Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 10:46   #1
Podzemne vode

Bio sam kod bioenergičara jer ne mogu spavati, te mi je preporučio nekakvu narukvicu od 1000kn. Kaže da je uzrok mom nespavanju podzemne vode. Ako netko šta zna o tome neka mi javi i kakve su cijene proizvodi se zovu QUADROTEC ja ih na internetu nemogu naći.

Ako neko zna puno bi mi pomoglo HVALA!
gum gevint is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 12:07   #2
Šarlatanka. Bježi od nje.

Nema dokaza da "bioenergija" postoji, ono što joj se pripisuje objašnjeno je kemijskim teorijama (koje ne uključuju magiju nego dokazane procese), a postavke potpuno neznanstvene ideje o bioenergiji kose se s fundamentalnim načelima koja znamo o svemiru, načelima koja smo provjerili i dokazali.

Isto se tiče podzemnih voda. Promisli malo - to je voda. Voda koju crpimo i pijemo. Lagano se cijedi kroz stijene, vrlo hladna. Kroz tvoje tijelo teče topla krv puno brže.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 13:25   #3
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Šarlatanka. Bježi od nje.

Nema dokaza da "bioenergija" postoji, ono što joj se pripisuje objašnjeno je kemijskim teorijama (koje ne uključuju magiju nego dokazane procese), a postavke potpuno neznanstvene ideje o bioenergiji kose se s fundamentalnim načelima koja znamo o svemiru, načelima koja smo provjerili i dokazali.

Isto se tiče podzemnih voda. Promisli malo - to je voda. Voda koju crpimo i pijemo. Lagano se cijedi kroz stijene, vrlo hladna. Kroz tvoje tijelo teče topla krv puno brže.
Ovo boldano ne stoji. Bioenergija postoji i svaki od nas ima svoj neki bioenergetski potencijal i to je dokazano. Uzmi samo aparat za mjerenje napona uzmi jednu diodu u jednu ruku, a drugu u drugu i očitat će ti napon. Ono što nije dokazano jest kako bioenergija konkretno utječe s jednog pojedinca na drugog.

Ovdje je priča o nečem drugom, a to je o Geopatogenim-geovibracionim zračenjima.
Podzemne vode prolaze i stvaraju polje i određeni elekrticitet koji zrači. Dokazano je da neki ljudi ne mogu spavati na takvim mjestima, da se prevrću, da su iscrpljeni i td. Te podzemne vode imaju utjecaj do visine 2 kata zgrade. Što si više, njihov utjecaj je slabiji. Veći problem su geopatogena zračenja. Da sad ne duljim više o radiesteziji o tome možeš pročitati.ovdje.

Kad se moja stara razboljela (tumor mozga), zvali smo radiostezistu da pregleda stan. Uglavnom, čovjek je pregledao i nismo mu rekli gdje leži. Na njenom jastuku je bio hartmanov čvor. Osim tumora mozga, imala je tešku deformaciju vratnog kralješka i bolesnu štitnjaču. Prije nego je čovjek pregledao stan, nabrojio je sve poremećaje koji se mogu imati ako je glava npr. na hartmanovom čvoru. Međuostalim je nabrojao i ovo dvoje što je također imala.
U mojoj sobi se nalazio hartmanov čvor na mjestu gdje je prije bio moj krevet i točno preko donjeg dijela abdomena. Imam ednometriozu . Krevet sam spontano premjestila i ispalo je da sam ga stavila na pravo mjesto.
Kupili smo neku ponjavu s magnetnim trakama i nekim kutijicama sa srebrenim zavojnicama koje stalno emitiraju frekvenciju od 600Hz što je navodno frekvencija zdravog ljudskog tijela. Inače, sva ta pomagala mogu relativno ukloniti ta zračenja, ali jedina ispravna stvar je odseliti se iz takvih prostora. Ljudi su prije puno više računa vodili gdje grade svoje kuće i izbjegavali su takva preozračena mjesta, te su u podove obavezno stavljali slamu koja umanjuje zračenja, kao i u krov koji ih je štitio od zračenja iz svemira. Postoje neka istraživanja (Plečko je pričao o tome) po kojima se koriste ljuske od jajeta. Navodno ljuske savršeno štite pile od svih negativnih zračenja, pa se tako koriste i danas. Čak postoje i madraci koji u sebi sadrže ljuske. Danas se zračenja još više pojačavaju ako smo u zgradama od armiranog betona, pa se nalazimo u tzv. faradayevim kavezima.

