Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 13:27   #41
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Kakve su to teorije zavjere? Brexit se dogodio zbog krive kalkulacije na strani Camerona i njegove stranke i nezadovoljstva britanske populacije. A Rusija nema nikakve veze s time.
A suglasnost Nijemaca prema EU, po istrazivackim institutima, nikad nije veca od kad se pitao narod. Aktualno po svim njemackim vijestima.

To nije smijesno, nego absurdno. Pune su im gace i boje se lancane reakcije. Narod u Njemackoj rezi sto u Njemackoj po njihovom "ustavom", (zabranili im ustav, nakon WW2 im, dozvolili "Grundgesetz", sto nesto znaci kao "temeljni zakon") nije dozvoljen referendum.

Trenutno je utrka drzave sama sa sobom, prije nego sto narod primjeti stvarnu situaciju. Ali se priblizavaju sve vecom brzinom...

Ova NATO-konferencija je samo zamagljivanje mozga. Vrijeme im istjece.
Ravell is offline  
Old 08.07.2016., 14:02   #42
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Kakve su to teorije zavjere? Brexit se dogodio zbog krive kalkulacije na strani Camerona i njegove stranke i nezadovoljstva britanske populacije. A Rusija nema nikakve veze s time.
Takve teorije zavjere potiču prije svega zapadni "demokratski" MSM...
Stric iz ozadja is offline  
Old 08.07.2016., 15:36   #43
Vec nekoliko tjedana puno prasine podize kontroverzni novi paket zakona protiv terorizma, mnogi ga smatraju protu-ustavnim, neznam o cemu sve je problem jer me ne zanima, vjerovatno sto povecava ulogu Big brothera u telekomunikacijama, a i kazne su dosta vece (nije toliko problem veca kazna, nego kako se brzo dobiva ststus terorista.)

Ali zanimljiv mi je financijski vidik zakona, ako je toliko golem....
Samo Ruska Posta predvidja, da ce joj za njezinih 42.000 ureda biti potrebno 8 mrd $ , kako bi sve tehnicki opremila da udovolji novi zakon.
Quote:
"Mail of Russia" according to preliminary estimates will require more than 0.5 trillion rubles for the equipment for performance of the requirements of the anti-terrorism package (the so-called "Spring package"), signed yesterday by Russian President Vladimir Putin. About TASS said the representative of the company.

"Spring package" from July 1, 2018, requires the postal operators to install x-ray, radioscopic installation, detectors, gas analysis and chemical equipment. According to the law, this measure will prevent the shipment of weapons, explosives and other prohibited items in mail parcels.
http://tass.ru/ekonomika/3439738

A 8 mrd$ nije mala para, recimo za Krimski most je vlada predvidila 3,5$, pa je navodno zbog nekih poteskoca u financiranju i isplatama gradjevinarima odgodila otvaranje mosta za jednu godinu (decembar 2018 => decembar 2019)
http://www.themoscowtimes.com/busine...ar/574523.html
lutnik is offline  
Old 08.07.2016., 17:07   #44
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Ehhh, Organicheko, stari ljudi koji su bitni, u medjuvremenu su umrli...
Ostali su neki zilavi primjerci s kamenjara koji vole prijetiti policijom ako npr. koristim aircon#Toshiba.

Naviru na moja vrata te prijete policijom, psuju, bas su ogavni u izricaju, takodje truju moje micice...

Prezirem ih iz dna duse...
onda kad ideš na plac malo s babama kaj prodaju, tu se dosta da izvuč, ja obično počnem kad platim robu "pa za te nofce nemrem kod todroiča ni na vrata prismrdit", malo po malo pa se razvije priča pa svakakvu narodnu mudrost izvučeš...


Quote:

Uzgajaju kupus u nelegalno osvojenim parcelama, naglasak im je primitivan, ne citaju, imaju ogromne televizore...

