Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Hrvatski nogomet

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 19:53   #1
Pomirba

Glavom mi prolazi nekoliko stvari koje mi na papiru djeluju jednostavno, kao Varteksovac, od rođenja do sada znam da nogomet nije jednostavna stvar, bar mi u Varaždinu to znamo, ali usprkos svemu zanima me nešto:

1. Zašto se ijedan navijač kluba svađa po portalima ili tribinama? Ajd da te netko opsuje ili nešto, ali ovaj jad i bijeda između Hajduka i Dinama po portalima stvarno postaje jadan i smeta me. A ta Dinamova opsesija Rijekom i odma napadi na Riječke navijače po portalima kao da se ljudi nesmiju nadati prvenstvu je opet smiješno. A da jednostavno svi gledate svoja posla, volite svoje klubove i prestanete se više međusobno vrijeđati, pa tko pobijedi pobijedi?

2. Da se više ostavite kriminalaca u politici i sportu, da se ako su iskvareni na vrhu radije skupe dokazi kad pokušaju nešto prljavo to staviti u javnost, umjesto da se šteti hrvatskom sportu nekim paljenjima baklje? Pa ako te plate za nered na utakmici iz HNS kako se priča, ili ako su korumpirani, evidentirajte to, nađite dokaze kao ekipa, a ne da se nasilno na teret sportaša skida uhljebe?

3. Je li HNS-u ikad palo na pamet da napravi otvorenu tribinu sa vođama svih klubova 1 i 2 HNL i svih navijačkih skupina iz tih liga? Pa da se fino dogovore pravila ponašanja na stadionima, da se napravi i dogovori neka nogometna strategija?

4. Je li ikome jasno kao i meni da se sav taj očaj u svim tim točkama jednostavno lako može riješit da je HNS-u ili klubovima stalo?

5. Ne bi li bilo pametnije da izbornik odlučuje o najboljim igračima izvan države (jer su tamo logika naše perjanice koje su se probile u sportu), a o ostatku najboljih igrača da biraju igrači iz HNL iz svih klubova po principu najbolji igrač HNL : Golman, Obrambeni, Vezni, Napadač i tako igrači odluče sami tko će u repku iz naše lige, jer niti je izbornik taj, a niti navijači koji znaju najbolje, valjda znaju najbolje igrači. Time bi se maknuo totalno nepotizam i zavist među klubovima.

Zašto se klubovi nisu sredili pa da s tim zatucanim HNS-om oni bar probaju riješiti stvar kad već HNS nema želju? I poruka HNS-u, ne bi li vam bilo ljudski riješit stvar s klubovima i napraviti s njima nacionalnu nogometnu strategiju? Zar je moguće da nekome išta ovako jednostavno nije palo na pamet? Teško mi je to vjerovati, nije da je to što sam napisao znanstvena fantastika. I ajde više prestanite biti narod koji pljuje naše sportaše kad padnu, za početak ih bodrite navijanjem da se opet dignu. Svaka čast Osiječanima u Davis Cup susretu, oni su primjer kako se to treba radit u svim sportovima. Lijep pozdrav svima i bez svađe, a pogotovo nemojt epočet s tim međuklupskim svađama, al ono stvarno. Zaista me zanima jel ovo što sam napisao ne bi bio dobar početak il start? Eto, uživajte.
Righteous is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:04   #2

Vi Varazdinci ste fakat.zalutali u ovu drzavu mozda da.pitas Slovake jel bi vas primili?
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:00   #3
Da nema nas Varaždinaca ne bi ti imal ovu državu, probaj se nasmijat na ovo. Pitaj tatu zakaj ti to velim, možda ti čovjek bude rekel.
Righteous is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:07   #4
Ma nisan mislia nista lose s tin, dapace cilja san na to da ste.civilizacijski i nacinom funkcioniranja stranci u ovoj kaljuzi
Fino dogovorit pravila ponasanja s vodjama navijaca, e jesi me.fino nasmija
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:10   #5
Quote:
Righteous kaže: Pogledaj post
Da nema nas Varaždinaca ne bi ti imal ovu državu, probaj se nasmijat na ovo. Pitaj tatu zakaj ti to velim, možda ti čovjek bude rekel.
Nemoj brate,čovik je vaš,žena mu je vaša,a znaš kako se kaže,od tamo si otkud ti je ženica.
Valdano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:16   #6
Quote:
Valdano kaže: Pogledaj post
Nemoj brate,čovik je vaš,žena mu je vaša,a znaš kako se kaže,od tamo si otkud ti je ženica.
Da kazen zeni da je Zaeljarka bi me jajca zrezala, kaj si ponorel ti
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:24   #7
Quote:
ashaman kaže: Pogledaj post
Ma nisan mislia nista lose s tin, dapace cilja san na to da ste.civilizacijski i nacinom funkcioniranja stranci u ovoj kaljuzi
Fino dogovorit pravila ponasanja s vodjama navijaca, e jesi me.fino nasmija
Ja ti se ispričavam na onaj komentar nisam ono za tvog tatu mislio niš loše, pogotovo za bilo kakav komentar, mislio sam reći da sam negdje oko 30-tih, a ako si mlađi otac će ti znat da je iz Vž krenula preuzimanjem kasarne ofenziva za oslobođenje RH. Uglavnom sorry za offtopic, stvarno nisam ništa bezobrazno mislio.

