Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 14:11   #41
Ne bih rekla da je "nije mi sjeo/la" neka glupa izlika.
Ne mogu se svi svima sviđati.
Neki ljudi ne sjednu i gotovo. Ne jednom mi se dogodilo da sam nastavila odnos s osobom koja mi nije baš sjela, iako nisam znala zašto, i ti odnosi nisu baš najbolje završili. Mislim, nismo se poubijali vestern stajl, ali su to bili loši odnosi, s nelagodom, neugodom i sisali su energiju van.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:16   #42
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Ne vjerujem u pizdarije kao što je intuicija. To je čarobna riječ koja nas oslobađa bilo kakvog obrazlaganja i objašnjavanja. Ne kažem da ne postoji, ali nije baš tako maglovita i eterična kako se uzima.
moram se složiti s ovim. tako i ovo sve o "nesjedanju"; zapravo pretpostavljam da većina ljudi govori o intuiciji zato što nisu ni sami svjesni koji okidač je pokrenuo određena osjećanja prema nekoj (nepoznatoj) osobi, ali okidač postoji. ali nije dobar pokazatelj o tome kakva je STVARNO ta osoba, nego samo govori o tome što MI, kao suci, povezujemo s nekim negativnim osobinama. to može biti gesta rukom, način na koji osoba jede, smije se itd. ali realno, to ne znači ništa.
ILI, možda ZAISTA uspijevamo "uloviti" neke signale koji bi i mogli okarakterizirati nekoga (barem u nekoj uskoj zoni djelovanja) kao loše ljude, ali i dalje nismo svjesni što smo to točno "ulovili", primjetili točnije, pa to smatramo intuicijom. (ali ovo drugo smatram puno rjeđom pojavom nego ono prvo što sam navela jer jako je malo individua koje uspijevaju vidjeti više nego prosjek ljudi)
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:17   #43
Quote:
šmizly kaže: Pogledaj post
ako mi na prvu neko ne sidne,al ono,doslovno u prvih 5minuta,neće mi sist nikako...neznam zašto,kako,jel intuicija il šta,al još niti jednom mi se nije desilo da mi je prvi njuh bia pogrešan..
čak u skoro svakom slučaju ''dam priliku'',i kod nekog znam pomislit da sam pogrješila,al na zadnju se ispostavi da mi je prvi osjećaj bia točan

isto je i kad mi se na prvu osoba svidi,mada recimo se ponaša debilno il štajaznam nekako šta bi trebalo pobudit negativne emocije u meni..ako mi je na prvu ''sila'' jako je teško da se to 'poruši' i uglavnom i tu budem u pravu
Većim dijelom potpisujem.

5 minuta je najčešće i više nego dovoljno za skužiti tko ti paše a tko ne. Bar da se eliminiraju oni koji mi ekstremno ne pašu.

Znači: Nije mi lega = ne paše mi čak ni za par riječi uz kavu.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:21   #44
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u pizdarije kao što je intuicija. To je čarobna riječ koja nas oslobađa bilo kakvog obrazlaganja i objašnjavanja. Ne kažem da ne postoji, ali nije baš tako maglovita i eterična kako se uzima.
Ne znam kako bi, osim intuicijom, mogla objasniti to sto mi se netko koga nikad prije nisam vidjela jednostavno nije svidio aka ''nije mi sjeo'', buduci da u tom prvom upoznavanju covjek vrlo tesko moze nesto reci, napraviti da ti se bas zamjeri jer se radi o prvom upoznavanju preko nekoga (bilo zajednickog znanca, bilo zajednickog cilja koji nas veze) u kojem su ljudi prilicno suzdrzani.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:26   #45
Možebit se nećete složiti sa mnom, no evo još jedne perspektive.

Dojam o ljudima je stav, s emocijom kao najvažnijom ("najtvrdokornijom") komponentnom. Kada netko na nas ostavi dojam, pozitivan ili negativan - edit: i to onako, u želucu, bez nekog racionalnog pokrića (jer su to uglavnom kategorije kada o dojmovima govorimo) - druge ćemo informacije (ne zato što smo zli i nevaljali i naopaki i svakakvi, nego zato što većinom tako funkcioniramo), "ugrađivati" u taj dojam na način da ćemo mrrrvicu više važnosti pridati onim informacijama koje se slažu s prvim dojmom, s (ne)sjedanjem. Tako je jednostavnije, ne moramo previše razmišljati niti se dovoditi u situacije diskrepancije kada nam se dojmovi i informacije "tuku" (jer, nedajbože da nismo u pravu ).
Uglavnom, ono što hoću reći jest da (osim u ekstremnim slučajevima da nam netko "ne sjedne" i ispostavi se da je serijski ubojica) da kasnija iskustva vćinom opravdavaju, a ne potvrđuju prvi dojam.

