Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2015., 20:41   #21
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
ne razumijem ja te jadne muškarce koji ostanu u čudu što im je cura/žena zatrudnila, a prakticirali su nezaštićene odnose. ili su glupi ili se prave glupi.
A što kad cura tvrdi da pije antibeby pilule,a zapravo ih ne pije ili namjerno preskače...Koji dečko to zaista provjerava?!
A mnoge ne znaju i da pilule s alkoholom i sl ne funkcioniraju baš najbolje...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 21:16   #22
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Dečko mi je rekao za priznanje frenda koji je htio zadržati curu, ona nije provjeravala kondome, on ih je bušio, ugl veselo Ali mislim da mu i nije uspjelo, makar nisam čula veselu vijest kasnije.

Nije ni ovaj baš to direktno priznao, već je bio pijan i pričao o puknutim kondomima, i kao ne mora ona to znati. Ona, inače, koliko znam tad nije htjela djecu, ne znam je,li to značilo zapravo s njim, ili ikad, ili samo jednostavno tad..
I'm shocked
to je prvi i vjerojatno jedini takav slučaj za kojeg sam čula
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
A što kad cura tvrdi da pije antibeby pilule,a zapravo ih ne pije ili namjerno preskače...Koji dečko to zaista provjerava?!
A mnoge ne znaju i da pilule s alkoholom i sl ne funkcioniraju baš najbolje...
ok, onda se ne prave glupi, nego su glupi
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 21:29   #23
Na žalost ima i glupih i 'glupih' ali eto...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 21:54   #24
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
A što kad cura tvrdi da pije antibeby pilule,a zapravo ih ne pije ili namjerno preskače...Koji dečko to zaista provjerava?!
A mnoge ne znaju i da pilule s alkoholom i sl ne funkcioniraju baš najbolje...
evo, ne znam što bih rekla. ja sam u vezi (tj. sad u braku) punoj poštovanja i povjerenja i ne mogu ni zamisliti da bih lagala mužu o tako nečemu.
ako cure to rade da bi zadržale dečke, natjerale ih na brak i sl., sretno im bilo.
i njima i njihovim muževima.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 23:04   #25
Ja sam sigurna da toga ima,pog tamo gdje je neki interes u pitanju i kod starijih žena a ne samo mladih 'naivnih' cura...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 23:09   #26
ima, ima! znam i ja za takve slučajeve.

mojoj šogorici se "desilo". ona je, eto, mislila kak nemre ostati trudna jer su joj mjesečnice neredovite, pa ima ciste, pa su se već nekoliko puta prije zaigrali i niš se nije desilo i tak... "desilo" se i drugoj, al ne znam cijelu priču osim da su bilo kratko zajedno. čini mi se da je alkohol bio u igri.
a i to kaj ste već pisale: oni koji zaista ne žele ti će se i potruditi da se ne desi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:40   #27
evo moja trudnoća je bila neplanirana. bar u tom trenutku.

bila je planirana prije.

mm i ja smo pokušavali skoro 3 godine i nismo uspjeli iako se sve činilo ok. onda je mm ostao bez posla pa smo odustali. i onda mi je jedan ciklus ovulacija bila ranije i nismo koristili nikakvu kontracepciju. skoro sam u nesvjest pala kad sam vidjela pozitivan test.
kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:37   #28
Kod mene obje trudnoće neplanirane.

Prvi put: Bila sam godinama na Dianama zbog PCOS-a. Muž, tadašnji dečko, i ja, htjeli smo zasnovati obitelj jednog dana. Rekla sam mu za svoje probleme i da mi je dosta ginekologa reklo da ću teško ostati prirodnim putem u udrugom stanju, on mi je ispričao da su i njemu rekli da će imati problema postati tata zbog operirane varikokele i loših rezultata poslije. Na rutinskom pregledu kod ginekologa, nađena mi je velika vodena cista. Doktorica je rekla da nije normalno da mi se pod Dianama stvaraju ciste i da se trebm malo odmoriti od njih. Kući sam razgovarala s mužem i on mi je predložio da, kad već jedno vrijeme neću biti na Dianma, iskoristim to vrijeme za uraditi folikulmetriju. Ideja mi se svidjela. Odmah sam se naručila za te preglede. Prvi pregled je bio obećavajući, drugi je bio s puno manje nade, a treći je pokazao beznadežnost, tj. doktorica je zaključila da neće doći do ovulacije i da, kad se definitivno odlučim za trudnoću, dođem ponovno jer postoje načini da mi se pomogne. S obzirom da ni mnestruaciju ne mogu imati, dala mi je dabroston i rekla da mi se menstruacijam ora pojaviti najkasnije za dva tjedna od zadnje popijene tablete. Muž i ja smo zaključili da bi nam bilo pametno seksati se bez ikakve zaštite pa možda za koju godinu (htjeli smo dijete za nekoliko godina) prevarimo prirodu i dođe do začeća. Seskali smo se dva dana od pregleda kad je doktorica zaključila da nem ogu ostati trudna bez pomoći lijekova, onda je muž otišao na put, i u ta dva dana smo napravili bebu. Doktorica nie mogla vjerovati, mi još manje.

