Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 19:30   #21
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Viže žive uneseš sa one 2-3 ribice što na ljetovanju pojedeš ili tunom i sardinama iz konzerve ako nemaš para za svježu ribu, nego šti iz plombice se otpusti u koliko god godina ju imaš.
Amalgamske plombe imaju svoje indikacije i korištene u tim slučajevima su puno bolje od kompozitnih...tek kompozitne plombe dovode do bolova u zgobu, jer se one brzo troše i snizuju zagriz.
Vijek trajanje kompozitne plombe je 3-5godina i velika je učestalost sekundarnih karijesa uz rub takvog ispuna...tako da, sa punim ustima takvih plombi, stalno si kod stomatologa, jer stalno padaju ili se okrhnu ili se istroše ili nastaje karijes.
opravdavati jednu losu stvar drugom ne vodi do nekog rjesenja..samo potvrduje da je to istina.Ima poprilican broj stomatologa i znanstvenika koji su potvrdili stetnost navedenog za ljudski organizam.Sa ovom usporedbom se samo potvrduje da je profit u pitanju.Izbor je na svakom pojedincu,kao i kod ribe..iako se to cesto rezimira sa "nemam sredstava" ili " ne znam".
realno je objasnjeno koja riba sadrzi zivu..
Pokusati cu naci taj filmic kada ulovim vremena.
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:23   #22
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
...na kraju krajeva svatko meže imati u zubima šta hoće ali ne kužim ljude koji ovdje napadaju ili komentiraju da su crne plombe dobre ovo i ono a zna se da nisu... ako ne žele dobar savjet neka si i dalje stavljaju i uživaju u otrovu... nadam se da jedu i "špricano" voće i povrće a najbolje da ga ne peru kako nebi isprali vitamine!!! živjeli!
pa ko uopce vise stavlja te crne plombe,to vise ne postoji-pretpostavljam,meni stavljaju bijele.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 08:21   #23
dobra...

Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Usto još nisu ni estetski dobre.
ima sve više ljudi koji uopće nemaju zube oni barem nemaju problema plombama...
žalosno da na televiziji sve češće vidim "krezube" ljude koji daju neki kratki interviju ili dolaze na htz/super talent... ma ima da ti se zgadi večera kad to vidiš!!!
ali para se ima za auto, traktor, frizera, mobitel, cugu, cigarete...pa šta će ti zubi kad imaš gel u frizuri.

na žalost
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:41   #24
Quote:
ancatdubh kaže: Pogledaj post
pa ko uopce vise stavlja te crne plombe,to vise ne postoji-pretpostavljam,meni stavljaju bijele.
meni svaki put crnu uvale
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:05   #25
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
meni svaki put crnu uvale


ma da?uzas,kako to?kolko to kosta?
ja sam mislila da se to vise ne koristi.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:10   #26
Quote:
ancatdubh kaže: Pogledaj post


ma da?uzas,kako to?kolko to kosta?
ja sam mislila da se to vise ne koristi.
ne plaćam ja već HZZO

Zadnje uređivanje coolinesay : 12.03.2010. at 12:15.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:34   #27
Amalgamske plombe su izvor konstantnih, odnosno kroničnih problema. Dokazali su da živa iz tih plombi isparava u mozak. Meni je to sasvim dovoljno da ih obilazim u širokom luku. Zamjena takvih plombi je isto problematična ako se to ne zna raditi. Pri skidanju amalgama budu puna usta žive i to može dovesti do jako ozbiljnih trovanja.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:42   #28
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Amalgamske plombe su izvor konstantnih, odnosno kroničnih problema. Dokazali su da živa iz tih plombi isparava u mozak. Meni je to sasvim dovoljno da ih obilazim u širokom luku. Zamjena takvih plombi je isto problematična ako se to ne zna raditi. Pri skidanju amalgama budu puna usta žive i to može dovesti do jako ozbiljnih trovanja.
tko je dokazao? gdje je objavljeno? koji su dokazi? otkud ti ta informacija?
oprosti, ali ovo tvoje 'dokazali su' mi ništa ne znači bez odgovora na ova pitanja. sve što ovdje pišete je jednako onome 'rekla - kazala' dok ne iznesete malo jače argumente.

btw, moj dečko nema ni jednu amalgamsku plombu pa opet ima tegobe sve koje ste tu naveli. toliko o tome.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:52   #29
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
tko je dokazao? gdje je objavljeno? koji su dokazi? otkud ti ta informacija?
oprosti, ali ovo tvoje 'dokazali su' mi ništa ne znači bez odgovora na ova pitanja. sve što ovdje pišete je jednako onome 'rekla - kazala' dok ne iznesete malo jače argumente.

