Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2013., 18:54   #2061
Hvala Cathie!
Aerin, držim fige! Neka ovaj drugi pokušaj bude i zadnji!
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 12:41   #2062
Pozdrav drage moje,
nisam dugo nista pisala jer prakticki nisam imala sto. Dakle, da podsjetim, los spermiogram, kod mene manje vise sve ok, u 9 bili na konzultacijama kod dr. V sa gotovo svim nalazima ( napravila ih privatno), tada dr predlaze ucinti Hsg do kraja 2013, u 3/2014 inseminaciju, u 9/2014 ivf. Nadam se da cu bar obavit Hsg ovaj mj, ako ne, najvjerovatnije se javljam u Zg, privatno, kod dr. Lucingera. Znam, da nede nis preko noci, al ovo je preeesporo. Kad smo saznali za problem bilo je ljeto, sad ce Bozic, pa skijanja, pa Uskrs. Isto tako, moj tsh je veci od 2.5, nije mi spomenuto da to treba bit nize, sama sam odlucila otic endokrinologu jer sam sigurna da bi na iducem pregledu bilo, joj tsh vam visok, morate to rjesit, vidimo se 2015
Malo sam ljuta, proci ce me.
Pozdrav svima, ne odustajte, pisite vasa iskustva! Pusa
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 12:55   #2063
hej LaneLOIS

ja sam kod dr.M, meni se malo razvuklo, ali tu je činjenica da je ljeto bilo pa se sve uspori, godišnji i to, a i moja krivica jer se ne prestajem nadati da će nam uspjeti prirodno.. pa kao nema žurbe.. ovaj ciklus bila na HSSGu, pa smo rekli da ćemo se najvjerojatnije u 1.mjesecu dogovoriti za inseminaciju.. a ja se još nadam da će se u međuvremenu nešto uloviti.
dijagnoze nema, i mm i ja dosad što smo napravili, svi nalazi su ok ..
Sad kroz koji dan bi trebala dobiti M, ako ne dođe do kraja tjedna, radim test.. Ako dođe, trebala bi ponoviti malo nalaze briseva i hormona i ući spremna u 1.mjesec

koji si dc? kad ćeš se probati naručiti za HSSG?
jesi bila ili tek ideš kod endokrinologa?

Znam da ide sporo, kad se tako lako sve pomakne za mjesec dana, neka nešto nedostaje, i "propadne" mjesec.. Uvijek se nešto čeka, ili nalazi ili termin ili štoveć.. Treba se oboružati živcima
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:34   #2064
Draga LaneLois ne ide presporo sad cu ti kopirati moj post koji sam neki dan napisala..ne odustaj jos od Rijeke molim te..
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:36   #2065
MPO u KBC Rijeka

Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Ovako.. Konzultacije 3.12.2012. i odmah dobila terapiju 3mj duphastoneima jer imam krvarenja prije M

U 4omj sam se morala javiti za hssg ali je dr vidio lijepi folikul i pustio jos taj mj da pokusavamo. U 5om pripreme za hssg, a u 6om hssg.

Dogovor je bio da cemo u 7om ici na ciljane al dr.V to vise nije spomenuo, a nisam ni ja i tako je ostao dogovor za konzultacije u 9om.

U 9om je dr.V poceo raditi tek oko 15og i tako nam je 9i propao ali smo prvu IUI odradili u 10om i zbog utrogestana je taj ciklus trajao 39 dana a inace su mi ciklusi od 28 dana i jos je ovulacija bila tek 22dc..u glavnom sve mi se nesto izbrkalo.

