Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 23:40   #181
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Vidim po tvojoj registraciji odkad si na forumu (osim ako nisi mjenjao nick). Dokaz iz prve ruke. A otkad je automatski promašeno ili pogrešno imati drugačije mišljenje od tvoga o nečemu?
Domovinski rat je nešto što se treba poštivati i tu nema filozofiranja ali domivinski rat isto tako nije sveta krava da se o njemu ne smije pričati. I nije samo Gotovina branio Hrvatsku nego mnogo njih koji danas nisu među nama i svaki učesnik vrijedi isto jer stavio je ono najvrijednije na raspolaganje a to je njegov život. Ali pošto smo mi narod sa očitim problemom megalomanije nebitno o čemu se radi tako da ni svi životi nemaju istu vrijednost onda nije ni čudno sve ovo đto se dešava A na kraju krajeva ovdje nije riječ o domovinskom ratu nego o različitoj zastupljenosti stvarnih problema koji muče državu i narod a u medijma im se nikako ne pridodaje ista pažnja i vrijednost a a da ne spominjem tajming. Samo podsjet da neodemo sa teme.
Promijenio sam nadimak, evo ti popis članova foruma iz 1999, koliko vidim tebe nema, ja sam No123 kasnije No22 i sada Falkon.

Ti imaš problem u postavljanju prioriteta važnih za RH pa ti je i ova tema promašena i treba ju prebaciti u "Ludu kuću".

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
A što nejagore to i dalje činimo unatoč svemu ovo što se događa. Dobro reče Bruno Bušić, čovjek je bio točniji od Nostradamusa.
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:

„ ... Da smo složni i čestiti davno bismo imali državu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne države da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako ...“[7]

„... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?“[8]

Izvor wikipedia.
Bruno Bušić nikada to nije rekao nego Ante Matić u svojoj knjizi "Imoćani".
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:44   #182
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Domovinski rat je nešto što se treba poštivati i tu nema filozofiranja ali domivinski rat isto tako nije sveta krava da se o njemu ne smije pričati. I nije samo Gotovina branio Hrvatsku nego mnogo njih koji danas nisu među nama i svaki učesnik vrijedi isto jer stavio je ono najvrijednije na raspolaganje a to je njegov život.
Nije sveta krava! Slažem se. Ali ako glavu odsječemo, upitno je kako će ostatak tijela preživjeti. Ostatak su branitelji. Pričam u metafori, jer je tema preduboka, teško je svaku stvar pojedinačno analizirati. Kad za npr. 100 god. neki učenik pročita tko je osuđen i zašto, ispast će da smo Srbe izmaltrtirali i ugnjetavali a bilo je obrnuto. Samo smo branili svoje.
"""Dobro,dobro, bili smo pregrubi. Trebali smo ih mazit, te im reći ako im nije problem da malo ustupe sa naše zemlje. Stvarno smo grubijani."""
Slijed događaja je: Tužba protiv Republike Hrvatske za genocit.
Mamu im svima odreda...
Da se mene pita...
__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:48   #183
Quote:
Falkon kaže: Pogledaj post
Promijenio sam nadimak, evo ti popis članova foruma iz 1999, koliko vidim tebe nema, ja sam No123 kasnije No22 i sada Falkon.

Ti imaš problem u postavljanju prioriteta važnih za RH pa ti je i ova tema promašena i treba ju prebaciti u "Ludu kuću".



