Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 22:36   #61
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ovo su najgori savjeti IKAD! Recept za nesretan život bez imalo prave bliskosti s ikim i s puno pretvaranja.
U potpunosti se slažem s tobom.

Radije ću se skroz maknuti, nego ostajati u lošem odnosu gdje ja trpim nečije odvratno ponašanje, a onda ga kažnjavam za to isto.
Tu sam školu prošla, nažalost.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 23:01   #62
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s tobom.

Radije ću se skroz maknuti, nego ostajati u lošem odnosu gdje ja trpim nečije odvratno ponašanje, a onda ga kažnjavam za to isto.
Tu sam školu prošla, nažalost.
Odnosno srećom si ju prošla i naučila, mnogi nikada ne nauče.

Gle, sama činjenica da si svjesna svojih problema znači da polako radiš na njihovom rješavanju. Trenutno si možda naivna i daš se maltretirati, al s vremenom ćeš naučiti kako to izbjeći i kako otkantati ljude.

Niš se ti ne brini i drži se, mi vjerujemo u tebe
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 23:04   #63
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
A zašto onome tko prema tebi nije fer i kod kog te nešto smeta ne reći kako stvari stoje i prije porazgovarat umjesto igrat neke glupave igrice?
Pravit se važan i nikad ne pokazat da te netko povrijedio. Ma daj, molim te.
mozes ti neke stvari ponavljat i 100 puta, al neki ne shvacaju... i imaju 1001 razlog zasto nesto nisu napravili.

edit-fazu razgovora sam prosla, prije par godina.
CarefulWithThatAxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 08:55   #64
Quote:
CarefulWithThatAxe kaže: Pogledaj post
mozes ti neke stvari ponavljat i 100 puta, al neki ne shvacaju... i imaju 1001 razlog zasto nesto nisu napravili.

edit-fazu razgovora sam prosla, prije par godina.
Onda se makneš. Redefiniraš odnose i prioritete u životu. Ne ostaješ u odnosima u kojima tzv. prijateljima zamjeraš štošta i na kraju ih zamrziš jer ne ne kuže, nije ih briga za tebe, iskorištavaju te i slično.
Misliš da radiš pravu stvar što im igricama pokušavaš nešto dokazat. Pa zar ti sama činjenica da isto ponavljaš nebrojeno puta ne govori da se krivo postavljaš? Ako ne valja i ne možete razgovarat, frustriraju te - odi. Makni se. Njima očito nećeš falit, a ti ćeš bit sretnija.

E, to je moj recept i super funkcionira
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:16   #65
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
ne da ti neće zabit nož nego dobiješ i čavao. samo dopusti. i pokaži slabost na krivom mjestu. ne moram ti ja posebno naglašavati kako to izgleda.
ja sam nekad bila dobra..nudila pomoć i kad je nisu tražili, ma Crveni križ bio je nula za mene..bili su mi drugi važniji od mene same..a onda mi je "frendica" zabila nož u leđa, i još 3 čavla i još udarala..to me toliko osvijestilo i povrijedilo i razočaralo da i dan danas a prošlo je već 2 godine nemam povjerenja u ljude, udaljavam se čim mi se netko želi približiti, ne vjerujem više nikome.
Svi će te zajebati - samo ako im daš priliku. Malo je poštenih danas, ta je odlika izumrla.
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 15:40   #66
eleuthera, u popunosti te razumijem i potpisujem svaki tvoj post.
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 16:54   #67
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Onda se makneš. Redefiniraš odnose i prioritete u životu. Ne ostaješ u odnosima u kojima tzv. prijateljima zamjeraš štošta i na kraju ih zamrziš jer ne ne kuže, nije ih briga za tebe, iskorištavaju te i slično.
a šta u situaciji kad te ta druga osoba emotivno ucjenjuje, žališ ju i znaš da je najpametnije maknuti se ali opet ne možeš jer nema nikog drugog? realno, nakon nekog vremena, kad ti odeš, naći će se netko drugi koga će ta ista osoba emotivno cijediti, iskorištavati i netko tko će preuzeti tvoju ulogu (ako bude dovoljno naivan ) ali opet ne možeš nekoga ostavit na cjedilu, koliko god taj netko bio loš ili egocentričan ne pričam o vezi

ja sam isto totalna naivčina, možeš me vozit kako hoćeš, ja ću slijepo vjerovati jer kad razmišljam o međuljudskim odnosima i ponašanju drugih ljudi polazim od same sebe..zašto bi mi netko lagao kad meni ne pada na pamet lagati (o nekoj konkretnoj stvari, ne kažem da baš nikad ne lažem). ne znam da li je to krivo razmišljanje ili treba ići s tim da su svi imaju loše namjere pa te nitko neće zaje*at?
 