U 11om sam dosla na folikulometriju 7dc i folikul je bio vec velik, a mi smo taj dan isli na put i dogovor je bio javiti se nakon puta..Naravno O je bila ranije i u 11om nismo napravili IUI

Eto danas ko da je krenula M ili ce sutra pa cu zvati humanu

Meni je iskreno to sve jako brzo proslo i nije kriv dr.V niti se kod njega ide sporo nego eto i kod mene i kod muza je sve kao ok al ocito nesto nije..pogotovo ta moja krvarenja.. Ovaj mj imam spotting svaki ili svaki drugi, treci dan od 11dc danas sam 25dc ili 1dc ne znam jos
Evo LaneLois procitaj ovo.. Tvoja 3mj do hssg-a su stvarno nista naspram mojih skoro 7mj
Napravi briseve i SE odmah kad dobijes M (jer ne smije bi stariji nalaz od 15 dana) zovi prvi dan ciklusa i naruci se, dr.V je do badnjaka tamo

Ja imam hashimoto i moj TSH je i sa kontrolom endo uvijek bio oko 5 dok sama nisam uzela terapiju u svoje ruke zato polako..
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:41   #2066
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Draga LaneLois ne ide presporo sad cu ti kopirati moj post koji sam neki dan napisala..ne odustaj jos od Rijeke molim te..
Potpisujem Aerin! Ovdje nisam javila, po ako niste vidjele na drugoj temi... Moja beta prekjučer - 7588.0, na 19 dnt! Išla odmah i na humanu javit. Sestra me naručila za 24.12. na prvi ultrazvuk, došla sestra S i moj dr. M. čestitati, taman su završili s transferom. Kaže mi dr. M.: Evo vam lijepo iznenađenje za Sv. Nikolu!
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:43   #2067
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage moje,
nisam dugo nista pisala jer prakticki nisam imala sto. Dakle, da podsjetim, los spermiogram, kod mene manje vise sve ok, u 9 bili na konzultacijama kod dr. V sa gotovo svim nalazima ( napravila ih privatno), tada dr predlaze ucinti Hsg do kraja 2013, u 3/2014 inseminaciju, u 9/2014 ivf. Nadam se da cu bar obavit Hsg ovaj mj, ako ne, najvjerovatnije se javljam u Zg, privatno, kod dr. Lucingera. Znam, da nede nis preko noci, al ovo je preeesporo. Kad smo saznali za problem bilo je ljeto, sad ce Bozic, pa skijanja, pa Uskrs. Isto tako, moj tsh je veci od 2.5, nije mi spomenuto da to treba bit nize, sama sam odlucila otic endokrinologu jer sam sigurna da bi na iducem pregledu bilo, joj tsh vam visok, morate to rjesit, vidimo se 2015
Malo sam ljuta, proci ce me.
Pozdrav svima, ne odustajte, pisite vasa iskustva! Pusa
mi smo isto bili na konzultacijama sredinom devetog mjeseca i meni je dr M rekao da već idući ciklus dođem na hssg.Budući sam u 10 mjesecu bila na putovanju sama sam odgodila za 11 mjesec..Ubacio me odmah i meni je rekao da već u siječnju idemo na inseminaciju..Čudno mi je malo zašto je tebi rekao tek u 3. mjesecu inseminacija,a u rujnu ivf..Pa to je 9 mjeseci od sada?!Nije valjda da je kod dr V. tolika navala pa da nema mjesta do ožujka niti za inseminaciju?Meni je tsh točno 2.5 i dr kaže da je to ok.u biti mislim da oni baš ne obraćaju pažnju na nalaze štitnjače jer je meni taj nalaz malo bolje pogledao tek kada sam mu rekla da mislim da je tsh previsok za mpo..
Ne znam koliko imaš godina kada ti se tako jako žuri,ali možda ti nije loše prije nego kreneš privatno ipak pokušati u kbc-u..možda da pokušaš pitati za početak zašto toliko moraš čekati..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:46   #2068
Quote:
Vagalica kaže: Pogledaj post
Potpisujem Aerin! Ovdje nisam javila, po ako niste vidjele na drugoj temi... Moja beta prekjučer - 7588.0, na 19 dnt! Išla odmah i na humanu javit. Sestra me naručila za 24.12. na prvi ultrazvuk, došla sestra S i moj dr. M. čestitati, taman su završili s transferom. Kaže mi dr. M.: Evo vam lijepo iznenađenje za Sv. Nikolu!
ipak je došla roda skupa sa svetim nikolom) čestitke od srca!!
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 16:31   #2069
Vagalica cestitaaam ipak je dosao Sv. Nikola
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 18:02   #2070
Hvala puno curke!
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 19:58   #2071
Ej,
iduci tjedan bi trebao bit moj Hsg. Imam sve frisko, vidjet cemo. Necu tak lako odustat od Rijeke, al razmatram i druge opcije. Imam 33 godine, strah me da ne natucem 40 s njegovim tempom Koliko vi godina imate?
Endokrincu idem u prvom mj, ponavljam kompletno hormone stitnjace. Ici cu na VV, tamo radi endokrinac koji je inace involviran u ivf na VV, valjda nes zna. Naime, kako sam obradu napravila privatno, kad su vidjeli tsh od 3.65, odmah mi dali recept za Euthyrox od 25. Dr V nije komentirao moj tsh, a ja bila prestrasena i nisan ga se sjetila pitat.
Pozz, javim vam jesam li sto obavila:-
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 23:00   #2072