Bruno Bušić nikada to nije rekao nego Ante Matić u svojoj knjizi "Imoćani".
Hoćemo opet moj je veći i duži ili tvoj "status" na forumu. Meglomanski pohotni narod i ništa više čast izuzecima. Ja se točno ni sjećam kad sam se učlanio znam samo da su jednom sve bili pobrisali pa smo se morali ponovno učlanit ali to je irelevantno.
Nisam bio kraj nijednog od njih kad su to rekli ili napisali pa ti ne mogu potvrdit sve to iz prve ruke. Pogledaj dole moj izvor. A na mnogo mjesta sam čitao da su to riječi Brune Bušića. Dakako nebitno tko je napisao ali je pogodio bolje od Nostradamusa.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:58   #184
Quote:
indio34 kaže: Pogledaj post
Nije sveta krava! Slažem se. Ali ako glavu odsječemo, upitno je kako će ostatak tijela preživjeti. Ostatak su branitelji. Pričam u metafori, jer je tema preduboka, teško je svaku stvar pojedinačno analizirati. Kad za npr. 100 god. neki učenik pročita tko je osuđen i zašto, ispast će da smo Srbe izmaltrtirali i ugnjetavali a bilo je obrnuto. Samo smo branili svoje.
"""Dobro,dobro, bili smo pregrubi. Trebali smo ih mazit, te im reći ako im nije problem da malo ustupe sa naše zemlje. Stvarno smo grubijani."""
Slijed događaja je: Tužba protiv Republike Hrvatske za genocit.
Mamu im svima odreda...
Da se mene pita...
Neće i nemože nitko uništit sjećanje na domovinski rat a pogotovo domovinski rat. Mogu oni osudit koga žele ali domovinski rat smo svi mi cijel hrvatska a ne samo pojedinci. Pa nemože meni Haag pričati što je bilo i tko je zašto ratovao. A narvno treba biti fer i reći pa bio je i na našoj strani kojekavih ispada ali "POJEDINACA" koje treba sudit i ništa više. A pošto mi nismo nikoga sudili ni po babi ni po stričevima onda je to Haag preuzio i imam to što imamo.
A za sto godina neće nikog ni zanimati domovinski rat a bude li ih zanimao imat će iste probleme kao i mi danas. Pogledaj Vijetnamski rat koga to još ineteresije a nije prošlo ni 50 godina.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 23:58   #185
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Hoćemo opet moj je veći i duži ili tvoj "status" na forumu. Meglomanski pohotni narod i ništa više čast izuzecima. Ja se točno ni sjećam kad sam se učlanio znam samo da su jednom sve bili pobrisali pa smo se morali ponovno učlanit ali to je irelevantno.
Nisam bio kraj nijednog od njih kad su to rekli ili napisali pa ti ne mogu potvrdit sve to iz prve ruke. Pogledaj dole moj izvor. A na mnogo mjesta sam čitao da su to riječi Brune Bušića. Dakako nebitno tko je napisao ali je pogodio bolje od Nostradamusa.
Kako si baš natrapo na wipediu, a nisi na ovo: http://manjgura.hr/tag/andelko-mijatovic/
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:04   #186
Molio bih daidzu iz bosanske posavine,koji prodaju tipicnu jalijasku pricu,da odskakuce u trosocima od nasih generala i nase drzave..

hvala

tactum,ovo je i mene zaboljelo..
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:04   #187
Quote:
Falkon kaže: Pogledaj post
Kako si baš natrapo na wipediu, a nisi na ovo: http://manjgura.hr/tag/andelko-mijatovic/
Rekoh ti ne tvrdim ni da je Bušić ni da je Matić ali koji god je pogodio je za nevjerovat. A pošto vidim da si upućeniji u neke stvari onda ti ne mora biti nepoznanica život Brune Bušića i što se sve pisalo u zadnje vrijeme o istom i pozitivno i negativno.
Ali neću u temi novu temu.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:05   #188
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ponekad čovjek pomisli da su neke stvari nemoguće i da se nemogu dogodit nikada jer razum prevladava nad nerazumom. Ipak na veliku žalost nije tako. Ne nalazim se u HR trenutno ali pomno pratim zbivanja u Hrvatskoj, kako politička tako i ekonomska u zadnjih nekoliko godina. Osobno sam bio u ratu (namijerno neću reći branitelj) i jednom ranjavan lakše, tako da mi ništa nije nepoznanica ni vrijeme rata ni danas. Ovo što me razočaralo i natjeralo da napišem ovaj post je ovo bacanje u trans cijele nacije zbog presude generalu Gotovini i Markaču. Ljudi se bacaju u izloge, sijeku se staklom, neki plaču, drugi čupaju kose sa glave, prosvjeduje se na sve strane, TV me skoro ubio informacijama u ova dva dana Hagom i skoro svaka najava i špica vrte sliku generala a sve to me podsjeća na početak rata i sve one stvari koje su se dogodile i kako su se dizale tenzije među narodom i kako je sve počelo. Jeli moguće povući neke paralele između događaja u Hrvatskoj u zadnjuh 10-ak godina između HAG-a i Hrvatskog radnog naroda. Da moguće je. Evo u zadnjih dvije godine počevši od afera, krađe, lažnih diploma, mjsecima rad bez plaće, otpuštanja radnika a ponajviše me pogodilo otpuštanje onih žena prije koji mjesec koje su danima prosvjedovale ali eto svi ih se zasitiše i one postaše samo još jedan broj među onih 300 000 nezaposlenih. Kao čovjek zdrava razuma zapitah se nekoliko stvari?

