekoustra kad ih ponovo vidim....Nadam se da ću prekosutra imat takta za diplomatsko komuniciranje, jer u kakvom sam sada raspoloženju čulo bi me cijelo ono krilo bolnice
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:34   #179
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Hm...
Da jasno da je bolje što prije vježbati jer bebe se brzo razvijaju a one bebe koje imaju povišen tonus uče upotrebljavati krive pokrete, a na to se onda nadovezuju nove vještine....etc.. To stoji....
Inače, B nije kvalificiran kao neurorizično dijete, niti je imao krvarenje. Tako barem uzv pokazuje. Nama je rečeno da je tijekom trudnoće uslijed kontrahiranje maternice došlo do laganog zastoja cirkulacije.
kuzim ali nemoj se sad strasit oivog sta cu ti rec ali zastoj cirkulacije=hipoksija=neurorizicno dijete a to sto je uzv cist to sam vec napisala - neka djeca imaju srecu da im se krvarenje brzo resorbira i da se nista ne vidi , eventualno cista ali to je automatski znak da je bilo krvarenje treceg stupnja........ o tome ti ja govorim, nasi doktori ne razlucuju bazicne stvari i sto je najgore nakraju udese djecu sa cjepivom jer se neurorizicna djeca ne smiju cijepit diteper-om prije 6 mjeseca zivota a u neurorizicnu djecu spadaju sva djeca sa problemima tj stekanjem motorike imala ona krvarenja il ne tj. dal se krvarenje dokazalo ili ne jer cim motorika malo zaostaje to je znak da je dioslo do krvarenja u vecoj ili manjoj mjeri
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 15:38   #180
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Eto vidiš...a baš se na ovom topicu spominjalo i obrnuto - da iz Vinograske bježe u Goljak....

Inače, nitko mi nije ni spomenuo bolničko liječenje. Fizijatrica mi je rekla da nabavim uputnicu za vježbe koja mi vrijedi do kraja godine. A kad smo došli na vježbe pogledalo ga, radilo s njim 5 minuta i onda nam rekli "đeeenja i vidimo se za 2 mjeseca kad ponovo dođete na red kod doktorice" Halooo! Pa na ovo sam i čekala 2 mjeseca - da bi mu posvetili svi zajedno 10 minuta i rekli da se opet zapišemo za 2 mjesce....

O bože daj mi živaca i strpljenja da im sve po spisku ne saspem prekoustra kad ih ponovo vidim....Nadam se da ću prekosutra imat takta za diplomatsko komuniciranje, jer u kakvom sam sada raspoloženju čulo bi me cijelo ono krilo bolnice
hmmmmmmmm ako zelis mogu ja pitat ovu fizijatricu kod koje cemo mi ici da vas preuzme pa da cujes sta ce reci..... meni je vinogradska bolja zbog tog tzv. bolnickog lijecenja koje goljak nema i tu mi je sansa da mi djete izvjezbaju posteno a ne da ga maze kao na goljaku. I jos mi kazu da sa njim ne treba puno vjezbati a svi znamo da to nije istina
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.