ja ću 32 za 2 mjeseca tako da smo u istoj kaši..Ja sam u srpnju kada smo napravili prvi spermiogram sa užasnim rezultatima dobila pravi panični napad i nisam znala kamo da krenem i šta ću prije..u tom trenutku sam zažalila svu svoju višegodišnju komociju i odgađanje djeteta..i imam užasnu averziju prema državnim bolnicama i sve što mogu obavljam privatno..Ali otkako sam bila na konzultacijama jednim pa drugim ful sam se smirila i totalno imam neki pozitivan osjećaj da ćemo tamo uspjeti...nadam se samo da me neće početi zavlačiti jer stvarno ne vidim razloga...ono čega se najviše bojim je da mi folikuli budu prazni kod punkcije ili da folikul prsne prerano pa da ne mogu napraviti inseminaciju pa da propadne pokušaj bez da su išta i napravili..a pogotovo me toga strah ako budem išla privatno i platila..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 00:01   #2073
Ej, isti nam je bio srpanj Bila sam u totalnoj komi nakon nalaza s- grama, 2.4 mil, drugi nalaz puuno bolji 13.5 mil. Kakav je vas?
Uglavnom, nekak dosla k sebi, reko bar ih ima, neki nemaju ni jedan spermic i bili su dobre pokretljivosti. I tak u pozitivi krecem radit onu gomilu nalaza i poslije toga, zapravo nis se ne pokrece. Na konzultacijama kod dr V bila sam tak zbunjena, pola tog ga nisam pitala. Jbg sad. Valjda ce se opet pokrenut stvari.
Moja frendica ide kod Lucija, bila je jednom na folikulometriji na neki blagdan. Naravno postupak je skup, nije joj jos urodilo plodom.
Jos cu se strpit, al ak nece bit nekog moovinga, odoh dalje.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 00:18   #2074
u pa s-gram vam je sad skoro normalan..pa riješit ćete vi to već i kod kuće dok čekate postupak
nama je prvi put bilo 6,4 mil,a sad u studenom 11 mil..nije nešto,ali je bolje nego prije i sada barem možemo pokušati s inseminacijom..po starom nalazu nije bilo moguće..a koliko sam vitamina pokupovala morala bih nekoga tužiti da nije bilo pomaka..
A gledaj,vi ustvari niti niste mogli se još pomaknuti jer s-gram se obnavlja svaka 3 mjeseca tako da je to trebalo svakako odčekati..razgovaraj otvoreno s doktorom na idućim konzultacijama.pa meni je doktor rekao da je sve stvar dogovora i da je on tu da nama pomogne..i da ne moramo uopće na inseminaciju ako nećemo..Pitaj ga zašto morate čekati toliko mjeseci dok drugi dolaze na red za inseminaciju odmah nakon hssg-a..Ja bih ga pitala.I pitati ću ako se desi..Pa plaćamo zdravstveno godinama,pa valjda ne moramo odmah pljunuti 15.000kn za privatni postupak..
Ja sam privatno mislila ako bude trebalo u beta plus kliniku..jer obzirom da rade cijeli dan,a ne samo ujutro imam osjećaj da bih se lakše organizirala..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:29   #2075
sada mi je lanelois stavila bubu u uho s tom štitnjačom...meni je u biti tsh 4.20, skroz sam zaboravila da je tako visok..a i prolaktin mi je nešto povišen..Da li neka od vas ima iskustva s takvim nalazima tj da li vam je zbog toga odgođena inseminacija ili ivf? Jer ću poluditi ako dođem u 1. mjesecu i kaže mi da to moram riješiti.pogotovo što sam mu s tim nalazima došla odmah na prve konzultacije i pogotovo mu pokazala nalaze štitnjače..Možda su bile prvekonzultacije pa nije ništa govorio jer kao to ionako nije još ništa važno?
Znači što oni naprave kada im donesete svu dokumentaciju na zadnje konzultacije neposredno pred postupak?Da li rade probleme ako nije sve ok??
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 02:45   #2076
Ej, pisem postove, a oni nestaju Nes krivo radim.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 02:50   #2077
Uglavnom, htjela sam napisat, da ocito u Ri ne obadaju previse paznje na te stitnjace. Vidi moj slucaj, ni tebi nisu nis rekli. Valjda je to stav od klinike do klinike. Da smo na Duhu, bile bi 100% pod terapijom. Cinjenica jest da su smjernice da tsh mora bit manji od 2 i pol za ivf.
Bila si 2 puta tam, reko bi ti covjek nesto valjda, da to rijesis.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 02:59   #2078
Ja nisam htjela odmah pocet sljokat lijek sto su mi privatnici dali, pogotovo jer dr V nije nis rekao. Gledao je nalaze, komentirao je samo AMH koji je malkice povisen, kaze da je bolje tak nego da je nizi.
Uglavnom danas sam ga zvala za dalje. Moram priznat da je bio neugodan na telefonu. To me sokiralo jer on slovi za dragog i dobrog. Nemam srece s njim, najprije puzev protokol za moju neplodnost, sad ga i iritiram.
Jedno pitanje, jel se moze hsg radit usred menge? Sta ne posline zadnjeg dana?
Vjerojatno ovaj mj uzimam pauzu od svega jer sam iscijedjena od sveg tog, a nije jos ni pocelo
Kissi, cujemo se.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 09:08   #2079
Ja imam hipotierozu hashimoto i dr.V uopce nije reagirao na to. Rekao je da stitnjacu rjesavam sa svojom endo a kad sam vadila spolne hormone, moj gin mi uopce nije trazio TSH niti je to netko tamo primjetio.