- Jesu li generali vrijedniji od preko 300 000 nezaposlenih

-Za pokradene milijarde hrvatskog naroda nitko se nije isjekao na staklo niti je napravio prosvjed

-Protiv sporog i nikakvog pravoduđa, korupcije i mita nitko ne diže prosvjede

-Za boljitak sadašnjice za nova radna mjesta nema prosvjeda ili ako ih ima okupi se 200 ljudi

I pitanje svih pitanja? Jesu li general Gotovina i Markač i još par njih sami oslobodili Hrvatsku da ih se tretira kao da su Isus Krist-ovi u množini. Osobono protiv njih nemam ništa ni koji način ali sam protiv toga da cijeli domovisnki rat stave jednom čovjeku na leđa i ispada da je samo on ratovao ili njih par i da su oni oslobodili cijelu Hrvatsku i nosioci svih zasluga i da samo zbog njih imamo Hrvatsku? Ipak o tome neću razglabati naširoko jer to je tema za povijest nego sam samo izrazio svoje negodovanje zbog svega ovoga što se vrti zadnjih dana na TV-u i novinama gdje se opet servira narodu nešto što je marginalno u odnosu na svakodnevnicu i borbu za goli život i opstanak u ovo vrijeme kad nema rata. Karikiram-Stvarno me zanima kako ce Hrvatskom naordu pomoći u svakodnevnom životu oslobađajuća presuda Gotovini ili pobjeda Hrvatske nogometne reprezantacije, možda če nahranit naš ego na nekoliko sati, dana, ali već sutra moramo misliti kako preživjeti i kako osigurati golu egzistenciju svojoj djeci a i nama samima. Sve je to lijepo i krasno ali nešto tu neštima. Hrvatski narod ima veliko srce ali to srce mu je nanijelo više štete nego koristi a svi znamo da smo mnogo puta kad smo išli srcem na kraju smo se kajali jer mozak je ono čim se razmišlja a ne srce.
Potpis! Uopće nisi uvrijedio generale,već si detektirao naš problem da smo osiromašeni,opljačkani i da se borimo za egzistenciju.

I to ludilo u medijima,čemu to? Ja vjerujem jedino u odvjetnike i njihovu pamet i sposobnost da uklone ili barem poprave nastalu štetu.

Ne vjerujem ni Kosorici ni Šeksu kada izražavaju svoje crnilo duše. Gotovini odvjetnici su se bezbroj puta žalili na nesuradnju vlade na dostavi dokumenata koji bi pomogli obrani.