Destetak godina prije nego se moja mama razboljela, bio je kod nas jedan tatin kolega iz Naftaplina koji je radiostezista i kad je pregledao stan rekao mu je:"Stari seli se odavde ako ne želiš da se netko ozbiljno razboli kroz 10 tak godina". I tak je i bilo, i sad se ti misli jel postoji ili ne.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:01   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ovo boldano ne stoji. Bioenergija postoji i svaki od nas ima svoj neki bioenergetski potencijal i to je dokazano. Uzmi samo aparat za mjerenje napona uzmi jednu diodu u jednu ruku, a drugu u drugu i očitat će ti napon. Ono što nije dokazano jest kako bioenergija konkretno utječe s jednog pojedinca na drugog.
Bioenergija je statički elektricitet koji se našao na ruci u trenutku mjerenja? Onda i moja zavjesa kad je razvučem ima bioenergiju?

BTW, to što držiš u ruci nije dioda, nego elektroda...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 14:13   #5
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bioenergija je statički elektricitet koji se našao na ruci u trenutku mjerenja? Onda i moja zavjesa kad je razvučem ima bioenergiju?

BTW, to što držiš u ruci nije dioda, nego elektroda...
What ever. A od kud statički elektricitet? Vidi, sve na ovome svijetu ima neki svoj energetski potencijal, pa tak i ljudi. Vibramo na nekoj valnoj duljini, stanice u tijelu nam rade, bogati, potrebna je neka energija koju crpimo iz zemlje, sunca. Hranimo se, udišemo kisik koji je potreban za izgaranje, izdišemo CO2. Suludo je tvrditi da nema bioenergije. Šta misliš kako se liječi akupunkturom? Zašto je to prihvatila i zapadnjačka medicina? Preusmjeravaju se tokovi energije u tijelu, iz mjesta gdje ima višak energije, na mjesta gdje ima manjka. To su stvari koje su istražene i temelje se na znanstvenim dokazima, a da ne pričam da cijela istočna civilizacija prakticira "bioenergetsku filozofiju" tisućama godina. Nema tu ništa spuki ili čiribu čiriba. To je čista znanost.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 15:07   #6
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ovo boldano ne stoji. Bioenergija postoji i svaki od nas ima svoj neki bioenergetski potencijal i to je dokazano. Uzmi samo aparat za mjerenje napona uzmi jednu diodu u jednu ruku, a drugu u drugu i očitat će ti napon. Ono što nije dokazano jest kako bioenergija konkretno utječe s jednog pojedinca na drugog.
Ne, bioenergija ne postoji, tj. znanstveno rečeno, nema dokaza da postoji.
Napon koji ti se očitava na unimetru je vezan uz nesavršenosti na elektrodama i znoju (elektrolit). Galvanski članak. To bi trebala znati.


Quote:
Ovdje je priča o nečem drugom, a to je o Geopatogenim-geovibracionim zračenjima.
Podzemne vode prolaze i stvaraju polje i određeni elekrticitet koji zrači. Dokazano je da neki ljudi ne mogu spavati na takvim mjestima, da se prevrću, da su iscrpljeni i td. Te podzemne vode imaju utjecaj do visine 2 kata zgrade. Što si više, njihov utjecaj je slabiji. Veći problem su geopatogena zračenja. Da sad ne duljim više o radiesteziji o tome možeš pročitati.ovdje.
Nije istina. Za to nema dokaza, što god rekla. A argument ti ne može biti šarlatanska stranica, nego fizika. Radiestezija je pseudoznanost. Fizika to ne priznaje, jer za niti jednu radiestezijsku tvrdnju nema dokaza. Kratko i jednostavno.


