Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 22:58   #101
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Vjerojatno će ti i dati na 10 godina.
Ja sam prvo dobila sam na 3, zatim na 5 i sada (prije par mjeseci) na 10 godina.
Ne vjerujem da veličina dioptrije s time ima ikakve veze, jer te nitko ni ne pita na tom liječničkom kolika ti ja dioptrija (barem mene nisu pitali).
I još sam morala na nakakav pregled kod nekakvog liječnika, koji mi je mjerio tlak i ispitivao me imam li vrtoglavice, jesam li rodila i kad sam imala zadnju menstruaciju.
To su, naravno, presudni podaci za produženje vozačke.
ja sam sada 3ci put produzavala vozacku, prvi put sam dobila na 3 god, pa prosli na 4 i sad na 4 opet....4tiri je sada najmanje koliko se moze, zato sam sad 4 dobila, prije je bilo 3 :S
dioptrija mi je +4 na oba oko....nije to oogromna, al eto ne daju na vise...a i sestra je toliko dobila a ona ima nesh skroz sitno
o osijeku se radi
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:33   #102
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
ja sam sada 3ci put produzavala vozacku, prvi put sam dobila na 3 god, pa prosli na 4 i sad na 4 opet....4tiri je sada najmanje koliko se moze, zato sam sad 4 dobila, prije je bilo 3 :S
dioptrija mi je +4 na oba oko....nije to oogromna, al eto ne daju na vise...a i sestra je toliko dobila a ona ima nesh skroz sitno
o osijeku se radi
Ma, dioptrija s time nema baš nikakve veze. Moja mama je isto dobila na 10 godina, a ima dioptriju -6 i ogromne cilindre (astigmatizam).
Mislim da je to do toga kako se kome trenutno sprdne.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 17:57   #103
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ma, dioptrija s time nema baš nikakve veze. Moja mama je isto dobila na 10 godina, a ima dioptriju -6 i ogromne cilindre (astigmatizam).
Mislim da je to do toga kako se kome trenutno sprdne.
ahaa, krasno da
jel mi mozes sam rec o kojem gradu se radi, jel u os se samo na 2 il 3 mjesta moze obavit ljecnicki, a ja sam obisla sve i svuda su isti
a i napomenut cu im iduci put bas da bi mogli mal duze mi dat
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:22   #104
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
ahaa, krasno da
jel mi mozes sam rec o kojem gradu se radi, jel u os se samo na 2 il 3 mjesta moze obavit ljecnicki, a ja sam obisla sve i svuda su isti
a i napomenut cu im iduci put bas da bi mogli mal duze mi dat
Zagreb.

Navodno sada svima izdaju nekakve nove vozačke na 10 godina i navodno će uskoro svi imati vozačke na 10 godina, bez obzira na ova dosadašnja ograničenja (znači i oni bez dioptrije).
A zašto netko dobije na 10, netko na 5, a netko na 3... nemam ti ja pojma.

Ja sam morala vaditi novu vozačku, znači nije mi samo lupljen štambilj za produžetak (iako je bilo još mjesta za produživanje), jer ova vozačka nova koju sam sad dobila ima neke dodatne kategorije upisane.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 11:43   #105
Gubitak vozacke

Slucajno sam bacio vozacku dozvolu i zanima me gdje trebam prijaviti gubitak i koja je tocno procedura za izdavanje nove? Da li odmah idem u Heinzelovu i tamo trazim novu ili moram ici u Petrinjsku to prijaviti?

Hvala!
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 12:17   #106
mislim da moras u policijsku postaju (koja ti je najbliza valjda, ili koja je nadlezna za tu vrstu isprava) prijaviti da si izgubio, i sl...
onda kad se napravi prijava za svim time, u narodne novine objaviti nestanak vozacke (jos 50kn troska) i onda s tom potvrdom nazad u PP gdje si prijavio nestanak i zatraziti vađenje nove
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 12:42   #107
Čak mislim da je jednostavnije izjaviti da je vozačka slučajno spaljena, na način da je ostala u staroj jakni koju ste kasnije spalili sa ostatkom stare robe koja više nije za ništa. Tada mislim da se odmah pravi zahtjev za novom vozačkom i ne mora ići obavijest u narodne novine, čekati i nabijati novi trošak.

Tada se vozačka ne mora tražiti kao da je izgubljena, već se zna što je sa njom, ali nema dokaza da je spaljena. (ako traže, doneseš im pepela u vrećici).

Barem je meni tako rekao jedan umirovljeni policajac da je tako najjednostavnije.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 18:26   #108
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Slucajno sam bacio vozacku dozvolu i zanima me gdje trebam prijaviti gubitak i koja je tocno procedura za izdavanje nove? Da li odmah idem u Heinzelovu i tamo trazim novu ili moram ici u Petrinjsku to prijaviti?...
Gubitak se prijavljuje u policijskoj psotaji na čijem području je izgubljena, a onda se nova vadi u Heinzelovoj. Petrinjska je za osobne iskaznice, putovnice, oružne listove... Uglavnom, odeš u postaju i oni će ti objasniti.


Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
... Tada se vozačka ne mora tražiti kao da je izgubljena, već se zna što je sa njom, ali nema dokaza da je spaljena. (ako traže, doneseš im pepela u vrećici)...
I kada je izgubljena, zna se što je s njom. Izgubljena je. Ako je i spaljena bez tragova, svejedno se raspisuje potraga za svaki slučaj (da nije prodana ili sl.), tako da ne znam koliko bi ova šema bila uspješna. Ako netko ima vremena, ne škodi probati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 18:53   #109
E, to je stara fora kad ti oduzmu vozacku. Ti prijavis da je izgubljena , napravis novu a vozis se i dalje na staru. Pa znaju to policajci...
Jure Blitva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 19:27   #110
Quote:
Jure Blitva kaže: Pogledaj post
E, to je stara fora kad ti oduzmu vozacku. Ti prijavis da je izgubljena , napravis novu a vozis se i dalje na staru. Pa znaju to policajci...
Možda je funkcioniralo tako prije informacijskog sustava (znači, više od mojih 10 godina), ali odavno ne funkcionira.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 23:36   #111
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Možda je funkcioniralo tako prije informacijskog sustava (znači, više od mojih 10 godina), ali odavno ne funkcionira.
Od prije 1990 g.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:11   #112
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Od prije 1990 g.
Legende žive i nakon toliko godina.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:52   #113
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Gubitak se prijavljuje u policijskoj psotaji na čijem području je izgubljena, a onda se nova vadi u Heinzelovoj. Petrinjska je za osobne iskaznice, putovnice, oružne listove... Uglavnom, odeš u postaju i oni će ti objasniti.
I kada je izgubljena, zna se što je s njom. Izgubljena je. Ako je i spaljena bez tragova, svejedno se raspisuje potraga za svaki slučaj (da nije prodana ili sl.), tako da ne znam koliko bi ova šema bila uspješna. Ako netko ima vremena, ne škodi probati.
Ja sam izgubio prometnu. Živim u Zagrebu, a inače sam iz Rijeke i imam riječke registracije pa me zanima da li novu vadim u Rijeci ili mogu i u Zg?
malee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 17:13   #114
Quote:
malee kaže: Pogledaj post
Ja sam izgubio prometnu. Živim u Zagrebu, a inače sam iz Rijeke i imam riječke registracije pa me zanima da li novu vadim u Rijeci ili mogu i u Zg?
U Fiume a poslije možeš registraciju radit gdje želiš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 08:29   #115
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U Fiume a poslije možeš registraciju radit gdje želiš.
A da li mogu barem nešto obavit u Zg barem pa da ne moram ić u Rijeku dva puta?
malee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:11   #116
Quote:
malee kaže: Pogledaj post
A da li mogu barem nešto obavit u Zg barem pa da ne moram ić u Rijeku dva puta?
možeš u zg prijavit da si je i izgubio u zg
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 11:00   #117
dva dana nakon prijave gubitka stare i izdavanja nove vozačke dozvole pronađena je stara dozvola. mogu li nastaviti koristiti i pronađenu dozvolu čija je valjanost do 2027. g., obzirom da je valjanost nove do 2010.?
Roler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 11:04   #118
Quote:
Roler kaže: Pogledaj post
dva dana nakon prijave gubitka stare i izdavanja nove vozačke dozvole pronađena je stara dozvola. mogu li nastaviti koristiti i pronađenu dozvolu čija je valjanost do 2027. g., obzirom da je valjanost nove do 2010.?
Ne, odmah je vrati jer je ionako prijavljena kao izgubljena i kao takva ne vrijedi a pri korištenju takve mogao bi imat velikih problema a to ti nije cilj.Zašto je valjanost nove do 2010?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 11:06   #119
Quote:
Roler kaže: Pogledaj post
dva dana nakon prijave gubitka stare i izdavanja nove vozačke dozvole pronađena je stara dozvola. mogu li nastaviti koristiti i pronađenu dozvolu čija je valjanost do 2027. g., obzirom da je valjanost nove do 2010.?
nemoze, kao cim objavis ne moze vise

ja sam tako mislio da sam osobnu izgubio, nasao sam ju izmedju objave u NN i predaje zahtjeva za novu. i teta na salteru mi rekla, objavom je ona postala nevrijedeca.

al pitaj na policiji, mozda se nesto promjenilo
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 15:03   #120
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zašto je valjanost nove do 2010?
Zato jer su prije standardno vrijedile do mislim 65 g. starosti, a po novom zakonu o vozačkoj dozvoli treba je produžiti svakih 10 godina (bez liječničkog)
Roler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.