Sto vece seljacine- to veci TV screen...To je Hrvatska sada.
vrijeme je za kupit i oslobodit krdo zečeva
i jammer dvbt signala**
just for fun.

**utuživo pa rađe nemoj.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
ae, još bolje - 3 velika britanska investicijska fonda Standard Life, Aviva i M&G zamrzla isplatu nekretninskih sredstava - horor koji se ne može mjeriti s %+- javnog duga - a za neke ovdje - nevidljivi jednorog iz osme dimenzije.
http://www.telegraph.co.uk/business/...-of-the-finan/

dobro je rekao prorok Putin još 2012 - "mičite dečki pare iz stranih banaka - ne tvrdim da će vam zbilja zamrznut račune, ali tvrdim da ćete se najest govana dok dobijete pare natrag, ukoliko do toga dođe."
https://www.youtube.com/watch?v=XxCxgFuP8q0
viš dailymail ništ ne trubi o tome, ali ako to kolapsira barem ne buju sirotinju po indiji potapljali zbog hidrolelektrana. jerbo britanski pemzioneri vole ljetovat po kukuruzerima. jedno podpitanje: kako izvuč lovu iz drugog stupa, da se ne nađemo po redovima ko britanci...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 08.07.2016., 17:38   #45
kaj je sad ovo, jučer napišem da mi je deda završio na galiciji (1917) danas potkivač šalje vojsku?

Quote:
Kovač: Hrvatska šalje svoju vojsku na granicu s Rusijom Kovač vjeruje da će naši vojnici konstruktivno doprinijeti NATO snagama svojim sudjelovanjem. Svuda gdje smo prisutni sa svojom vojskom smo bili primjereni - kaže Kovač...
http://www.24sata.hr/news/kovac-hrva...rusijom-482248

idem uplatit neku lutriju.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 08.07.2016., 17:52   #46
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nego kad sam pomenu starce pade mi na pamet jedan detalj iz filma Whiskey Tango Foxtrot :
2006 marinci udjose u jedno avganistansko selo. Naredniku crncu gromadi od covjeka pod punom opremom prilazi jedan starcic i pita ga da li je rus. Prevodilac je preveo, narednik objasnjava da je amerikanac, da je dosao da ih oslobodi... Starcic se odgega do grupe straca i kaze: Rusi su sad crni.
bila negdje priča o razgovoru s nekim libijskim tjeračem deva/koza/ovaca, pitaju ga kaj misli o borbi gadafijevaca protiv demokrata. kaže deda: vojske idu lijevo desno i cereka se (da li je taj mogao svjedočit drugom ratu i našetavanju talijana pa britanaca pa nijemaca pa na kraju britanaca po libiji? ili je mislio na one poslijeratne...)

Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
I ja se volim druziti sa ljudima +80. Oduseve me kad sve sazmu u jednu recenicu i ubiju ko maljem. Jednostavno, cisto i direktno u sred srede, bez nepotrebnog filozofiranja.
Djed ti je u pravu; nije ciklican proces vec je spirala kao i mnoge stvari u prirodi.
deda je bio mudrac u selu, umro 1967. prije drugog rata se zakačio sa svima (i lijevima i desnima) jerbo je u prvom završio na galiciji, drugi deda se izvuko iz regrutacije nošenjem šunke komisiji. je taj bio mudriji?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 08.07.2016., 18:25   #47
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
kaj je sad ovo, jučer napišem da mi je deda završio na galiciji (1917) danas potkivač šalje vojsku?


http://www.24sata.hr/news/kovac-hrva...rusijom-482248

idem uplatit neku lutriju.
Tom kretenu potkivacu/nepotkovanom zabljem idiotu ( legenda o zabi koja je vidjela konja, pa digla nogicu) treba samo dati padobran i pusku, pa ga gurnuti iz aviona nogom u smezurano dupe - da se bori protiv ISIL-a...
S 3 km visine a direkt u pustinju u Siryi. Bez vode...Kreten imbecilni...

