Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 10:46   #41
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kao što sam ti i rekao na drugoj temi, najveći problem je kaj se radi o starom autu.

Za drugo je rekao dobro kolega, pročitaj temu. Nije clio napamet spomenut, već zbog dCi motora.

Smatra se da dCi od 02-04 su s problematičnom delphi VT pumpom. Ja imam jednog takvog sa skoro 300 tkm, nemam problema. One pumpe koje su bile za riknuti , riknule su zadnjih 15 godina, tako da taj problem nebi uzimao kao nesto relevantno.

Općenito, za Megane 2 se smatra da je facelift nakon 2006. godine poprilično dobar auto, a s obzirom da nisu puno skuplji od modela prije Fl, razmisli ipak vidjeti nekog iz 2006 godine ili mlađeg.

Osobno bi, da sad kupujem auto za tu lovu bi sigurno gledao Renault. Kod nas je standardno povoljniji od njemačke konkurencije, a iz osobnog iskustva nemam zamjerki na Renault iz 2003. kojeg većinu vremena vozim.
Nemam ni ja,zasad. Kupio sam ga prije 10 dana. Trosi jako malo,bas malo. Svidja mi se komfor unutra,dosta je prostran/sirok. Jedini problem sad koji se pojavio je da ne sprica tekucinu za stakla,a napunio sam spremnik. Negdje sam cuo da bi to trebalo propuhati da radi. Jel to moze biti?
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:50   #42
O kojem dCi - ju se radi? 60 ili 74kw?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:07   #43
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
O kojem dCi - ju se radi? 60 ili 74kw?
60 kw
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:09   #44
Dobar izbor, puno sretnih km s Meganeom.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:14   #45
Thumbs up

Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Dobar izbor, puno sretnih km s Meganeom.
Hvala. Vidim u knjizici servisa da je mijenjana pumpa goriva. Ovo sa tekucinom za stakla se moze rijesiti propuhivanjem?
Swansynt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:17   #46
Ako je mijenjana pumpa i to je još dokumentirano, onda nema nikakvih problema kao što je prije napisao kolega. A za ovo vezano za špricanje stakla ne bih znao...
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:35   #47
Renault Megane 3 1.5 dci 2009 velika potrošnja

Večer nadam se da sam na dobrom mjestu kupio sam prije nekih tri tjedna renaulta megana 3 2009 godinu 1.5 dci 110 konja sa 193000 km auto je jako dobar i zbilja ide i zadovoljan sam s njim samo što sam skužio da mi troši oko 7 litara računalo mi kaže 6.9 litara i na tome stoji kada se vozim dnevno radim
15 km do posla imam 7km govorim o prosjeku a i u ta tri tjedna sam već natočio 400 kn u njega pa ako netko ima kakva saznanja jer po forumima vidim od korisnika da taj motor prosječno troši 5.5l pa bio bih zahvalan da mi netko kaže do čega bi bila ta veća potrošnja i da s autom nisam još išao na servis tek sam ovaj tjedan naručen pa sam i to napomenuo mehaničaru hvala unaprijed
Cezarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:55   #48
Ako je zg gradska voznja i malo ga stisces.. da normalna je potrosnja.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:14   #49
Renault Megane 3 1.5 dci 2009 velika potrošnja

ja sam kod Kutine i ima radova na cesti na tom potezu pa pretpostavljam da i to utječe na potrošnju uglavnom ne vozim se u komadu više od tih 7 km hvala ti na odgovoru još ću eventualno vidjet šta mehaničar kaže da mi i on nešt potvrdi
Cezarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:32   #50
Rekao bih normalna potrosnja. Provozaj ga malo dalje, mora trositi 5 litara.
__________________
GO
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:50   #51
Quote:
Cezarich kaže: Pogledaj post
Večer nadam se da sam na dobrom mjestu kupio sam prije nekih tri tjedna renaulta megana 3 2009 godinu 1.5 dci 110 konja sa 193000 km auto je jako dobar i zbilja ide i zadovoljan sam s njim samo što sam skužio da mi troši oko 7 litara računalo mi kaže 6.9 litara i na tome stoji kada se vozim dnevno radim
15 km do posla imam 7km govorim o prosjeku a i u ta tri tjedna sam već natočio 400 kn u njega pa ako netko ima kakva saznanja jer po forumima vidim od korisnika da taj motor prosječno troši 5.5l pa bio bih zahvalan da mi netko kaže do čega bi bila ta veća potrošnja i da s autom nisam još išao na servis tek sam ovaj tjedan naručen pa sam i to napomenuo mehaničaru hvala unaprijed
Quote:
Cezarich kaže: Pogledaj post
ja sam kod Kutine i ima radova na cesti na tom potezu pa pretpostavljam da i to utječe na potrošnju uglavnom ne vozim se u komadu više od tih 7 km hvala ti na odgovoru još ću eventualno vidjet šta mehaničar kaže da mi i on nešt potvrdi
Prevelika mi je to potrošnja.

