Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2012., 08:48   #121
Evo da i ja napisem koju, frisko vozim, tek negdje na pola obuke, ove testove sam iz prve, al testovi su najmanji problem, voznja je bitna. Meni osobno problem radi brzopletost, kad sam pocela instruktor prvi dan bio odusevljen, drugi treci....savrseno, bez obzira sto nikako da otkocim ruke i pocnem disat, kad sve to islo glatko prodjem one cunjeve unazad savrseno otprve, da bi mi se jucer desilo ne samo da ih ne mogu proc nego ih gazim, gazim liniju i nikako se uguzit izmedju ona dva zadnja cunja....auto mi bjezi desno na cesti sve nesto nenormalno, instruktor kaze da nije vidio ne bi vjerovao...tako dobar start i onda bez nekog razloga takav gaf. E sad me hvata panika, ako mogu te stvari napravit pa koji vrag da odjednom ne mogu?? Inace sam normalna, nemam psihicke smetnje :-)), jucer gledam zensku ima polaganje vozi u rikverc savrseno dok ja sutam cunj di mu je mjesto....
Gerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:43   #122
ma to ti je normalno,i meni se događalo,posebno kad ti je nek idan kad ti se manje da.ili kad ti krene jedna stvar loše,pa druga,p jedva čekaš da sat obuke završi...bitno je skonentrirati se za polaganje,a na obuci bude uspona i padova.
VucinSljedbenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 13:19   #123
Quote:
VucinSljedbenik kaže: Pogledaj post
ma to ti je normalno,i meni se događalo,posebno kad ti je nek idan kad ti se manje da.ili kad ti krene jedna stvar loše,pa druga,p jedva čekaš da sat obuke završi...bitno je skonentrirati se za polaganje,a na obuci bude uspona i padova.
Tnx, a valjda je to, jos ispocetka se smijem kojoj se budali moze ugasit auto, nema sanse da se to meni dogodi...i nije prvih sati al sad negdje na sredini sto bolje znam vece greske radim...bit ce da je meni bolje da sam bez obuke izasla polagat hahaha
Gerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 16:15   #124
ja nisam još položila, sad ću izaći 4.put i već sam totalno demoralizirana

1.put
pre-ogromna trema, toliko sam bila izvan sebe da cestu nisam vidjela 2-3 metra dalje od sebe, iako tehnički nisam napravila nikakvu grešku, instruktor i ispitivač su se ˝držali za sjedala od straha˝ od mog naglog zaustavljanja, naglog prestrojavanja i mnogo drugih naglih reakcija jer situaciju nisam procjenila na vrijeme. Ispitivač je bio neki pošten lik,ali rekao mi je da me ruši jer je ta vožnja sveukupno jako loše izgledala, da se razumijemo ni sama sebe ne bih pustila iako sam pokazala da sam snalažljiva u napetim situacijama (op. koje sam sama stvorila)

2. put
da izbjegnem srce u grlu, treskave i znojne ruke i maznila sam jedan persen i nema greške...do trenutka gdje s jednosmjerne s dva traka dolazim na suženje od jedan trak, prilazim raskršću i puštam auto s desne strane misleći da ovaj ima prednost, e ali ja sam ga imala, on je imao trokut a moj znak je bio u žbunju drveća neuočljiv (ni oni ga nisu vidjeli). ispitivač me vratio na to raskršće, nikog nije bilo i ja sam elegantno prošla, ali me tada pitao tko tu ima prednost zbog čega sam znala da sam nešto sj..la (jer sam drugi put tu i to me pita, što je jasan znak da nešto nije u redu). I sada srce u grlu, pumpa adrenalin ko ludo pa sam razmišljajući o srcu i tome kako sam sjebala i tko tu ima prednost i zašto, i što sad to meni nije jasno, 200m od tog raskršća na idućem sa semaforom napravila diskriminirajuću (idiotsku) grešku -na crvenom sam se izbacila na crtu preglednosti a ne na zaustavnu crtu.

jednom ili dva puta mi je za vrijeme vožnje instruktor rekao da pratim znakove po obliku koji bočne ceste imaju, no do mene to valjda nije dovoljno doprlo i nikada nisam to pratila, i ne znam jel to instruktor trebao skontati da sam dobila tik vratom na desno i da previše usporavam na raskršćima jer sam nesigurna.