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 17:19   #68
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
a šta u situaciji kad te ta druga osoba emotivno ucjenjuje, žališ ju i znaš da je najpametnije maknuti se ali opet ne možeš jer nema nikog drugog? realno, nakon nekog vremena, kad ti odeš, naći će se netko drugi koga će ta ista osoba emotivno cijediti, iskorištavati i netko tko će preuzeti tvoju ulogu (ako bude dovoljno naivan ) ali opet ne možeš nekoga ostavit na cjedilu, koliko god taj netko bio loš ili egocentričan ne pričam o vezi
Ako se ne možeš maknuti iako nalaziš razloge za odlazak, onda ili još nisi spremna maknut se (jer nije to baš lako kad se ne radi o površnim odnosima) ili iz nekog razloga misliš da toj osobi trebaš pružiš još jednu priliku. I to je okej. Ostati samo zato što bi inače netko drugi zauzeo tvoje mjesto pa si sad jako velikodušna prema nekom neznanom potencijalnom patniku, baš i nije

Quote:
ja sam isto totalna naivčina, možeš me vozit kako hoćeš, ja ću slijepo vjerovati jer kad razmišljam o međuljudskim odnosima i ponašanju drugih ljudi polazim od same sebe..zašto bi mi netko lagao kad meni ne pada na pamet lagati (o nekoj konkretnoj stvari, ne kažem da baš nikad ne lažem). ne znam da li je to krivo razmišljanje ili treba ići s tim da su svi imaju loše namjere pa te nitko neće zaje*at?
Ja sam isto takva i ne mislim da je to krivo razmišljanje. I nemam namjeru počet razmišljat da su svi loši dok mi ne dokažu suprotno da me slučajno ne bi zajebali. Oni kojima je stalo do mene me neće zajebat, barem ne namjerno. Ovi ostali koji me zajebu i nije ih briga što su me zajebali neće ostat u mom životu. Dobar filter. S vremenom vidiš tko je vrijedan tvoje pažnje, a tko ne
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 00:23   #69
kao prvo moram reć da mi je ovo jedna od dražih tema ovdje i hvala bogu da je netko i nju pokrenuo....normalno da sam i ja ko i mali milijon ostalih bila na neki način iskorištena od tzv.frednica..hm tzv.frendica, te su mi stvarno "the best".. jedna sam od onih kojima bi na čelu trebao stajati natpis naivna, ili bi možda mogla nosit i majcu sa jednakim natpisom, no bilo kako bilo, činjenica je da me u životu počela pratit ona dobra stara izreka šta se više saginješ, više ti se vidi guzica... no, danas sam ja na toj izreci doslovno maturirala, da ne kažem i doktorila!!!!!!!!! taman pomislim kako sam upoznala super ljude ili kako imam super frendicu/frendice, kad ono, ispadne da sam ni manje ni više nego bila u ZABLUDI!!!!!! ono u čemu sam očito prvak, je to što mi se mali milijon puta dogodilo da bi imala super frendice, koje bi čak i smatrala the best frendicama da bi me te iste frendice otkantale jer su, zamislite samo, našle dečke pa im ja više nisam potrebna, ili jesam, dok su im dečkići na putu.. hm.. zanimljivo je tako??? uf.. imam ja takvih priča jakoo puno.. jesam ja možda magnet za budale ili?????
iva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 00:38   #70
Drago mi je da se nekom sviđa tema.

Bliss.

Neću pisat ništa sad. Neuračunljiva sam trenutno.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 08:51   #71
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome hoće li netko tebi vratiti ili ne. Ne radim nešto za nekoga očekujući nešto nazad. Očekujem ljudskost. Poštenje.
Ono, budi čovjek, budi fer. Zar je to tako teško?

Teško je iz razloga jer zahtijeva da prvo budeš iskren prema sebi. Tek kada to jesi, možeš biti iskren prema drugima. Problem je u tome što ljudi preferiraju liniju manjeg otpora, a laži su tako neopisivo lake i lijepe i šarene...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 10:57   #72
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Svi briju kak su takvi.

Nisu.

I ne brij gluposti.

Na to mislim.

Valjda te neko malo zajebo, pa si kontaš "kak opet, mora da sam zadnji idiot". Ali nit si idiot, nit si naivno nevinašce, zajebat ćeš sama nekoga tko će isto brijati kako je naivno nevinašce.

Saberi se, molim.
Potpisujem kuju.