Quote:
Kad se moja stara razboljela (tumor mozga), zvali smo radiostezistu da pregleda stan. Uglavnom, čovjek je pregledao i nismo mu rekli gdje leži. Na njenom jastuku je bio hartmanov čvor. Osim tumora mozga, imala je tešku deformaciju vratnog kralješka i bolesnu štitnjaču. Prije nego je čovjek pregledao stan, nabrojio je sve poremećaje koji se mogu imati ako je glava npr. na hartmanovom čvoru. Međuostalim je nabrojao i ovo dvoje što je također imala.
U mojoj sobi se nalazio hartmanov čvor na mjestu gdje je prije bio moj krevet i točno preko donjeg dijela abdomena. Imam ednometriozu . Krevet sam spontano premjestila i ispalo je da sam ga stavila na pravo mjesto.
Kupili smo neku ponjavu s magnetnim trakama i nekim kutijicama sa srebrenim zavojnicama koje stalno emitiraju frekvenciju od 600Hz što je navodno frekvencija zdravog ljudskog tijela. Inače, sva ta pomagala mogu relativno ukloniti ta zračenja, ali jedina ispravna stvar je odseliti se iz takvih prostora. Ljudi su prije puno više računa vodili gdje grade svoje kuće i izbjegavali su takva preozračena mjesta, te su u podove obavezno stavljali slamu koja umanjuje zračenja, kao i u krov koji ih je štitio od zračenja iz svemira. Postoje neka istraživanja (Plečko je pričao o tome) po kojima se koriste ljuske od jajeta. Navodno ljuske savršeno štite pile od svih negativnih zračenja, pa se tako koriste i danas. Čak postoje i madraci koji u sebi sadrže ljuske. Danas se zračenja još više pojačavaju ako smo u zgradama od armiranog betona, pa se nalazimo u tzv. faradayevim kavezima.
Anegdota. Nije potvrđeno. Nije znanost.
Što se tiče stvari koje si poupijala o Faradayevom kavezu, upravo je suprotno. On štiti od elektromagnetskog zračenja. To mu je svrha.
Što se tiče frekvencije magneta, žalim, ali nemaš pojma. Magneti nemaju frekvenciju titranja jer magnetno polje ne titra.
A što se tiče "600Hz", s ljudima nema veze.


Quote:
Destetak godina prije nego se moja mama razboljela, bio je kod nas jedan tatin kolega iz Naftaplina koji je radiostezista i kad je pregledao stan rekao mu je:"Stari seli se odavde ako ne želiš da se netko ozbiljno razboli kroz 10 tak godina". I tak je i bilo, i sad se ti misli jel postoji ili ne.
Anegdotalni dokaz. Ukoliko imaš pravi dokaz, možeš ga ovdje osvojiti.
http://www.randi.org/joom/challenge-info.html

Čovjek nudi milijun dolara valjda već preko 20 godina. Nitko nikad nije prošao ni prve testove.


Gle, to tebi sve izgleda djelotvorno, ali u stvarnosti, tu nema ništa. To je kredibilno koliko i ukazanje gospe ili tvrdnje da možeš letjeti mahajući rukama, ili uzgojiti nogu nogu misleći na nju.
To je pseudoznanost, paraznanost. Fizika to apsolutno ne prihvaća. Ne iz razloga što postoji "zavjera fizičara" (što je neodrživo), niti zbog razloga što ne može objasniti.

Fenomena - nema. U tome je bit. Postoje samo anegdote, a tako šarlatani i zarađuju.
Predlažem moderatorima da temu premjeste na Alternativu, jer sa Zdravljem nema veze. Zdravlje je znanstveni, realni dio foruma, a ne neka fantazija.




Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
What ever. A od kud statički elektricitet? Vidi, sve na ovome svijetu ima neki svoj energetski potencijal, pa tak i ljudi. Vibramo na nekoj valnoj duljini, stanice u tijelu nam rade, bogati, potrebna je neka energija koju crpimo iz zemlje, sunca. Hranimo se, udišemo kisik koji je potreban za izgaranje, izdišemo CO2. Suludo je tvrditi da nema bioenergije. Šta misliš kako se liječi akupunkturom? Zašto je to prihvatila i zapadnjačka medicina? Preusmjeravaju se tokovi energije u tijelu, iz mjesta gdje ima višak energije, na mjesta gdje ima manjka. To su stvari koje su istražene i temelje se na znanstvenim dokazima, a da ne pričam da cijela istočna civilizacija prakticira "bioenergetsku filozofiju" tisućama godina. Nema tu ništa spuki ili čiribu čiriba. To je čista znanost.
Ispričavam se ako je uvreda, ali tvoje znanje o prirodnim znanostima je zaista zabrinjavajuće nisko. Ne bih to govorio da ne pokušavaš dijeliti zdravstvene savjete, no pošto ih dijeliš, očekivao sam veće razine. Razmisli malo o tome. Ako pokušavaš izigravati forumsku liječnicu, morala bi znati da magneti ne odašilju nikakve "frekvencije".