I tako... :trkelj:

Imam i ja ljude koji mi nisu sjeli
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:27   #46
Čuj nevjeruje u intuiciju
A daj molim te a što je drugo? Osoba koju po prvi put upoznavam i ne znam ništa o njoj..
__________________
Yes, I have a dirty mind and I refuse to clean it!! :)
mIšIca:P is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:30   #47
mene također ne vara intuicija...tko mi i ne sjedne na prvu dajem mu priliku da 'ispravi' taj prvi dojam, no to se nikad ne dogodi...

ali evo za kakve ljude mogu definitivno reći da mi 'ne sjedaju' i bez ikakvog razgovora s njima, to su ljudi koji ne znaju pozdraviti, bilo da su mutavi, bilo da su uobraženi...tu mislim na susjede ili radne kolege koji samo onako spuste glavu kad prolaze kraj drugih u svom okruženje, takvi likovi mi nikada neće biti jasni...primjerice imam susjede na svom katu - muž uvijek lijepo pozdravi, nešto kratko-kurtoazno i porazgovara, dok mu je žena zadnja mutavica koji bi ti radije dala 1000 kn nego te pozdravila, čini mi se...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:30   #48
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Ne znam kako bi, osim intuicijom, mogla objasniti to sto mi se netko koga nikad prije nisam vidjela jednostavno nije svidio aka ''nije mi sjeo''
Nesvjesnom statistikom.

Nešto na tom čovjeku koga nikad prije nisi srela (a što se vidi odmah nakon sretanja) podsjeća na ljude koje jesi nekad sretala. To "nešto" onda pali alarme, a da ti baš i nije jasno kako/zašto...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:33   #49
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
....
ILI, možda ZAISTA uspijevamo "uloviti" neke signale koji bi i mogli okarakterizirati nekoga (barem u nekoj uskoj zoni djelovanja) kao loše ljude, ali i dalje nismo svjesni što smo to točno "ulovili", primjetili točnije, pa to smatramo intuicijom. (ali ovo drugo smatram puno rjeđom pojavom nego ono prvo što sam navela jer jako je malo individua koje uspijevaju vidjeti više nego prosjek ljudi)
uopće nije nužno da se radi o lošoj osobi, po bilo kojem kriteriju
dovoljno je da energija, kojom ta osoba zrači, nije kompatibilna s mojom energijom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:34   #50
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Možebit se nećete složiti sa mnom, no evo još jedne perspektive.

Dojam o ljudima je stav, s emocijom kao najvažnijom ("najtvrdokornijom") komponentnom.
Imam dojam da je ono što slijedi nakon ove gore točke nešto što ima smisla, al nikako da mi sjedne. Trudim se jebemu, već treći put čitam, al ne ide. Negdje neki zarez ili edit ili zagrada viška i ne ide. Ne sjeda i ne mogu nikako pročitati tu rečenicu i shvatiti što u njoj piše

A stvarno sam dojma da ne piše niš loše
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:37   #51
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
uopće nije nužno da se radi o lošoj osobi, po bilo kojem kriteriju
dovoljno je da energija, kojom ta osoba zrači, nije kompatibilna s mojom energijom
da, ovo je drugi par rukava. imam i ja primjere da mi neki ljudi nisu sjeli jednosatvno mi ne paše mimika njihovog lica, njhov način govora, njihova energija, kao što si i sama napisala, međutim svjesna sam da naša kompatibilnost na prvu nije mjerodavna za sve odnose, tj. da neki koji mi nisu sjeli, savršeno sjedaju drugima. i da, kad mi netko sjedne odmah, najčešće mogu razviti dobar odnos s njima, sve ide nekako spontano i "samo od sebe"

moj odgovor se ticao upisa gdje forumaši tvrde da mogu prepoznati lošu osobu bez da s njom praktički išta progovore, bez da ju znaju itd.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:40   #52
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
....
moj odgovor se ticao upisa gdje forumaši tvrde da mogu prepoznati lošu osobu bez da s njom praktički išta progovore, bez da ju znaju itd.
pa da, na to sam se i ja referirala
samo ne mislim da je ta osoba loša po nekim ustaljenim, općim kriterijima nego je loša za mene
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:41   #53
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
.
ILI, možda ZAISTA uspijevamo "uloviti" neke signale koji bi i mogli okarakterizirati nekoga (barem u nekoj uskoj zoni djelovanja) kao loše ljude,
Kod mene se rijetko radilo o tome da ta ili taj koji mi ''nisu sjeli'' su zapravo losi ljudi, picke od ljudi, zli, jednostavno mi nisu sjeli. Zbog neceg. Najcesce neceg u sto nisam mogla uprijeti prstom.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nesvjesnom statistikom.