3. put nema persena, smirena sam i lijepo vozim i onda me odvede u gužvu gdje na raskršću trebam skrenuti lijevo, prva sam na svojoj cesti a auto preko puta skreće meni na desno, krenem i zaustavim se propustiti pješake i sad smetam sljedećem autu koji ide ravno- na što mi je ispitivač kaže da sam oduzela prednost i da sam trebala predvidjeti cjelokupnu cituaciju i da sam trebala znati da ću trebati pustiti pješake, te sam trebala sam sačekati ispred svog raskršća da vidim kamo ide sljedeći auto. i tako sam ja sad opet svjesna da sam sje..la sputavam reakcije ali.. iduće skretanje lijevo cesta je brza i dugo čekam ovaj iza pilji u mene na retrovizoru, a meni napetost raste sve više, sljedećih 5-10 min vozim ok al napetost se razbuktava, dolazim na određenu kraću dionicu ceste i ne prebacujem u 3. već nastavim voziti u 2.oj gdje se instruktor izdere na mene ˝jel ti ne znaš prebaciti u treću˝, ja brzo prebacim, na što ispitivač komentira ˝aha, a ipak zna˝ tu sam sad gotova, odlepršala kontrola emocija. malo nakon toga se sredim, dolazim na podvožnjak nakon kojeg se neka žena pokušava ubaciti sa nepregledne sporedne i već se dobrano isturila, ali ju ja nisam propustila već sam ju opasno samo malo zaobišla bez žmigavca jer nisam prelazila na drugi trak jer je u drugom traku nailazio auto pa bi ga samo zbunila,a ovaj iza mene je dosta daleko, najsigurnije bi bilo da sam naglo kočila a ne izvodila opasno obilaženje, ali to me bilo strah jer mi se činilo da se ne bi zaustavila na vrijeme i sad odmah nakon toga par sek poslije ulazim na kružni na otprilike 30 km/h i ne zaustavljam se na trokutu jer su auti dovoljno udaljeni, odvezem se do autoškole gdje parkiram bez greške i ispitivač mi kaže da me ruši jer sam prebrzo ušla u kružni za početnika, no ono skretanje u lijevo će mi oprostiti, ona vožnja u drugoj je bilo bezveze i nepotrebna al ajd, a ovo s ženom ni ne spomene. sad sam već totalno demoralizirana a instruktor mi kaže da sam mrvicu do prolaza, kao da to išta pomaže.

kad vozim ova tri dodatna sata koja moramo voziti kad padnemo, vozim fino, uživam u vožnji, ne radim greške možda pokoju, a onda dođe ispit i show program;Mr Jekyll and Mr Hyde se tuku u meni. majke mi kad bi bio predpsihološki program prije vožnje da mi netko pomogne da naučim ne reagirati preemociono, išla bih na takav dobro bi mi došlo i u nekim drugim životnim situacijama.
Chui is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:04   #125
Quote:
Chui kaže: Pogledaj post
ja nisam još položila, sad ću izaći 4.put i već sam totalno demoralizirana
Mozda bi ti pomoglo, da zamolis nekog u koga imas povjerenja da te uci voziti. Recimo kada imas vremena, odete negdje di nema prometa i lijepo polako, vozis i isprobavas. Mislim da ces tako steci sigurnost i smanjiti tremu.
__________________
AAMK
scrolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 16:56   #126
kad se polažu ovi prvi testovi pismeni u autoškoli, prometni propisti
imali tu sad par posebnih pitanja za A1 kategoriju?
molio bih što hitniji odgovor, hvala
ayobam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 17:35   #127
Quote:
scrolla kaže: Pogledaj post
Mozda bi ti pomoglo, da zamolis nekog u koga imas povjerenja da te uci voziti. Recimo kada imas vremena, odete negdje di nema prometa i lijepo polako, vozis i isprobavas. Mislim da ces tako steci sigurnost i smanjiti tremu.
Nemoj lupetat gluposti, nece ona stec sigurnost i smanjiti tremu bez PROMETA , to ne postoji, to moze pomoc kad se navikava na auto naravno, i da nauci upravljat automobilom,razlikujte te stvari... Ona s tim nema problema... bar mislim...
nego znaci sa tremom i svime sto ide uz to..
@Chui svi smo to prosli, ista stvar je bila i samnom, prvi dan odma opci kaos na cesti, neki radovi malo malo, ajd tamo , ajd vamo, uglavnom za pocetnika ne bas sjajne situacije, ali odradio sam to odlicno, i tamo na sredini obuke, isto tako poceo grijesiti, nista posebno ali ono cudna situacija, zato mislim da se to dosta kandidatima desava, isto tako ispit, dan prije lagana tremica dere , ali imam taj i dont give a fuck stav inace , pa sam nekako odradio , jedna situacija , cekam na raskrscu skrenit za lijevo , a iz suprotnog smijera kolona, pa nikako da produ, i meni dopizdilo, vidim onako solidan razmak izmedu nadoleceg auta i onog iza njega, i stisnem gas nek ide sve u picku materinu makar pao... ali bilo je ok nekad treba i tako xD , samo se smiri prije nemoj tolko razmisljat o tome i bojat se pada, znas da znas ali samo vjera u sebe i to je to...

