Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2012., 22:32   #281
da pitam

imam tekući u Splitskoj na kojem nema lipe već godinama pa ne znam dal da zatvorim to ili da stoji otvoren? kolika je uopće mjesecna naknada za vođenje računa?
BabaluST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 14:01   #282
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
otvorio sam zaštićeni račun u Fini,inače imam račun u SB,u roku koliko će mi doć kartica,jel dolazi poštom ...itd?
Za zaštićeni račun nećeš dobiti karticu.
ivana1803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 17:04   #283
Quote:
ivana1803 kaže: Pogledaj post
Za zaštićeni račun nećeš dobiti karticu.
nego kako to ide,kako ću ja moć podizat lovu sad kad mi sjedne??btw ako sam na tekućem u nedozovljenom oću l isvejedno moć koristit sredstva?
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 07:06   #284
Zaštićeni račun služi za primanja koja su izuzeta od ovrhe. Znači poslodavac uplaćuje na zaštićeni račun dio izuzet od ovrhe (2/3 plaće) i ostatak na tekući koji je u nedozvoljenom minusu. Tvoje je da odeš u banku i u cashu digneš sve sa zaštićenog računa. Nema kartica, samo papir.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 16:10   #285
Quote:
baretor777 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezno za stambeni (euri) u splitskoj.

Iskreno malo mi je čudno da je EKS toliko niži od ostalih banaka....da nije neka navlakuša
Splitska banka obračunava kredit prema prodajnom tečaju banke, a ako ga oni sami postavljaju jasno ti je da može varirati do tih 1%.

Quote:
Za sve namjene osim adaptacije, isplata i otplata kredita obavljaju se po prodajnom tečaju Banke.
WarriorS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 17:08   #286
Sad sam bio u banci i žena na šalteru mi je rekla kako je Splitska banka uvela naknadu za vođenje tekućeg računa od 1.3. i da je to naredba HNB-a (kao da se ne smije više imati tekući bez te naknade). Mjesečno dođe 13 kn (za odrasle nezaposlene, za zaposlene je i preko 20).
Pa odakle sad to? Nigdje nisam vidio da se o tome pisalo...
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 23:35   #287
Quote:
WarriorS kaže: Pogledaj post
Splitska banka obračunava kredit prema prodajnom tečaju banke, a ako ga oni sami postavljaju jasno ti je da može varirati do tih 1%.

no, dobro sad, po toj logici dobiješ i 1% više novca, pošto ga u ostalim bankama isplaćuju po srednjem tečaju. tu te, znači, nitko nije zakinuo.

također, razlika u anuitetu za kredit od 50.000 eura je (u odnosu na isti kredit u npr. zagrebačkoj banci) 30 do 40 eura, ovisno o paketu. e sad, jebi ga, ali baš takva razlika između srednjeg i prodajnog tečaja, koja bi tako što mogla anulirati, ne postoji.

ne, ne... negdje drugdje je potka.
Bogart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 15:12   #288
OK, možda izgleda da dobiješ isto novaca, ali banki ostaje pravo da odredi svoj tečaj. Evo, primjer su ti krediti u CHF-u.

Ono što znam je da Splitska ima neku čudnu metodu računanja kamata, različitu od većine ostalih banaka. Barem u meni poznatome slučaju, udio kamata u rati malo raste pa malo pada, umjesto da stalno pada, a povećava se udio glavnice. Svakako uzmi otplatne liste i u jednoj i u drugoj (i u trećoj, četvrtoj) pa vidi. To su dvije stvari koje sam ja uočio, onako na prvu.
WarriorS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 10:24   #289
Pozdrav! Ima li netko iskustva sa stambenim kreditom za medicinare u Splitskoj?
Igor1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 19:54   #290
stanko