Ne vjerujem lažnim moralnim vertikalama tipa biskupi,Sačić i kompanija.
Van-O-Van is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:09   #189
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
I te kako prijatelju i te kako. Prvo bosanac jer tamo sam rođen i ne stidim se toga nego sam na to ponosan, pogledaj moj potpis. A to što je moja Posavina prodana a to je danas i javno priznato i to što sam se ja morao preselit u HR kao i tisuće Hrvata iz Posavine to je ono što možda tebi fali da bi shvatio neke stvari u životu. Život ne čini nacionalana pripadnost i zaklinjanje pred križem nedjeljom da je netko dobar čovjek. Baš onaj moj susjed kojeg sam spomenuo on mi je bitan jer on je bio taj koji će mi priteći u pomoć i mene je za njega briga i njemu želim pomoći a neki generali i ostala svita za njih će se inako pobrinuti netko sa novcem državnih obveznika.
A na kraju krajeva upoznao si me dobro na forumu jer si pročitao dosta mojih postova da bi sve ove informacije dobio i vjeruj mi drago mi je. Napokon si upoznao čovjeka koji svoj nick ima 10 godina i koji stoji iza svake riječi napisane na ovom forumu pod mojim imenom. Vidiš da nije teško biti čovjek i stajati iza svega što kažeš makar se to nekome ne sviđalo a neke stvari je i vrijeme pogazilo. A moram spomenuti i građevinskuu. Eto ja kao Hrvat, učesnik u ratu, ranjavan, nemogu dobit građevinsku dozovolu jer nekomu treba taj komad zemlje koji sam "kupio" u državi Hrvatskoj svojim novce nitko mi nije poklonio ni čašu vode, a kamo li nešto drugo i jednostavno nema dozvole ma koliko ti legalno htjeo gradit, već treći put su me odbili. Eto vidiš kakva nam je država i kakvi ljudi i kakv birokracija vlada. Treba li još nešto da ti nacrtam. Da ne zaboravim poklanjam ti generale, ako hoćeš vodi ih sebi kući slobodno.

Malo si kontradiktoran. Jednom kažeš da nacionalnost nije važna, a drugi put kažeš da si morao napustiti Posavinu?!? Jel su te tjerali Srbi? Jel su te tjerali zato što nisi Srbin?
Napisao si da si Bosanac. Uredu. Ne doživljavaš se Hrvatom (i to je uredu), jer se "ono" o Hrvatima ne odnosi na tebe. Govoriš mi da stojiš iz svojih riječi.
I to je uredu. Pa ne vidim problematiku o generalima kako je vezana za tebe.

Jel misliš da se riječ "prodaja" malo često spominje... Vukovar, Posavina, generali.... Netko tko ima imalo vojnog znanja, zna da se Posavina u ono vrijeme nije mogla braniti.

Samo da ne misliš da si nešto posebno. Predano za dozvolu 2008.g. - 2 puta vraćeno.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:09   #190
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Rekoh ti ne tvrdim ni da je Bušić ni da je Matić ali koji god je pogodio je za nevjerovat. A pošto vidim da si upućeniji u neke stvari onda ti ne mora biti nepoznanica život Brune Bušića i što se sve pisalo u zadnje vrijeme o istom i pozitivno i negativno.
Ali neću u temi novu temu.
A ni tebi ne bi bila muka u par rečenica opisati sadašnju situaciju u RH, a onda ju netko ili ti sam staviš u vrijeme od prije 30 godina pa ispadneš prorok.

Važan je vremenski okvir kada je nešto rečeno.
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:13   #191
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
Molio bih daidzu iz bosanske posavine,koji prodaju tipicnu jalijasku pricu,da odskakuce u trosocima od nasih generala i nase drzave..

hvala

tactum,ovo je i mene zaboljelo..
Vidim ja tko skakuće zbog haških presuda i zbog generala zar to nije očito.
Izgleda da te negdje neki bosanac dohvatio ili ti stao na žulj čim si tako ogorčen na njih. Kao što je i vrapcima na grani poznato Hrvat je Hrvatu najgori dušmanin. Mene bi bilo stid rugati se nečiijoj patnji i nevolji. Ali kao što se rugaš Posavini i protjeranim posavcima Hrvatima isto tako misliš i za Vukovar i protjerane vukovarce takvim kao tebi ništa nije sveto.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:15   #192
Quote:
Falkon kaže: Pogledaj post
A ni tebi ne bi bila muka u par rečenica opisati sadašnju situaciju u RH, a onda ju netko ili ti sam staviš u vrijeme od prije 30 godina pa ispadneš prorok.