Prije muža sam bila 7 godina u jednoj vezi i često sam odmarala od Diana. Štitili smo se samo metodom "vadi ga na vrijeme" jer sam ja kao uvijek znala da ne mogu lako začeti. I stvarno, eto, nisam. Otkako sam se 2012. skinula s Dianama, i s mužem sam se tako seksala. Ono, prvo dijete je čudo prirode, čuda se ne ponavljaju. No uglavnom se seksamo analno, eventualno sami početak bude vaginalni pa smo i s te strane bili dosta zaštićeni. U osmom mjesecu smo se poseksali jednom, Prvih pola mjeseca ja bila u očaju zbog bolesnog oca, drugo pola mjeseca on bio na putu, negdje između je pao valjda jedan jedini seks, kojem je samo uvetira bila vaginalna. Bingo! Ostadoh trudna.

Oboje djece neplanirano. Oboje djece voljeno.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 10:06   #29
Moji su nas troje začeli neplanirano sve.

Ono, već su bili u braku. Prvo je mama imala spontani, pa uskoro nakon spontanog ostala trudna ( mada se ne preporučuje to ), pa ostala trudna sa starijim bratom, pa on bio star 4, 5 mjeseci pa ostala trudna sa mnom, a s mlađim bratom kad je stariji imao 2 godine i nešto, a ja beba od nekih 13 mjeseci. Tak smo bili tri mala dripca odjednom. Stariji brat je stariji 13 mjeseci i nešto od mene, a ja 22 mjeseca od mlađeg brata. Za starijeg brata su bili sretni jer je bio muško ( mamin tata jedva ga dočekao budući da je imao dvije kćeri ) i jer je prije mama imala spontani, mene su "prihvatili", a za malog nisu baš bili pretjerano oduševljeni, ali danas ne bi mijenjali cijelu situaciju koliko god mučno im onda bilo. A kaj je najsmiješnije ginekolog joj je rekao nakon kaj smo mi već bili nešto veća djeca da nema pojma kako je ostala trudna uopće jer je imala problema s jajnicima. LOL.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 13:34   #30
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Moji su nas troje začeli neplanirano sve.

Ono, već su bili u braku. Prvo je mama imala spontani, pa uskoro nakon spontanog ostala trudna ( mada se ne preporučuje to ), pa ostala trudna sa starijim bratom, pa on bio star 4, 5 mjeseci pa ostala trudna sa mnom, a s mlađim bratom kad je stariji imao 2 godine i nešto, a ja beba od nekih 13 mjeseci. Tak smo bili tri mala dripca odjednom. Stariji brat je stariji 13 mjeseci i nešto od mene, a ja 22 mjeseca od mlađeg brata. Za starijeg brata su bili sretni jer je bio muško ( mamin tata jedva ga dočekao budući da je imao dvije kćeri ) i jer je prije mama imala spontani, mene su "prihvatili", a za malog nisu baš bili pretjerano oduševljeni, ali danas ne bi mijenjali cijelu situaciju koliko god mučno im onda bilo. A kaj je najsmiješnije ginekolog joj je rekao nakon kaj smo mi već bili nešto veća djeca da nema pojma kako je ostala trudna uopće jer je imala problema s jajnicima. LOL.
Meni je mama pričala kako joj je ginekolog rekao: Gospođo, vi da s muškarcem u gaćama spavate, vi biste ostali trudni.
Između brata i mene je razlika 2g i 8 mj, a između nas je izgubila jednu bebu s navršenih 6 mjeseci trudnoće i imala jedan abortus.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 14:51   #31
http://www.index.hr/lajk/poster/1516...je-palo-u-vodu
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 09:45   #32
Ovo što ste vi pisale i nije neki misterij, seksali ste se bez zaštite i zatrudnili. Ono što začuđuje su trudnoće koje su se (navodno) dogodile usprkos zaštiti. Još se nije pojavio netko s pričom da su koristili pilulu i kondom, i sad čekaju/imaju bebu..
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 10:12   #33
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Ovo što ste vi pisale i nije neki misterij, seksali ste se bez zaštite i zatrudnili. Ono što začuđuje su trudnoće koje su se (navodno) dogodile usprkos zaštiti. Još se nije pojavio netko s pričom da su koristili pilulu i kondom, i sad čekaju/imaju bebu..