Energija o kojoj govoriš jest kemijska energija. Ona je tu zbog autotrofa (biljaka) koje iz pomoć klorofila "guraju" energiju sunčevog elektromagnetnog zračenja u kemijsku energiju kovalentnih veza u molekulama šećera.
Mi ih jedemo i naši proteinski sustavi tu energiju prebacuju u energiju ATP-a i srodnih nosača, a oni zatim svojim ciljanim raspadom daju tu energiju proteinskim sustavima. Mi tako funkcioniramo.

"Vibriranje" se odnosi na kvantni svijet (masa, energija) i nema veze s konkretnim makrosvijetom. To je New Age spika uporabljena u krivom smislu, što se ne moramo čuditi, jer New Age to i čini.


Akupunktura ima nevaljani model (meridijani), no ima slabe efekte zato jer djeluje na živčane završetke. Kao i mnoge stvari u ljudskoj povijesti, i ona ima nekakav efekt objašnjen na krivi način. Drugi primjer je otrovnost nekih biljaka. Prije se smatralo da su u njima zlodusi, a danas znamo da su molekule koje, unešene u naše tijelo, izazivaju nered u staničnim procesima.




I nemoj govoriti da je bioenergija znanost, jer nije. To sa znanošću nema nikakve veze.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 24.05.2008. at 15:57.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 16:17   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne, bioenergija ne postoji, tj. znanstveno rečeno, nema dokaza da postoji.
Napon koji ti se očitava na unimetru je vezan uz nesavršenosti na elektrodama i znoju (elektrolit). Galvanski članak. To bi trebala znati.



Nije istina. Za to nema dokaza, što god rekla. A argument ti ne može biti šarlatanska stranica, nego fizika. Radiestezija je pseudoznanost. Fizika to ne priznaje, jer za niti jednu radiestezijsku tvrdnju nema dokaza. Kratko i jednostavno.



Anegdota. Nije potvrđeno. Nije znanost.
Što se tiče stvari koje si poupijala o Faradayevom kavezu, upravo je suprotno. On štiti od elektromagnetskog zračenja. To mu je svrha.
Što se tiče frekvencije magneta, žalim, ali nemaš pojma. Magneti nemaju frekvenciju titranja jer magnetno polje ne titra.
A što se tiče "600Hz", s ljudima nema veze.



Anegdotalni dokaz. Ukoliko imaš pravi dokaz, možeš ga ovdje osvojiti.
http://www.randi.org/joom/challenge-info.html

Čovjek nudi milijun dolara valjda već preko 20 godina. Nitko nikad nije prošao ni prve testove.


Gle, to tebi sve izgleda djelotvorno, ali u stvarnosti, tu nema ništa. To je kredibilno koliko i ukazanje gospe ili tvrdnje da možeš letjeti mahajući rukama, ili uzgojiti nogu nogu misleći na nju.
To je pseudoznanost, paraznanost. Fizika to apsolutno ne prihvaća. Ne iz razloga što postoji "zavjera fizičara" (što je neodrživo), niti zbog razloga što ne može objasniti.

Fenomena - nema. U tome je bit. Postoje samo anegdote, a tako šarlatani i zarađuju.
Predlažem moderatorima da temu premjeste na Alternativu, jer sa Zdravljem nema veze. Zdravlje je znanstveni, realni dio foruma, a ne neka fantazija.






Ispričavam se ako je uvreda, ali tvoje znanje o prirodnim znanostima je zaista zabrinjavajuće nisko. Ne bih to govorio da ne pokušavaš dijeliti zdravstvene savjete, no pošto ih dijeliš, očekivao sam veće razine. Razmisli malo o tome. Ako pokušavaš izigravati forumsku liječnicu, morala bi znati da magneti ne odašilju nikakve "frekvencije".

Energija o kojoj govoriš jest kemijska energija. Ona je tu zbog autotrofa (biljaka) koje iz pomoć klorofila "guraju" energiju sunčevog elektromagnetnog zračenja u kemijsku energiju kovalentnih veza u molekulama šećera.
Mi ih jedemo i naši proteinski sustavi tu energiju prebacuju u energiju ATP-a i srodnih nosača, a oni zatim svojim ciljanim raspadom daju tu energiju proteinskim sustavima. Mi tako funkcioniramo.

"Vibriranje" se odnosi na kvantni svijet (masa, energija) i nema veze s konkretnim makrosvijetom. To je New Age spika uporabljena u krivom smislu, što se ne moramo čuditi, jer New Age to i čini.