Quote:
CarefulWithThatAxe kaže: Pogledaj post
vrati im prvom prilikom na jednaki nacin.
...
i kaj je nabitnije, ne smijes nikad ni reci, ni dati do znanja da su te povrijedili... na ovaj ili onaj nacin. napravi se vazna, sretna... da je ispalo cak i puno bolje.... bla, bla..razmes, ne?

nauci ljude kazniti. ruzno zvuci i ruzan je sam taj cin, ali u tom slucaju ce te vise cijeniti.
Iz samopomocnice "Kako ostvariti nezdrave odnose sa svojim prijateljima i partnerom."
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 11:16   #73
Quote:
iva23 kaže: Pogledaj post
taman pomislim kako sam upoznala super ljude ili kako imam super frendicu/frendice, kad ono, ispadne da sam ni manje ni više nego bila u ZABLUDI!!!!!!
Ako se obrazac učestalo ponavlja, nije problem samo u njima.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:57   #74
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ako se ne možeš maknuti iako nalaziš razloge za odlazak, onda ili još nisi spremna maknut se (jer nije to baš lako kad se ne radi o površnim odnosima) ili iz nekog razloga misliš da toj osobi trebaš pružiš još jednu priliku. I to je okej. Ostati samo zato što bi inače netko drugi zauzeo tvoje mjesto pa si sad jako velikodušna prema nekom neznanom potencijalnom patniku, baš i nije
Pružala sam puno drugih prilika. Mislim, nije da ta osoba meni ne bi uopće nedostajala, ipak je kroz godine postala važan dio mog života (možda me donekle i odvukla i od drugih ljudi za koje nisam imala vremena), i druženje s njom nije tlaka, dapače, ali vidim da me uvukla u nekakav nezdravi odnos i da to sve na mene jako loše utječe, teško je to objasniti. Drugi su prije par godina skužili da se moram maknuti, ja tek prije par mjeseci () ali opet mi nekakvo sažaljenje ne da. Ili možda činjenica da će i ona meni faliti..ne znam
I ne radi se o spašavanju te slijedeće "žrtve", iskreno mi nije baš ni bitno tko će to biti, dok se ne radi o nekome tko je meni u životu bitan. Htjela sam reći da se mojim "odlaskom" neće ubiti (karikiram), nego će naći drugu "žrtvu". Sad zvuči kao da me ta osoba maltretira ali ne, nego se jednostavno radi o tome da ja dajem i dajem i dajem (ne materijalno), a ništa ne dobivam natrag jer čemu kad ona smatra da je moj život tako divan i moji problemi su nevažni..
Komplicirano..jadam se samo

Quote:
Ja sam isto takva i ne mislim da je to krivo razmišljanje. I nemam namjeru počet razmišljat da su svi loši dok mi ne dokažu suprotno da me slučajno ne bi zajebali. Oni kojima je stalo do mene me neće zajebat, barem ne namjerno. Ovi ostali koji me zajebu i nije ih briga što su me zajebali neće ostat u mom životu. Dobar filter. S vremenom vidiš tko je vrijedan tvoje pažnje, a tko ne
Ja u biti ne bih ni mogla tako razmišljati, samo si često postavljam pitanje da li bih možda trebala.
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 19:08   #75
Quote:
iva23 kaže: Pogledaj post
kao prvo moram reć da mi je ovo jedna od dražih tema ovdje i hvala bogu da je netko i nju pokrenuo....normalno da sam i ja ko i mali milijon ostalih bila na neki način iskorištena od tzv.frednica..hm tzv.frendica, te su mi stvarno "the best".. jedna sam od onih kojima bi na čelu trebao stajati natpis naivna, ili bi možda mogla nosit i majcu sa jednakim natpisom, no bilo kako bilo, činjenica je da me u životu počela pratit ona dobra stara izreka šta se više saginješ, više ti se vidi guzica... no, danas sam ja na toj izreci doslovno maturirala, da ne kažem i doktorila!!!!!!!!! taman pomislim kako sam upoznala super ljude ili kako imam super frendicu/frendice, kad ono, ispadne da sam ni manje ni više nego bila u ZABLUDI!!!!!! ono u čemu sam očito prvak, je to što mi se mali milijon puta dogodilo da bi imala super frendice, koje bi čak i smatrala the best frendicama da bi me te iste frendice otkantale jer su, zamislite samo, našle dečke pa im ja više nisam potrebna, ili jesam, dok su im dečkići na putu.. hm.. zanimljivo je tako??? uf.. imam ja takvih priča jakoo puno.. jesam ja možda magnet za budale ili?????ne zna:
vidiš, meni se to ne događa, sa svim frendicama se družim već godinama i ne mogu reći da me ijedna ikad "otkantala" zbog bilo kojeg razloga dio ih je i u dugogodišnjim vezama, pa opet nađu vremena za frendice...
možda naletiš na krive ljude
ja ne mislim da sam naivna jer me netko u životu jako sjebao..sva sreća nije ali neke stvari shvaćam naivno i svima vjerujem, iako se radi o nekim recimo nebitnim ljudima..ali se bojim da će mi se to jednog dana obit o glavu pa će me netko baš zbog te moje naivnosti sjebati
ja jednostavno ne mogu prihvatiti da su ljudi zli da imaju zle namjere i da mogu nekome drugome namjerno napraviti nešto loše mislim, znam da ima takvih ljudi ali jednostavno mislim da takvi ljudi nisu oko mene a često skužim da jesu, pa me to iznenadi

Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Drago mi je da se nekom sviđa tema.
i meni se sviđa baš je za pretakanje iz šupljeg u prazno
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 19:34   #76
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
a šta u situaciji kad te ta druga osoba emotivno ucjenjuje, žališ ju i znaš da je najpametnije maknuti se ali opet ne možeš jer nema nikog drugog?
Ne shvaćam pitanje, možeš li malo objasniti?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:25   #77
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ako se obrazac učestalo ponavlja, nije problem samo u njima.
ne ponavlja se uvijek i često,,!!!!!!!!!!!!!!!!
iva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:27   #78
Quote:
sara tancredi kaže: Pogledaj post
vidiš, meni se to ne događa, sa svim frendicama se družim već godinama i ne mogu reći da me ijedna ikad "otkantala" zbog bilo kojeg razloga dio ih je i u dugogodišnjim vezama, pa opet nađu vremena za frendice...
možda naletiš na krive ljude
ja ne mislim da sam naivna jer me netko u životu jako sjebao..sva sreća nije ali neke stvari shvaćam naivno i svima vjerujem, iako se radi o nekim recimo nebitnim ljudima..ali se bojim da će mi se to jednog dana obit o glavu pa će me netko baš zbog te moje naivnosti sjebati
ja jednostavno ne mogu prihvatiti da su ljudi zli da imaju zle namjere i da mogu nekome drugome namjerno napraviti nešto loše mislim, znam da ima takvih ljudi ali jednostavno mislim da takvi ljudi nisu oko mene a često skužim da jesu, pa me to iznenadi



i meni se sviđa baš je za pretakanje iz šupljeg u prazno
imam i je frendice koje su super, koje su stvarno prave frendice, pogotovo jedna, šta je je...
iva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:35   #79
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post

Ja sam isto takva i ne mislim da je to krivo razmišljanje. I nemam namjeru počet razmišljat da su svi loši dok mi ne dokažu suprotno da me slučajno ne bi zajebali. Oni kojima je stalo do mene me neće zajebat, barem ne namjerno. Ovi ostali koji me zajebu i nije ih briga što su me zajebali neće ostat u mom životu. Dobar filter. S vremenom vidiš tko je vrijedan tvoje pažnje, a tko ne
CarefulWithThatAxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 16:13   #80
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam pitanje, možeš li malo objasniti?
možda sam trebala napisati emotivno iscrpljuje iako joj je jedan od glavnih aduta pri iscrpljivanju ucjena na način kad ne može biti po njenom - a jadna ja, šta ću ja sad sama i jadna, blago tebi...ono npr. situacija kad jednostavno moraš negdje ići a nju ne možeš tamo voditi..i onda i tebi bude krivo šta uopće ideš, a veselila si se tome
stalno se baviš njenim problemima jer prema njezinim gledištima ti problema nemaš, lažeš za nju, dolaziš u neugodne situacije zbog nje i slično..jednostavno uz nju si lošija osoba
a to da nema nikoga, znači da ima još par drugih "frendica" s kojima se vidi jednom u dva mjeseca i one su joj sve "nekakve bezveze", ova je onakva, ova je ovakva...rijetko tko joj paše..ima tog nekog "nedečka" koji je po njenome uzrok svih njenih problema ali i dalje održava ni sama ne znam kakve odnose s njim i više nikoga dok ja dosta bliskih frendica osim nje i družim se s puno ljudi pa ju zato žalim da će ako i ja odem ostati sama sa sobom
opet kažem, postoji i druga strana medalje..i meni će ona faliti jer bez obzira na sve njene loše strane (naravno, nisam ni ja bez mana) ne mogu reći da mi njeno društvo ne paše, imamo isti smisao za humor, uvijek se sprdamo same sa sobom i općenito životom a takav odnos nemam s nijednom drugom frendicom..znači ima tu i malo sebičnosti jer znam da će i ona meni vjerojatno nedostajati
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.