Ako se i pojavi, onda se obično čim se uđe dublje u priču otkriju i detalji poput - pa dobro, nismo kondom stavljali baš odmah na početku, pa ponekad sam zaboravila/preskočila pilulu itd.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:49   #34
Moja prva trudnoća je bila neočekivana i neplanirana i skolska, a bome na drugu sam čekala punih 7 godina i trebala nam je pomoć MPO na kraju...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 01:38   #35
Neplanirana je po meni svaka u kojoj si poduzeo bilo što da ne dođe do začeća. Tko kaže da likovi koji se kunu u "vadi ga van" planiraju svoje dijete?

Ili kondom pukne, a ona će radije riskirat trudnoću nego popiti pilulu(zajebite forum, takvih je brat bratu +80%, čak i s neplaniranom djecom koja nemaju oca ponekad).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 13:28   #36
meni su s obzirom na ciste i svakakve cikluse (od 18-90 dana, stvarno nema nikakvoga reda ni pravila) doktori rekli da ćemo imati muž i ja problema kada budemo željeli dijete, i da će to na kraju vjerovatno morati biti pomoću MPO.

S druge strane, ako i imamo nezaštićene odnose ti odnosi nikada ne završe ejakulacijom u meni. Dakle ili kondom ili pull out metoda.

Tako da mogu reći da je naša beba neplanirana, možda i slučajna, ali dan kada sam saznala za njega bio je jedan od najljepših u mome životu!
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 13:42   #37
Unhappy

Quote:
Silk Spectre kaže: Pogledaj post
meni su s obzirom na ciste i svakakve cikluse (od 18-90 dana, stvarno nema nikakvoga reda ni pravila) doktori rekli da ćemo imati muž i ja problema kada budemo željeli dijete, i da će to na kraju vjerovatno morati biti pomoću MPO.

S druge strane, ako i imamo nezaštićene odnose ti odnosi nikada ne završe ejakulacijom u meni. Dakle ili kondom ili pull out metoda.

Tako da mogu reći da je naša beba neplanirana, možda i slučajna, ali dan kada sam saznala za njega bio je jedan od najljepših u mome životu!
Imamo slične priče

A mislim da smo baš planirale, trudile se, gledale one trakice, da bismo možda i završili na mpo ili bismo, u najboljem slučaju, dugo čekale na bebu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 13:47   #38
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Imamo slične priče

A mislim da smo baš planirale, trudile se, gledale one trakice, da bismo možda i završili na mpo ili bismo, u najboljem slučaju, dugo čekale na bebu.

Upravo tako!
Zato i je ovo bilo predivno iznenađenje, najviše zbog toga što se uopće nismo nadali ničemu
Ma najbolje je tako, opušteno.
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 16:44   #39
Moj muz radi vanka, kad je bio doma imala sam mengu i kad je dosao za dva mjeseca ja sam otkrila da sam trudna. Totalno neplanirano!!
nplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 17:22   #40
Evo jedne totalno školski "neplanirane"

Dakle, na kontracepcijskim pilulama sam od svoje 18 godine zbog policističnih jajnika. Sad imam 25 i apsolutno nikad mi se nije dogodilo da sam zaboravila popit ili da sam je popila u krivo vrijeme (btw po meni je krivo vrijeme i ako sat vremena zakasnim).

Imam alarm na mobu godinama, ekipa na faksu mi se obavezno smijala jer su znali da je to moj "anti-bebi" alarm kak su ga zvali, a ekipa na poslu zna da ću izaći sa sastanka (koliko god neprofesionalno bilo, ispričam se da idem na toalet) i popiti pilulu.


Ali nedavno mi je kasnila i kućni test je bio pozitivan. Popriličan šok. S obzirom na to da radim u dosta stresnom okružju, pričekala sam još dva dana i opet napravila test. Ista stvar.


Odlazak kod ginekologice je pokazao čudo, bebu od 4 mjeseca u trbuhu Dakle, ne da sam trudna, nego sam imala tkz. "lažne menge" tj. krvarenja koja inače nisu dobra kao što svi znate, ali kuc-kuc od stol, bebač se razvio normalno unatoč redovnom pijenju kontracepcije, unatoč tome što nisam pila folnu kiselinu i vitamine, mom poslu i svemu ostalome.

Bilo je smješno jer sam puno putovala, nikad nisam povraćala, nisam dobila na težini, nisam imala promjene raspoloženja niti neke trudničke želje. Ginekologica mi je rekla da budem sretna

Tako da, da, moj bebač je apsolutno ne planiran ali eto Spadam u onih 0,1% statistike koji je zatrudnio na pilulama.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.