Važan je vremenski okvir kada je nešto rečeno.
Kažem ti da sam to o Bruni čuo negdje nakon rata 96-97 i ostalo mi je u sjećanju.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:18   #193
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Vidim ja tko skakuće zbog haških presuda i zbog generala zar to nije očito.
Izgleda da te negdje neki bosanac dohvatio ili ti stao na žulj čim si tako ogorčen na njih. Kao što je i vrapcima na grani poznato Hrvat je Hrvatu najgori dušmanin. Mene bi bilo stid rugati se nečiijoj patnji i nevolji. Ali kao što se rugaš Posavini i protjeranim posavcima Hrvatima isto tako misliš i za Vukovar i protjerane vukovarce takvim kao tebi ništa nije sveto.
Ne,rugam se daidzama iz posavine..koji su pobjegli pod skute matera i zena u bijeli svijet,a sad prvi seruckaju o prodaji..

a kad vec pitas..pola rodbine u 108 brodskoj je bilo u posavini..rodjak poginuo kao pripadnik 101 hvo bosanski brod..

kako bi mogao mrziti Hrvate bosanske posavine?..citav niz mladica koji su zivot ugradili u ovu nasu Hrvatsku..narocito oni iz Dervente..

Vidis,prezirem i ne mogu smisliti one koji su pobjegli sa svoje rodne grude i za cije guzice se borili brodjani,osjecani,rijecani,goricani i ostali..a danas seru protiv tudjmana i vriste o prodaji,iako je franjo osobno poslao sve navedene brigade u bosansku posavinu..
ne samo to,naoruzao je osobno domaci hvo i pruzio im svu mogucu pomoc..uostalom,srpska propaganda je obilato koristili pomoc koju franjo davao hrvatima bosanske posavine,da kroz svoju diplomaciju rasiri pricu o agresiji hrvatske na bosanske srbe..
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:21   #194
Quote:
Van-O-Van kaže: Pogledaj post
Potpis! Uopće nisi uvrijedio generale,već si detektirao naš problem da smo osiromašeni,opljačkani i da se borimo za egzistenciju.

I to ludilo u medijima,čemu to? Ja vjerujem jedino u odvjetnike i njihovu pamet i sposobnost da uklone ili barem poprave nastalu štetu.

Ne vjerujem ni Kosorici ni Šeksu kada izražavaju svoje crnilo duše. Gotovini odvjetnici su se bezbroj puta žalili na nesuradnju vlade na dostavi dokumenata koji bi pomogli obrani.

Ne vjerujem lažnim moralnim vertikalama tipa biskupi,Sačić i kompanija.
Problem je što malo tko vidi ovo na način na koji ti vidiš. Presuda je prvostupanjska i mijenjat će se sigurno, odvjetici su ti koji mogu pomoći a ne nekakvo bacanje u izloge čupanje kosa, politikanstvo i mediska zastupljenost gladna senzacija koja je veća nego kad je prije mjesec dana Japan pogodio zemljotres i Tsunami.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:27   #195
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
Ne,rugam se daidzama iz posavine..koji su pobjegli pod skute matera i zena u bijeli svijet,a sad prvi seruckaju o prodaji..

a kad vec pitas..pola rodbine u 108 brodskoj je bilo u posavini..rodjak poginuo kao pripadnik 101 hvo bosanski brod..

kako bi mogao mrziti Hrvate bosanske posavine?..citav niz mladica koji su zivot ugradili u ovu nasu Hrvatsku..narocito oni iz Dervente..