Dakle, samo što nisam odnijela papire i podigla stambeni kredit u splitskoj, a onda sam sinoć krenula s čitanjem teme Splitska banka
I sad sam užasnuta pročitanim
Međutim, stambeni kredit u ponudi splitske je i dalje najpovoljniji - EKS 5,45 ako si ispod 41 godine i ako si korisnik paketa; 5,72 ako nemaš paket...
Isplata kredita i otplata po prodajnom tečaju banke - mogu to zanemarit kad vidim najpovoljniju ponudu (koju bih mogla dobit) PBZ-a s kamatom EKS 6,03% ili ZABAe s kamatom EKS 6,76%...
Vidjela sam i neke postove da je kamata u splitskoj ubitačno rasla zadnjih par godina. Ima li tko novijih iskustava sa stankom i rastom kamate?
cvita rad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:54   #291
Imam minus od 4.000,00 kn i htjela bih ga otplatiti u ratama i tražiti da mi ukinu minus, e sada me zanima koliko se još dodatno plaća na otplatu na rate i kakva je procedura, da li se nešto ovjerava kod javnog bilježnika ili slično?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 13:13   #292
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Imam minus od 4.000,00 kn i htjela bih ga otplatiti u ratama i tražiti da mi ukinu minus, e sada me zanima koliko se još dodatno plaća na otplatu na rate i kakva je procedura, da li se nešto ovjerava kod javnog bilježnika ili slično?
Ništa se ne plaća na otplatu na rate, jednostavno uplatiš (i ne potrošiš!) iznos za koji želiš smanjiti minus. Nikakve ovjere kod JB!
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 14:38   #293
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ništa se ne plaća na otplatu na rate, jednostavno uplatiš (i ne potrošiš!) iznos za koji želiš smanjiti minus. Nikakve ovjere kod JB!
Nismo se razumjeli, dopušteni minus mi je 4.000,00 ali od 1.8. će mi se početi smanjivati (neredovita isplata plaće-blokiran račun firme u kojoj sam zaposlena) i sada da ne bih plaćala odjedanput po 2.000,00 kn koliko će mi vjerojatno smanjiti već od 1.8. htjela sam se dogovoriti za otplatu na rate?
Kakva je procedura?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:51   #294
iam neku sitnu ustedenu lovu koja se vec mjesecima orocava u splitskoj banci...iam pitanje u veze podizanja love,dal se moze podignut lova u drugoj poslovnici splitske banke,posto sam trenutno na moru na neodredeno vrijeme a uplatio sam lovu u poslovnici u zagrebu?
lopovluk1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:43   #295
naravno da može, svaka splitska banka ti je ista ako oćeš nešto dizat
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 09:12   #296
Quote:
lopovluk1989 kaže: Pogledaj post
iam neku sitnu ustedenu lovu koja se vec mjesecima orocava u splitskoj banci...iam pitanje u veze podizanja love,dal se moze podignut lova u drugoj poslovnici splitske banke,posto sam trenutno na moru na neodredeno vrijeme a uplatio sam lovu u poslovnici u zagrebu?
ako postoji i najmanja šansa za bilo koji problem, onda budi siguran da će to biti u splitskoj banci, prije nego u ijednoj drugoj...
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:38   #297
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
ako postoji i najmanja šansa za bilo koji problem, onda budi siguran da će to biti u splitskoj banci, prije nego u ijednoj drugoj...
i ja se slazem s ovim
nazalost.
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 22:40   #298
Bok!
Imam jedno pitanje: u procesu sam traženja autokredita u Splitskoj (Renault ide preko SB) na 123,000kn. Ranije nisam nikada imao kredit (jedino kreditne kartice), obrtnik sam koji posluje tri godine u plusu i mjesecna primanja su mi 9100kn, nemam poreznog duga. Međutim, prije 3 godine sam se natezao sa ZABAom oko minusa tekućeg računa i to je trajalo nekoliko mjeseci i stavili su me bili na crnu listu. U HROKU piše da je svota 'utužena' (iako nikada nije došlo do suda ili ovrhe, već sam sve iskeširao čim je bilježnik poslao opomenu pred ovrhu i nakon toga sam zatvorio račun i otišao iz ZABAe) još 23.08.2010. i skinut sam tog datuma s crne liste, ali ostala je napomena u kompjuteru u HROKU.
Posljednje tri godine imam i tekući i obrtnički žiro račun otvoren u RBA gdje posljednje dvije godine je kroz račun prošlo cca pola milijuna kuna, a dohodak mi je za svaku godinu iznosio 110-120,000kn i račun nikada nije bio u blokadi. Međutim, u RBA mi unatoč svemu tome ne žele izdati ni kreditnu karticu dok ne prođe još jedna godina jer se pozivaju na HROK.
Još prije godinu i pol Erste mi je izdala bez problema kreditne kartice s pristojnim limitima s kojima nikada nisam imao problema. Prije godinu dana PBZ mi je izdala American, također s povećim limitom, i nikakvih problema. Ni u Erste ni u PBZ nemam niti jedan račun. A u RBA gdje imam sve, rade probleme s običnom karticom.
Pitanje: kako se ovdje ponaša Splitska što se tiče HROKa? Ima netko iskustva?
Bio sam u SB na kreditnom odjelu i preko JMBGa tip je ušao na svom kompjuteru u moj HROK formular i rekao da stvarno ne bih trebao imati problema kod njih. Ali jedno je što je rekao tip u poslovnici, a drugi ljudi sjede u komisiji za odobravanje kredita.
Što vi mislite? Kakva je Splitska?
Da napomenem da nikada u životu ništa nisam radio preko SB...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:18   #299
help !!!
hitno trebam odgovor
bankomat mi izbaciva karticu , cak ni upit stanja mi nece da da
zasto ? druga kartica radi normalno , radi se o splitskoj banci
da nisam u crvenom minusu ili sto bi moglo biti?
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 22:15   #300
Evo da se javim s novostima. Splitska mi bez problema dala kredit za auto na 116,500kn.
A RBA u kojoj imam sve račune čak ni karticu
Odmah sve zatvaram u RBA...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.