Akupunktura ima nevaljani model (meridijani), no ima slabe efekte zato jer djeluje na živčane završetke. Kao i mnoge stvari u ljudskoj povijesti, i ona ima nekakav efekt objašnjen na krivi način. Drugi primjer je otrovnost nekih biljaka. Prije se smatralo da su u njima zlodusi, a danas znamo da su molekule koje, unešene u naše tijelo, izazivaju nered u staničnim procesima.




I nemoj govoriti da je bioenergija znanost, jer nije. To sa znanošću nema nikakve veze.
Ok, mi smo zapravo svi sjene. Zapravo ne postojimo. Nije dokazano.

Isustimater šta si sve nadorbio. Zapravo mogla bih ti sve argumentirati, al stvarno mi se neda, da me ubiš, jer fakat mi se čini da se radi o osobi sa debelo izgrađenim i pomalo zadrtim stavom, koji voli biti pametan i uvijek u pravu i isčuđivati se nad tuđim mišljenjem, a to će onda u OT i neće od toga biti nikakvog ploda. Nemam toliko vremena ko ti i nije mi cilj prepucavati se. Idem upijati bioenergiju na zraku i suncu i titrati. Za mene život ima ipak i onaj malo viši smisao od pizdekanja po forumu, iskreno i bez uvrede.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 16:57   #8
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
What ever. A od kud statički elektricitet? Vidi, sve na ovome svijetu ima neki svoj energetski potencijal, pa tak i ljudi. Vibramo na nekoj valnoj duljini, stanice u tijelu nam rade, bogati, potrebna je neka energija koju crpimo iz zemlje, sunca. Hranimo se, udišemo kisik koji je potreban za izgaranje, izdišemo CO2. Suludo je tvrditi da nema bioenergije. Šta misliš kako se liječi akupunkturom? Zašto je to prihvatila i zapadnjačka medicina? Preusmjeravaju se tokovi energije u tijelu, iz mjesta gdje ima višak energije, na mjesta gdje ima manjka. To su stvari koje su istražene i temelje se na znanstvenim dokazima, a da ne pričam da cijela istočna civilizacija prakticira "bioenergetsku filozofiju" tisućama godina. Nema tu ništa spuki ili čiribu čiriba. To je čista znanost.
Ma kakva znanost?! Gle, ti možeš vjerovati u što hoćeš, ne ulazim u to. Ali govoriti da ovo o bioenergiji i "vibracijama", "energetskim potencijalima" i ostalom ima ikakve veze sa znanošću je glupost i laž.

Ne vibriramo mi na nikakvim valnim duljinama, par milivolti koji se slučajno pojave između ruku nemaju veze s nikakvim tokovima energije u tijelu. Valna duljina i energija su u fizici jako dobro definirani pojmovi, a ovdje se bez ikakvog smisla lijepe kako nekom valjda lijepo zvuči, po principu "kako mali Ivica newager shvaća valnu duljinu i energiju".

Vjeruj ti u što hoćeš, ali nemoj za ovu newagersku bljuzgu lagati da je znanstveno dokazana ili da ima ikakve veze s znanošću, jer nema.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:49   #9
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma kakva znanost?! Gle, ti možeš vjerovati u što hoćeš, ne ulazim u to. Ali govoriti da ovo o bioenergiji i "vibracijama", "energetskim potencijalima" i ostalom ima ikakve veze sa znanošću je glupost i laž.

Ne vibriramo mi na nikakvim valnim duljinama, par milivolti koji se slučajno pojave između ruku nemaju veze s nikakvim tokovima energije u tijelu. Valna duljina i energija su u fizici jako dobro definirani pojmovi, a ovdje se bez ikakvog smisla lijepe kako nekom valjda lijepo zvuči, po principu "kako mali Ivica newager shvaća valnu duljinu i energiju".

