Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2005., 18:32   #21
Quote:
kreho kaže:
11) ima serijala i knjiga na ekavici iz bivše Juge koje je objavljivao, kako se ono zvala, a da, Andromeda (valjda), Gene Wolfe - Urth of the new sun serijal, Zemljomorje, ...
Andromeda? Ja se sjecam da je vise-manje sve bilo iz Kentaura i Polarisa. Mada, mozda je bila jos neka izdavacka kuca.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 18:54   #22
Također, od kvalitetnog fantasy-a imaš Guy Gavriel Kaya. On inače piše pseudopovijesne knjige, ali neke su dovoljno fantastične da budu fantasy (npr. Tigana) dok neke druge uopće nemaju fantasy elemenata (npr. Lavovi Al Rassana).

Onda još imaš Tim Powersa: "Na čudnijim plimama" i "Anubisova vrata", koji piše fantasy ali smješten u viktorijansko okružje.

Zatim, imaš Clive Barkera koji je nominalno horror pisac, ali se "Kradljivac vječnosti" ili "Utkani svet" (izašla na srpskom) čitaju kao fini dark fantasy.

"Conan" je također izašao na hrvatskom.

U "Monolithima" se nađe fantasya.

"Myst" je fantasy.

Neil Gaimanovi "Američki bogovi" su fantasy.

Zvjezdana Odobašić je napisala roman "Čudesna krljušt", koji je najbolji hrvatski fantasy roman koji se može naći u knjižnicama - budući da se "Kaos" Milene Benini ne može naći, a ostali fantasy romani hrvatskih autora koji su do sada izašli su, navodno, smeće.

Od komičnog fantasya imaš još i Roberta Asprina s njegovim "Myth" serijalom (Još jedan krasan mit, Nove mitkoncepcije, Mit i korupcija...)

Među autorskim zbirkama koje je izdala "Biblioteka Sfera" nađe se fantasy priča. Ali ima 12 knjiga, a priče u njima su neke SF, neke fantasy.

Postoje još i spomenute Forgotten Realms knjige, ali to je totalno smeće i zadnji šrot. U biti, od svih D&D romana, izgleda da samo dvije trilogije valjaju ("Dragonlance: Chronicles" i "Dragonlance: Legends") a te nisu prevedene na hrvatski. Od ostalih - bježi.

Zapravo, čim vidiš da je neka knjiga izdana pod okriljem poznate igre, serije, filma ili sl. - bježi od toga, svi su izgledi da niš ne valja.
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 00:32   #23
i ne zaboravite Asprina-komični fantasy
__________________
sory zbog gramatike
corwin in is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:51   #24
Terry Pratchett, nekoliko je knjiga objavljeno na hrvatski.
coeurdeloupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 17:33   #25
Zašto vi ljudi postate bez da pročitate prethodne postove? Već smo i Asprina i Pratchetta spomenuli!
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 17:39   #26
a imaš i georgea martina, njegova tetralogija ti je objavljena(sve osim zadnje knjige, mislim) u algoritmu...

keya smo već spomenuli...
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 18:38   #27
Treba dodati i Zelaznijev komični fantasy "Donesite mi glavu dražesnoga princa" i "Frka s faustom"
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 00:12   #28
Preporuke za knjigu

Znam da ima dosta ovakvih tema, ali imam nekakve zahtjeve što se tiče knjiga (možda budem nekom dosadan ali što je tu je). Jednostavno sam previše puta naletio na knjigu koja me razočarala ili sam pukao od dosade dok sam je čitao.
Tražim isključivo fantasy, SF mi se trenutno ne čita.

Što očekujem od knjige: da bude zanimljiva, napeta, akcija. Ono što ne volim je kad pisac razvuče radnju ili neku temu na nekih 200 stranica, a ništa se ne desi (kao kad bi ja na toliko stranica objašnjavao kako da otvorim i popijem pivu )

Evo dio onog što sam pročitao (tolko da to ne morate spominjati).

