Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 09:03   #841
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
drago mi je da si se javila jer sve price iz druge ruke nisu dojmljive
da, postoje privatni poslodavci koji cijene svog radnika i brinu se za njegove potrebe.
upravo sam joj i ja htjela zahvaliti na ovom postu.
jer kad ovako mi "drzavni jaslicari" napisemo da ima super privatnika, ispada da lazemo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:20   #842
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da, postoje privatni poslodavci koji cijene svog radnika i brinu se za njegove potrebe.
moji se isključivo brinu za svoje potrebe i ne cijene nikoga osim sebe i svojih. mi ostali smo im stoka niže vrste i to i naglašavaju svakodnevno

no, "srećom" da je tata na državnim jaslama, kod njih nema problema za ništa
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:23   #843
pa onda di je problem?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:54   #844
Evo i mene od privatnika

Paaaaa ne mogu reći da je presretan kad me nema, ali preživio je čovjek se moje MPO postupke gdje sam svaki put po 2 tjedna bila na bolovanju, preživio je i operaciju žuči

Zbog malog sam vrlo malo izostajala iako je stvarno jako puno bio bolestan, znate i same, ali nekako je uvijek ono najgore bilo prek vikenda a onda bi ozdravljenje do kraja preuzela baka
Kad je mali baš jako kurio pa da ne bi spavali cijelu noć ni on ni ja, naravno da nisam išla na posao, ali to je sve bilo po 2-3 dana
Za sebe isto uzmem 2-3 dana pa se uvijek spoji neki vikend, a ovisi i o dobu godine, ako je gužva i frka dođem i polubolesna iako opet nikad sa temperaturom/proljevom/povraćanjem jer nisam u stanju
Na žalost, od doma ne mogu raditi nikako

Prije 10-tak godina nismo morali nositi uopće doznake za bolovanja do 2-3 dana, a zadnjih par godina moramo, što je meni isto ok jer sve riješim telefonski sa doktoricom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:36   #845
meni je glupo da se samo spominje odnos poslodavac zaposlenik, jer neka zanimanja zapravo ovise i o klijentima i prirodi posla. ja sam na tim "drzavnim jaslama" i iako cu prije svega voditi brigu o svom djetetu, nije mi svejedno kada me korisnici s kojima radim cekaju, na dogovoren termin, pogotovo kad nestanem tj ujutro se ne pojavim,a sefica jos nije stigla svima javit moju poruku.
i kad se vratim, sav taj posao moram odraditi, uz hendlanje (njih) gdje ste bili i hrpu traceraja da smo mi na drzavnom proracunu neodgovorni i da nas bas briga.
svoj posao ne dozivljavam kao to ce odraditi netko drugi, pa nek ljudi cekaju, nego bas moram ja i ne mogu rec da mi poslodavac mora osigurat uvjete da mogu otic na bolovanje ili da to mora drzava osigurat. ima situacija gdje me vjezbenik/ca pokrije (srecom ih dobivam svake godine i ugalvnom su okej), ali ima stvari koje moram ja.
imam tu mogucnost da mogu smjenu zamjenit, pa se u medjusmjeni s mmom pokrpat i da on odradi od doma
i on poslodavcu (privatniku) nikakve doznake ne nosi, cak niti kad je on bolestan,posao mora biti odradjen, do zadanog roka. pa onda odboluje kolko treba i to nadoknadi, kao sto i za svaki izlazak koji se tice djeteta se tolerira, jer znaju da ce nadoknadit.

postoje kolektivi gdje se masa zena izvlaci na majcinstvo (pogotovo samohranost) i meni se vec dugo od toga bljuje.
uzasno steti nasem polozaju kod poslodavca, i pri zaposljavanju i pri davanju otkaza, uzasno je lose za druge djelanitke, pogotovo one bez djece, a pogotovo onima koji nikad ne idu na bolovanje, pa im se uvaljuju svi poslovi, za istu lovu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:51   #846
Ako je majka nezaposlena jel otac moze na bolovanje zbog bolesti djeteta?
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:34   #847
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Ako je majka nezaposlena jel otac moze na bolovanje zbog bolesti djeteta?
Ne moze.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:37   #848
5 dana bolovanja za 4godišnje dijete, 800kn manja plaća
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:29   #849
3 dana bolovanja za dijete do 3 godine, 900 kn manja placa