Vjeruj ti u što hoćeš, ali nemoj za ovu newagersku bljuzgu lagati da je znanstveno dokazana ili da ima ikakve veze s znanošću, jer nema.
Ajde nemoj kao prvo biti tak arogantan i zabrijavat da si pobrao svu pamet svijeta. Tko priča o new ageu? Za početak možeš malo smanjit taj svoj biopotencijal za zadrtošću i proguglati, zlu ne trebalo.
Da ti pomognem malo evo ti link pa pročitaj malo znanstvenu studiju. Ja sam našla barem 16 znanstvenih studija u kojima se u uvodu već spominje bioenergija kao forma koja egzistira. Za mene bioenergija ima malo širi pojam od onog koji je evidentno tebi u glavi. Za mene je bioenergija i biogorivo, i nafta i sunce, sve što dolazi iz prirode i što se u prirodi manifestira kao oblik energije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:55   #10
Quote:
Ivanicapeca kaže:
Međuostalim je nabrojao i ovo dvoje što je također imala.
pa mogo sam ti i ja nabrojit sve bolesti, i tu bi bile i te dvije koje tvoja majka ima. gle kakve velike znanosti


Quote:
Ivanicapeca kaže:
Navodno ljuske savršeno štite pile od svih negativnih zračenja, pa se tako koriste i danas.
ili možda čuvaju da se pilič ne razlije dok je još bjeljanjak i žumanjak



Quote:
Ivanicapeca kaže:
Zapravo mogla bih ti sve argumentirati, al stvarno mi se neda, da me ubiš, jer fakat mi se čini da se radi o osobi sa debelo izgrađenim i pomalo zadrtim stavom, koji voli biti pametan i uvijek u pravu i isčuđivati se nad tuđim mišljenjem, a to će onda u OT i neće od toga biti nikakvog ploda. Nemam toliko vremena ko ti i nije mi cilj prepucavati se. Idem upijati bioenergiju na zraku i suncu i titrati. Za mene život ima ipak i onaj malo viši smisao od pizdekanja po forumu, iskreno i bez uvrede.
hm, jelda da je neugodno kad ti netko dokaže da si bila u kivu . mislim da si ti ovdje jedina sa pomalo zadrtim i debelo izgrađenim stavom (bez uvrede ) jer jedina ti ne želiš prihvatiti nešto, iako imaš bezbroj dokaza o tome. i lakš to je povjerovat nekim šarlatanima koji nisu ni osnovnu završili pa sd prodaju toplu vodu, nego nekim znanstvenicima.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:37   #11
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ajde nemoj kao prvo biti tak arogantan i zabrijavat da si pobrao svu pamet svijeta. Tko priča o new ageu? Za početak možeš malo smanjit taj svoj biopotencijal za zadrtošću i proguglati, zlu ne trebalo.
Da ti pomognem malo evo ti link pa pročitaj malo znanstvenu studiju. Ja sam našla barem 16 znanstvenih studija u kojima se u uvodu već spominje bioenergija kao forma koja egzistira. Za mene bioenergija ima malo širi pojam od onog koji je evidentno tebi u glavi. Za mene je bioenergija i biogorivo, i nafta i sunce, sve što dolazi iz prirode i što se u prirodi manifestira kao oblik energije.
Ja ne mogu vjerovati što ti pokušavaš prodati pod znanost.

http://mindbodylab.bio.uci.edu
Wooow, kako su znanstveni. Nevjerojatno.

Evo izvadak s početka PDF-a:

A model for the functional and observable interrelation among the various components in a physical bioenergy system is presented. The analogy is made between electric circuits and electromagnetic interactions, and contact and noncontact bioenergy transfer. It is postulated that there exists some form of bioenergy which has the capacity to do work and that this energy behaves in a manner similar to electricity in that the physical concepts of electromotive force, current, and impedance have their equivalents in bioenergy. It is further postulated that these analogous components are related by an equivalent to Ohm s and other physical laws of electricity. This is extended to a conjecture that bioenergy healing is the transfer of information from a practitioner to a healee.


Ovo boldano i crveno je klasična metoda pseudoznanosti.
1) postuliraj
2) postuliraj
3) onda primijeni bez dokaza

To još zovemo metodom izvlačenja zaključaka iz guzice. Jako je popularna.

Postoji spoj biologije i fizike i zove se biofizika. To je grana znanosti koja proučava rad ljudskog tijela praveći modele kojima onda objašnjava razne fenomene koje vidimo u ljudskom tijelu. Tako električni odziv stanica možeš prikazati modelom kondenzatora, mišiće i kosti polugama, tetive oprugama i slično.
Nadalje, skupa s fiziologijom proučava termodinamičke odnose u ljudskom tijelu. Pretvorbu kemijske energije u toplinu i rad.

No to je znanost. Za to postoje dokazi i to u stvarnosti.


