Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2012., 10:04   #61
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Neki se, pak, diče potpunim nerazumijevanjem pročitanoga kao da se radi o herojskom djelu, a ne o osobnom sramoćenju .

Umjesto da se kukavički zaklanješ iza "nekih", imaj petlje pa reci tko je to toliki idiot da bi "mislio da se sva djeca i odrasli moraju ponašati po jednom obrascu" - ali, potkrijepi svoj hrabti zaključak quotanjima u kojima taj "neki" idiot takvo što tvrdi.



Ako dijete odradi cijeli prvi razred a da ne zna kako mu se zove učiteljica, da: netko je zajebao u svom dijelu posla.
Nisi ti jedini za kalupe. Zato te nisam citirala. A ne bih nikada ni u snu rekla da si idiot ili bilo tko drugi tko voli obrasce.

I dalje mislim da nije važno kako se zove učiteljica. Možda dijete zna kakve oči ima učiteljica i možda mu je baš to važno. Zašto bi mu sa sedam-osam godina bilo važno što i većini? Praktično je to znati, no ima vremena naučiti kad mu postane važno. Znaju li svi roditelji kako se zove dječji zubar, liječnik, prvi susjed, školski pedagog, ravnatelj škole koju dijete pohađa, djetetovi prijatelji... Vjerojatno ne, bilo bi poželjno, no opet ne mislim da su glupi ili da su zakazali što to ne znaju.

Tomu što dijete ne zna kako se zove učiteljica nasmijala sam se kao svakom dječjem biseru. Slatko je i simpatično.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:20   #62
Ali to dijete provodi s tom učiteljicom dobar dio dana. I meni nije simpatično da ne zna kako se zove "teta" s kojom boravi 5 dana u tjednu i to pola dana.
Simpatično mi je recimo kada ja fulam u kraju prezimena razrednice pa me moja mala ispravi.
Evo ja znam večinu podataka koje si navela. Pa bilo bi blesavo da ne znam ime djetetovog zubara, šk. doktora..ostalo znam jer me interesiralo a i samo dijete kada ima neke radionice s knjižničarkom, pedagogom spomene barem ime ako ne i prezime.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:29   #63
Jutros smo, molim lijepo, na putu do škole, naučile

I onda pred školom;

a kako ti se zove učiteljica iz engleskog?

...pa Teacher!

o živote
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:32   #64
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Jutros smo, molim lijepo, na putu do škole, naučile

I onda pred školom;

a kako ti se zove učiteljica iz engleskog?

...pa Teacher!

o živote
Isuse kako sam se sada ja glasno smijala
Nemoj se ljutiti ali stvarno si me od srca nasmijala tako da mi ovaj loš dan izgleda bolje.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 11:54   #65
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Nisi ti jedini za kalupe. Zato te nisam citirala. A ne bih nikada ni u snu rekla da si idiot ili bilo tko drugi tko voli obrasce.
Toliko toga ne razumiješ da čovjek ne zna odakle bi počeo. Zapravo, čovjek ne zna ni bi li uopće počeo - napisat ću ovo radi nekih trećih očiju koje možda požele pročitati, a onda je u obostranom najboljem interesu da se stavimo na ignore.

Ne znam što bi rekla u snu - znam što si napisala: "Neki ovdje misle da se sva djeca pa i odrasli moraju ponašati po jednom obrascu. "

Ja sam danas na putu do posla slušao Cashov "Hurt". Sjajna pjesma. Ja volim Casha. Ali, onoga tko iz te činjenice zaključi da ja mislim da svi moraju slušati Casha, smatrao bih... blago rečeno, neobičnim, baš kao i onoga koji bi fakat smatrao da svi moraju slušati Casha.

"Smatranje" da se sva djeca, pa i odrasli moraju ponašati po jednom obrascu je u svojoj osnovi idiotski i fašistoidno. Pripisivanjem takvog smatranja meni (sasvim mi je svejedno je li to samo meni ili ne samo meni), svrstala si me u fašistoidne idiote - to smatram uvredom.

Najsmješnije od svega: nisi mogla temeljitije ne razumjeti sve što pišem - odakle ti osebujan zaključak da sam "za kalupe" i da "volim kalupe"? Ako se referiraš na susjednu temu, to samo znači da ni tamo nisi shvatila koji je moj temeljni problem s "borcima protiv ukalupljivanja": činjenica da najveći dio njih u rukama, kao oruđe za brobu protiv kalupa, drži - kalupe. Ružičaste, ali kalupe.
Quote:
Znaju li svi roditelji kako se zove dječji zubar, liječnik, prvi susjed, školski pedagog, ravnatelj škole koju dijete pohađa, djetetovi prijatelji...
Kakve veze imaju ove osobe s nekim tko s djetetom provodi nekoliko sati dnevno cijelu nastavnu godinu?