Songs of ice and fire od Martina (i sve ostalo od njega kaj sam uspio naći u knjižnici) - zakon
sve od Tolkiena
Podosta FR (neke su dobre, a druge nije ni vrijedno ni spominjati) - niti pod razno
Araton - Uffff...
G.G Kay - Odjedriti u Sarant


Nije nešto impresivno, nekih naslova se više niti ne sječam. Treba mi stvarno dobara preporuka. Unaprijed zahvaljujem
__________________
Angel of Darkness
Darky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 06:49   #29
Terry pratchett - bilokaj iz discworld serijala
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 08:54   #30
Imaš niti 10 threadova dole thread fantasy preporuka. Prolistaj tamo da ljudi bezveze ne ponavljaju.
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 09:05   #31
Svaki put mi se prvo pricini da pise "preporuke za ljigu"
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 09:19   #32
Quote:
-Almighty_Watashi- kaže:
Terry pratchett - bilokaj iz discworld serijala
I meni je prvo Pratchett pao na pamet.
Dupla preporuka onda.
__________________
Bwuvver Fwancis the gardener says that I mus' selfwesswy pwactice virtue an' wuv to all wivving fings
Patricij is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 09:49   #33
A, nenadmasivi Pratchett. Genijalan je.

Al ako hoces nesto malkicu ozbiljnije, uhvati GGKayevu Fionavarsku tapiseriju. Definitivno najbolji fantasy po Tolkienu. Najbolji.
Nedavno sam pocela citat od Bujoldice Chalion seriju. Imas tri knjige, ja sam procitala jednu al pretpostavljam da su i druge dvije isto dobre - Curse of Chalion, Paladin of Souls i The Haloween Hunt.
I za kraj preporucam, recimo, Pullmanovu trilogiju His Dark Materials.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 12:10   #34
Darky, odi ovdje na temu kaj ti je Dren preporučil. Tu buš našel svega i svačega, a ja sam napisao dva džinovska posta di navodim masu knjiga i priča koje su mi dobre pa da se sad tu ne ponavljam.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 13:31   #35
Hvala svima za sada.
__________________
Angel of Darkness
Darky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 11:12   #36
Quote:
Tiamat kaže:
Nedavno sam pocela citat od Bujoldice Chalion seriju. Imas tri knjige, ja sam procitala jednu al pretpostavljam da su i druge dvije isto dobre - Curse of Chalion, Paladin of Souls i The Haloween Hunt.
procitao sam ja sve tri... dobre su, ali nisu nista posebno. puno vise se potrudila oko vorkosigana

od humor fantasya naravno pratchett, a i myth i phule serijal.

e, i ako nekom padne na pamet citati knjigu zvanu e.godz - nemojte.
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 12:15   #37
Quote:
BootBoy kaže:
e, i ako nekom padne na pamet citati knjigu zvanu e.godz - nemojte.
Kaj je to? Može neki detalji?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 14:16   #38
Harry Poter i mudrac Azkabana... whatever
remekdjelo moderne fantastične proze
__________________
"In the quiet words of the Virgin Mary... come again"
Alekks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 15:51   #39
Quote:
glupinickname kaže:
Kaj je to? Može neki detalji?
ma spomenuo sam ju samo zato jer je pisac robert asprin - pa da se netko ne zabuni kao ja, misleci da bi knjiga mogla biti duhovita i zaniimljiva kao i drugi njegovi uratci... druge knjige su mu tak-tak, ali ova je jednostavno katastrofa.

Quote:
Synopsis
E. Godz, Inc's stock-in-trade was magic. When Edwina Godz inherited the family corporation, she had put to work all the sorcery she knew, taking shamen on board as subsidiaries, and raking in the benefits of the material world, including big profits and high-selling stock. Unfortunately, Edwina's two children hated each other's guts, and if she stepped aside and let them take over the company, it was certain to go down the tubes. So she let them fight it out for dominance using all the tricks of both corporate infighting and wizardly warfare that she had taught them. No holds barred - and may the most evil and ruthless sorcerer win!
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 16:42   #40
Hmm, zvuci ko urban arcana

Znaci, vjerojatno je lose
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.