Ovo što ti navodiš jest pseudoznanost i to nevjerojatno sofisticirana da na prvi pogled stvarno djeluje kao nešto što funkcionira. No ne funkcionira.
Da ta "bioenergija" postoji, kršila bi cijelu fiziku i cijelu kemiju. Fundamentalni procesi i zakoni ne bi valjali, a valjaju - ispitali smo ih. Postojanje "bioenergije" kršilo bi sve termodinamičke zakone, sve Newtonove zakone, kršilo bi i kvantnu teoriju (da, preduhitrio sam te). Ništa ne bi valjalo, a valja. Dokaz da valja imaš kad pogledaš tehnologiju i svijet oko sebe. Da "bioenergija" postoji, ništa to ne bi funkcioniralo, pa ni medicina.

"Bioenergija" je New Age sranje, moderni derivat postulata iz istočnjačke filozofije kojom se pokušavalo objasniti rad ljudskog tijela prije nego što su ljudi znali da postoje danas banalne stvari poput molekula.


Ako ćeš bioenergijom zvati svu energiju koja se pojavljuje u prirodi, onda je sva energija bioenergija. No zovemo je energija - sposobnost za obavljanje rada. Tako smo je oduvijek zvali, a prefiks bio- danas se dodaje recimo gorivu, čime označavamo na koji način je dobiveno.

No "bioenergija" je nešto sasvim drugo. Ideja koja nema temelj u stvarnosti.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 24.05.2008. at 20:18.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:39   #12
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post



hm, jelda da je neugodno kad ti netko dokaže da si bila u kivu . mislim da si ti ovdje jedina sa pomalo zadrtim i debelo izgrađenim stavom (bez uvrede ) jer jedina ti ne želiš prihvatiti nešto, iako imaš bezbroj dokaza o tome. i lakš to je povjerovat nekim šarlatanima koji nisu ni osnovnu završili pa sd prodaju toplu vodu, nego nekim znanstvenicima.
Ne nije mi neugodno, jer nisam u krivu i niste ništa dokazali Ja nisam pisala o "bioenergijskim" tretmanima i ljudima koji daju tretmane i kako je to efikasno. Molim da mi kvotate gdje barem impliciram tako nešto. Ono što sam napisala jest da sva bića, stvari i pojave imaju neku energiju, a pošto smo dio prirode, dio smo tog energetskog "tijela", dakle neke bioenergije. Ovdje su neki drugi počeli pisati o new ageu, a rašljari i rašljarstvo je nešto što se prakticira od davnina i donosi rezultate. Bokte u Naftaplinu imaju radiosteziste koji su radili u sektoru za istraživanja dok je još postojao. Od tud taj frend od starog koji je bio kod nas.
To što netko pri spomenom bioenergije vidi babu ili dedu koji daju neke tretmane je odraz pojedninog "širokog" shvaćanja konkretne fraze. Ljubazno molim da me se ne napada i ne inputiraju stvari koje nisam rekla.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:41   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ovo boldano i crveno je klasična metoda pseudoznanosti. Postuliraj i onda primijeni bez dokaza.
To još zovemo metodom izvlačenja zaključaka iz guzice. Jako je popularna.
Da, vidi se iz priloženog

p.s. tema ovog topica su podzemne vode.

Ak kome treba dobar rašljar, nek mi se javi. Znam ih bar 15 u okolnim selima. Di zapiknu štap u zemlju, tu ti je bunar.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:49   #14
Oooo, siguran sam da smo dosta toga dokazali.

Samo mi nije jasno što ova tema još radi na Zdravlju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:55   #15
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Oooo, siguran sam da smo dosta toga dokazali.

Samo mi nije jasno što ova tema još radi na Zdravlju.
Ni meni što ti tu radiš i oftopičariš.Stvarno uzorno za jednog moda. Odi na politiku pa tamo proviciraj i piše kilometarske elaborate. Fakat ti se divim na vremenu i volji
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:12   #16
ah ivanica pusti ih, nije žvaka za seljaka, ali će svi hrlit bioenergetičaru kad su terminalnoj fazi bolesti.

jedno krilo IGH u jednom gradu je napravljeno na podzemnim vodama i u 10 godina su 3 čovjeka umrla, a nekoliko žena teško obolilo
svi su bili zaposleni na prvom katu! svi u srednjim 40-ima i očuvanog zdravlja i kroz par godina su umrli, galopirajući rakovi!
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 20:34   #17
Quote:
gum gevint kaže: Pogledaj post
Bio sam kod bioenergičara jer ne mogu spavati, te mi je preporučio nekakvu narukvicu od 1000kn. Kaže da je uzrok mom nespavanju podzemne vode. Ako netko šta zna o tome neka mi javi i kakve su cijene proizvodi se zovu QUADROTEC ja ih na internetu nemogu naći.