Mi imamo Grandtour. Po Ogulinu lokalna vožnja do max 5.5. po Zagrebu meni je znao popiti do 7, al po fest gužvama i najgorim dijelovima za voziti, klima i nikakva štednja na gasu.

Koja ti je prosječna brzina na toj ruti? Imaš na BC tu informaciju
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:55   #52
Meni BC laže jako, pokazuje pol litre-litru manje nego doista troši.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:18   #53
Meni je na Cliu tu negdje, možda koji deci razlike ovisno o režimu vožnje.

Na Meganeu nisam nikad mjerio po metodi od čepa do čepa, al ovo s BC mi je otprilike odgovaralo natočenom.

Velim, čini mi se da je neprecizan više u gradskoj vožnji s dosta stajanja.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:23   #54
Mislim da je samo meni neprecizan, tj. da meni nešto ne štima. I nitko nema pojma što ne štima.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:08   #55
Renault Megane 3 1.5 dci 2009 velika potrošnja

Prosječna brzina na računalu mi piše nekih 31 km/h to mi se čini netočno kad se ja vozim oko 60,70 na toj relaciji ima nekih radova na cesti pa se tom dionicom nekih 2km vozim oko 50 km/h zaboravio sam napomenut da imam nekih 5 semafora kad dođem u grad i automatska klima mi je stalno uključena al mi se svejedno nekak puno čini
Cezarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:17   #56
Quote:
Cezarich kaže: Pogledaj post
Prosječna brzina na računalu mi piše nekih 31 km/h to mi se čini netočno kad se ja vozim oko 60,70 na toj relaciji ima nekih radova na cesti pa se tom dionicom nekih 2km vozim oko 50 km/h zaboravio sam napomenut da imam nekih 5 semafora kad dođem u grad al mi se svejedno nekak puno čini
prosječna brzina otkad? u zadnjih 20km ili duzi period?
lientery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:25   #57
Quote:
Cezarich kaže: Pogledaj post
Prosječna brzina na računalu mi piše nekih 31 km/h to mi se čini netočno kad se ja vozim oko 60,70 na toj relaciji ima nekih radova na cesti pa se tom dionicom nekih 2km vozim oko 50 km/h zaboravio sam napomenut da imam nekih 5 semafora kad dođem u grad i automatska klima mi je stalno uključena al mi se svejedno nekak puno čini
Za te informacije mi se potrošnja čini prevelika.
Koji je uzorak, koliko si dosad napravio km s autom?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:47   #58
Renault Megane 3 1.5 dci 2009 velika potrošnja

Napravio sam nekih 500 km u ovih mjesec dana kako ga imam dakle u Zagrebu kupljen auto u Sesvetama natočeno odmah 200 kuna jer je bio na rezervi,tjedan dana sam se vozio na posao uključujući put iz ZG nakon tih 8 dana u Popovači tankao nekih 230 kn to je bilo 30.09 evo do sad još nisam točio još imam dva ona polja kontrolka samo što se ne upali resetirao sam neki dan putno računalo pa nemogu reć točno koliko sam napravio od zadnjeg točenja a što se tiče prosječne brzine stalno mi pokazuje oko 30 do 35 km/h

evo jedna slikica sa diska
https://drive.google.com/open?id=0B-...GxnWjJia0MwOUE
Cezarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:35   #59
Ne znam, ove Sesvete ne djeluju obećavajuće. Uzimam da je vožnja po Ogulinu usporediva, prosječna brzina je isto negdje i naš je tu na 5.5
Po Zagrebu mi nije pio ko tvoj.

Resetiraj BC, natankaj pa prati još malo. Ako se ne smanji, potraži za pocetak majstora s dijagnostikom
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:54   #60
Renault Megane 3 1.5 dci 2009 velika potrošnja

Ma auto je kupljen u Sesvetama ja živim kod Kutine odnosno u Kutinu putujem na posao sad čekam servis nek mehaničar pogleda do čega je to hvala svejedno na nekim informacijama
Cezarich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.