Vidis,prezirem i ne mogu smisliti one koji su pobjegli sa svoje rodne grude i za cije guzice se borili brodjani,osjecani,rijecani,goricani i ostali..a danas seru protiv tudjmana i vriste o prodaji,iako je franjo osobno poslao sve navedene brigade u bosansku posavinu..
ne samo to,naoruzao je osobno domaci hvo i pruzio im svu mogucu pomoc..uostalom,srpska propaganda je obilato koristili pomoc koju franjo davao hrvatima bosanske posavine,da kroz svoju diplomaciju rasiri pricu o agresiji hrvatske na bosanske srbe..
Čuj daj se prvo informiraj pa dođi na forum i pričaj o Posavini . Možda želiš reći isto za Vukovar da su Vukovarci pobjegli a Franjo im dao sve od oružja ,streljiva. logostike a i tolike su se brigade borile za isti a vukovarci kao i posavci pobjegli? Posavina i Vukovar su dvije paralele, dvia žrtvena janjeta i kome to nije jasno onda je tu kraj svim dialozima.Stvarno nemaš stida. I neću otvarat novu temu u temi, držimo se Haag-a.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:36   #196
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Čuj daj se prvo informiraj pa dođi na forum i pričaj o Posavini . Možda želiš reći isto za Vukovar da su Vukovarci pobjegli a Franjo im dao sve od oružja ,streljiva. logostike a i tolike su se brigade borile za isti a vukovarci kao i posavci pobjegli? Posavina i Vukovar su dvije paralele, dvia žrtvena janjeta i kome to nije jasno onda je tu kraj svim dialozima.Stvarno nemaš stida. I neću otvarat novu temu u temi, držimo se Haag-a.
Koliko ti gluposti mozes prosut to je strasno...Vukovar zrtveno janje?To samo totalni nepoznavatelj tematike moze reci i to mi se cini bas zato jer imas taj gnjev prema tudmanu.Medijska masinerija je cini se napravila svoje,pogotovo srpska "Vukovar i Posavina su izdane od tudmana.Hrvati,svadajte se sad!"

Vojnicki gledano Vukovar se NIJE MOGAO spasiti.NIKAKO.Apsolutno nikako.Sto je potvrdio i sam veliki Jastreb.Zasto su se oni tako osjecali?E zato jer je tudman svaki dan na upite sa oruzijem odgovorao sa "Stici ce oruzije,stize" a iako ga je stizalo stizalo ga je JAKO malo a to Jastrebu nije bilo jasno jer je mislio da oruzije imamo ali zbg morala se nije smjelo reci da nemamo.

Uostalom,svakoj normalnoj osobi je sasvim poznato da mi Vukovar nismo mogli spasiti jer pobogu mi nismo imali niti ustrojene gardijske brigade a napadani smo po ciloj RH,od Vukovara pa do Nasica sve do Korduna i Knina pa doli do Dubrovnika.Samo podatak da je na Vukovaru bilo smjesteno 60 000 odlicno naoruzanih cetnika i JNA vojnika sa preko 2000 tenkova i tisucama komada teske artiljerije je sasvim dovoljno da se zakljuci da Vukovar NIJE zrtvovan.Srbi su nas rastegli sirom cile RH i Vukovar je pogotovo bio ne obranjiv,pogotovo sa nasom lakim naoruzanjem zbog kojeg nam je bilo jos teze a za tesko naoruzanje su nas uskratili UN i EU i oni su ti koji su zrtvovali Vukovar sa svojom bolesnom idejom o embargu na oruzije kojoj je pomogao i nacionalni izdajica Budimir Loncar koji je za to lobirao.