Ako neko zna puno bi mi pomoglo HVALA!
Budući se bavim radiestezijom desetak godina sa sigurnošću ti mogu reći da te od podzemnih voda ne mogu zaštiti nikakve narukvice ni razni preparati tipa piramidice, razne ploče i sl. Sve te spravice ako djeluju onda je njihovo djelovanje vrlo slabo i kratkog vijeka. Jedino što doista djeluje su magnetne prostirke koje se stavljaju na ležaj, one formiraju stabilno magnetno polje u smjeru sjever - jug, glava se stavlja prema sjeveru. To stabilno magnetno polje efikasno štiti od večine geopatogenih i nekih tehničkih zračenja. Najbolja zaštita je maknuti krevet sa mjesta zračenja na neko neutralno mjesto, no za to treba neki dobar radiestezist detaljno pregledati stan i napraviti raspored.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:28   #18
Quote:
Ivanicapeca kaže:
Ono što sam napisala jest da sva bića, stvari i pojave imaju neku energiju, a pošto smo dio prirode, dio smo tog energetskog "tijela", dakle neke bioenergije
točno svi mi imamo neku energiju i ona je prirodna, al ako nisi govorila o bioenergiji kao u onom newage sranju, kinekoj medicini i štajaznam di se sve to korist, onda ne nauči izražavat i reci da misliš na biološku ili neku drugu već energiju


Quote:
deelayla. kaže:
ah ivanica pusti ih, nije žvaka za seljaka, ali će svi hrlit bioenergetičaru kad su terminalnoj fazi bolesti.
ja da umirem nebi išo tom debilu, draga. to "nije žvaka za seljaka" bi se više odnosilo na tebe, jer ti si ovdje ona koja nevjeruje u znanstvenike, nego vjeruje nekoj babi koja nema pametnijeg posla nego srat ljudima o nečem o čem nema pojma(sumnjam da je itko od njih završio i osnovnu), i onda to naplačivat. a ako stvarni misliš da su seljaci svi oni koji su završili razne fakultete, dobili nobelove nagrade, postavili neke zakone koji i danas vrijede, onda se stvarno zaptaj jeli s tobom sve u redu i za koga je ta žvaka, draga
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 00:19   #19
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
točno svi mi imamo neku energiju i ona je prirodna, al ako nisi govorila o bioenergiji kao u onom newage sranju, kinekoj medicini i štajaznam di se sve to korist, onda ne nauči izražavat i reci da misliš na biološku ili neku drugu već energiju




ja da umirem nebi išo tom debilu, draga. to "nije žvaka za seljaka" bi se više odnosilo na tebe, jer ti si ovdje ona koja nevjeruje u znanstvenike, nego vjeruje nekoj babi koja nema pametnijeg posla nego srat ljudima o nečem o čem nema pojma(sumnjam da je itko od njih završio i osnovnu), i onda to naplačivat. a ako stvarni misliš da su seljaci svi oni koji su završili razne fakultete, dobili nobelove nagrade, postavili neke zakone koji i danas vrijede, onda se stvarno zaptaj jeli s tobom sve u redu i za koga je ta žvaka, draga
ja uopće nisam rekla da ne vjerujem u znanstvenike, ali trenutno ne nude neko znanstveno rješenje ili objašnjenje djelovanja podzemnih voda.
osim toga ovo nije rub znanosti, već ako znaš nešto o zaštiti od zračenja onda o tome pričaj, ako ne znaš, otvori temu tamo pa raspravljaj.
ovdje uopće nije upitno postojanje zračenje, već kako se boriti protvi njega.
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 00:28   #20


Može li mi netko reć čime to točno podzemne vode zrače?

Jesu to neke kao zrake, elektromagnetsko zračenje, ili su to neke čestice tipa jako brzi elektroni ili štaveć? Alfa,beta, gama zračenje?
X zrake, kozmičke zrake?

Naime, moja luda mater je pozvala neku bioenergičarku koja je viskom ustanovila da podzemne vode prolaze mom ocu drito ispod genitalija u krevetu. Sad je sasma jasno zašto je impotentan. Morat ću mu kupit malu Keopsovu piramidu da može ponovno imat odnošaj, a ako ne uspije, nazvat ću Vidovitog Milana.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.