Zadnje uređivanje -TheMethod- : 13.07.2012. at 17:42.
-TheMethod- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 20:10   #128
ja nisam imao tremu na testovima ali kad bih vozio, par minuta prije nego bih sjeo u auto, mučnina, usta bi mi bila presuha, samo mi se pljuče - ko da sa u minuti dehidrida
istog momenta kad namjestim sic u automobilu sve bi nestalo i vozi miško
btw. položio sam iz prve
Quote:
ja nisam još položila, sad ću izaći 4.put i već sam totalno demoralizirana
reci to instruktoru - ima valjda iskustva s ljudima poput tebe. Svi imamo mane, reci mu da ti pomogne, sretno
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:20   #129
Sutra pocinjem polagati, i mislim tj. siguran sam da ce veceras biti besana noc
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:32   #130
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Sutra pocinjem polagati, i mislim tj. siguran sam da ce veceras biti besana noc
Ajde, ajde, kap lavande na jastuk, neka opuštajuća muzika, naspavaj se da ne bude belaja. Školicu si prošao, pripremljen jesi, trebat će i nešto sreće, ali na to ne možeš utjecati. Sretno!
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 08:49   #131
Ja idem u subotu ,5.put,trema me ubija,inace super vozim,ali kada iza mene sjedne ispitivac to je druga prica.Jos bolje trudna sam ,7mj,i sad sam traziladoktora normabele za ovaj put, nadam seda ce mi pomoc.testove i prvu pomoc sam rjesila samo tako,alovo sad koma:-/
__________________
Branili su našu ljubav,branili su redom svi,branili su al uzalud,mi smo pobjedili....
cloey 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 16:46   #132
Uf kako vidim meni ce jos pogotovo biti tesko polagati, koji sam do sada iskljucivo vozikao e34 kamatu automatik, mrzim šaltanje i smatram da je to stvar 20. stoljeca i nikada ne smijem parkirati materinog suzuki ignisa odmah ispred nekog auta jer kad startam auto i presaltam u prvu auto poleti malo

I ujakova kamata je jedino auto koje ja poznajem a da treba malo vise od 2 mikrograma pritiska na gas da bi se kazaljka popela na 1500 okretaja ( kao sto je recimo kod materinog suzuki ignisa ili kod toyote yaris ocajno)
ako instruktorima ne bude smetao malo agresivnije i neurednije saltanje, kretanje iz 2. brzine, mozda na automatiku polozim tamo 3. 4. pokusaj ali na šaltanju ........nemoguce, mission imposible



a btw ja u isto vrijeme ne mogu pogledati na sat i reci materi dobar dan kada dođe doma a kamoli da u isto vrijeme mislim o gasu, šaltanju, zmigavcima, gledanju u retrovizor, kocnici itd...
CatalystCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 10:43   #133
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde, kap lavande na jastuk, neka opuštajuća muzika, naspavaj se da ne bude belaja. Školicu si prošao, pripremljen jesi, trebat će i nešto sreće, ali na to ne možeš utjecati. Sretno!
Ma ja sam se pogresno izrazio, taj dan imao prvi sat predavanja , testove i prvu pomoc "nulirao", ali nije mi bilo ugodno prvi sat voznje, na poligonu bez problema, ali na kraju kada sam izasao na glavnu cestu i doslovno sam se tada izgubio, nit znam kako sam vozio, nit sam vidio dalje od 2m od sebe, nista