BTW, smije li učiteljica na kraju prvog razreda ne znati imena svojih učenika?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 13:19   #66
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Jutros smo, molim lijepo, na putu do škole, naučile

I onda pred školom;

a kako ti se zove učiteljica iz engleskog?

...pa Teacher!

o živote
A nije ti jednostavnije jednostavno o učiteljici govoriti kao o učiteljici Petri, i teacher Tanji?

Meni je učiteljica Petra uvijek i oduvijek bila učiteljica Petra, kad sam doma pričala o njoj, i zato sam joj i znala ime. Za maestre i tičerice koje su bile maestre i tičerice nisam nikad imala najblažeg pojma kako se zovu.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
BTW, smije li učiteljica na kraju prvog razreda ne znati imena svojih učenika?
Da se djeca učiteljicama obraćaju imenom, savršeno sumnjam da do kraja prvog tjedna ijedno dijete ne bi znalo učiteljičino ime.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 16:45   #67
Možda ali možda je razlog što moja kći zna sva imena je to kada se netko predstavlja sluša. Pisala sam već na drugim temama da je dobar slušatelj koji gradivo za sada savladava najviše kroz slušanje na satu. Doma kada je pitam - jednostavno zna.
Naravno s vremenom će trebati i više od samog slušanja. Moja mala recimo promjenila samo ove šk.godine 4 učitelja engleskog jezika i svakom je znala ime. Zna imena i drugih učitelja koji su razredi kraj njih, ma ne samo imena nego kao prave trač babe znaju koja je jako stroga, koja ima više tolerancije..ma sve oni podjele među sobom.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 20:14   #68
Ja očajno loše pamtim imena. Ali da godinu dana slušam nečije ime svaki dan, a ne samo titulu, zapamtila bih.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 21:56   #69
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Jutros smo, molim lijepo, na putu do škole, naučile

I onda pred školom;

a kako ti se zove učiteljica iz engleskog?

...pa Teacher!

o živote
I ovo mi je slatko. Dijete možda može zapamtiti sva ta silna imena likova iz crtića, ne da mu se misliti o imenima učiteljica. Kad im to bude važno, zapamtit će i to. Moja je znala sve pokemone, sa svim njihovim osobinama, a nije mogla savladati PiD u trećem razredu. Sve je pitanje važnosti i prioriteta. Danas identificira svakog važnog renesansnog kipara, slikara, arhitekta i njihova djela. Mislim da zna nabrojiti otprilike dva nogometaša naše reprezentacije, ako i toliko. Je li zato glupa ili sam ja zakazala?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 22:17   #70
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja očajno loše pamtim imena. Ali da godinu dana slušam nečije ime svaki dan, a ne samo titulu, zapamtila bih.
eto iste smo po tome
Već sam se počela oslanjati na kćer - tipa potiho: kako se ono zove ovaj ili onaj, bruko moja
Mislim nije mi ni čudno što ne zapamtim jer tijekom dana kroz moju sobu procirkulira toliki broj ljudi da ne mogu - da ne poblesavim - jednostavno izbacim iz glave
To se ja tako tješim a ne da sam lagano dementna
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 08:35   #71
Molim lijepo bez daljnjeg trolanja - zamolila sam da se mene stavi kao začetnika ove teme. Oni koji su kažnjeni slobodno se mogu žaliti. Svakako stojim iza svojih odluka.

Zadnje uređivanje Ribež : 12.06.2012. at 22:35.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 00:36   #72
Ljudi pomagajte! Idem u 2.srednje i sutra imam roditeljski sastanak, a nakupilo mi se oko 5 jedinica i sad ne znam dal da kazem svojima ili ne za roditeljski? Jer znam da ce vikat na mene i to a htjela bi im reci da se vise te neugodnosti rijesim..sto da radim? Molim vas pomozite
petrunel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 06:37   #73
Nakupilo ti se oko 5 jedinica?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 09:11   #74
Quote:
petrunel kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte! Idem u 2.srednje i sutra imam roditeljski sastanak, a nakupilo mi se oko 5 jedinica i sad ne znam dal da kazem svojima ili ne za roditeljski? Jer znam da ce vikat na mene i to a htjela bi im reci da se vise te neugodnosti rijesim..sto da radim? Molim vas pomozite


Reci im za roditeljski, i za jedinice.
Sigurno neće biti oduševljeni, ni reći bravo.
Obaveza roditelja je dolazak na roditeljske, a ako im zatajiš ispast će još neugodnije i za tebe i za njih.
Za ostalo znaš i sama-knjigu u ruke.