1. Zar stvarno nije moguće da se onda vodstva klubova u taj posrani HNS pozovu i popriča? O pravilnicima, regulativi na tribinama, pa da onda klub privodi direktno (kao na euro kupovima) svakog bacača baklje u posebne prostorije? Znači HNS i klubovi dogovore, HNS financira (nije da pare ne dobivaju) evo dobili su par milijončeka od transfera na koji bivši Varteks nema pravo, pa nek daju za nadzor na tribinama svim klubovima.

2. Ovo da zastupnike u reprezentaciji biraju digitalnim putem svakih 6 mjeseci igrači 1 HNL (onaj dio koji ide iz HNL) kao pomladak u repku. To mi zvuči daleko bolje jer igrač zna na terenu kog mu najgore dribljat il probit. Poštedjelo bi nas raznih budalaština i natpisa u sportskim člancima "ZAŠTO NE OVAJ I ONAJ" i bar ne bi trebali čitati da je netko imao prste. Jer budimo realni neće Hajdukovac sigurno birat Dinamovca, ako ovaj stvarno nije najbolji i obrnuto.

Znam da sam utopist, ali ne znam što reć ne djeluje mi to kao nešto pretjerano zahtjevno. Smo malo razgovora i volje treba od strane HNS i da oni stvarno to ne mogu riješit sa Hajdukom i ekipom? Ne pušim te fore. Jednostavno nekom nije u interesu. Sorry samo sam iskren.
Righteous is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:39   #8
Jel ovo neka sprdnja ili?
Old 15.02.2017., 22:44   #9
Sta ima klub sprovodit ikog igdi kraj 5000 pandura po utakmici? Kojima.je upravo u cilju da se pumpa po medijima o navijackom ludilu jer tuku masne dnevnice I reketare klubove. S druge strsne, nema te.niko pravo privest nigdi osin policije, tu bi brutalne tuzbe padale protiv klubova da tako nesto pokusaju, a o neredima na tribinama da ne govorin.
Nekom nije u interesu, naravno da nije. Zato politika I kontrolira sport.kao vrhunski paravan za glupi narod, dok u pozadini sisu, kradu i, unistavaju.
Nego zake se Varteks I Varazdin ne dogovore pa stvore jedna klub dostojan prve lige? Eto ako ti je do ispravljanja krivih Drina pocni od svog praga
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:46   #10
Quote:
williamszd kaže: Pogledaj post
Jel ovo neka sprdnja ili?
Logicno pitanje za nekog iz Dalmacije, al ne, nije sprdnja, ovako ti razmislja 90 posto ljudi u sjevernoj Hrvatskoj

Pa onda kazu isti narod, jedva da smo ista bioloska vrsta
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:47   #11
Top trol ... top
ersteone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:43   #12
Ha?

Nije trol i nije sprdnja, lijepo vas pitam koji vam drek to treba u životu prcat se po portalima. Malo je super i onda na drugom članku Mamići, pa onda Purgeri udru zakonom ulice, joj dajte više. Mislim kužiš meni je totalno deseto jel smo Hrvati došli iz istoka od Vučedola, sjevera od pračovjeka ili Dalmacije i Ilira i Dalmatinske republike, sjever i jug su spašavali kroz povijest jedni druge sto puta, pa i povijesno, i ono sad se čudite što postavim temu. Ozbiljno vam kažem gdje je toliki problem, mislim ono?????

Objektivno i direktno, jel HNS retardiran da ne može 2-3 puta godišnje popričati sa predstavnicima svih liga na nekom sastanku i ugovoriti neke odrednice o sportu i kroz fondove UEFA-e ili FIFA-e ili samostalno bar kamere, ili nešto financirati?

A dobro eto ako ne mogu zaštitari nek privode panduri, pa što, ali samo da više klubovi počnu pričat sa HNS-om (ne zbog HNS-a) nego da dobijemo napokon od 98-e na dalje funkcionalni nogometni sport i klubove, a i repku koju podupire 100 % navijača. Budimo realni, reprezentacija nam ni u 98-oj nije bila ovako konstantna kao danas, a klupski sport razvojen? Ako to nije glupo ne znam što je. Nemojte se ljutit, znam da Osijeku ide na bolje, Rijeka cvijeta, al Dinamo i Hajduk umjesto da derenče i jačaju prodaju sve kaj imaju. Da nemamo potencijal ne bi ta djeca igrala tako dobro u Europi, budite realni, pa mi smo nogometna velesila, to je činjenica, imamo u ligama toliko vrhunskih nogometaša da nije normalno.