Jucer bio 2h, bez problema, vise od 1h voznje po sporednim ulicama (10-ak minuta po glavnim) i lagano je, bez straha, i da hoces pogrijesit ili izazvati neku nevolju na cesti - nemozes , a i imam srecu sto je instruktor legenda


Sada se spremam za 3h, i jedva cekam
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 00:36   #134
Quote:
CatalystCRO kaže: Pogledaj post
a btw ja u isto vrijeme ne mogu pogledati na sat i reci materi dobar dan kada dođe doma a kamoli da u isto vrijeme mislim o gasu, šaltanju, zmigavcima, gledanju u retrovizor, kocnici itd...
+1
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 03:07   #135
Ja drugi tjedan polažem po drugi put... prvi put sam stala na rubnik, nisam ni minutu vozila. Sve ostalo sam, kao i poligon, prošla iz prve.

Moj najveći problem su kružni tokovi, nesigurna sam kad treba u njih ući, mijenjanje brzina i naravno raskrižja samo ovaj put sam opuštenija pa mi je svejedno jer sam spremna na to da ću pasti.

Nego, koju tabletu je dobro popit prije a da te ne ošamuti? Čisto da si opušten?
mediagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 03:21   #136
I meni je kruzni bio nejasan, ali uđem jako sporo i gledam lijevu stranu da nije vec netko usao u kruzni (jer ima prednost) i to je to

Inace, prosao sve iz prve, nije bilo toliko strasno kako sam mislio
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 03:29   #137
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
I meni je kruzni bio nejasan, ali uđem jako sporo i gledam lijevu stranu da nije vec netko usao u kruzni (jer ima prednost) i to je to

Inace, prosao sve iz prve, nije bilo toliko strasno kako sam mislio
Al mene muči jer ja ne reagiram na vrijeme, tj. nisam sigurna dal je dao signalizaciju da ide van iz kružnog il ne, pa i kad da pokazivač ja i dalje čekam i tako stopiram promet
mediagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 17:19   #138
Quote:
Nego, koju tabletu je dobro popit prije a da te ne ošamuti? Čisto da si opušten?
Ako ih inače ne piješ, svaka će te omamiti, pa bolje ne. Radije probaj neke naturale metode relaksacije.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 23:39   #139
Quote:
mediagirl kaže: Pogledaj post
Al mene muči jer ja ne reagiram na vrijeme, tj. nisam sigurna dal je dao signalizaciju da ide van iz kružnog il ne, pa i kad da pokazivač ja i dalje čekam i tako stopiram promet
Hahah a jesi spaljena, ak ne vidis zmigavac onda rade nemoj ni izlazit na ispit Dobro i ja sam novopeceni vozac, polozio sam prije 2-3 tjedna i da se pohvalim iz prve sam proso voznju, al sam pao propise.

Mislim ak niste sigurni nemojte ni izlaziti na ispit jel nije bas jeftino, rade si uzmite dodatne sate kod instruktora ili dodite kod mene na instrukcije
vghood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 13:57   #140
Eto i mene da podijelim svoju nesreću Jučer sam prvi put polagala vožnju i pala odma na poligonu. Ispitivač se činio baš gud gaj, ja raspoložena, sve 5. Istina da sam bila lagano pod uzbuđenjem ali nikakav strah. Prva vježba, odvezem se naprijed i ajmo u rikverc. Krenem ja a krene i lijeva noga nenormalno podrhtavat, uglavnom katastrofa. Tako da je to više ličilo na borbu između moje noge i kvačila. Nikome to ne bih u tom trenutku to poželjela a oni kojima se to dogodilo znaju o čemu pričam. Na kraju se nisam uspjela izvući. Iako, nakon što sam pala... išla sam ponovno tu vježbu napraviti, naravno sve sam odlično izvela kao i svaki put prije. I da, noga je lijepo slušala.
Trenutno se pokušavam pomiriti s time šta mi se dogodilo a paralelno, naravno da strepim da li će ona opet po svome.

Zadnje uređivanje Dugine boje : 09.03.2013. at 14:05.
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.