A sto je najbolje za bolovanje sa sebe dobivam punu placu. Dode mi da lazem da sam ja bolesna.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:30   #850
sad bi se dalo izracunati kolika ti je placa

ali da, super mi je kako smatraju da dijete od 4 godine ocito moze biti samo doma bolesno sreca pa se vise ne smanjuje iza 7. godine, ne bi me cudilo da uskor pocnu davati 50%place za dijete iza 7 g
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:42   #851
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
sad bi se dalo izracunati kolika ti je placa

ali da, super mi je kako smatraju da dijete od 4 godine ocito moze biti samo doma bolesno sreca pa se vise ne smanjuje iza 7. godine, ne bi me cudilo da uskor pocnu davati 50%place za dijete iza 7 g
Samo racunaj

Znaci da uzmem bolovanje za drugo dijete koje ima 4 godine, gubila biih isto kao i za dijete do 3 godina? Buduci da je placa ocito veca od 4257 kn.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:01   #852
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Samo racunaj

Znaci da uzmem bolovanje za drugo dijete koje ima 4 godine, gubila biih isto kao i za dijete do 3 godina? Buduci da je placa ocito veca od 4257 kn.
Ne, manje. Do tri godine je 100% (ali od 4.257,28 kuna), od 3-7 i od 7 na dalje 70% od toga. Razlika je u broju dana, za starije dijete se moze dobiti najvise do 40 dana, za mladje do 60.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:07   #853
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ne, manje. Do tri godine je 100% (ali od 4.257,28 kuna), od 3-7 i od 7 na dalje 70% od toga. Razlika je u broju dana, za starije dijete se moze dobiti najvise do 40 dana, za mladje do 60.
Aha, divno

Znacu u ovoj drzavi se one koji se obrazuju i posteno rade jendostavno kaznjava
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:26   #854
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Aha, divno

Znacu u ovoj drzavi se one koji se obrazuju i posteno rade jendostavno kaznjava
Da. Tako je. Opale nas na sve strane tako da nas izjednace s onima koji su zavrsili trogodisnju i rade za minimalac.
Meni je frendica stalno govorila kako se isplati ici na bolovanje za dijete do 3 godine jer je ista placa. Naravno da ona nije znala da se to odnosi na odredjeni iznos place, jer joj nije bilo vazno.
Osvijestila sam to vrlo brzo. Najgore sto ti uzmu brdo para i ako imas samo malo vise od te granice.
Srecom pa sam samo 1x isla na bolovanje za dijete u 6 godina.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:32   #855
pa ne uzmu ti brdo ako imas malo vise od snovice, uzmu ti to sto imas vise.
moja je placa ispod osnovice (i ne, ne radim posao trogodisnje skole ) ali radi neplacenog nisam mogla koristiti 100%
tj jesam, ali 100% od 800 kn sto je osnovica za novozaposlene nije smijesno bilo zapravo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:43   #856
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ne uzmu ti brdo ako imas malo vise od snovice, uzmu ti to sto imas vise.
moja je placa ispod osnovice (i ne, ne radim posao trogodisnje skole ) ali radi neplacenog nisam mogla koristiti 100%
tj jesam, ali 100% od 800 kn sto je osnovica za novozaposlene nije smijesno bilo zapravo
Pa to je brdo s obzirom da onima do osnovice nista ne uzimaju pa naravno da to iskoristavaju. Onda se svi cude sto se puno koristi bolovanje i vise nego sto je stvarno potrebno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:47   #857
ja fakat ne znam pedijatre koji daju bolovanje bezveze
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:09   #858
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja fakat ne znam pedijatre koji daju bolovanje bezveze
Ja znam. Ne daju bolovanje za bez veze, ali na upit i produze i do tjedan dana.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:15   #859
fakat nemam pojma, nisam upoznala rakve a bome ni nekoga kome nije bed izostajati s posla, bilo radi posla koji se gomila i ceka bilo radi kolega koji mijenjaju ako nema sefa koji sere.
i pedijatri imaju kontrole i dijagnoze i nema izmisljanja dva tjrdna za prehladu.
ak dijete nemre u vrtic radi antibiotika onda nemre, i ja sam doma bila s potpuno zdravim djetetom radi toga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:49   #860
Ja nekad trazim da mu da atb na 12 sati i kad je pri kraju bolesti, dakle zadnja 2-3 dana atb, posaljem ga u vrtic

Sad sam bila treci put na bolovanju za malog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.