Mi imamo e-imenik pa se izostanci i ocjene ne mogu zatajiti pred roditeljem, a sustav ga isti dan obavijesti kad je dijete izostalo iz škole.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 10:34   #75
Osobno mi je gore dozivjeti da mi dijete ne kaze za losu ocjenu nego losa ocjena, jer mi je to pokazatelj da ja nesto ne radim kako treba!Doprijeti do svog djeteta najvaznija mi je stvar u zivotu, ne samo u segmentu skole vec na svim poljima. Zato sam sretna kada me moja kcer nazove poslije sata da se pohvali, ali i da javi losu ocjenu. Zelim biti prva osoba kojoj ce istresti sve sta joj je na dusi. Ocjena se moze ispraviti, ali rupa u odnosima roditelj -dijete tesko.
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:50   #76
Quote:
petrunel kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte! Idem u 2.srednje i sutra imam roditeljski sastanak, a nakupilo mi se oko 5 jedinica i sad ne znam dal da kazem svojima ili ne za roditeljski? Jer znam da ce vikat na mene i to a htjela bi im reci da se vise te neugodnosti rijesim..sto da radim? Molim vas pomozite
obavezno reci,gle da si im govorila odmah za ocjene sad ne bi bila u toj situaciji reći ili ne!
a ovo oko 5 je prije 7 ha ?
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 10:45   #77
Iskreno,moja djeca mi uvijek kažu koju ocjenu dobiju. a i ako ne kažu,imam ja svojih veza koje me obavijeste
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:26   #78
Moji klinci imaju isprintane "stranice indentične školskom dnevniku" i tu upisuju ocjene koje dobiju, + i - iz zadaća...
Kad idem na informacije ponesem list i usporedim - još se nije dogodilo da sam lošu ocjenu trebala ja nadopisati, uglavnom se radi o dopisivanju 5 koje su dobili iz zalaganj, a da im to ptrofesor nije ni rekao...
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:57   #79
...

blago vama, ja pak imam drugi problem - inteligentno i pametno dijete ali totalno zaigrano! danas dobila 3 iz prirode jer nije mogla citati pitanja jer je razmisljala o odmoru.
inace je 1 razred pa se ne zamaram, ali uopce jos nije spremna za skolu. a punh 7 je imala kad je krenula. svaki dan zica ici s lutkicom u skolu. uopce jos ne kuzi da je u skoli. sve joj je jos zeka peka
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 10:14   #80
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Osobno mi je gore dozivjeti da mi dijete ne kaze za losu ocjenu nego losa ocjena, jer mi je to pokazatelj da ja nesto ne radim kako treba!Doprijeti do svog djeteta najvaznija mi je stvar u zivotu, ne samo u segmentu skole vec na svim poljima. Zato sam sretna kada me moja kcer nazove poslije sata da se pohvali, ali i da javi losu ocjenu. Zelim biti prva osoba kojoj ce istresti sve sta joj je na dusi. Ocjena se moze ispraviti, ali rupa u odnosima roditelj -dijete tesko.
Evo da malo oživim temu
Imam kčer koja ide u 8razred... totalno se slažem sa ovim postom
Mene moja kčer isto zove kad dobije ocijenu iz škole da mi je kaže, inače prolazi sa 4 što je za mene dobro, mogla bi i sa 5, ali.... eee.... Ali ne forsiram, rekla sam, bitno je da upiše četverogodišnju školu, tako da može dalje na fax, kad god. ALI.... ovako, .... dok ja držim čvrsto uzde, ona uči, zalaže se, piše zadače, ne zaboravlja ništa za u školu i sve je ok, čim se ja malo opustim, ona hvata krivine, ne uči, zaboravlja zadaće, ... to se ne odnosi samo na školu, zanimljivo je, da ja točno znam kada ona popusti u školi... čim je ona ljenčina u kući, znam da je i popustila u školi, recimo... ako nikako ne čisti sobu, a govorim joj svaki dan da je očisti i to traje sedmicu dana i na kraju kada puknem, ona očisti... I takve slične situacije. Stvarno imamo dobar odnos, sve mi govori (naravno tinejđeri imaju i tajne i to je normalno) recimo , fizika joj ne ide i kaže mi kada dobije 1 i ja oko toga ne dramim, jer ako ne ide, ne ide, sad u osmom razredu malo i matematika šepa, niti tu ne radim dramu, jer je uči i trudi se, Bože moj nisu svi za sve.
Osim nje imam sina od 3ipo godine i uskoro moram roditi za mjesec dana, e... tu dolazi do malog problema, jer neda mi se stalno da držim te uzde, da ne bi ona popustila, želim nekad da to bude malo i opuštenije, a da se ona i sama pogura naprijed, vjerovatno je tako, jer je počeo pubrtet, pa je i zbunjena, kao što smo i mi bili u tim godinama.
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.