Nemam rijeci koliko mi se sve vise pocinje gaditi imbecilnost ove zemlje.
Cu, oni se pridruzuju borbi spram 'prijetnje od strane Rusije'.

Postat cete target, kreteni kretenski i robovi robovski koji pojma nemate o nicem...

Nasi politicari su direktno ratni zlocinci, jer ugrozavaju svojim sluganstvom opstojnost svih nas.

A bas sam se bila fino osjecala s micicama, i bez citanja lokalnih imbecilstina za jedan dan...

Organiceko, Vi ste krivi. Jer Vas citam...
agnaby14 is offline  
Old 08.07.2016., 18:42   #48
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
kaj je sad ovo, jučer napišem da mi je deda završio na galiciji (1917) danas potkivač šalje vojsku?


http://www.24sata.hr/news/kovac-hrva...rusijom-482248

idem uplatit neku lutriju.
čitam komentare ispod - veli lik: "Putin od straha pustija komarce na granicu."


ak ništ, drago mi je što narod kuži stvar.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 08.07.2016., 18:50   #49
pa dobro, mislim da smo i mi poslali nekoliko vojnika ali svi pa i rusi znaju, da su to vodonose, pa ne mijenja nista na stvari da ce 30. ovog mjeseca Putin doci k nama na prijateljsku posjetu..... ovdje se vec shvasaju (pecate) oni poklopci od kanalizacija na ulicama, gdje ce 'Vodja slobodnog svijeta' proci....
lutnik is offline  
Old 08.07.2016., 18:57   #50
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
pa dobro, mislim da smo i mi poslali nekoliko vojnika ali svi pa i rusi znaju, da su to vodonose, pa ne mijenja nista na stvari da ce 30. ovog mjeseca Putin doci k nama na prijateljsku posjetu..... ovdje se vec shvasaju (pecate) oni poklopci od kanalizacija na ulicama, gdje ce 'Vodja slobodnog svijeta' proci....
Zašto bi Putin dolazio u Sloveniju?
TheJudgement is offline  
Old 08.07.2016., 19:07   #51
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
deda je bio mudrac u selu, umro 1967. prije drugog rata se zakačio sa svima (i lijevima i desnima) jerbo je u prvom završio na galiciji, drugi deda se izvuko iz regrutacije nošenjem šunke komisiji. je taj bio mudriji?
Ne znam.
Ako si ih upoznao kad su ostarili valjda si sam zakljucio koji je mudriji. Neko se rodi mudar pa vremenom zaglupi i posenili, nekoga zivotne muke ucine mudrim. generalnog pravila nema.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
...jedno podpitanje: kako izvuč lovu iz drugog stupa, da se ne nađemo po redovima ko britanci...
Ovo je mudrost.
Nije mudrost u samom pitanju koliko u blagovremenosti njegovog postavljanja.
Na zalost ne mogu ti pomoci posto mi ovde nismo toliko napredni da imamo 2. i 3. stup. Imamo PIO-MIO za koji znamo da ce islacivatio penzije jos koju godinu dok bude para, a onda ce biti "ko vam je kriv sto ste se rodili u pogresno vrijeme".


Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post

ovo boldano; nikad nisu ni imali namjeru napasti Iran.
To i ja tvrdim.
Sjeti se da su nekoliko godina "osovinu zla" zauzimali S. Koreja, Iran i Kuba. Retorika NATO generala je bila slicna kao sadasnja protiv Rusije.
Zanimljivi su mi forumasi koji vade statistike ko koliko oruzja ima i ozbiljno razmatraju mogucnosti napada. Od toga nema nista.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Muljanje na n-tu.
Mislim je to samo bio gong koji je objavio početak nove runde sveopćeg preslagivanja jer su neposredno nakon toga svi izašli iz ormara: Kina, Turska pa čak i Izrael.
Jeste zapocelo eksponencijano muljanje koje ce samo ubrzavati. Samo uvijek kad nastupi velika muljacina u svijetu narodi Balkana najebu. Meni treba Slavko koji ce reci: "Pazi Mirko metak" pa da se sagnem i kazem "Hvala Slavko". (mladju nece skontai o cemu pricam, ali nema veze).
Oni koji imaju lovu u 2. stupu mogli su procitati "pazi metak" i imaju vremena da se sagnu.
tihobl is offline  
Old 08.07.2016., 19:11   #52
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zašto bi Putin dolazio u Sloveniju?
1916 godine umrlo je par stotina ruskih zarobljenika na planini Vrsic kad su gradili cestu i prezivjeli zarobljenici postavili su tamo rusku kapelicu. Sad vec decenijama krajem jula izvede se rusko-slovenska zajednicka pocast, ponekad je to bio samo ruski ambasador, mozda pokoji partriarh i neki ruski vojni hor, ponekad i neki visi duznosnik. Lani je tako dosao Medvedev, a sad ce Putin posto se obeljezava okruglih 100 godina.
lutnik is offline  
Old 08.07.2016., 19:15   #53
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zašto bi Putin dolazio u Sloveniju?
Opkoljava Hrvatsku.
Bio je u Srbiji, Madarskoj i Italiji, a sad stize u Sloveniju.
Znas kako kazu Slovenci: nas i Rusa 200 miliona.
tihobl is offline  
Old 08.07.2016., 19:27   #54
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post

Oni koji imaju lovu u 2. stupu mogli su procitati "pazi metak" i imaju vremena da se sagnu.

Dzabe citanje jer kod nas nema povlacenja dok se ne ispune uvjeti za mirovinu.
AndrejX is offline  
Old 08.07.2016., 19:30   #55
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Nasi politicari su direktno ratni zlocinci, jer ugrozavaju svojim sluganstvom opstojnost svih nas.

A bas sam se bila fino osjecala s micicama, i bez citanja lokalnih imbecilstina za jedan dan...

Organiceko, Vi ste krivi. Jer Vas citam...
kriv kaj sam živ.

budimo realni dok je z pantovčaka pričala o uspravnici ofce su blejale bit čemo energetski neovisni, a kad ono opet štit između rusije i zapadnog ubermesa.
povijest se opet rimuje. sumnjam da 99% blejitelja pred dnevnicima išta kuži.

jedna prigodna, ofca teoretičar zavjera:
http://funnyasduck.net/post/5738
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 08.07.2016., 19:42   #56
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
kaj je sad ovo, jučer napišem da mi je deda završio na galiciji (1917) danas potkivač šalje vojsku?


http://www.24sata.hr/news/kovac-hrva...rusijom-482248

idem uplatit neku lutriju.
Koja smijurija od države je Hrvatska.


Xperia Z5 via Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 08.07.2016., 19:46   #57
za političare osim uvjerenja o nekažnjavanju treba uvest i psihološko testiranje.
i obilazak bolnica falluje. ili vijetnama. može i sirte.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 08.07.2016., 19:49   #58
Hrvatska je više suvereniteta imala u Domovinskom Ratu nego danas.

Xperia Z5 via Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 08.07.2016., 19:59   #59
Opa! Počela se okolo vrtiti vijest da je Hollande rekao Obami kako smatra Rusiju partnerom, a ne prijetnjom.
http://sputniknews.com/europe/201607...relations.html
http://english.alarabiya.net/en/News...a-threat-.html

baš me zanima hoće li to ubrati i glavni širitelji istine.

(lagano nagnuće u smijeru pretpostavke da cirkusi u Poljskoj i Baltiku imaju za cilj sukob unutar Evrope a ne s RF)
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 08.07.2016., 23:09   #60
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
pa dobro, mislim da smo i mi poslali nekoliko vojnika ali svi pa i rusi znaju, da su to vodonose, pa ne mijenja nista....
Svejedno, mene je duboko sram zbog toga.
Stric iz ozadja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.