Onaj koji to govori zeli upravo ovaj efekt koji si ti napisao a to je napraviti razdor medu Hrvatima.
dr.no1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:39   #197
Quote:
Van-O-Van kaže: Pogledaj post
Potpis! Uopće nisi uvrijedio generale,već si detektirao naš problem da smo osiromašeni,opljačkani i da se borimo za egzistenciju.
Ma covjece ne nasjedaj na te fore. Prvo, lik ipak, posredno, vrijedja generale, u najboljem slucaju 'briga njega' za to sto im se desava, a drugo, ove floskuletine (tocnije receno, istinite stvari koje su se pretvorile u floskuletine od tolikog papagajskog ponavljanja i di treba i di ne treba) o opljackanosti i osiromasenju koje je lik kao 'detektirao' sluze iskljucivo za zamagljivanje teme i cijele price. Ako zelis razgovarati o osiromasenju hrvatskih gradjana, ili gradjana drugih europskih drzava, i o drugim ekonomskim problemima, ima za to tema koliko hoces. Ovdje u rasprave o generalima, o Haagu, o vanjskoj politici..., to ubacuju zlonamjernici - nemoj im nasjedati.
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 00:49   #198
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
stici ce ih, bez brige
steta sto nema smrtne kazne, iskreno

inace nije to samo nizozemski sud
to je medjunarodni sud trenutacno smesten u den hagu
a trebali bi platit svi po redu
ukljucujuci i te nzozemce dutch-batovce koji su zajebali duznost i onoliko narod izrucili srbima na pladnju
boze me sacuvaj takvih mirotvoraca
haha kako nezgodno kad se nizozemski pomijesa s hrvatskim pa ispadnu ovakvi izrazi
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 08:06   #199
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Malo si kontradiktoran. Jednom kažeš da nacionalnost nije važna, a drugi put kažeš da si morao napustiti Posavinu?!? Jel su te tjerali Srbi? Jel su te tjerali zato što nisi Srbin?
Napisao si da si Bosanac. Uredu. Ne doživljavaš se Hrvatom (i to je uredu), jer se "ono" o Hrvatima ne odnosi na tebe. Govoriš mi da stojiš iz svojih riječi.
I to je uredu. Pa ne vidim problematiku o generalima kako je vezana za tebe.

Jel misliš da se riječ "prodaja" malo često spominje... Vukovar, Posavina, generali.... Netko tko ima imalo vojnog znanja, zna da se Posavina u ono vrijeme nije mogla braniti.

Samo da ne misliš da si nešto posebno. Predano za dozvolu 2008.g. - 2 puta vraćeno.
Nećemo raspravljati o meni. Ako stvarno želiš samo reci otvorit ću poseban topic. Neke izgleda da tebi nisu jasne? Jesam li te dobro razumio po tebi ljudi koji žive u Hrvatskoj zovu se Hrvati zato što su katolici i što vole generale ili ?? A sto se tiče generala neću se ponavljati. A ako hoćeš za dozovlu pa eov u brk, onako generalski. Da dam 2000 eura sutra bih dobio dozvolu i to imam svjedoke 3 ljudi koji su samnom sjedeli kad je pao predlog, ali nedam, nedam pa makar je nikad nedobio i ilegalno napravio kuću.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 08:09   #200
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
Ma covjece ne nasjedaj na te fore. Prvo, lik ipak, posredno, vrijedja generale, u najboljem slucaju 'briga njega' za to sto im se desava, a drugo, ove floskuletine (tocnije receno, istinite stvari koje su se pretvorile u floskuletine od tolikog papagajskog ponavljanja i di treba i di ne treba) o opljackanosti i osiromasenju koje je lik kao 'detektirao' sluze iskljucivo za zamagljivanje teme i cijele price. Ako zelis razgovarati o osiromasenju hrvatskih gradjana, ili gradjana drugih europskih drzava, i o drugim ekonomskim problemima, ima za to tema koliko hoces. Ovdje u rasprave o generalima, o Haagu, o vanjskoj politici..., to ubacuju zlonamjernici - nemoj im nasjedati.
Pročitaj ovo 5 puta, sad nisam siguran tko je napisao Bušić ili Matić ali ne da je pogodio i više od toga.

„ ... Da smo složni i čestiti davno bismo imali državu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu rušila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne države da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako ...“[7]

„... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?“[8]
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.