btw, moj dečko nema ni jednu amalgamsku plombu pa opet ima tegobe sve koje ste tu naveli. toliko o tome.
Nemam ti namjeru ništa dokazivati. Ako te zanima, na netu ćeš naći više nego dovoljno dokaza. U međuvremenu, nitko ti ne brani da i dalje krcaš živu po ustima i slijepo vjeruješ da je njena ogromna toksičnost na čudesan način netragom nestala. Ili da probaš s kurare-otrovom? Možda je i on za nešto dobar?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:54   #30
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
žalosno da na televiziji sve češće vidim "krezube" ljude koji daju neki kratki interviju ili dolaze na htz/super talent... ma ima da ti se zgadi večera kad to vidiš!!!
ali para se ima za auto, traktor, frizera, mobitel, cugu, cigarete...pa šta će ti zubi kad imaš gel u frizuri.

na žalost
Svaka čast, dobro si to rekao.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:59   #31
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Nemam ti namjeru ništa dokazivati. Ako te zanima, na netu ćeš naći više nego dovoljno dokaza. U međuvremenu, nitko ti ne brani da i dalje krcaš živu po ustima i slijepo vjeruješ da je njena ogromna toksičnost na čudesan način netragom nestala. Ili da probaš s kurare-otrovom? Možda je i on za nešto dobar?
gle, ne možeš širiti okolo neke informacije ako ne postaviš valjan argument. samo to hoću reći. a ako si već našao na net-u 'dokaze' onda je ispravno da ih sam i nalijepiš ovdje. razumiješ?

tako i ja mogu reći da je konzumiranje rotkvica toksično i mogu napisati 'dokazano je'... ovako ljude zbunjuješ. mene recimo niste uspjeli uvjeriti u točnost ovih informacija o amalgamu a možda je zaista jako opasan i možda bi mi bilo pametno da to izvadim kod zubarice.
a možda je to sa amalgamom i marketinsški trik kojim se žele progurati noviji, skuplji proizvodi na tržištu a takve sam tvrdnje isto imala priliku naći na internetu.
znači, ja vas ne uvjeravam u suprotno, niti vas pobijam, samo me zanima točnost onog što navodite. ja sam surfala i tražila o amalgamu ali nisam našla nikakve 'dokaze' za sada već samo 'priče' kao i ovdje. bez uvrede.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 16:06   #32
ja sam prije 5 dana zamjenila zadnju amalgamsku plombu i neznam dal imam kakvih posljedica od nestrucnog rukovanja busilicom

..neznam dal nestrucno vadjenje po nekima ima veze s mojim ukocenjem vrata po prvi put u zivotu danas..ko penzic se osjecam..

ako netko zna nek napise kako bi se strucno trebala vadit ta amalgamska plomba?
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 16:23   #33
http://search.mercola.com/Results.aspx?k=amalgam

Ovdje piše sve što je potrebno.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 09:34   #34
...

Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
gle, ne možeš širiti okolo neke informacije ako ne postaviš valjan argument. samo to hoću reći. a ako si već našao na net-u 'dokaze' onda je ispravno da ih sam i nalijepiš ovdje. razumiješ?

tako i ja mogu reći da je konzumiranje rotkvica toksično i mogu napisati 'dokazano je'... ovako ljude zbunjuješ. mene recimo niste uspjeli uvjeriti u točnost ovih informacija o amalgamu a možda je zaista jako opasan i možda bi mi bilo pametno da to izvadim kod zubarice.
a možda je to sa amalgamom i marketinsški trik kojim se žele progurati noviji, skuplji proizvodi na tržištu a takve sam tvrdnje isto imala priliku naći na internetu.
znači, ja vas ne uvjeravam u suprotno, niti vas pobijam, samo me zanima točnost onog što navodite. ja sam surfala i tražila o amalgamu ali nisam našla nikakve 'dokaze' za sada već samo 'priče' kao i ovdje. bez uvrede.
ti lijepo dokaži da amalgam nije otrovam pa ćemo svi stavljati crne plombe!!!
nije samo to šta je otrovan jer se sastoji od žive nego i ružno izgleda a jedina prednost mu je šta je jeftin i zato ide preko osiguranja. mora da imaš puna usta crnih plombi ili radis sa amalgamom pa ga braniš na sve strane a istina je da je otrovan!!!
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:23   #35
tvrdnju dokazuje onaj koji je iznosi.
ako kazes da je nesto dokazano, daj neke reference, ne mozes reci nesto je tako, a neka drugi dokazu da nije.
tako se ne vodi normalan, kulturan i argumentiran dijalog.

a svi vi koji imate neke zdravstvene probleme, pa ste sad brze-bolje pozurili okriviti zivu u zubima za sva zla ovog svijeta, jeste li pomislili na to da mozda posjetite lijecnika?