Nešto na tom čovjeku koga nikad prije nisi srela (a što se vidi odmah nakon sretanja) podsjeća na ljude koje jesi nekad sretala. To "nešto" onda pali alarme, a da ti baš i nije jasno kako/zašto...
To si sad izmislio?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:48   #54
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
To si sad izmislio?
Ne, zapravo je to uobičajeno obrazloženje "nije mi sjeo" pa čak i "sjeo mi je na prvu" ponašanja. Halo efekt oli tako nešto.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:05   #55
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Kod mene se rijetko radilo o tome da ta ili taj koji mi ''nisu sjeli'' su zapravo losi ljudi, picke od ljudi, zli, jednostavno mi nisu sjeli. Zbog neceg. Najcesce neceg u sto nisam mogla uprijeti prstom.
Upravo tako. Štaviše, dešavalo mi se da zapravo mogu objektivno reći da to nisu loši ljudi, da su sasvim OK, ali jednostavno postoji nešto što ometa komunikaciju.

Imala sam jednu takvu koleginicu. Mislila sam da možemo biti bliske jer mi je ostavila odličan utisak kad smo se upoznale. Normalna, pametna, komunikativna, sa sličnim interesovanjima. Ali ubrzo se uspostavilo da to jednostavno nije to i da ne možemo izgraditi neki odnos. Nije mi sela. Nisam ni ja njoj. Pokušaji komunikacije se vremenom postali mučenje.
A ništa mi loše nije uradila.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:10   #56
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Imam dojam da je ono što slijedi nakon ove gore točke nešto što ima smisla, al nikako da mi sjedne. Trudim se jebemu, već treći put čitam, al ne ide. Negdje neki zarez ili edit ili zagrada viška i ne ide. Ne sjeda i ne mogu nikako pročitati tu rečenicu i shvatiti što u njoj piše

A stvarno sam dojma da ne piše niš loše
Oprosti, ja sad nisam ubrala s kojom ti rečenicom imaš problem. Ili ti je cijeli post problematičan?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:13   #57
Moram priznat da ni meni nije jasno što si Rozi htjela reći.

Sve u svemu, mislim da sam već više od jednom pisala kako sam u stanju nakon 3 minute razgovora osjetiti da li je moguće da se zaljubim u muškarca s kojim razgovaram.
Jednako tako, mogu osjetiti da mi netko ne odgovara.

Kako se to zove, intuicija, osjećaj, nemam pojma.
Nije mi ni bitno, bitno je da me do sad nije prevarilo.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:22   #58
ja sam razumjela što je rozi tila reći.
a vi nisteeeee

edit: jel moram i dokazat?
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:28   #59
Marko upozna Marinu sa svojim prijateljem Marijem.
Mario na prvu Marini ne sjedne, onako, ne zna zašto, fin, ošišan, ispeglan, učtiv, student treće godine prava, ali nešto nije kako treba. Marina to osjeti "u želucu".
Mario kasnije na nekoj od kava spomene kako je onomad skoro doživio automobilsku nesreću jer mu je na prigradskoj cesti srna iskočila pred Mercedes.
Marina ne pomisli "aaaw, doveo se u opasnost radi živine, kako je drag taj Mario", nego "mhm, Mario divlja mečkom, tatin sin, nije pokupio srnu samo zato što bi mu ista razbila šajbu", održavajući (nehotice) i dalje prvi dojam o Mariju.
Otprilike, jel


A onda nakon nekog vremena Marko Marinu i Marija zatekne u klinču na stražnjem sjedištu mečke i shvati da je Marina prljava lažljiva kuraba, ali to je već neka druga priča

I disklejmer: to nije kod svih tako. Izneseno nije jedina i univerzalna Istina. I tako dalje.

Zadnje uređivanje Almost Rosey : 09.01.2013. at 15:45.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:39   #60
Oli nemate niti jedno drugo žeMsko ime za primjer???

Meni nekad netko sjedne, al kad se digne, brate mili čudo jedno!
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.