Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2024., 08:25   #1241
revolut ulaganje

Pozdrav, početnik sam i zanima me kako funkcionira ulaganje u dionice preko revoluta. Malo bedasto pitanje, ali ako imam neku zaradu nakon kraćeg vremena i prodam dionice tj isplatim si na račun, da li moram nešto prijaviti i kome? Ulažem u eu tvrtku
Gretuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2024., 11:54   #1242
Pozdrav svima,

Zelja mi je kupiti dionice odredene kompanije na Norveskoj burzi medutim nemam pojma otkud poceti, koje troskove mogu ocekivati i koji bi bio najjednostavniji nacin za ulaganje. Ne planiram se baviti trgovanjem, ovo je vise kao dugorocan ulog obzirom da trenutno imam nesto viska gotovine.

Unaprijed se zahvaljujem na tips&tricks
HarleyQ365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 07:19   #1243
Ljudi, ohladite se. Nikakvog iskustva, znanje je o dionicama ionako upitno, i ravno na neke strane burze?
dav87gr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2024., 13:01   #1244
Ima li neka aplikacija ili stranica gdje na jednom mjestu možeš pratiti vlastite dionice? Kao upišeš što imaš i onda na jednom mjestu pratiš? Hvala puno
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2024., 14:25   #1245
Misliš, kao teletekst kod kladionica?
Mojt Egadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 00:55   #1246
Mislim kao mogu unijeti samo svoje i pratiti na jednom mjestu razvoj?
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:05   #1247
Ne mogu ti dati odgovor koji tražiš (ako to tvoj broker/klijent ne nudi sam po sebi, a tipično nude), mogu ti dati odgovor koji trebaš.

Pristup kojega biraš je pristup kojim su mnogi prošli, i gotovo nitko se nije njime okoristio. Tražiš poluge kocke, a ne poluge ulaganja. To može privući na prvu, ali bolje ti je da te to ne zadrži.

Prirodno je da bi trebao najprije o ovom drugome (o ulaganju) učiti kako se radi.
Od kocke nećeš zaraditi. Kuća uvijek dobiva.
Mojt Egadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 21:05   #1248
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Ima li neka aplikacija ili stranica gdje na jednom mjestu možeš pratiti vlastite dionice? Kao upišeš što imaš i onda na jednom mjestu pratiš? Hvala puno
Domace ili strane?
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 21:19   #1249
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Ima li neka aplikacija ili stranica gdje na jednom mjestu možeš pratiti vlastite dionice? Kao upišeš što imaš i onda na jednom mjestu pratiš? Hvala puno
investing.com
Imas web stranicu, ali i aplikaciju.
Mozes si sastaviti i favorit listu i pratiš točno određene instrumente koje si odabrao.
Snowstock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2024., 15:17   #1250
Zanima me da li u Hrvatskoj funkcionira Flatex ?

Odnosno neki broker/aplikacija koja obracunava i porez ?
paintitblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 19:39   #1251
imam aktiviranu zaba trader global uslugu u USD dolarima, jel bolje konvertirat novac prije slanja na racun ili putem brokera ?
Snowspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 08:22   #1252
Porez na dividendu na kanadske dionice

da li netko ima iskustva kako se obracunava porez na dividendu na kanadske dionice. DA li one automatski skinu 25% i onda se traži povrat od 10%? IMa li netko iskustva?
hsersic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 09:07   #1253
Da, automatski skinu 25%, tako je meni bilo za Brookfield (BAM).

Ali kod REITova je to malo drugačije i kompliciranije. Npr za BSR REIT (HOM.U) je dividend tax 0%, znači samo sam platio našima 10%+prirez.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 18:04   #1254
Kupio sam neke domaće dionice preko Erste brokera, uglavnom jer će isplatiti dividende i mislim držati 2 godine da ne platim porez (osim ako baš ne odu kvragu, ipak je ovo Hrvatska).
Za isplatu dividende piše da do datuma x moraju biti vidljive na SKDD. Pogledao sam na SKDD i ne vidim da su upisane, npr. narodna obveznica je vidljiva.
Već sam bio imao neke dionice davnije i na SKDD vidim sve oko toga, jel moram nekako upisati dionice u SKDD, što ne bi broker to trebao odraditi?
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 18:33   #1255
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Kupio sam neke domaće dionice preko Erste brokera, uglavnom jer će isplatiti dividende i mislim držati 2 godine da ne platim porez (osim ako baš ne odu kvragu, ipak je ovo Hrvatska).

Za isplatu dividende piše da do datuma x moraju biti vidljive na SKDD. Pogledao sam na SKDD i ne vidim da su upisane, npr. narodna obveznica je vidljiva.

Već sam bio imao neke dionice davnije i na SKDD vidim sve oko toga, jel moram nekako upisati dionice u SKDD, što ne bi broker to trebao odraditi?
Da nemate dva racuna ma svoje ime? Jedan za obveznice , jedan za dionice.


Sent from my SM-A137F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2024., 19:17   #1256
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Da nemate dva racuna ma svoje ime? Jedan za obveznice , jedan za dionice.


Sent from my SM-A137F using Tapatalk
Nemam.
Baš sam sad dobio e-mail:
Quote:
Dana 26.03.2024 član sudionik RIBA-B rasporedio je transakcije u korist (primitak)/na teret (isporuka) Vašeg računa
tako da izgleda da je nešto upisano, samo pod Računi/Stanje na računu još ne vidim (vidim narodne obveznice).
Pod Transakcije vidim da su transakcije obavljene, valjda je to to, ne mora biti pod Stanje na računu
Nekako sam navikao da je sve odmah kad se radi elektronski, vjerojatno će to biti sve upisano ovaj tjedan.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 12:22   #1257
Quote:
raštevićan kaže: Pogledaj post
Nemam.

Baš sam sad dobio e-mail:





tako da izgleda da je nešto upisano, samo pod Računi/Stanje na računu još ne vidim (vidim narodne obveznice).

Pod Transakcije vidim da su transakcije obavljene, valjda je to to, ne mora biti pod Stanje na računu

Nekako sam navikao da je sve odmah kad se radi elektronski, vjerojatno će to biti sve upisano ovaj tjedan.
Ako je upisano, možda se čeka druga strana da se upali transkacija pa namiri.
Ili ako je samo prijenos, možda treba druga strana potvrditi.


Sent from my SM-A137F using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 14:58   #1258
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ako je upisano, možda se čeka druga strana da se upali transkacija pa namiri.
Ili ako je samo prijenos, možda treba druga strana potvrditi.


Sent from my SM-A137F using Tapatalk
Sad sam pogledao, upisano je. Izgleda da treba 2 dana.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.