Quote:
Kaspper kaže: Pogledaj post
Ja isto imam oko 7 crnih plombi već godinama. Mogu reći da mi je imunitet slab, naravno svake zime sam prehlađen, prije obavezno gnojna angina, sada samo blaže upale. Imam problema i s disanjem jer mi je nos tokom cijele godine poluzačepljen kao da sam prehlađen a nisam, općenito oči mi suze i koža oko vanjskih kutova očiju i usana mi je tamnija i osjetljivija što nevidim kod drugih ljudi.Kao dijete bio sam anemičan, i onda sam imao te plombe.Imam i manjka kila za svoje godine jer nemam apetita, slabo jedem, a ponekad imam i mučnine kad senalazim u nekoj stresnoj situaciji. Jel bi to moglo biti posljedica trovanja živom, izravno ili neizravno, iz amalgama, pošto imam tih 7-8 plombi? Ja bih to povadio ali ne znam je li potrebno...
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 13:12   #36
pametnome su dosta činjenice

Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
tvrdnju dokazuje onaj koji je iznosi.
ako kazes da je nesto dokazano, daj neke reference, ne mozes reci nesto je tako, a neka drugi dokazu da nije.
tako se ne vodi normalan, kulturan i argumentiran dijalog.

a svi vi koji imate neke zdravstvene probleme, pa ste sad brze-bolje pozurili okriviti zivu u zubima za sva zla ovog svijeta, jeste li pomislili na to da mozda posjetite lijecnika?

ako nešto sadrži štetne tvari onda je to štetno...
evo linka...nije o amalgamu ali pametni će shvatiti zbog čega sam ga naveo
http://danas.net.hr/znanost/page/201...6/0280006.html
radi se o teflonu(tave) odlazi u prošlost jer...pogodite...ima štetne tvari koje se unose u organizam...ALI AMALGAM JE "ZDRAV".

"Američka agencija za zaštitu okoliša (EPA) 2005. zaključila je da je PFOA vjerojatno kancerogena. EPA je zatim vodila sudski proces protiv DuPonta jer je kompanija prikrivala rezultate studija koje su upućivale na štetnost PFOA-e. Nakon plaćenih 16,5 milijuna odštete, DuPont je pristao na sporazum koji njega i još 7 američkih tvrtki obvezuje da do 2015. u potpunosti promijene tehnologiju proizvodnje teflona, navodi Jutarnji."

izgleda da će ljudi shvatiti da je amalgam štetan tek kad netko dobi sudski spor...

zar ti treba dokaz da je amalgam ružan??? bijeli zub i crna plomba?!
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:08   #37
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
ako nešto sadrži štetne tvari onda je to štetno...
evo linka...nije o amalgamu ali pametni će shvatiti zbog čega sam ga naveo
http://danas.net.hr/znanost/page/201...6/0280006.html
radi se o teflonu(tave) odlazi u prošlost jer...pogodite...ima štetne tvari koje se unose u organizam...ALI AMALGAM JE "ZDRAV".

"Američka agencija za zaštitu okoliša (EPA) 2005. zaključila je da je PFOA vjerojatno kancerogena. EPA je zatim vodila sudski proces protiv DuPonta jer je kompanija prikrivala rezultate studija koje su upućivale na štetnost PFOA-e. Nakon plaćenih 16,5 milijuna odštete, DuPont je pristao na sporazum koji njega i još 7 američkih tvrtki obvezuje da do 2015. u potpunosti promijene tehnologiju proizvodnje teflona, navodi Jutarnji."

izgleda da će ljudi shvatiti da je amalgam štetan tek kad netko dobi sudski spor...

zar ti treba dokaz da je amalgam ružan??? bijeli zub i crna plomba?!
cuj, vjerojatno kancerogen nije isto sto i kancerogen. a osim toga, sudska presuda ne mora znaciti da je nesto doista tako, zakoni i propisi su jedno, a kemija i medicina nesto sasvim drugo.

a od kada je ruzan=otrovan???
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 07:12   #38
...

Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
cuj, vjerojatno kancerogen nije isto sto i kancerogen. a osim toga, sudska presuda ne mora znaciti da je nesto doista tako, zakoni i propisi su jedno, a kemija i medicina nesto sasvim drugo.

a od kada je ruzan=otrovan???
...naveo sam da je:
1. amalgam otrovan
2. da je ružno vidjeti bijeli zub sa crnom plombom

...onaj koji ne vjeruje da je amalgam štetan ne može poreći da ružno izgleda crna plomba na bijelom zubu...

ma živio ti meni crnim plombama...
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 07:35   #39
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
...naveo sam da je:
1. amalgam otrovan
2. da je ružno vidjeti bijeli zub sa crnom plombom

...onaj koji ne vjeruje da je amalgam štetan ne može poreći da ružno izgleda crna plomba na bijelom zubu...

ma živio ti meni crnim plombama...
isto tako ružno izgleda kada netko ima umjetnu nogu pa opet takve umjetne noge pomažu onima koji nemaju noge.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 10:57   #40
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
isto tako ružno izgleda kada netko ima umjetnu nogu pa opet takve umjetne noge pomažu onima koji nemaju noge.
koje li usporedbe???
pa nije to isto!!!!
kod plomba se može birati da li hoćeš crnu ili bijelu...
da bijelac ima umjetnu nogu crne boje e to je usporedba...sigurno ga nebi smetalo...

ne kužim te zašto toliko pokušavaš svima "utubiti" da su crne plombe ovo i ono... jednostavno imaju štetne tvari koje se otpuštaju u organizam i ružno izgledaju i točka. to je moje osobno mišljenje a koliko vidim većina ljudi se brine za svoje zdravlje i paze na izgled.
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.