Hsg se radi na pocetku ciklusa dok obavezno stane krv kako ti ju ne bi ustrcali nazad u maternicu i jajovode (kaze moj dr da bi tek onda bilo problema) i prije ovulacije da ne bi bilo slucajno trudnoce al naj bolje je suzdrzavati se od odnosa tih par dana. Obicno se hsg radi od 8-11dc ovisi o ciklusu.
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 10:21   #2080
malo mi je čudno da u kbc-u uopće ne obraćaju pozornost na štitnjaču.Njima je očito sve u redu ako su nalazi unutar referentnih vrijednosti..Jer i dr Vlastelić mi je kada sam privatno bila kod njega rekao da je to u redu..Ali ako svugdje piše da mora biti tsh do 2 valjda u tome nešto ima..Ići ću ja privatno na pregled kod endokrinologa pa pokušati iskamčiti neku terapiju..Glupo mi je dr previše piliti s time kada mi je već rekao da je ok da ne ispadne da mu se petljam u posao i da ga učim jer to nitko ne voli

Lane-hssg rade od 8-10 dc.Prije ne zbog menstruacije, a kasnije ne zbog eventualne trudnoće..A naručiti će te onaj od ta 3 dana kada tvoj dr radi. Jesi se naručila na hssg?
Na koji broj si zvala dr V?Meni je dr M rekao da zovem ako šta trebam,ali na koji broj?Da li zovem sestru pa me ona prespaja ili ima neki direktni broj?

I moj ti je savjet da ne uzimaš nikakvu pauzu zbog nezadovoljstva dosadašnjim tijekom stvari nego se prebaci kod dr M. To što sve cure hvale dr V i govore da je divan i krasan nije dovoljno da ostaneš kod njega ako tebi ne odgovara.Jer doktor koji ti ne odgovara samo povećava ovaj stres i igru živaca koja nas čeka u narednom periodu.
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.