Zašto Varteks i Varaždin ne idu skupa? E kolega to sam ti ja pitao. Da se razumijemo nogometni sljedbenik Varteksa nije nijedan. NK Varaždin provjereno sebe veliča, a osobno ga zbog novih dubioza u tih par godina ne smatram sljedbenikom jer kad kreneš skupljat dugove nakon bankrota, na kaj ti to liči? Uz to htjeli su da navijačkom NK Varteksu oduzmu jedan član jedan glas mogućnost. Što bi bila propast..... Ako mene pitaš....... A nazivaju NK Varteks klubom iz predgrađa Varaždina (sam zato kaj su tam počeli, a počeli su jer im nisu dali u gradu da odmah igraju na stadionu). Ukratko glupost.

NK Varteks neće pristati dok ne bude jedan član jedan glas, a i ograničena simbolička upravljačka prava pod uvjetima kakvi su im bili predstavljeni bila bi mazanje očiju i moglo bi se s klubom raditi što se hoće (čitaj došla bi opet politika nutra il se radilo što se hoće).

Mnogi bi voljeli da se klubovi spoje, međutim budimo realni NK Varaždin gura dobro u trećoj, NK Varteks u međužupanijskoj, osobno smatram da NK Varteks ima definitivno održiv recept i osobno mi se fenomenalno sviđa kuda idu i kako idu i želim i jednom i drugom klubu sve najbolje, ali moje simpatije idu NK Varteksu jer od osnivanja na dalje guraju stabilno bez ikakvih mrlja (ako izuzmemo WS fightere koji ne gube žar i delaju tu i tam bedastoče) i imaju održiv koncept bez minusa. Nadam se da je i dalje tako, nisam bio na temi sto godina.

Sorry na dugoj objavi. Poanta je da su oni bar probali naći zajednički jezik, a HNS nije probao baš niš, kao ni klubovi. A budimo realni nismo mi nogometni tukci već nogometna velesila. Možda mi sebe tako ne vidimo, ali ljudi nas obožavaju i mi objektivno trenutno igramo jedan od najljepših nogometa u svijetu (kad smo u punom sastavu), iznenadili bi se koliko nas ljudi u svijetu voli još zbog te 98-e, a ovo u 2016. samo je probudilo sjećanja.
Righteous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:48   #13
Mozda, ali samo mozda, je problem u HNSu?
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 02:39   #14
Hahahaha a sta nes sve procitat ode...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Marin Mišura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 03:24   #15
Quote:
ashaman kaže: Pogledaj post
Logicno pitanje za nekog iz Dalmacije, al ne, nije sprdnja, ovako ti razmislja 90 posto ljudi u sjevernoj Hrvatskoj

Pa onda kazu isti narod, jedva da smo ista bioloska vrsta
Koja generalizacija.

Stvar je da u sjevernoj Hrv. više nitko ne prati nogomet (osim kladioničara i kad igra rep.), pa onda svako zvuči ko padobranac jer to i jest.

Ljudi se generalno bave drugim stvarima, a o nogometu znaju ono što načuju od medija, a znamo kako mediji percipiraju stvari.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 03:52   #16
Treba dokaza za to?

Evo ti ovaj forum.
U četiri sjeverne županije Vž-Kop.-Međ.-Krap. živi pola milijuna ljudi, ako dodamo Bjelovarsku i više, a na ovom pdfu smo aktivni Sesve i ja (ispričavam se ako sam koga smetnuo) + pokoji povremeni posjetioc.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 07:11   #17
I ashaman.
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 09:37   #18
+ kvisko
Old 16.02.2017., 09:50   #19
Samo ljubav, kamere i hapšenja.
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 09:52   #20
Quote:
Righteous kaže: Pogledaj post
Ne bi li bilo pametnije da izbornik odlučuje o najboljim igračima izvan države (jer su tamo logika naše perjanice koje su se probile u sportu), a o ostatku najboljih igrača da biraju igrači iz HNL iz svih klubova po principu najbolji igrač HNL : Golman, Obrambeni, Vezni, Napadač i tako igrači odluče sami tko će u repku iz naše lige, jer niti je izbornik taj, a niti navijači koji znaju najbolje, valjda znaju najbolje igrači. Time bi se maknuo totalno nepotizam i zavist među klubovima.
A možda ... a možda ... hmmmm .... kad bolje razmislim, nemam kaj na ovo odgovorit, citirao sam taj dio samo da se pohvalim da sam do tu izdržao i pročitao.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.